Organizácia času s dvoma detičkami. Vaše rady ako

luciaj
9. mar 2011

Ahojte maminky, už som dosť zúfalá z našej situácie, tak si idem po radu k vám. mám dve detičky, 3,5 ročnú dcéru a pol ročného synčeka. ke´d dcérka nie je vškôlke, čo je dosť často kvôli opakujúcim sa chorobám, neviem stíhať hrať sa s oboma detičkami a ešte aj domáce práce. Ako a kedy to robíte? a ako efektívne zorganizovať deň, aby boli obe deti spokojné a ja aby som nemala pocit, žesom v jednom kuse v strese a že nič nesíham? Náš tatinko chodí domov skutočne neskoro večer, ak vôbec stihne kúpanie, je fajn, takže s jeho pomocou cez deň počítať nemôžem. Ďakujem za všetky rady ...

trpezliva
9. mar 2011

Lucka, ja mam tiez dve deticky. to mas este super, ze to starsie chodi do skolky/aspon obcas 😵 /. A to mensie sa este nepohybuje, toto je to najlahsie obdobie. ked aj to mladsie zacne byt pohyblive, tak vtedy zacne ozajstna "zabava". 😅 😅
nechcem ta ale strasit. Su aj horsie pripady, napr. ked ma niekto rocny alebo este mensi rozdiel. ten tvoj je "idealny"- 3 roky.
a ako vsetko stihat? hm....upratuj za pochodu, dceru uz mozes zapojit do odkladania hraciek, vykladanie pracky, zametanie/aj ked len tak na oko a pod./. My chodime vela von,takze nestihnu narobit tolko neporiadku doma.
treba len vydrzat. 🙂

som zvedava, co ti poradia ostatne maminy
🙂

bejby29
9. mar 2011

@luciaj - mam pre teba dobru novinku, Luci, nikto z nas, co mame dve deti (teraz myslim moje zname) nestiha domacnost a deti naraz.. Ja som si povedala, ze na to kaslem a najala pani na upratovanie (nemozne je stihat vsetko!) A predsa aj ty potrebujes mat cas pre seba a nie byt otrokom deti a domacnosti! Alebo treba zapriahnut rodinu - babky, dedkov, tety, atd.. Sama to nebudes stihat az dokym nevyrastu - to sa proste neda..
A ked uz fakt nevladzes tak sa radsej venuj detom a na bordel v byte sa vykasli - ved ako sa hovori "Bordel v byte, spokojne dite"

domitobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevet
9. mar 2011

@luciaj ahoj, aj ja mám dve deti hned za sebou (1 3/4 roka rozdiel) a som na tom podobne ako ty, tiež často nrestíham, nevieme si vybudovať nový režim...Ale ako píše domitobi, chce t len čas a každý deň to skúšať a raz to príde, netreba sa vzdávať, i kjeď sú niekedy veľmi ťažké dni...ja niekedy skúšam, ak sa dá robiť veci večer, keď detičky zaspia, prípadne cez deň keď spí jeden z nich...so starším upratujem, varím, niekedy žehlím, ...dobrým pomocníkom može byť aj šatka, či klokanka pre druhé bábo,,ja som chcela takto fungovať, žiaľ zo zdravotných dôvodov sznčeka nemôžeme, možno ked sa to popraví ...

norikk
9. mar 2011

zienky obdivujem vas, ja nestiham ani s jednym ☹

stvura
10. mar 2011

Ahoj, no v prvom rade ti napisem ze aspon nejaky cas ho mas v skolke, takze je to dobre...Ja mam rozdiel medzi detickami 2 roky. Moj manzel odchadza do roboty o siestej a prichadza o siedmej vecer. Ak mam to stastie tak maly vstane o siedmej, ak nie (to ho zobudi manzel svojim odchodom, lebo spia spolu v spalni) tak je hore od siestej 😉 . Takze fungujem prakticky od rana. Vacsinou rano sa troska hrame, maly ranajkuje, mala ma polhodinovy spanok cca od tej osmej do pol deviatej, maly sa scasti hra sam, takze stihnem rano popratat, umyt riad (to samozrejme do pol hodky co mala spi), troska pozera televizor ak ho hranie nebavi, cca o tej desiatej ideme von, mala spi v kociku 2 hodiny, obideme mesto - alebo ihrisko, kde uspesne odbieham od kocika hojdat maleho. Pred tou dvanastou prideme domov, zohrejem obed alebo velmi narychlo daco spravim. Deti, ak su v pohode sa hraju (mala pod hrazdickou na zemi) ak nie, tak malu nosim v klokanke. Po obede maly pozera video alebo sa hra. Poobede, ak je pekne pocasie ideme este von. Vecer ich kupem oboch sama, asi o tej siedmej je muz doma, tak mu ich zverim (ak sa samozrejme da, lebo casto si potrebuje este daco spravit na pocitaci, alebo ako naschval je jedno dieta pistave a to ostava potom so mnou) a varim, zehlim, umyvam riad. Maly ide spat o pol deviatej, mala o deviatej, pol desiatej. Takze takto to mam zorganizovane ja. Vsetko robim s dvoma detmi, aj hram futbal s malym. Je to namahave, ale bohuzial si nepomozem. Dakedy ma vie vytocit ked mi spoluziacka napise ze stiha fitko, saunu, veceru a pod....u nas nehrozi, aj sa sprchujem tak ze mam malu pred sprchacom v kresielku a maly mi tam tancuje... 😀
Uz som s oboma aj nakupovala...da sa, len s malym sme si hned ujasnili ze sa ponahlame a vsetko kupovat nebudeme. Este som ti zabudla napisat ze mam to "stastie" ze mi maly uz od narodenia dcerky nespi cez den 😀

macekovam
10. mar 2011

Ahoj🙂 aj ja mam doma 2deticky...rozdiel rok aj 10 mesiacov....starsia ma 2 roky aj 10 mesiacov a syn ma rok...musim povedat v prvom rade ze bordel ma sice niekedy trapi...ale ten mam skoro stale... 😅 este aj synator vybera vseeetko zo skriniek a zo zasuviek...chodi sam uz od 10 mesiacov ...neviem ako si na tom ty??? ja som si koli druhemu dietatu kupila jednoducho ohradku a sem tam je v nej...potom mam vo dverovej zarubni 2 skoby a na ne mu sem tam ked sa nudi dam hojdacku a hojda sa..vies tak za behu..upratujem a medzi tym ho hojdam....tiez sa rad pozera na brmu🙂 to je vysavac takze sa ho vobec neboji...ked sme v detskej izbe...nebezpecne veci pozbieram zo zeme...na zem nu dam hracky a necham ho nech sa hra sam...ja zatial mozem zehlit alebo upratat skrinu...ale aby som nezabudla mam aj dceru a ju zapajam do prac tiez...ked dovysavam dam jej vysavac a vysava zasa ona..,ked utieram prach dam utierku aj jej a poviem jej co ma utriet ona..,ked idem piect tak ..akoze ideme,,spolu...ak je maly pokojnejsi a mas ho este vo vajicku tak daj vajicko na stol,podloz nozky aby sa ti nepohlo a nech drobec pozera na maminu🙂inak ked maju rano papat tak ich krmim v pohybe...ziadne krmenie v stolicke lebo+ tam maly neposedi...takze ho dam do choditka..,mala ma umelu motorku a na nej sa vozia po kuchyni a ja ich krmim...ked chcu...pridu si akoze ,,dotankovat.. 😀 😀 😀 neviem pouzivate aj vy choditko ci nie??moj maly hned ped ako tak pevnejsie stal a doslapoval na cele nozky tak som ho tam dala nech si pobeha 😀 😀 😀 nie na dlho ale aj 15 minut staci...toho mensieho davam spat prvy krat 3 hodiny po zobudeni a spi cez den len v kociku...inde nechce..a na obed ked maju spat obaja tak uspim maleho v koci a potom si s malou akoze lahnem a spime...a vecer ked bol maly este babo tak sme ho s dcerou kupali spolocne...ked som ho prebalovala tak mi mala nosila plienky,vreckovky a tak...a dnes ked ich idem kupat tak mam taku malu umelu vanicku..este mensiu od tej detskej...tu napustim malemu a vlozim ju do nasej velkej vane a tu tak primerane napustim malej a dam tam penu...vody nedavam vela aby ked sa jej smykne sa nezatopila aby nos vzdy trcal 🙂 🙂 🙂 a oni sa tam spolu kupu..potom maleho idem okupat mala je naucena ozvat sa mi ked na nu zavolam ze sa mi ozve...a kupe sa este chvilu kym maleho neosusim...a potom idem po nu...ulozim a sledujeme hodinu barrando rozpravky..a pri poslednej zaspia 😉 😉 😉 a tym den pre mna konci..na noc ma mala v izbe serblik a donho cika ked treba...malemu o pol noci vymenuim plienku a potom uz spim....a este som zabudla ked ich dam spat tak cez den 2* po 15 minut cvicim🙂)) 😀 😀 este som chcela napisat...ja sa vnimam v prvom rade ako matka,potom ako manzelka a upratovacka az na poslednom mieste...nikto ma za to neplati a tak upratujem ako stiham...ked nestiham nevadi...deti su male teraz nie na cely zivot...o rok bude vsetko zasa jednoduchsie a poriadok bude castejsie... 😀 😀 😀 pekny dnik🙂a netrap sa asi vacsina z nas ma doma bordel....nie???

syslica
10. mar 2011

Ahojte, pridám zopár postrehov zo syslieho všedného dňa. Syslíci majú takmer 3 a takmer 6 rokov, takže zažívame ťažké obdobie predškoláka a predškôlkara + pravidelne sa k nim pridáva 4,5 ročná neterka. Keď sú títo 3 spolu je to riadna zaberačka, vtedy idú všetky snahy o čistú domácnosť bokom, snažím sa skôr, aby mi ju nezdemolovali 😀
Vstávam skoro, už pred šiestou, o 6 budím sysle a chystám staršieho do škôlky, mladší do škôlky nechodí, ale aj tak, keď je pekne, šliapeme všetci do najbližšej dediny peši (keď je škaredo, odvoz do škôlky manželom, starými rodičmi)
Do 9 sme spravidla späť, to už má práčka vyprané a robotický vysávač povysávané 🙂 - a neporiadok nikto nestihol narobiť, lebo veď sme boli vonku. Tak zapojím syslíka do domácich prác: vešanie, utieranie prachu, poriadok v skriniach a šuflíkoch, práca na záhradke... alebo ho nechám sa hrať a čosi rýchlo uvarím (ale máme babku profi-kuchárku na dôchodku, takže jedlo nám ona pošle rada). Po obede zapadneme do postele s knižkou, pokiaľ syslík spí ja žehlím, pracujem na PC (prekladám)... keď nespí, čo sa stáva často, mám smolu a všetky tieto činnosti sa mi presúvajú do neskorých nočných hodín ☹ Venujem sa len jemu, hráme, spievame, cvičíme, čokoľvek. Ideme pre staršieho do škôlky, takže opäť 6-km prechádzka - v ideálnom prípade zabezpeči aj dovoz manžel či starí rodičia.
Večerné rituály ako večera, kúpanie, logopedické a rehabilitačné cvičenia máme zautomatizované, manžel veľmi nepomáha, pretože buď je unavený alebo pracuje. Keď si aj ja potrebujem oddýchnuť, pustím deťom DVD (TV nepozeráme)... aha, a snažím sa cvičiť, pričom mi tiež obaja asistujú. Poriadok s hračkami si udržiavajú sami, z donútenia, pred tým ako idú spať, musí byť všetko upratané, lebo sa mi párkrát stalo, keď chodievam v noci kontrolovať, že som postúpala po hračkách na koberci... Uspávanie máme podelené: ja čítam mladšiemu, manžel staršiemu. Som rada, keď sú obaja v posteliach a spia pred 21.00.
Neviem, či sa niečo od nás dá aplikovať aj na váš prípad, základ ale je - nestresovať sa kvôli neporiadku, to je tá najnepodstatnejšia vec, deti sú dôležité a duševná pohoda matky 😉

kaktusik007
10. mar 2011

no, ako vidim, s vekovym rozdielom tu budem rekordmanka 😉 ale ako to zvladat, to este netusim... ale isto to pojde, akurat sa treba vytoto na poriadok... su dolezitejsie veci v zivote 🙂))

macekovam
10. mar 2011

@kaktusik007 presne ako pises...su dolezitejsie veci ako poriadok🙂 🙂 🙂 🙂 😉 neboj zvladnes v pohode...dolezite je vediet obcas nieco prehliadnut 😉 a stravit tak ako to bude...myslim ten bordel...dolezita je nasa psych.pohoda no nie???

bubelko
10. mar 2011

moji maju vekovy rozdiel 2 roky 5 mesiacov. jonas vstava o 6,30, lukas medzi 7 a 7,30. jonas este v posteli vypije mlieko, potom sa oblecieme a podla toho, co mame na programe sa pustime do dna. v pondelok rano, utorok a stvrtok po obede mame spielgruppe, takze to je vozenie hore dole. streda je volno, v piatok je po obede cvicenie matiek s detmi, takze zase program.
jonas vstava o 6,30 dostane mlieko do postele a my este lezime kym nevstane lukas. to je medzi 7.00 a 7.30. v pondelok ho muz odvezie rano do spielgruppe, ja zatial povysavam, jonas sa bud hra alebo beha okolo vysavaca. ked je lukas doma, tak sa vacsinou hraju spolu - s autickami, s legom, prestavuju v pracovni nabytok, citaju si, nahanaju sa... ja doobeda nachystam obed ( varim cerstve kazdy den), po obede ide jonas, ak nespal doobeda, spat. v utorok a stvrtok spi teda vacsinou v aute, pretoze to vezieme lukasa. spava vsak aj do obeda, takze to je raz tak, raz inak.
o siestej je vecera, pred vecerou upraceme hracky, lukas viac menej sam, jonasove ja ale s tym, ze ho zapajam a podava. po veceri idu do vane, o siedmej dostane jonas mlieko, umyje si zuby a ide spat. s lukasom si bud este citame (ja alebo manzel, podla toho, ci uz je doma), zahrame spolocensku hru alebo si pozrie dokument o nejakej masine na pc. najneskor o 19,30 je u nas vsak uz ticho 😉
kupelne umyvam za pochodu - t.j. cez den, ked jonas spi alebo az vecer. malokedy vsetky naraz.
nakup raz za 2 tyzdne velky cez net, pretoze kym sa vychystam a nakupim, zabijem cele popoludnie a to mi je toho casu fakt luto. takze ak je pekne ideme radsej von, alebo sme na terase.
periem vacsinou po veceroch, obcas cez vikend, zehlim len vecer ked uz spia.
vikendy travime podla toho, ci je manzel doma alebo nie. tazko povedat. ale ak je doma, tak sa im venuje a nema pred detmi uniku, takze to su take moje oddychove dni.
a aj teraz, ked pisem, tak deti sa hraju spolu 😉 ak potrebujem nieco urobit, kde by mohlo dojst k zraneniu - ide jonas do postielky - ohradku nemam.
ked boli obaja mensi, tak som vzdy mala cestovnu postielku v kuchyni, teraz pri jonasovi v obyvacke. bud bol v nej, alebo v koliske alebo v hojdacke. skratka vzdy nas videli 😉

ellit
10. mar 2011

@luciaj ahojcek, tak som rada, ze niesom jedina, super temicka 🙂)) Ja mam tiez dvoch malych loptosov. Sebinko starsi ma 2,5 rocka a druhy Samko bude mat teraz v sobotu rocik. Sebi ma svoje obdobie trojrocneho dietata...vsetko sam, nic nechce, ma svoju hlavu a kopec veci prisluchajuci tomuto veku 🙂) A Samko je zatial super, ale zacina behat a tak nestiham nic. K tymto svojim chlapcekom mam 350 metrov stvorcovych na upratovanie a este k tomu penzion. Ako to vsetko stihat? to sa nedaaaaaaaaaaaaaaa. Bud sa zblaznis a skoncis v nemocnici vycerpana, alebo si zacnes uzivat deticky a na ostatne sa vykasli 🙂 Ja som chcela stihat vsetko, ale po tom co som dva krat za den odpadla, ked mal maly necely mesiac...som si povedala dost. S penzionom mi chodi pomahat jedna kocka, takze tie uz iba dozorujem, ale neupratujem ich. A dom....no co stihnem, tak je a co nieje pocka 🙂) Neporiadok ma svoju super vlastnost, ze ti neutecie, ale tvoje deticky tak rychlo rastu a menia sa. Nestoji to za to, sa znicit. Mne nespinkaju naraz a ma to aj svoju vyhodu, ze ked spinka jeden, venujem sa druhemu a naopak. Ale hravame sa aj spolu....lego, auticka a podobne. Teraz to bude ovela lepsie, pride jar, leto a budes moct byt stale vonku. Varievam si tak na dva dni maximalne, ale manzel ma teply obed kazdy den v praci, tak ak nevladzem alebo nestiham uvarit, tak pride vhod aj studena vecera vo forme pomazanok, zeleniny a tak. Ja som na malych takisto sama, manzel ich este ani kupat sa nevidel...chodi tiez neskoro. Takze sa o nich staram len ja. A to ze si doma, neznamena, ze nic nerobis. Radsej sa budem cely den hrat s detmi ako mat sterilnu cistotu. A ked si myslim, ze to absolutne nezvladam, tak si len poviem, ze niesom urcite sama. Niektore maminky varia vraj v noci, no to by som ja uz nezvladla vobec, lebo malinkeho este kojim niekolko krat za noc a starsi syncek mi zaspava az okolo 23:00. O pol noci uz kojim a mladsi je uz od 6 rano hore. A cez den som hore non stop. Sebinko velmi rad napriklad upratuje somnou. Ma svoj mop, alebo mu zapnem vysavac, kym ja utieram prach. Neupratujem hodinu, dve.....ale tri s nim, ale on sa zabavi a aj ked nieje mozno vysledok tak dokonaly.......nic sa nedeje. Komu sa nepaci, nech sa nepozera. A hracky ked sa hrame, mame take kontajnere na hracky a tam priebezne vsetko davam pocas hrania sa, aby sme sa neutopili 🙂) Kupavam si ich spolu vo vani jednej uz, od kedy Samko sedi. A to tak, ze Sebinkovi napustim vodu....on sa hra....pridam si k nemu Samka, okupem si ho....a pri dozorovani nad Sebinkom si ho ususim, obleciem a odnesiem do postielky kde si zatial dudle cajik a pozera rozpravku...vratim sa pre Sebinka, jeho uz obliekam v detskej pri Samkovi.... a kym obaja dudluju svoje vecerne flasky....ja popracem hracky v obyvacke a potom uz som len s nimi, citame si, pozerame rozpravku a ide sa hajat. Uspime Samka v spalni....a ked zahaja idem so Sebim do jeho izbycky a tam sa este chvilu hrame, alebo si citame a ide hajat aj on. A ja? Padam mrtva, ale spokojna, ze som prezila dalsi den a urcite niesom sama, ktora sa prave vykaslala na neumyty riad v kuchyni 🙂

aksuram
10. mar 2011

Ak moze aj poradit, sice nemam dve deticky ale odporucam vstavat skor ako deti a chodit spat neskor ako deti a potom to stiham. A tiez sa maximalne snazim aby spali naraz a doma, nie na prechadzke-vtedy si porobim co potrebujem 😉

katrinka8
10. mar 2011

Ahoj, ja tiez nemam 2 deticky zatial, ale po narodeni dcerky som sa stala vyznavackou hesla: "Bordel v byte, zdrave dite" 😀 Ja mam poriadok rada, musim povedat, ale povedala som si, ze nie som doma preto, aby som upratovala, ale som doma preto, aby som sa starala o dietatko. A to je priorita. Cez den upratujem len veci, t. z. hracky (aby som sa o ne nepotkynala) a riady (ak sa da, hned po pouziti umyvam - ak sa neda, nevadi 😎 ). Ostatne upratovanie nechavam na vikend, ked pomaha manzel, alebo niekedypoprosim maminu, aby mi malu postrazila a vtedy ja upratujem (utieranie prachu, dlazky, kupelna). No a zehlim vecer, ked dcerka spi - a aj to len najnutnejsie veci. Nasa dcerka ma 9 mesiacov a lozi, kade sa da, vsetko, co jej pride pod ruku vytahuje - ved si viete predstavit 😀 V najnutnejsich pripadoch, ked sa potrebujem najest, prip. navarit, tak ju davam bud do cestovnej postielky tak, aby na mna videla alebo do stolicky na krmenie. Inak je stale "volne vypustena" a stale sa jej "musim" venovat 😉 V podstate mam aj ja pocit, ze nic nestiham, a to mam fakt len 1 dietatko. Ale najviac ma utesuje to, co tu uz viacere spominali, ze poriadok a ani domacnost mi neutecie, ale cas s malou dcerkou sa nevrati - preto je pre mna tou najvyssou prioritou 😉 A este som zabudla - velkou pomocou mi je manzel, ked pride z prace, tak sa zapaja, napriek tomu, ze skoro rano vstava a dochadza nieco vyse hodiny do prace 🙂

stvura
11. mar 2011

@kaktusik007 praveze mne sa zda ze vekovy rozdiel rok a tri je optimalny, najhorsi je ten niekde medzi, lebo to je este scasti nesamostatne dieta, scasti samostane, uz naladove, trucovite semtam....a velmi pohyblive....
Medzi mnou a mojou sestrou je 11 mesiacov...mama bola sama (veskera rodina na druhom konci Slovenska), otec na sluzobkach (bol delegat CK), takze neboj, urcite zvladnes...a to som nenapisala ze mala 24 a 25 pri porodoch.

stvura
11. mar 2011

@aksuram no to je dobra rada,aj by som sa jej drzala keby deti neboli hore od siestej=pol siedmej a nesli spat o desiatej (este v noci 6x nocne kojenie).

aksuram
11. mar 2011

@stvura nocne kojenie mam este v dobre v pamati 😅 Nas Samko mal obdobie/trvalo to zhruba 4 mesiace/ kedy sa v noci zobudil aj 10x a o stvrtej uz bol vyspaty, a ked som chcela aby sa aspon mm a starsi syn vyspali tak som sa o tej stvrtej postavila aj ja s nim sli sme fungovat a tvarit sa ze uz je den... a kym zbytok rodiny vstal my sme toho stihli az az 😀
Teraz ked mame deti oooovela viac, je to zas ine, ale mam jedno oooobrovske stastie, ze aj ked vstavaju stale skoro/vacsinou 5,30/ tak spia celu noc.
JA nemam az tak pocit, ze nestiham take tie bezne veci okolo deticiek a domacnosti- samozrejme, ze 100% poriadok nieje nasim stalym hostom 😅 ale skor mi chyba ze nemam cas len tak si vylozit nohy a posediet bez toho aby ma stvalo ze to alebo ono treba urobit- takze aspon takto vecer sa tavrim, ze vsetko je urobene a ze od rana som toho porobila dost a sa flakam. Lebo naozaj je pravda, ze cim skor rano clovek vstane tym viac veci urobi. K veceru uz klesa vykon a kvalita prace 😝

stvura
11. mar 2011

@aksuram 😉 no to verim, len ja som tak strasne nevyspata, ze si nemozem dovolit posunut rano ani o pol hodku...v noci je mala hore ked mam stastie 5x, ked nie tak 12x a to ide spat o desiatej, maly je hore o siestej, pol siedmej spolu s nou...inac strasne reaguje na zvuky, takze ak by som vstala a nieco robila, uz by bola hore. Rano ak s nou vstanem a maly este spi vela toho nespravime, lebo ju mozem nosit len na rukach. Mne chyba spanok, o tom vylozeni noh len snivam...ked chcem nieco upratat tak maleho poslem k dedovi (raz za mesiac).

tomika
13. mar 2011

Mamičky,ked moj syn mal 8mesiacov,dcéra 9rokov.Chystali sme sa na dcériné prvé sveté prijmanie.Den predtym som mala tolko roboty,ani manžel ani babky nikde ☹ .Umyvala som podlahy,dcéra bola na poschodi v izbe,zobrala som jej tam malého-on bol v choditku, a zavrela som dvere-pekne sa hrali,ibaže dcéra otvorila dvere,mali išjel z izby von a s choditkom spadol dole zo schodoch.No neželám nikomu ten pocit ked som to uvidela a počula ten krik.Vdaka všetkym anjelom malému ani modrinka sa neurobila.Ale odvtedy ked nie som si istá že dieta je v 100% nad dozorom,vykašlem na domáce práce,odstavím hrnce,a som iba s dietatom.Ved sa nedá byt na viacerych meistách sučastne,robit viac veci naraz-a hlavne nie pri malich bábetkák.Ale deti rastu,potom už je vždy o niečo lahšie.Mojmu pribehu ešte dodám,že potom sme utekali k farárovi 🙂 ,lebo dcéra nechcela ist na prijmanie,lebo hovorila že si neodpusti že skoro zabila brata,darmo som jej hovorila že to neni jej vina,a nič hrozné sa napokon nestalo.A potom farár jej dohovoril že Ježiško sa na nu nehnevá atd.No,odvtedy dávam vetši pozor a možno máme vetši neporiadok 😉

dadis
13. mar 2011

tiez si myslim, ze mat doma 100% poriadok, kazdy den cerstvo navarene, vsetko pradlo ozehlene..je sice pekne, ale pre mna je dolezitejsie byt s detmi, kazde obdobie som zvladala inak, vzdy som si nasla system, ako to "okabatit"...napr. malu som pri upratovani nosila v satke, kym som varila, maly sa hral v kuchyni na detskom koberci so vsetkym moznym co nasiel v linke, alebo sme si pritom citali (aj ked velmi krkolomne 😒 ), aj teraz upratujeme vzdy spolu (uz nejaky cas pomaha aj mala)..napr. rozdam papierove utierky, striekam pronto na skrinky alebo okenu na zrkadla a mali utieraju ako o zivot 😀 ..jasne ze to vyzera horsie nez predtym, ale aspon ich mam na ociach a viem co v tu chvilu robia, ja to potom, ked ich to uz prestane bavit, este raz rychlo pretriem.. nikdy nerobim vela prac naraz, aby sme mali cas aj sa zahrat, alebo ist von...lebo deti zacnu "vymyslat", vtedy ked sa nudia... no a zehlenie som uz tiez obmedzila, pretoze vecer o 8mej som schopna akurat tak padnut na gauc...

aksuram
15. mar 2011

@stvura to ranne vstavanie by som si aj ja vedela lepsie predstavit ale co uz -maly vstava kazdym dnom skor a skor podla toho ako sa zacina rozvidnievat- sa uz tesim na zmenu casu 😅

A baby - je to aj o prioritach - ja som od zehlenia takmer upustila, preferujem oblecenie nevyzadujuce zehlenie, veci susim v susicke a ked sa hned poskladaju vacsina je ako vyzehlena. A perfektny poriadok je pre osamele pariky ktore nevedia co je radost z deti 😝
Takze, teste sa, ze ste s detickami a nerieste hluposti ako co stihat. Kazdy ma svoje priority ktore zvladne ak chce- len si ich musite racionalne zhodnotit co su naozaj priority 😉

luciaj
autor
15. mar 2011

baby, dakujem veeeelmi pekne za podporu ... menej poriadku, viac radosti z deti 🙂

dobromila
25. mar 2011

@luciaj no to je všetko pekné, ale ak budem "podľa seba súdiť Teba", tak pocit, že nestíhaš, Ťa asi tak skoro neopustí. Ibaže by Julka bola menej chorá a viacej v škôlke. Alebo ak budeš mať komu zveriť deti aspoň raz za týždeň na pár hodín. A spokojnosť oboch detí počas celého dňa - no neviem neviem, vždy si nájdu dôvod na nervačenie, navzájom si zlerobenie...
Ja si zhrozene uvedomujem, že po dvoch rokoch s dvoma malými doma naraz, mám už oveľa väčšiu toleranciu neporiadku a špiny v domácnosti. Bojím sa, že mi to už nebude vadiť, ani keď bude viac času, lebo si jednoducho z objektívnych dôvodov odvyknem od poriadku a čistoty 😲 😖

luciaj
autor
25. mar 2011

@dobromila najala som si uratovacku, co mi raz do tyzdna uprace a bol to genialny napad, strasne mi odlahlo a zacala som si viac uzivat, hlavne teraz, ked je uz von slnecno, jar do mna vliala viac optimizmu a radosti 🙂

ivush
28. mar 2011

@luciaj pani na upratovanie ? A nedalo by sa ju poslať aj k nám ? 😉 😝 😅

lukra
28. mar 2011

ahojky, hlavne nestresuj, to vobec nepomoze. Ja som mala velke vycitky pri strednom synovi adamkovi a najmladsej lucke. otehotnela som, ked mal 10 mes. a velmi mu chybalo, ked som ho nezdvihala. Velmi som sa bala, aby som nepotratila. Inak pred prvorodenym Filipkom 5,5 mes.som mala potrat a potom aj po nom. Adamko ma 2 r. a Lucka 6 mes.
No ale k tomu stihaniu, to je tak. Rano na 8h. najstarsieho do skolky, malu predtym nakojit, potom rychlo nieco navarit, aspon zatial polievku, kojit, vychystat na prechadzku von s Adom a Luckou, obed, o 12.30 ist do skolky pre F., potom okolo 14. prechadzka...no Lucka mi doma nezaspi, Ado je riadna vrtula, hned ju zobudi, preto lepsie vonku. No to len zbezne, ale ved sa nemozeme roztrhat na kusky.

luciaj
autor
28. mar 2011

@ivush mozem ti ju poslat, dokonca nie je draha🙂

kloranebb
26. nov 2011

Baby a si predstavte ze ja mam muza ktory si primtom vsetkom vyzaduje poriadok, ked pride vecer domov a najde hracky na zemi povie ze tu je riadny bordel...nemozem sa na to vykaslat. Nechcem vyzerat ako neschoona zena a musim byt ticho lebo mi hned zahlasi: Neboj sa vsak tieto dve deti vyrastu a budes mat pokoj. A to mi chce naznacit ze dalsie babo mat nebudeme a to smemchceli styri. Takze musim robit zo seba hrdinku.
Maly mivela nepospi, tak ze hodinu a pol cez na tri krat, starsi je zlaty ten aj dve hodinky si hodi non stop, len ten mladsi ma nenecha oddychnut.
A aby som toho nemala malo, pouzivam latkove plienky, periem kazdy den, zehlim tak rychlo ze celu pracku mam za 20 minut, zehlim vsak len z jednej strany.
Uz pol roka tótak taham a stale nemam rezim lebo ma nervi maly ze nic nepospi.
Som jak jeden stvanec mam uz toho dost.
Vecer som uz taka unavena ze by som o 21:00 zalahla ale to by som nemohla relaxovat pri citani a tak a vieteco je najhorsie? Nemam uz ani sily na sex co je dost pruser a ani kvolimsvojmu muzovi sa neviem prinutit -ach jaj. Keby tak chodiĺdomov na obed.
Tak presne takto to nema vyzerat. Chcelamsom vam ukazat k comu sa dopracujete ked budete privelmimdbat na poriadok pri dvoch a viac detoch. pozor. Je to velmi nebezpecne 🙂

berenika39
27. nov 2011

@kloranebb ahoj. když to víš, proč to děláš? ptám se v dobrém, proč jsi dobrovolně v takové pasti? jste dva rodiče, můžete se o spoustu věcí podělit, když manža přijde a bude hlásit, že "je tu zase bordel", předběhni ho: miláčku, jsem unavená, pomohl bys mi naházet hračky do krabice? vždyt přeci pokud on má požadavky, tu můžeš taky mít, ne? nejsi otrok....nemusíš ze sebe dělat hrdinku, sama vidíš, že to vede do pekla. držím palce, at se to polepší.