Odsudzoval vás niekto, že ako vychovávate svoje dieťa?

denaalubos
22. nov 2012

Stalo sa aj vam, ze ste ziadali odpoved na svoju otazku alebo potrebovali pomoct, poradit, a miesto toho sa vam dostalo len kritiky, osocavania a niekedy az urazania??
Je to nechutne a je mi zle zo "super mamiciek", ktore svoje deti ucia podla kniziek, a ony robia v setko najlepsie. Na vsetko maju spravnu odpoved a ine odsudzuju lebo, ony maju na veci ine nazory a hlavne je to ze tie ich su spravne, A vsetky ostatne mamy su nanic a tyraju svoje deti, priklad tym, ze ich denne daju na par minut do choditka. A ak nemas rovnaky nazor, tak sa bude do danej diskusie stale a stale zapajat a vtierat az dotycnym z toho ostane zle a uz nedokazu na ten odpor odpovedat .... Je to trapne a ponizujuce. Prosim nech sa sem zapoja len tie ktore, sa uz s tymto stretli tu na MK. A tie ostatne prosim, nech sa nezapajaju. 😔

gabika_tkacikova
23. nov 2012

@denaalubos vcera vecer som citala tu temu o choditkach, vytocila som sa neskutcne na nazoroch tzv. "Supermam" a dnes je tu tato tema 🙂...... zlepsila si mi naladu🙂 myslim ze prave my sme tie supermamy, pretoze mame uzasne dieta, s ktorym travime co najviac casu, pretoze si vieme urobit aj cas pre seba, pretoze nemame stale krasne upratane a navarene......PRETOZE SME NESKUTOCNE STASTNE S NASIM DIETATKOM, AJ KED NASA DOMACNOST NIE JE DOKONALA!!!!!!! STASTNY USMEV MOJHO DIETATKA JE PRE MNA DOKAZOM ZE SOM PERFEKTNA MAMINA!!!!

nice202
23. nov 2012

@traktor uz ta tu oznacili za supermatku 🙂 gratulujem k prvenstvu
@amouramour

amouramour
23. nov 2012

@nice202 ano a stojim si za tym🙂a inak k teme @denaalubos netreba si vsimat dusevne onanie niektorych mamiciek co ti pisu super zarucene rady a este ta nebodaj odsudzuju, ja si vzdy poviem, ze su to vlastne doma utlacane zienky nespokojne a nestastne a maju len MK kde si mozu dupnut nozkou🙂v podstate ich mozno len lutovat... asi nik tu nema pravo niekoho odsudit ci je dobra alebo zla mama

majka499
23. nov 2012

zeny klud.....nikto nie je dokonaly....a kazde dieta ine...berte si len to co potrebujete ...co si myslite podla vas ze je spravne....neexistuju supermatky ani nesupermatky...kazda sa riadi svojim rozumom tak nerieste a radsej chodte piect medovniky na vianoce hoci aj podla receptu nejakej maminky z MK

denaalubos
autor
23. nov 2012

presne tieto "matky" aspon vidime ktore su to, silou mocou napisu, to su tie cakatelky na temy, na ktore moze reagovat tak, ako reaguje, a vid to tu, nemaju do coho tak budu rypat aku temu mame a bla bla bla bla....... sak vidime a citame ani menovat ich nemusime 😠

kalifa28
23. nov 2012

ešte raz, tak ako už veľakrát pri podobných absurditách, na ktoré som tu narazila, dáva do poroznosti moj článok a smejem sa nahlaaaaaaas 😀 😀 😀 😀 😀 na všetkých hašterivých, unudených mamách....

maminamaja4
23. nov 2012

Vcera ma rozculila jedna super mudra mlada mamina,ktora odkazoval na nejake linky podla ktorych sa mas spravat, aby si mohla kojit a udrzala si mlieko. Normalne som ju poburila,ked som povedala,ze v troch mesiacoch,ked maly nepriberal som mu kombinovala kojenie s flasou 2 tyzdne a uspesne som znova presla na iba na kojenie. Ked som napisala nazor ,ze az pri tomto 4. Dietati som odhalila,ze sa da flasa kombinovat s kojenim a dieta nestrati saci reflex, normalne zacala tvrdit,ze klamem a ze sa to neda. Porazi ma s premudrelych mamiciek, dokonca bez skusenosti, ako vychovavaju-podla knih. Dietatko je uzasna individualita a len jeho mamina vie ,ak ho naozaj pocuva, co by chcelo a co uz zvladne. Najlepsi je maminkin instinkt a pevna vola vytrvat. Kto nepocuva, co jeho dieta potrebuje a zaroven sa mu neprisposobi, tazko vychova individualitu, iba ked cloveka ako tucty inych. A nam predsa ide o to aby tento maly cloviecik bol jedinecny a mozno raz dokazal nieco, co ini nie. Suhlasim,ze nemam stale super upratane ani navarene, ale som stastna a vdacna za kazdu chvilku s nim....a ked nieco napiseme,aby sme poradili, tak neklameme,iba uprimne hovorime veci, ktore sme zazili. Co uz s tymi informaciami niekto urobi je jeho rozhodnutie. Nikdy by som si nedovolila povedat, ze to co urobi je nespravne......lebo aj my sa len pokusame vychovavat,az generacie po nas budu moct posudit,ci spravne.

cawes
23. nov 2012

@denaalubos dala som do vyhladavania prebalovanie v noci len a hned to naskoci

denaalubos
autor
23. nov 2012

Viete co? Ja som na to dosla,chodia nam sem tir SUPER MAMI a nieco pre ne,viete preco sa MK deli na dva tabory? Preto ze prave take ako ste vy ho delia. Normalna matka sa chce v nejakej teme nieco spytat a taketo ju tam ukamenuju aj ked si vytvoria vlastnu temu,ak nemaju ten nazor co vy,tak sa budu vtierat az matke neostane nic ine ako svoje diskusie vymazat. Ja som prrsne tento problem a potom som sem vobec nechcela chodit. A naco? Sak sa tu ani nic nemozem opytat lebo hned som hlupa, leniva,blba a podobne .... Takze vy "SUPER MATK" robite z konika dava tabory,normalnym matkam a zenam znechucujete sem vobec chodit . VYSLOVENE CAKATE NA NIECO PODLA VAS "NEVHODNE" NAPISANE A HNED URAZATE A IDE DOTYCNE UKAMENOVAT LEBO VAM NECHU PRITAKAT. STRCTE SA UZ NIEKAM LEZETE MI NA NERVY CLOVEK NAOZAJ SEM NEMA CHUT CHODIT POTOM. 😠

cawes
23. nov 2012

@denaalubos nekaz si den 🙂 ako ste spinkali ako sa mas? Co mate v plane?

traktor
23. nov 2012

@nice202 aj to muselo prist 😀 😅 ..dalej k tomu..ak ma niekto ten pocit , nejdem mu ho vyvracat a ani tu nedam k svojej osobe ziadnu obhajobu..ak najde pri mojom nicku v niektorej teme co i len kusok toho, ze by som niekoho urazila, alebo presviedcala o svojej pravde..nemam problem sa ospravedlnit..ale tak isto ako kazda tu mam pravo napisat, temy su verejne..a ak bude v uvode napisane, prosim @traktor nezapajaj sa , budem to respektovat.. 😉 ..ale nepride mi fer napisat, kolko sa staram o svoje deti..kto ma chut, môze ku nam prist..a ja aspon budem mat dalsi dôvod nieco napiect a aj zjest 😀 ..ale to som uz mimo temu..

leishmania
23. nov 2012

zakladat temu proti niekomu je dost detinske 🙂

tom_i
23. nov 2012

kojila som 4 mesiace - dieťa bolo aj v chodítku - hrávalo sa na zemi - zaspalo aj v kresle - sem tam sa najedlo piesku - od 1,5 roku spávalo samé v izbe .... mohla by som pisat litánie - aby som nezabudla nemám svokru ani mamu nemala som internet ani múdru knihu či časopisy takže k veci - Mile mamičky stačí vám prostý materinský inštinkt aby ste vycítili čo vaše dieťa potrebuje a búchať sa do pŕs ktorá je najlepšia a vie to najlepšie ukazuje len vašu malosť a plytkosť Škoda že táto doba poznačila aj matky a namiesto toho aby si pomáhali a klábosili o receptoch a o živote tak sa predbiehate v dokonalosti a afekte .

koniarova
23. nov 2012

Hlúpa téma, neuvážene založená, nič neprinášajúca a zbytočná. 😉 😉

nice202
23. nov 2012

Och jaj. Radsej budem oznacena privlastkom super mama, ako toto agresivne cudo, ktore len utoci na nazory druhych, nepocuva rady lekarov - ortopedov a robi vsetko naschval, zle a naopak.... Len preto, aby si dokazalo opak. I ked stale nechapem, kto tie supermatky su. Lietaju ci co? Ja naozaj si nieco radsej nastudujem, aby som predisla zbytocnym problemom so zdravim, chrbicou a pod.... ako sa tu hrat z principu na nieco a dokazovat lekarom a vsetkym naokolom svoju osobnu demonstraciu.... Potom je ale supermatka ta, ktora nerespektuje overene rady, ale robi to podla seba.

lady511
23. nov 2012

@denaalubos Ahoj jasne že s a mi to stalo už viackrát..a preto som sem aj určitu dobu nechodila,,nemala som chut sa už ani ejdnu otázku spítat lebo hned utoky a osočovanie,,,čo by sme si mali pomáhat ,,radit,,tak len kritizovanie a nie raz som dostala prezívku "nezodpovednej" matky ktorá chce ublížit svojmu dietatu 😒 či ekd soms a pítala ked moja mala asi 5m kedy jej možem davat kravske mliko,,,tak už super matky začali utočit prečo tak skoro chcem davat svojej malej mlieko či som normálna a podone podotýkam bola to le otázka .. 😖 alebo potom dilema očkovaním ked som si nevedela rady či očkovat alebo nie...dokonca tam mi vytkli že ked dám svoje dieta očkovat chcem ho "popravit"a to ej ešte xy prípadov ktoré by som menovala do dalšieho rána,,je mi z toho zle..niekotre matky si ymslia že ak maju 3 a vaic detí su mudrejšie a všetko vedia ovela lepšie ko tie čo maju jedno babo,, 😒

bodka13
23. nov 2012

vo vašej téme tiež nie som určite vítaná ....vydedukovala som to hneď v úvode ...nejaká na na b a za nickom čísla 😉 ,ale možno mám konkurentku 😀
...ospravedlňujem sa,že mám viac rokov (39) ako niektoré zakľadateľky otázok či tém, a tak aj moje deti sú staršie ako tie vaše ....do diskusíí či tém sa zapájam aby som pomohla,či pridala svoju skúsenosť - netrvám na tom aby ste sa tým riadili 🙂 ....stojím si však za tým,že som nikoho neurazila a nikde nepoužila vulgárny výraz ...ak áno,treba to hlásiť adminovi a on ma upozorní alebo vymaže môj príspevok
...súhlasím s @traktor - je veľmi nefér písať,kto a ako sa stará o deti 😉

miskakyska
23. nov 2012

@pastelka74 😀 😀 pouražali sme sa tam ako puberťačky,uplne od veci a hlavne od témy...tak sa Ti tu ospravedlňujem pred všetkymi 🙄 🙄 😅 😅 a hlavne ma neporovnávaj s najvačšou supermatkou lussyndou 😠

lady511
23. nov 2012

@denaalubos ahoj nerob si z toho nič mne sa tato tema velmi páči,,,lebo konečne možem napísat čo si ymslím dat najavo emocie,,lebo čo sa tu niekedy na mk píše nieje normálne,,,ved ako ženy na trhu,,a zase niake premudrele čo píčšu že toto je hlupa tema tak s prepáčením VY STE!!!!! pretože ked sa niekomu tema nepáči načo prispievate?nieje to trošku na hlavu?ked sa mi niečo nepáči nechám to tak a nie že just ešte prispejem aby som podripla,,,vid niekotré príspevky vyššie,, 😠

denaalubos
autor
23. nov 2012

@cawes uz necitam vsetko som uz len na skok, bo odchadzame o 10tej ideme fotograke s malou na vianocen fotenie na pohladnice, a prinesem hotove foto z minuleho fotenia sa tesim ako male decko, inak ja mam 7mesacnu Lianku, a ty? Inak ako sa volas a od kial si? Mozme sa lepsie poznat,nie?

koniarova
23. nov 2012

@lady511" Pre hlupáka každý hlúpy", ako sa vraví vo filme Forrest Gump. 😉 Pekný deň. 😎 😎

denaalubos
autor
23. nov 2012

@nice202 toto agresivne cudo si oznacila kjoho proosim ta????! Ak mna,ja som nikde nepisala ze nepocuvam rady doktorov ortopedov a podobne nezmysli co si tam popisala....

sissmiss
23. nov 2012

@denaalubos :"HNED URAZATE A IDE DOTYCNE UKAMENOVAT LEBO VAM NECHU PRITAKAT. STRCTE SA UZ NIEKAM LEZETE MI NA NERVY"
koniec citátu. 😀

denaalubos
autor
23. nov 2012

@sissmiss nepochopila som ale v pohode

sjuzocka
23. nov 2012

Mozno by skratka uplne stacilo zalozit temu Chcem sa hadat! - a nasmerovat tam vsetky super aj nesupermamicky, ktorych je tu na mraky 🙂 A ja by som si tam tiez niekedy odskocila, lebo fakt mam sem tam nervy a uz mi z tej materskej statocne zasibava - a zrejme este bude :P Takze ja radim osobitnu kategoriu nazvat "Ulavte si, vsetky matky sveta, ktorym hormony a ine zalezitosti pravom udieraju na mozog" a tam sa mozeme vyradit ako sa patri. Par vytrieskanych klavesnic od pocitaca, to nie je taka hrozna investicia, aby sme tu frustraciu a hnev zo seba dostali. A vonku na ihrisku, v parku a vecer pred manzelom sa mozeme opät spokojne usmievat. Vyriesene.

lady511
23. nov 2012

@koniarova zaujmavo popísane a si sa tým radiš však?ja som vobec nereagovala na teba..ale trafena hus zagagala 😀

nice202
23. nov 2012

@denaalubos rada by si sa personifikovala s tym oznacenim??? 😀 😀 😀

sissmiss
23. nov 2012

@denaalubos hned urazas a ides dotycne ukamenovat lebo ti nejdu pritakat. Ja mam cely zivot za to, ze kazdy clovek sa snazi byt slusny, cestny, spravodlivy. Nema v zaujme urazat, denne vykonava sebareflexiu a snazi sa neublizovat ostatnym. A tu som zistila ze to tak nie je. Aj ja som bola tehotna a nervozna, ale skor by som dobila matky ktore si v tehotenstve zapalili a nemali uctu k plodu, nez sa odbavovat na tom ze niekto je scitany, vzdelany, rozmysla a ma dokonca doma poriadok. Zite a nechajte zit. Naco je tema ktora plodi nenavist? Na zdvihnutie sebavedomia? Ked pospinim inych viac, budem vyzerat cistejsie, co ako ufulana?

cawes
23. nov 2012

@denaalubos volam sa Luciia zo sk zahorie zijeme ale vo svajci mam 3 mesacneho bubaka Tobiasa. Vianocne fotenie joooj aj my sme boli 🙂

kika1111
23. nov 2012

no jasné...toto poznám aj ja..najmä v spojitosti s MM vs. UM, prikrmovanie a neprikrmovanie..a tiež aj to chodítko... no comment.. svoje dieťa milujem a snažím sa robiť to, čo je pre neho to najlepšie, ale jednoducho keď kojiť nemám z čoho, keď mi 10 dní nechce jesť (chudne) a zvolím prikrmovanie o 7 dní skôr než je odporúčané v knižkách, keď mu doprajem radosť z chodítka čo i len na 5 minút, tak si nemyslím, že som zlá matka, ktorá škodí svojmu dieťaťu.