Spánková regresia v 4 mesiacoch

petagal
14. apr 2018

Prosím vás, stretol sa s tým niekto? Naša malá, 4,6 mesačná, začala týždeň dozadu odrazu horšie spať cez deň, nepospí viac ako 40min /4 krát denne. Vidím, že jej to nestačí, chcela by spať, ale nedá sa jej, je unavená, umrnčaná, stále len na rukách, nič ju nebaví, k večeru je to len horšie. Neviete, kedy a či to skončí? Články na internete mi veľkú nádej nedávajú.

prevenar
14. apr 2018

ockovanie ?

sida447
14. apr 2018

@petagal no my to iste,spava len take chvilky,tiez je rovnako stary a co je hore to sa len nosi a to mame dalsie tri deti,takze sranda 🙂ockovany niesme

wodanka
14. apr 2018

@petagal nie si v tom sama, mám rovnako starého chlapčeka a ten spí 2xdenne... dopoludnia cca hodinku, dve ale popoludní už len cca 40-50 minút... Sa mu asi zapáčilo byť hore a spoznávať svet okolo seba 🙂

kath1210
14. apr 2018

Moj toto robi asi od 3-4 mesiaca, spava 30-40 min 3-4x denne, aj ked je niekedy uz po hodine znova unaveny, dlhsie spat nevie -.-

petagal
autor
14. apr 2018

@kath1210 takže bez nádeje, že by sa to ešte upravilo😮

dai
14. apr 2018

@prevenar zas kecas🙂 ja mam to iste a ziadne ockovanie nemame... je normalne ze deti okolo 3-4 mesiaca maju spankovy regres vdaka vyvoju nervovej sustavy ....

petagal
autor
14. apr 2018

@dai áno, to viem, len či to niekedy aj skončí 😏

dai
15. apr 2018

@petagal jasne ze skonci😉 akurat nie hned - kazde babo je ine, tazko povedat kedy u tvojho

lavender273
15. apr 2018

@petagal

Ano raz sa to skonci mi bolo povedane 😂 tuzobne aj ja ocakavam tu chvilu. (Presla som si tym dennym ne-spankom tak isto. Teraz ma mala 19m a nocny spanok nie je bohvie co)
Co by som dala za 8h spanku. Ked nie mala ma budi tak macka, ked nie macka tak muz, ked nie muz tak nieco ine. Ja uz mam pocit ze sa cely svet spikol proti mne. 😂

lavender273
15. apr 2018

@petagal

Este k tomu dennemu spanku. Mne nechcela spat cez den od cca 2m. Tiez to bolo na maslu a nevedela som co robit. Ked mala 4 mesiace, nastolila som rezim .. napriklad ked sa rano zobudila o 6 tak o 9 som ju dala spat (dala spat rozumej kolisala na rukach a spievala jak blazen) .. zobudila okolo 10.30 a potom zase sla spat okolo 13.00 ..( zase to iste..kolisanie..spev / skrekot). Najprv prostestovala ale potom si zvykla na takyto rezim. No kazde dieta je ine takze co zaberie na jedno nezabera na druhe.

naty_s
15. apr 2018

@petagal ahoj, moj maly mal 4 mesiace pred tyzdnom. Z 2.5 hodinovych kocikovych prechadzok su zrazu 30 minutove. A po polhodinke by zas spal. Mali sme aky-taky rezim a ten je v troskach 😁.
Ale nevadi, cakam kedy sam prejde na jeden spanok doobeda a jeden poobede. Dovtedy ho budem ukladat "na poziadanie"☺

bubibu
15. apr 2018

Je mozne, ze tato zmena je sposobena teplom. My mame 9 mesiacov a uz asi 5 mesiacov ako taky rezimm. Avsak prislo teplo a poobedny spanok sa skratil.

martinka13
15. apr 2018

Naša začala v tom istom čase spávať 4 2xdenne 30 minút. Skončilo to v cca 1 roku 😑. V noci spala dobre.

karpinska2018
15. apr 2018

Mozu to byt kľudne aj zuby. Naša v 3 mesiaci prestala spat a trvalo do ešte rok a pól kým to prešlo 🙂

siska53
15. apr 2018

@petagal tak to nas velmi rychlo sa preslo na kratky denny spanok..bud 2x po hodine alebo 3-4 20-30 minutovky.. V tom case.. A zlepsenie ani nebolo,skor naopak,okolo roka uz spaval zvacsa len hodinu poobede,doobeda uz spat nechcel. A velmi rychlo zrusil spanie poobede.. Asponze v noci spaval.dobre..

pininka
15. apr 2018

@petagal skonci sa to neboj, to je u deti normalne a uz ju mozu aj zubky trapit.

kath1210
15. apr 2018

@petagal nezufajte, deti su velmi rozdielne, co u jedneho plati u ineho nemusi! Snad vas bude vacsi spachtosko;)

gulisko
15. apr 2018

Hej skončilo to u najstaršieho tým že cez den prestal spávat uplne a v noci zaspal o 12 rano o 7 budiček a medzi tym každu hodinu nacucnuty na prse. Ale druhe dve deti a spanok su najlepši kamoši a samozrejmevčim su deti staršie tym menej spanku potrebuju

skjatqo
15. apr 2018

V takom veku sa to meni kazdy tyzden, nezufajte. U nas zabral rezim davat spat skor, tak ako pise @lavender273 a nepovolit a po par dnoch bolo dobre. Nuz, treba skusit vsetko. Starsi syn mal svoj rev o 6tej vecer, zhruba hodinu byval urevany a mrzuty a len na rukach. Vyrastol z toho postupne.

petagal
autor
15. apr 2018

@lavender273 spievanie jak blázen, to ma pobavilo. My sme mali krásny režim asi od dvoch h mesiacov, ale ten je v troskách 😃 ja ju aj dávam spať v približne rovnakom čase a ona mi krásne sama zaspí, ale zasa len na tých 40min 😀

petagal
autor
15. apr 2018

@naty_s presne toto isté aj u nás, kočík bol najlepšie uspávadlo, teraz ju nedokážem v ňom ukolisať do spánku, maximálne do takej kómičky, že ma jedným okom spod privretého viečka pozoruje 😁 dávam ju spať hneď, ako vidím, že je unavená, ale ona viac ako 4 spánky za deň nedá, proste nezaspí

petagal
autor
15. apr 2018

@martinka13 to jediné ma drží, že v noci spí 11 hodín 😂

veronikadomanova
15. apr 2018

moja dcérka tak isto, akurát že nespala 40min ale 20 a potom sa zobudila...ked som si k nej ale lahla a dala mliečko tak vedela ešte zaspať aj na dalšiu pol hodku -hodku...ale poväčine musela byť stále pricucnutá,inak sa zobudila :D

martinka13
16. apr 2018

@petagal tak to je super. Inak by to bolo na mašlu 😁

montemotherone
16. apr 2018

@petagal neboj sa, upraví sa to. Stačí vydržať takých 14-15 ....rokov 😁

bbbarunka
16. apr 2018

@petagal normalka, nam sa toto stalo pri oboch. preslo to za par..ehm.. mesiacov. dost pomohli nosice.

lanasokova
3. apr 2019

@lavender273 u nas detto len miesto macky mame psika 🙂

lavender273
3. apr 2019

@lanasokova
Zvierata to maju odpustene 😂

m_o_n_c_a_k
22. máj 2021

@petagal dobrý deň ako sa vám v noci potom spánok zmenil. My teraz tiez niečím podobným prechádzame. Pamätáte si koľko to asi trvalo. Ja už 2hu noc nespim a som už z toho hrozne unavená. Koľko to trvalo vám? Zmenilo sa to prirodzene?

petagal
autor
22. máj 2021

@m_o_n_c_a_k dobrý deň, naša spala v noci chvalabohu vždy dobre, my sme mali problém s denným spánkom. Ale zmenilo sa to prirodzené, trvalo ti asi dva tri mesiace. Šla som si svoj režim a malá spávala v kočíku. Držím vám palce