Káva v tehotenstve - vplyv na bábätko

24. feb 2024

Ahojte, tie co ste pili kavu aj pocas tehotenstva hlavne teda druhy a treti trim. (v prvom mi nechutila) malo to nejaky vplyv na vase babatko? Pijem 1x denne bud late alebo capucino cize skor take kde je viac mlieka a je slabsia ale aj tak mam obcas vycitky ci to je OK kedze nejaky kofein sa k nemu dostane. Viem ze tie 1-2denne kavy sa povazuju ako OK,ale aj tak ma zaujima realna skusenost. Dakujem ❤️

nurielka
25. feb 2024

Píla som 2x presso v tehotenstve každý deň, mala som a mam stále nízky tlak. Žiadny vplyv na spánok dieťaťa to nemalo. Detičky sú zdravé. Dojčila som obe deti.

ropucha6
25. feb 2024

2-3x denne som pila presso bez mlieka a bez cukru z automatu (kavovar) 🙂 dietatu nic nie je.

barbie2023
25. feb 2024

@olivia_c instantná ma viac kofeínu ako obyčajne presso

petka552
25. feb 2024

Ja som obcas vypila aj 3 kavy denne a vsetko je ok. Proste som bez kavy nevedela fungovat. Nizky tlak, pocit na odpadnutie atd. A to dom robola casnicku v restike cize kavy z kavovaru s sem tam bezkofeinovu.

barbie2023
25. feb 2024

Musela by si veľa piť kávy, aby to malo vplyv. Lebo káva je aj zdravá. Ak sa jedná o presso resp kávu z kávovaru a nie tie instantné zbrndy. Druhá vec. Pri prvej dcére som nepila kávu vôbec, nechutila mi a dcérka je kludas totálny. Kdezto pri druhej som pila 2x denne a je to riadny opak.. Teda taký energický typ by som jemne povedala 🤣🤣🤣 ale úprimne, nemyslím si, že je to kávou. Podľa mňa je to proste povahou.

lauriik
25. feb 2024

@barbie2023 ja to mam naopak. Pri prvej som nepila kavu a je to divoch od mala, sekundu neposedi. Pri druhej som pila kavu a ona je totalny flegmos, pohodak, nic ju nerozhodi ☺️

ninjah
25. feb 2024

Nemusíte uvidieť nič, ale určite mu to neprospeje. Zisťovala som si to ja v tehotenstve a ide tam prakticky o to, že váš metabolizmus spracuje kofeín za hodinu, dieťa za 7 napríklad. Keďže ešte nemá vyvinuté organy.

lulu0123
25. feb 2024

Pri prvom tehu mi uplne prestala chutit kava,vobec som nepila,pri dalsich 2 tehu som pila 2 kavy denne.Tehotenstva rovnake,ani na deti to ziadny vplyv nemalo.

mimi3008
25. feb 2024

Ano, pila som pri oboch 2kavy denne (z kavovaru). Obaja su zdravi, starsi megahyperaktivny a mladsi hyperaktivny...vrelo odporucam🤣🤣🤣

dadulkaf
26. feb 2024

Ja som mávala počas tehu tak nízky tlak, že mi doktorka povedala, že kávu si dať môžem. Žiadny negatívny vplyv to nemalo.

snowflakenel
26. feb 2024

Pila som cele tehorenstvo. 2 kavy zo kavovaru. Len asi prvyvmesiac nie, lebo mi nechutila. Bala som sa, ze ma bude hlava boliet, kedze som kavickarka. Tak radsej som si dala

ysseba
26. feb 2024

Ja som pri oboch detoch pila 2 kavy denne. A aj pocas kojenia. Odsledovala som si, ci bol nejaky roddiel ked som par dni kavu pila a ked som ju par dni nepila. A nebol ziaden rozdiel 🤷🏼‍♀️

mikadooo
26. feb 2024

Ťažko povedať, kávu som pila pri všetkých troch, každé je iné🤷. Vždy som pila maximálne povolené dávky (2 denne). Jedna bola divožienka, teraz v puberte sa to celkom upokojilo (moc sa s nami nebaví), druhá kluďas a celkom pohoda, to sa doteraz v podstate nejak zásadne nezmenilo, tretí bol ako bábo taký stred, teraz je z neho baran zaťatý, ja neviem, nikdy mi nenapadlo to pripisovať káve, skôr sú to rôzne povahy 🤔. Zdravotne boli prvé dve ok, tretí mal problémy, museli sme cvičiť Vojtovku, ale dosť ma v tehotenstve napchávali magnéziom. (Čo vlastne aj pri druhej a tá nemala nič, tak zas neviem., asi len zhoda náhod...)

lucopeda
26. feb 2024

Mne moja lekarka povedala ze 2 kavy denne su ok, mala som totiz tak nizky tlak ze som nevedela ani z postele vyliezt. Ja som bola v pohode a tym padom aj moje dieta. A stale je a to uz ma 10 rokov.

yanni
26. feb 2024

JAsne, ze sa moze. Ved ju nepijes denne na hektolitre. A cappucino ci "latičko" pre mna ani kava nie je. Ja pijem a som pila aj pocas tehotenstiev 2-3 kavy, cierne, bez mlieka a bez cukru, z automatu, bez kavy neviem zit. To je moja jedina "droga". Detom sa nic nestalo, nenarodili sa zavisle, v noci spavali a spavaju takmer ukazkovo.

floki1994
26. feb 2024

Uplne ok..dokonca mi ju aj lekar odporucil kvoli tlaku 🙂

mojmacik
26. feb 2024

V nemocnici som ležala ako tehotná na gynde dva mesiace.... A po obede sme baby vždy zostali v jedálni na kávičku...to bol taky rituál takmer všetkých čo sme tam ležali.. Všetky sme boli samo tehotné

frederika21
26. feb 2024
lacibo
26. feb 2024

V poho..pila som jednu s mliekom denne a dcera chodi do triedy pre nadané deti😉

katipati
27. feb 2024

Pila som kavu denne, moje dvojicky maju autizmus. S fetanolom som prestala v polke tehotenstva takze kava je jedine vysvetlenie.

zuzuliennka1
27. feb 2024

@katipati pitie kavy nesposobuje autizmus🤦🏼‍♀️ s fetanolom si nemala ani zacinat, ze si skoncila v polke je uplne fuk. samozrejme ze to bude skor z toho a nie z kavy