Veľmi zlý spánok 8 mesačného dieťaťa

martinas30
11. okt 2011

Dobre rano vam prajem,neviem ci tu uz bola nejaka diskusia ohladom zleho spanku babatka,ale potrebovala by som nejake rady ak mate skusenosti,mam doma osemmesacnu dcerku,ktorej sa spanok velmi zmenil,hlavne v noci.zaspava kazdy den okolo siedmej,do osmej vzdy spi,prvy problem je to ze inak ako koliisanim na rukach nezaspi,pri nikom inom nechce byt len pri mne,pri ostatnych place a vrieska ako pavian..do polnoci je spanok celkom v poriadku...potom sa okolo jednej budi,dam jej mliecko a zacina strasna noc..vobec nechce spat v postielke len pri mne v posteli,stale sa kruti,prevracia,dviha zadok,sucha sa stale dohora,je nepokojna,ked ju chcem uspat na rukach spi akonahle ju polozim na postel zacina znovu dokola to iste...je to velka zmena pretOze predtym spala celu noc a velmi vycerpavajuce,,,ak mate niektora podobne skusenosti a mate nejake rady co by jej mohlo byt alebo riesenie napiste mi prosim.dakujem

ichbinich
22. feb 2012

@opica:
Ja som si tiez musela zvykat na spolocne spanie. Spal NA jednom z nas ako novorodenec, potom si pekne postupne zykol na postielku, a potom v 6 mesiasoch koniec ☹
Prve pokusy dat si ho ku mne boli take, ze som bola cela dolamana. Ale to som dala taku zabranu proti vypadnutiu, syna medzi mna a zabranu, teda ja som lezala presne medzi madracmi.
Tak som potom zabranu vyhodila a maly spi medzi madracmi. Jemu to nevadi, ale on je lahky v porovnani so mnou, tak staci, ze je na madraci po celej sirke este chranic madracu, taze nemame medzi madracmi dieru.
Ale je pravda, ze mi to trvalo, kym som si zvykla, lebo hlavne on sa mota a toci celu noc, kolkorazy je otoceny o 90°, tak mam bud jeho hlavu alebo jeho nohy v rebrach 😉 Ale uz viem zaspat zase rychlo, nemusim vstavat. Pre mna je toto riesenie. Ale kazdy si musi najst svoje riesenie.

@lukrecia1992: To znie naozaj ako zubky. Ale kym sa prerezu, tak to moze trvat este dlhe tyzdne ☹ Mozes skusit homeopaticke gulicky (minimalne ju ta sladka chut na chvilku "oblbne") alebo geliky. Prinajhorsom mozes dat sirup alebo cipky proti bolesti. Ked bude dlho v kuse plakat a nebude sa dat utisit, daj radsej liek. Zvycajne pomoze a budete zase vsetci spat. Ja som davala sirup po zhruba 15 minutach placu, ktory sa inak nedal utisit (ani kojenim, ani nosenim a inymi trikmi). Vsrtko dobre!

mates22
22. feb 2012

@dai máme to jako přes kopírák, dcera se budila dobře do 4 let, syn má teď dva a stále se vzbudí tak 3* za noc a přes den už nespí vůbec ☹

@opica v tomhle věku syna jsem byla taky občas na zhroucení, v noci jsme vstávali fakt co hodinu, někdy i půl hodinu, ale tak nějak po roce se to trochu zlepšilo (na to vstávání 3-4* za noc). Zjistila sem, že si člověk zvykne na všechno, mojí výhodou možná bylo to, že jsem předtím vrcholově sportovala a byla zvyklá na 2fázové tréninky brzo ráno a pozdě večer, čili můj spánkový režim čítal 5 hodin denně. Ale stejně mi ten přerušovanej spánek dobře nedělá, třeba dneska mi třeští hlava už od rána 🙂

lukrecia1992
22. feb 2012

Ahojte žienky, detičky potrebujú svoje mamičky citíť...aj pritúlkanie sa, aby boli na ne naviazané :🙂 Ja by som svoju dcérku nedala do vedľajšej izby.. aby som sa vyspala,radšej sa nevyspím.. a predsa sa dá pospať..aj počas dňa.. , veď ten krásny úsmev čo Vám daruje vaše dieťa.. by vás mal presvedčiť..🙂)) Dieťa ktorému sa žena nevenuje, nepritúli sa.. , tak si bude jeho matka neskôr k svojmu dieťaťu ťažkoo hľadať cestu. To je každého vec...ako si ho vychová..ale myslím že dieťa by malo dostávať vela lásky, v podobe dotykov.. , pusiniek, veľa úsmevu. Treba mať veľa pozitívnej energie..a veriť si že každá žena to zvládneme.. dieťa cíti spokojnosť, no aj nepokoj.
Opica.. vyskúšaj si tvoju zlatíčko dať na jednu noc k sebe.. šúchať jej chrbátik, pohojdať ju troška, usmievkať sa.. uvidíš ako Ťa to zahreje pri srdiečku.. pekný dník
@opica

cervena_ciapocka
22. feb 2012

@lukrecia1992 je pekné čo píšeš, ale nie všetky detičky stačí len pritúliť k sebe v posteli. V podstate s tebou súhlasím. Ale napríklad náš malý zaspí len pri nosení na rukách a to sme už skúšali všeličo. A že pospať cez deň? No ... dnes spal maximálne po 30 minút každý spánok (aj ťažko zaspával) a my dospelý keď zaspíme tak nám často trvá ďalšiu hodinu aby sme sa zas naštartovali. V noci som musela odísť spať do druhej izby lebo malý vkuse cestoval po postieľke a ja som bola hore pri každom jeho pohybe každých 5 minút. Tak som tam nechala manžela, on spal ako drevo a všetci sme sa vyspali. Ale nie je to vždy tak, sú dni keď pekne spinká aj cez deň a aj v noci. Už teraz na ňom vidieť, že tiež má "svoje dni" 🙂
Tiež som uvažovala, že ho dám už do jeho izbyčky lebo vlastne on spinká a ja som hore a potom ako sa mu mám cez deň venovať keď sa len motám a nič nevládzem. Neviem aké staré máš bábo, ale ono sa to strašne mení. Na začiatku som takmer nepotrebovala ani spať a aj malý pospal viac, ale každým mesiacom sa to mení.

lukrecia1992
22. feb 2012

@cervena_ciapocka ahojky, no aj my ju musíme stále nosiť pokým zaspí , aj ma dosť chrbát s toho bolí lebo som chudá a malá ma vyše 6kilo.. ale čo by človek pre tie naše bábatka nespravil 🙂 Naša spinká v postielke, iba výnimočne ju zoberieme do postele 🙂 Sme v 4.mesiaci. A cez deň tiež bohviečo nepospíme..chce aby som bola pri nej.. hrala sa s nou, a posmejeme sa.. 🙂 a potom sa zacne zlostiť asi po hodine.. a niekedy ju dám do postielky, pozoruje ma, zapnem kolotoč a spí,,ale dosť často sa vyžaduje nosenia na rukách..ako aj ty vravíš. Najdlhšie spí večer.. od 18tej do 5rano.
Aj ja keď spí využívam tento čas na domáce práce.. 🙂

opica
23. feb 2012

@lukrecia1992 ale ved to, ze spi v druhej izbe sa nevylucuje s tym, ze ho mojkam, venujem sa ju. vacsina ludi, co nas pozna, tak povie, ze sa nasim detom venujeme az nadmieru. u nas neexistuje posadit dieta pred tv, aby som mala pokoj. mne sa bohuzial neda cez den velmi spat, kedze ked jergus spi, ja pracujem. to je ten problem, cez den musim vela rozmyslat a s unavenou hlavou to ide tazsie. ale uz to nejak nechavam tiect same, ked treba vstanem, pomojkam a neriesim...
vidno, ze mas este len jedno dieta (neber to ako provokaciu), ale pri dvoch je nemozne sa krpcovi venovat na 100%, ved uvidis... 😎
a podla mna najlespie je narezimovat dieta a naucit ho zapsavat same, to je uplne najdoleiztejsie...

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukrecia1992
23. feb 2012

opica . Ja si velmi dobre uvedomujem ze pri dvoch je to komplikovanejsie, a co sa tyka dvoch deti.. neplanujem . Staci mi jedno.. a tak to dufam ostane. Ja som tiez vecne unavena,a nevladzem.. plus este studujem takze viem o com hovoris. Ja viem ze pri dvoch to nejde, preto mi staci jedno babo..aby sme sa mu mohli naplno venovat.. 🙂 Ved to je na tebe.. ale je pekne ze sa mu venujes 🙂 Aj ja sa s babom mojkam 🙂. Obdivujem tvoje usilie a sikovnost ze to pri 2 detoch zvladas 🙂. Zatial nezaspava samo, lebo ja mne sa paci ked zaspinka na mne.. a citim svoju dcerku a jej pritulenie , pretoze je to moje prve babo.. tak si to uzivam na plne obratky 🙂
Pekny vecer

bama79
28. feb 2012

@lukrecia1992 keby moja dcerka spala od 18 do 5 rano, tak chodim vysmiata jak slniecko 🙂.
U nas je vecerne zaspavanie vacsinou 3.fazove, mala zaspi pri kojeni, ale cca za pol hodku az hodku je hore, uspavam znova na rukach alebo len hladkanim, ked zaspi, tak vacsinou sa zobudi este raz a znova to iste, takze casto zaspava az okolo 9. Medzi 10 - 11 je hore na kojenie a potom kazde 3 hodiny kojim. Ked je zla noc, sme hore aj kazdu pol hodinu a podavam cumlik, mojkam, tisim Mala spi s nami, lebo nemam silu tak casto vstavat k postielke a stat tam. Takze ja uz tiez 7 mesiacov vypadam jak zombie. K tomu cez den spi tak 3x pol hodku az hodku, obcas sa zadari, ze v kociku pospi aj 2, nie je to ale pravidlo. Mam aj 3-rocneho syna, ktoremu sa tiez treba venovat, aj ke teda chodi do skolky, ale ked prideme domov, musime nejak prezit do vecera. Kazdy den cakam, kedy sa ro konecne zkepsi a stale nic ☹

lukrecia1992
29. feb 2012

bama79 ahojky, no su aj dni kedy sa budi v noci..ale nastastie je ich malo, aj ja som bola s toho vycerpana a chuda ako zombie..najdolezitejsie je najest sa, aj pri babatku :D ja to tak robim,
No ked ju nakojis cez den, hraj sa s nou pokym sa neunavi.. a rob to stale cez den,a vecer bude spat.. tomu ver ze to tak bude, cez den sa unavi.. a vecer uz bude na konci so silami, a bude spat.. je blbost dat deti vyplakat, oni chcu byt stale castejsie a castejsie cez den hore.. tak jej to dovol,a venuj sa jej .. uvidis bude pekne spinkat vecer. Vsetko ma pre a proti, ked ju cez den davas po kojeni spat,alebo preto vsetko robis..cez den sa vyspi a v noci bude chciet byt hore.., Ale ked sa jej budes venovat cez den budes mat kludny vecer.. 🙂

lukrecia1992
29. feb 2012

@bama79 to ze sa zobudza znamena ze chce byt hore.. ty ju musis unavit a venovat sa jej, ved potom uvidis ze sa jej drieme ked zacne plakat alebo si zmolit oci, robis prepac za slovo blbost ze ju uspavas,lebo robis presne to co nechce.. aj ja som si myslela ze vzdy musi spat.. a potom som to prediskutovala s kamoskou.. a uz viem ako to je 🙂

bama79
29. feb 2012

@lukrecia1992 lenze ja ju uspavam, ked chce spat a myslim si, ze na take male dieta je maximalne 3 hodiny denneho spanku, aj to nie v kuse, nic moc. Okrem toho, cez den zaspava sama, v kociku alebo v postielke, upsavam ju vecer alebo v noci, ked sa budi. A este jedna vec, ked cez den spi fakt malo, tak je vecer pretazena a spi este horsie 😉.
Je to moje 2. dieta, takze co to uz si myslim viem, ale u nas sa na 100% potvrdilo, ze kazde dieta je uplne ine 😉

fatia
1. mar 2012

@bama79 fuha, ked som si čítala tvoj príspevok, napadlo má jedno, máš to ťažké. Moja mala cez den vo vnútri spi maximálne pol hodinu, inak len vonku. V noci spala krásne, co sa tiež zmenilo. Papkat chce každé 3 hodiny a to jej dávam nutrilon, čo by ju malo zasytit na dlhšie a po prvom jedeni je to len boj a nakoniec j hore uz o 5tej☹((

bama79
1. mar 2012

@fatia no, su to zlaticka, ale je to dost narocne 😅. Ved vsak, ako uz tu odznelo, snad to nebude trvat vecne 😅.

fatia
12. mar 2012

Ahojte maminy. Ako Vaše deturence? Spinkaju uz lepšie? My raz tak, inokedy tak☹

fatia
12. mar 2012

Ja uz neviem kde robím chybu ☹ nechcem mi spat vonku tam je vreskot, ani dnu, pomaly uz ani v noci. Čo mám robiť. Dala by som všetko zato, aby spala. A že vraj dieťa po 3 mesiacoch je lepši ☹((((

martinas30
autor
30. mar 2012

@fatia ahoj...ja som pisala do tejto temy na zaciatku...u nas sa to po 3 mesaicoch uplne prevratilo dovtedy spala celu noc od 5 tyzdnov prespala 11 hodin vkuse v postielke a po troch mesiacoch,sa budila v noci niekedy jeden krat a niekedy sa vrtela v posteli aj celu noc,my sme zistili ze horsi spanok bol vzdy po ockovani a to bol aj ten zlom ked dostala prvu injekciu zacala sa budit ...doteraz v noci so spankom bojujeme a to ma uz 14 mesiacov,vecer zaspi pekne pri flaske dame ju postielky,niekedy spi do 2 niekedy do 3 a potom dve alebo aj tri hodiny sa kruti v posteli,ona spi len akokeby si nevedela najst tu spravnu polohu..teraz ju trapia aj zuby tak niekedy od tej druhej spi na mne na hrudi vtedy je najpokojnejsia..

fatia
30. mar 2012

@martinas30 ahoj. U nas sa to zmenilo tiež po tiež po 3 mesiaci. Cez den mi spi len vonku, od rana do večera. Ked ju dám do vnútra hned sa mi zobudi. Čiže cely čas musím kocikovat🙂 moje kríze aj nohy uz protestujú. A vecer uspavam na fit lopte. Dnes som s ňou skakala 1,5 hod. Esteze má vystriedala mama, inak uz fakt nevladzem. Inak nezabera nic, niekedy ani lopta a to uz musím dat kvapky. Cely den vonku, večer skakat a sú aj take noci, že sa stále budí. ☹

levica23
31. mar 2012

ahojte maminy. Môj 14 mesačný Tomáško cez obed pekne sám zaspí v postieľke (asi do 15 minút, po tom, čo ho nakojím) a spinká tak 2 hodiny. Ale akonáhle príde večer, je to hrôza. Uspávať ho začínam tak o siedmej, štvrť na osem. Nakojím, trošku ho ponosím na rukách aby si odgrgol a potom ho položím do posieľky. Po chvíli začne plakať, tak ho zoberiem na ruky a znova trošku ponosím a keď sa ukludní tak zase do postieľky. Po niekoľkých takýchto pokusoch mi medzi ôsmou a pol deviatou konečne zaspí. No už vyše mesiaca sa mi medzi jedenástou a polnocou s krikom budí. Doslova až vrieska a nedá sa vôbec utíšiť. Keď ho zoberiem na ruky tak je to ešte horšie. Jeduje sa, vykrúca a kope nohami. Takto to trvá asi hodinu. Buď sa mi ho podarí nakojiť a pri tom sa tak ukľudní, že keď ho položím naspäť do postieľky tak zaspí, alebo mu dám v postieľke trošku čajíka a za pár minút zaspí sám. Potom sa zobudí až ráno o šiestej-siedmej kedy vstáva. Neviem čím to je a už som z toho riadne na nervy. Nemáte niektorá s týmto skúsenosti??

brunetkadada
31. mar 2012

ja mam 15mesačného chlapčeka .. keď zaspáva, ja som tá, ktorá musí byť pri ňom.Inač nezaspí. Ani sam v postielke. Musim s nim lezat na posteli pokial nezaspi. Ked konecne zaspi .. pockam este chvilku a potom ho prehodim do postielky tak aby sa mi nezobudil .. predtym tieez zaspaval na rukach a pri mne .. ale naucila som si ho tak ze ja pri nom lezim na posteli .. a tvarim sa ze aj ja spim 🙂

magduska12
25. feb 2013

Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o radu. Môj synček vstáva ráno veľmi skoro, cca. o 5:30. Potom si zvykol pospať hneď okolo 8:00, ale to som ho uspávala na kočíku. Ďalší spánok bol okolo 13.00, tiež s uspávaním na kočíku. Večer chodieva spať okolo 19:30. Ale, po dovŕšení 1 roka už mi nechcel ráno zaspať, aj keď som ho vozila 2 hodiny. Preto som ho začala dávať spať až po tom, ako sa naobedoval, cca. o 11:30 s tým, že už som na ňom videla, že je úplne unavený. Takto to funguje už asi 3 týždne a ja som očakávala, že tým, že zistí, že si bude musieť na spánok počkať niekoľko hodín, pospí si ráno dlhšie. Ale zatiaľ sa tak nestalo. Vnímam to tak, že keď by som ho dala do postieľky o 10:30, ľahko by zaspal. Ale nikdy som nemala takýto režim a chcem pokračovať v tom, že bude spávať až poobede. Myslíte si, že to chce ešte viac času, aby pochopil, že má ráno spať dlhšie? Úprimne, je mi ho veľmi ľúto, keď vidím na jeho tváričke, že je unavený, ale nechcem ustúpiť. S neskorším popoluňajším spánkom nemám dobré skúsenosti. Preto som chcela zaviesť už iba jeden spánok cez deň. Ďakujem za odpovede

organicday
26. feb 2013

Skúste levanduľový kúpeľ s kvalitnym organickym esenc. olejom - v pripade zaujmu o podrobnosti ma kontaktujte prosim.

sendy182
26. feb 2013

@magduska12 a koľko má rokov?.......... 😉

marcelka2980
26. feb 2013

@magduska12 ak mozem pridat svoju skusenost,tak len tolko,detickam sa spanok meni a po roku zlast,nemusia spat dlho,moj maly sa uklada tiez okolo obeda 11.30,11.50,spi hod a pol az do 2 hodin a potom ide az vecer spinkat okolo 19.00,niekedy 19.30,tiez vstavame rano okolo 5.40.6.00,to je normalne,takze maly ak je unaveny,skus ho dat lahnut trebars len na 15 minut,myslim rano ak sa chce ulozit okolo 10.30.11.00,nebranila by som mu,moj ak sa ulozi okolo 11.00,necham ho spat hod a pol,prip 2 hodiny a potom trebars okolo 16.30 iba na 15 minut a ulozi sa mi na 20.00:-)

magduska12
27. feb 2013

má 1 rôčik... spinkáva cez obed tiež okolo 2 hodín...

katcok
17. apr 2013

Pred nedávnom sami dostala do ruky naozaj veľmi výnimočná kniha Nežná náruč rodičú,kde je napísaný aj nakreslený presne návod ako uspávať dieťa,teda riešiť jeho nepokoj. Taktiež ak je dieťa dráždivé a nepokojné, nespí cez noc tak je lepšie vyhľadať odborníka napr. navštíviť psychomotorickú poradňu a riešiť nepokoj zavčasu. Ináč prečítať si knihu vrelo odporučujem je tam zdôraznená aj dôležitosť správnej manipulácie s dieťaťom a od nej sa odvíja výrazne aj spokojnosť bábätka...

cmulik
27. apr 2013

Jéééj! a nevadí, ak je hoci už aj polročné babätko zabalené na noc v perinke? aj som ju tak zavinovala do jej 5 mesiacov a spinkala pokojne. No potom mi vraveli, že bábätko sa potrebuje hýbať, tak ju dávam spinkať len tak voľne (hoci zaspáva zaviazaná v perinke, to už mám odskúšané, že zaspí skôr, no a potom ju rozviažem). Ale už nespí tak pokojne ako keď bola zviazaná v perinke ☹ ... sa hýbe, prevaľuje z boka na bok, zamrnčí, zakňučí, dvíha nôžkami ... A mňa až bolí prisrdci že aký nemá pokojný spánok, chúďatenko ☹

bubinko83
25. jún 2013

prosim vie mi niekto poradit ? synček ma 2 mesiace a velmi nepokojne spi,strhava sa a vidiet že sa mu spat chce ale niečo ako keby ho budilo.Je jedno či je to doma vonku,nieje to ovplynene žiadnymi zvukmi ,budi sa aj ked je ticho a aj v noci.Neviete čo to može byt? 😒

bubinko83
5. sep 2013

@bama79 prosim kedy sa u vas upravil spanok? dakujem

bama79
6. sep 2013

@bubinko83 , okolo 8. mesiaca sa to zacalo postupne zlepsovat, co sa tyka denneho spanku. Nocny spanok ma stale dost zly, ma 2 roky a vkuse prespanych noci mame malo stale