Zaujatosť voči rodičom, ktorí sú metalisti či rockery

oktobermimi
18. jan 2014

Babulky chcem sa spýtať prečo niektoré máte/majú problém stým že niektoré mamičky ockovia sú troršku tvrdší ľudia (mám na mysli metalistou, rokerov)
a podla toho sa obliekajú?...
a poznám z vlastnej skúsenosti keď vás niekto odsúdi len pre to čo máte na sebe alebo na nohách, bez toho aby svami prehodily zopár slov...
tak ako dnes bola som z malou vonka a stretla som 2mamičky slušne som sa pozdravila a išla som si po svojom dalej no nebola som od nich ani 2metre ked som počula : pre boha veď taká to dieta nemôže poriadne vychovať...
akože fakt sorry ale svoj dcérku milujem nadovšetko na svete... 😉
a to že som Metalista je snát moja vec nie ? ? 😅

zuzka1.
24. jan 2014

cela tema je bezpredmetna - ako som pisala v prispevkoch blizsie - je to o páceni,kazdemu sa paci nieco ine- za to ani jedna anidruha strana sa nebude predsa vymsievat, nieto este povysovat nad tych, ktori chodia obleceni inak, alebo maju ozdoby tela. pre mna su to ozdoby tela, pre inu zase zhyzdenie tela. stred nie je, nazorova odlisnost je proste normlana prirodzena vec.

jedine co ma serie na nazoroch tu , ked si nadrozmerna, obezna alebo inak postavou neprimerana oblecie nieco co jej nesedi - no holt asi sa jej to paci, je vyrovnana sama so sebou, tebe to moze byt jedno, ty si dokonala, ona je spokojna, teba to nikto nenuti nosit. to ze to esteticky nevyzera dobre pre niekoho, no holt to je ta nazorova odlisnost.
a porovnavat ci vekom sa urcuje kto ma kolko prezite, kto je aky rodic , kto ako vychova svoje deti je obmedzene a absolutne nevhodne a priam sci fi ,sami nemozme vediet co ako dopadne, vies deti smerovat, ale zivot ich otesa sam.
@michaela1986 a babicku trapili dnes kerky?to sieste dobre natrafila. a si nechces pokazit den ani necitaj tuto temu

sashabb
24. jan 2014

Joj, len krútim hlavou nad niektorými názormi 😝 že odlišnosť, výstrednosť, neprispôsobilosť = metalisti a rockeri??? 😀 a čo taká Madonna? 😎

zuzana76
24. jan 2014

@sirinka tak podla mna skatulkuje uplne kazdy, pretoze to su vlastne predstavy a nazory na nieco atie mame kazdy nejaky, takze tvrdit, ze ti tzv " odlisni" rockeri, pankači a co ja viem co este neskatulkuju je hlupost, je to presne tak, vrana k vrane sada.... a to je skatulkovanie, aj sympatie a antipatie su vlastne skatulkovanie a @leria ty si zase vôbec nestretla tie 2 zeny, ako mozes dopredu odsudit, ze ich deti budu chudaci a aku maju vychovu - zeby dalsia skatulka?

sirinka
24. jan 2014

@zuzana76 ale ano, vsetci skatulkujeme, niektori viac, ini menej....

zuzana76
24. jan 2014

temu som si precitala a obcas som mala dojem,ze som v 80-tych rokoch , ze metalisti, depešaci, ved sami sa oddelujete, ja nikoho nevnimam ako metalistu, ci depesaka, inak skladby od Metallica sa mi pacia a nemusim sa teda podla nich ani obliekat

daturka1
25. jan 2014

Baby,neskor si precitam ostatok diskusie,teraz mam nestihačku,ale pytala som sa 21 rocneho syna,ako by sa citil,keby mal 10 rokov a ja 30 a prisla by som do skoly pre neho v steelkach,potetovana....no image rockerky ako sa patri.....povedal mi,ze bral by to normalne......na otazku,ako by to bral teraz v sucasnosti ohladom mojho veku,povedal mi,ze by mi to uz neslo,ale neriesil by to.....citujem:To by bola tvoja vec,mal by som to v piiiip.....asi je pre neho dolezitejsie,ze ma navarene,oprate,upratane.......Mam kolegynu,co ma viac ako ja a tiez pocuva rockovu hudbu,,,oblieka sa ako ja,rifle,tenisky,oblecenie zvecsa v khaki farbe......my,starsie rockovy styl nahradzame akoby hippies stylom,je pre nas prijatelnejsi(aj pre okolie). Co sa tyka alkoholizmu a drogovej zavislosti hudobnikov tvrdsieho stylu.Co som sa ako 16 rocna napocuvala,ake sfetovane kapely pocuvam a prave v tej dobe bojoval o zivot spevak Depeche Mode co sa predavkoval drogami. Zistovala som vtedy zo zdrojov co boli pristupne o sukromnom zivote takychto hudobnikov A len som ziiirala.Spevak Iron Maiden dostal angazma v opere(neviem ci ho prijal),gitrista Slash rozpredava svoju zbierku aut a gitar,aby podporil pritidrigove centrum. Ludia su zaujati a proti tomu sa tazko bojuje...

oktobermimi
autor
25. jan 2014

@daturka1 hej si tak...
proste charity podporujú, ale taký Snoop Dogg , Rytmus anim podobný (2pac rasistické texty)... len recitujú a nadávaju do toho ale to je asi vhodnejsia hudba pre deti ako dáky Maideni 😠

daturka1
25. jan 2014

@oktobermimi ani kava neda tolko energie,to musi kolovat v zilach

https://www.youtube.com/watch?v=xUVCY1gSezc
oktobermimi
autor
25. jan 2014

@daturka1

https://www.youtube.com/watch?v=g9skUH9rSD8

😵 😵 Three Days Grace 😵 😵

sirinka
7. júl 2014

Dievcata... Zajtra Metallica v Prahe... 😵

daturka1
7. júl 2014

@sirinka to fakt?nevedela som to

sue
7. júl 2014

...ja sa už teším na Masters of Rock od štvrtkaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

guinevre
7. júl 2014

@oktobermimi Preboha, ani som nevedela, ze takato tema existuje. Podla mna, je super, ze ludia su individualni, kazdy mame svoj individualny styl, a mne to vobec nevadi. Pokial sa ludia slusne chovaju, lubia si svoje deti, kazdy nech sa oblieka ako chce. Predpokladam, ze mas docinenia s ludmi ktori sa zo svojej dediny nikdy ani nepohli, a nevideli, ze svet nie je len o nich.

sirinka
7. júl 2014

@daturka1 a v stredu vieden 😉 uz sa tesim...

oktobermimi
autor
7. júl 2014

@sirinka
@sue baby aj ja chcem ist ☹ ...

@guinevre Vidíš existuje 😀 a mna prekvapuje že po takej dlhej dobe na nu dakto narazil 😀 asi tak nejako,apsolutne dalej ako vynohrad neboli... 😠

kiki68
7. júl 2014

kamoske spi dietatko len pri Iron Maiden 😀 viac hadam ani netreba komentovat... 😀 pustia Iron a je to andilek 😀

kazdy ma svoj styl,to z neho nerobi zleho rodica,ak pocuva NIN, Iron Maiden,ci nejaku Dimmu Borghir alebo nieco ine... 😉

Ja chodim stale v ciernom, biela mi ale nesvedci,navyse je cierna prakticka. Pocuvam hlavne EBM 😉

sirinka
9. júl 2014

Tak zmokli sme na koncerte neskutocne, vsade liala voda, ale zazitok stal za to... Drzte sa baby!

kakika007
14. júl 2014

@sirinka si bola v prahe?? Lebo tam akonáhle začala hrať metallica, začalo totálne liať a keď už končili, tak aj dážď ustúpil...

sirinka
14. júl 2014

@kakika007 ano tam... Obdivuhodne akych fanusikov ma metallica, tricka s kratkym rukavom alebo uplne bez a koncert napriek lejaku si uzivali... Vyborna atmosfera bola.

chikitka
14. júl 2014

jeeej, aj moje deti vyrastaju pri rockovej, metalovej, grungovej muzike 😀 u nas je to tak trochu dedicne, moj idol v skolke bol alice cooper a metallica 😎 doma vsetci pocuvame rockovu muziku roznych zanrov a budem nesmierne hrda mama ak moji zlodusi dvaja budu tiez labuznici s vycibrenym vkusom! sice sa uz neobliekam ako kedysi (mam muza 40tnika, polovnika, ktory sem tam vyzera ako moj dedo, pripadne frantisek stromokocur, tak by sme uz fakt vyzerali smiesne 😝), ale v skrini opatrujem culty aj martensy, doma ked mam chvilocku, si s chalanmi pustime alice in chains, rokmi tiez zrejem vo vybere a starsiemu sa to paci. dokonca ked ho vozi v aute moja mama, vzdy ma daco pustene a vladko je vraj blazeny... moj otec mu kupuje detske rockove veci, aj ciapku s lebkami ma 😎 kaslem na to, co si kto mysli, neobliekam sa tak uz, z toho som trosku vyrastla, ale rada sa pysim akych mame rockerov, len dufam ze sa nepreorientuju... 😉 som rodicom vdacna ze sme v tomto boli vzdy ini, moji spoluziaci pocuvali petra nagya a deti a ja som ovladala black sabbath, deep purple, slobodnu europu, sex pistols aj nirvanu, otec vydaval metalovy casopis, doma sme mali nemecku dogu a v obyvacke miesto obrazkov na celej stene namalovaneho eddieho z iron maiden, pecka!

kikina84
14. júl 2014

@oktobermimi takých ludi vobec neries..to su zakomplexované žienky,ktoré k takémuto charakteru vedú aj ich deti,z ktorých nič moc nevyrastie..My sme s mužom obidvaja potetovaný,počúvame crust,punk,metal, a vôbec si nad takými individuami hlavu nelámeme.Vieme že sme dobrí rodičia a to nám stačí,dcérka má všetko čo potrebuje,má kopec zážitkov,dovolenky ,výlety,túry a hlavne ju učíme aby mala úctu k iným ľudom a aby sa nikdy neposmievala z niekoho,kto je iný ako ona na prvý pohľad,lebo ten človek nemusí byť vôbec zlý.Tento bod výchovy v dnešnej dobe veľa rodičov akosi pozabúda svoje deti vyučovať a potom sa divíme,že sa decká na školách šikanujú len preto,že niekto nemá nohavice od Armaniho napr..Takže ako hovorím,čím menej budeš riešiť takýto typ žien,tým menej starostí budeš mať a tvoj život bude krajší ,.ver mi 😉 ..držím palce

oktobermimi
autor
14. júl 2014

@kikina84 dakovala 🙂 vieš čo pravdu máš ... rodičia zabúdaju na tento bod vo výchove ☹(
švagrinku mam teraz na liečený (astma, 15r) a posmievaju sa jej lebo nemá drahé oblečko a pod veci ☹ a voči mojej osobe račej už neriešim 🙂

chikitka
14. júl 2014

@lubikan prepac, ale vychovali ma metalisti a dali mi do zivota tolko moralky, ze si niekedy pripadam staromodna... pre mojho otca bola u mna prvorada skola, zodpovednost, cestnost a dochvilnost, ktoru casto postradam u mnohym inych, aj nemetalistov... som slusne vychovana, vysokoskolsky vzdelana a lezu mi na nervy zavistlivi, neprajni a drzi ludia (tym nemyslim Teba). metalisti su obvykle scitani a rozhladeni ludia, metalovi spevaci kvalitni hudobnici. asi preto tak casto spolupracuju s orchestrami, klasickou hudbou a su uznavani aj hudobnikmi z celkom inej sfery...preto ze ma niekto na tricku logo oblubenej kapely, neni vrah a vytrznik, to potom obvinme deti zo zakladky s trickami britney spears, ze su fetaci, narkomani, nervovo zruteni alkoholici a samovrahovia...urcite je metalova muzika kvalitnejsia a ma viac co povedat ako taka rihanna, britney a im podobne opice...treba pocuvat srdcom, nie sa zamerat na imidz... nenasla som metal v case pubertalneho dusevneho upadku, alebo pre inakost, dostala som ho od rodicov, ktori mi ukazali ze je rozdiel pocuvat chudinky namachlene co spievaju, co im kto napise len aby zarobili a pocuvat muziku, ktoru tvoria skutocni ludia, ktori hraju na nastroje a ich vykon je ozajstny... ked si vies vybrat, dostanes sa ku klenotom...