Aký je Váš názor na pitie káva počas tehotenstva?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o váš názor ohľadom pitia kávy v tehotenstve. Som 34 ročná prvorodička v 5. týždni. Dočítala som sa, že do 150 - 200 mg kofeínu je ešte v norme (čo predstavuje približne 2 pressa denne). Ja som bola kávičkárka 3 - 4 pressa denne. Teraz pijem 1 presso a zvyšok bezkofeinová káva.

Aký je Váš názor na pitie káva počas tehotenstva?

Druhá otázka sa týka genetiky.

Môžem na vlastnú žiadosť požiadať o genetické testy?

Ďakujem

Dobrý deň,

1 - 2 kávy denne sú v poriadku.

O genetické testy Vášho bábätka si môžete požiadať u svojho gynekológa /Trisomy, Nifty/, ktoré sa realizujú z odberu Vašej krvi. Sú spoplatnené podľa balíka /rozsahu vyšetrení/, ktoré si vyberiete.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník