Prespí vaše 15 mesačné dieťa celú noc?

itus03
6. okt 2010

moj chlapec ma 15 mesiacov a stale sa casto budi a jeden krat za noc papa co stim .

katy2
8. okt 2010

ano, celu noc, cca od 6 mesiacov

cicimotinka
8. okt 2010

Náš má 15 mesiacov 18.10. a spí cca od 9,00 do cca polnoci, potom vypije kašu a prehadzuje sa do cca 4,00 (niekedy aj do 6,00 a často pije), potom zaspí tuhšie do takej 8,00. Takže sme hore skoro stále. 😖 Skúšali sme bez kŕmenia, bez pitia, no to boli iba vresky a nespal ani toľko, čo takto. Utešujem sa, že máme iba blbé obdobie a zaspávam hocikde postojačky.

klementina
8. okt 2010

nasa mala prespi od 20.mesiacov, presne odvtedy ako som ju prestala kojit. dovtedy sa budila na kojenie 2-3x za noc.

lienka21
8. okt 2010

moj ma 28 mesiacov, celu noc /od zaspinkania az do rana bieleho/ este neprespal, kazdu noc raz-dva razy sa budi, vypyta si cici, potaha mliecka a spi dalej. Je to maly "zavislak". Pocas letnych horucav chcel este vodicku, ine nic. No a samozrejme, mna pri sebe. Odkedy neriesim, ci uz ma alebo nema, ci moze alebo nemoze este byt v noci hladny, citim sa lepsie. Na lepsi nocny spanok nepomohli ani kasicky na veceru, chce to len cas, raz to pride, ze prespi celu noc, My sme boli v 15 mesiacoch v noci hore aj tri krat.

u2jana
9. okt 2010

nie, naša začala spáva až pred nedávnom, teda po dvoch rokoch. A to sme nebola kojená a od roka a pol v noci nepila.
proste aksn bejby 😉

mirka907
9. okt 2010

My este 15 nemame, no par noci uz mala prespala. Ale kedze jej teraz stale idu nejake zubky, tak je to naozaj ojedinele. Akonahle sa ale zubok prereze, tak dalsiu noc prespi.

cmulinko
9. okt 2010

moj prvy syn neprespal celu noc do 2 rokov a druhy syn spi celu noc od 6 mesiacov.

domblach
10. okt 2010

Mame 18 mesiace a 4 prespate noci.

miyya
10. okt 2010

my budeme mať v novembri dva roky a teda nehrozí. ja stále kojím a on si stále pýta. 😒 😒 😒 😒 a potom si ešte rozpráva,ale tak to neni pravidlom. tak aj ja po ničom inom netúžim,len aby prespal celú noc.

lienka2602
10. okt 2010

Moja mala bude mat 20 mesiacov, ani jedna prespata noc, este do nedavna papala mlieko (umele) 2x v noci, teraz uz len raz.. Zatial nemam problem k nej vstavat, nevadi mi to.. Radsej jej dam mliecko 1x( aj tak si sama povie, ze ho chce), ako vela krat caj.. Par krat som skusila caj a bol z toho len zbytocny plac..

gutka79
10. okt 2010

Dcerka spavala, kym nesli zuby a neprestala papat vecernu kasu.. Od 11 mesiacov sme skoro kazdu noc hore a papame Bebu 🙂

sssimi
10. okt 2010

Tak mne malá prvý krát celú noc prespala práve v15tom mesiaci. A teraz je tomu už mesiac čo pekne prespáva aj keď ešte máme divoké noci. Chýbajú jej všetky očné zuby, takže sa ešte potrápime-vtedy nespáva. No ale v noci nepapáva už asi od 7mich mesiacov.

zuzana72
10. okt 2010

ahoj, som mama 3 detí a problémy zo spaním sme nikdy nemali. Záleží to od toho ako je dietatko naučené zaspávať od malička. Ak si ho naučíte zaspávať svami na posteli tak potom sa samozrejme ťažko odúča aby spalo samé. Možno sa to bude zdať niektorým mamičkám sebecké ale ja som od uplného malička nechávavala det zaspávať v postieľke samé, samozrejme ak plakali išla som za nimi, pohladila som ich ale nikdy som ich z postieľky nevybrala proste to bolo ich miesto tak si museli nanho zvyknúť. Tak isto sa to týkalo aj nočného jedenia. . V noci som im dávala jesť iba do 4 mesiaca. Potom už nie, proste si zvykli na to že aj pri plači viac nediostali trvalo nám odvykanie asi týždeň viac určite nie. A od 4 mesiacov mi všetky deti spávali celú noc bez zobudenia, a nemajú problémy až doteraz.. Najmladšia má teraz 3 roky spáva celú noc, a dokonca aj poobede cca 3-4 hod

saskarisko
10. okt 2010

To nie je o tom, ako je dieta naucene, ale o individualite dietata. Syn prespal celu noc od 4 mesiaca, aj ked okolo 15 - 16 mesiaca bol v noci hore aj 3 hodiny kvoli zubom. Dcera je dieta, ktorej staci malo spanku (ci uz obedneho alebo nocneho), a podla toho sa aj budi. Najnovsie (16 mesiacov) v noci "vystraja" (smiech, plac, skakanie, lezanie) aj 3 - 4 hodiny, a je jedno ci dostane mlieko alebo nie. Proste jej zatial staci takto malo spanku 😅 (dufam, ze raz a hlavne coskoro sa to uz zmeni). Zatial prespala v kuse mozno 2 cele noci.

koralka30
11. okt 2010

pokiaľ je dieťatko kojené, nemusí to byť vada, ak nespí celú noc. my papáme Bebu a spinkáme celú noc od 4mesiaca, niekedy zaspí okolo 19,30 a vstáva o 7,00 ráno 😉

krasnulka
11. okt 2010

moj syn pri kojeni v noci papal len raz a ked sme presli na susene mlieko tak zo zaciatku len raz za noc potom prespal celu noc a dcera ci kojena alebo tuha strava, ma rok, v noci papa kazde 3-4 hodiny

dankolucka
11. okt 2010

neboj, raz to skonci a prespite celu noc .🙂 Som odporcom vyplakavacich metod, moja mala spi od 13.mes. celu noc 11 hodin, ale vecer vzdy zaspava pri mne a ja ju potom prelozim. Zaspi do 10 minut, niekedy skor. Podla mna deti potrebuju citit istotu a zaspavat s prijemnym pocitom.
Moj syn prespal noc az od 18.mesiaca. Uz je velkac, zaspi sam, ale velakrat si radi k nemu vecer lahneme (ja alebo manzel) a trochu rozpravame a on potom zaspi 🙂

babulka123
11. okt 2010

ahojte, u nas cca od 7-8 mesiacov Ninka prespi celu noc, max sa 1x v noci zobudi ze chce troska napit vody { ale vsak to sa budia aj dospeli} chodi spavat okolo pol 9 a rano okolo 8, pol 9 vstava, ak nevstane do 9, tak ju budim..

spalka
12. okt 2010

mala prespi celu noc, vacsinou od deviatej do takej osmej rano...raz za tyzden, dva sa stane, ze sa zobudi okolo tretej a place, asi zle sny...lepsie spi odkedy je sama v izbicke, ked bola s nami budila sa viac

monda17
29. jan 2011

nie ☹

dafe3
29. jan 2011

ano

stvura
29. jan 2011

podla mna by si sa nemala stresovat odpovedami inych, kazde dieta je individualne...naco to riesit, jedno spi, druhe nie..... 😉

stanislavao
29. jan 2011

nas 16 mesacny syn este ani jednu noc neprespal celu. minimalne 1x je hore okolo polnoci a potom este nadranom okolo pol 5. ale su aj noci, ked je hore 5x. kazde dieta je ine, ale casom sa to upravi. len niekedy je ten cas veeeelmi dlhy.

exupery
29. jan 2011

Spime celu noc cca od 7-meho mesiaca...zatial,dufam,ze sa nic nezmeni 😀

lindda
29. jan 2011

co stym nic moj ma skoro 4r a je v noci aspom raz hore bud cikat alebo pit ,,,
a do 3r bol hore este castejsie vydrzat raz aj celu noc prespi nebij 🙂)) a to nebol kojeny iba do 4 mes .

lv1
29. jan 2011

moja dcera prespi celu noc uz pomaly od 4. mesiaca .. teraz bude mat 16 mesiacov 🙂

bashka
29. jan 2011

ani takmer 3 rocna nie a dokonca ani ja nie...teda nepovedz, ze ty sa nezobudis v noci ani raz 😕

vivia7
29. jan 2011

Ahoj tak moja mala prespi celu noc od 4 mesiacou a aj ked sa v noci zobudi sem tam tak sa napije cajiku a buva dalej..

akika722
30. jan 2011

môj starši synček prespal celu noc od 3 mesiacov a mladši od 4mesiacov..Spachtoši po rodičoch 😀

jankako
30. jan 2011

moja má 10 mes.a od narodenia neprespala ešte ani jedinu noc.a papáme aj tri krat za noc.ale to je skor ukludňovanie sa na prsníku,kedže nemá dudulu..