Menší vekový rozdiel medzi deťmi

26. okt 2022

Dobrý večer všetkým!
Som neplánovane tehotná s druhým bábom, rozdiel medzi deťmi by mal byť takmer presne dva roky.
Vždy som snívala o dvoch detičkách, ale s vekovým rozdielom 4-5 rokov. Taký rozdiel sa mi páčil hlavne preto, že prvé je už samostatné, rozumnejšie, chodí do škôlky a tým pádom má mamička čas plnohodnotne sa venovať mladšiemu a takisto do tých 4 rokov sa mohla výhradne venovať prvorodenému.
Život to však zariadil inak, zjavne prerušovaný sex a abstinencia počas plodných dní u nás nezafungovala 🙈
Teraz mi je tak trochu smutno, že na toho môjho prvorodeného drobca nebudem mať popri novorodencovi toľko času a také dvojročné dieťa mamku este zrejme stále veľmi potrebuje 🥲 žienky čo máte deti po sebe s menším rozdielom, neľutovali ste alebo ste nemali niekedy pocit, že detičky o niečo ukrácate na úkor toho druhého dietka? Neviem sa toho pocitu už zopár dní zbaviť..

deti95060810
26. okt 2022

nie, žiaden neg. pocit som nemala... my máme 3 deti do 4 rokov...😉

autor
26. okt 2022

@deti95060810 klobúk dole 🙏 ja už teraz stresujem ako zvládnem dve malé deti 😅

akbara77
26. okt 2022

Život to zariadil??? Snáď ty...načo je dobra tato debata?? Za svoje činy si treba niesť zodpovednosť a nie sa ľutovať a hľadať ďalšie ženy co ta v tom podporia.

nikasmile
26. okt 2022

Máme rozdiel rok a 3/4. Plánovane. Teraz mala malá rok...keby si ich videla ako sa ľúbia ❤️ a starostlivosť o dve malé deti je hrozne individuálna pretože detičky môžu byť rôzne. Niekto to má ľahšie a niekto ťažšie. U nás su dni aj také aj také, ale sozrejme sa to dá zvládnuť len si treba nájsť systém 🙂

autor
26. okt 2022

@akbara77 načo je dobrý tvoj úplne zbytočný komentár??
Ja si zodpovednosť nesiem a neľutujem sa, iba som vyjadrila svoje obavy a chcela som si prečítať postrehy a skúsenosti žien ktoré majú deti s malým vekovým rozdielom a nie mudrlantky ktoré majú potrebu sa vyjadrovať tam kde absolútne nemajú čím prispieť do debaty.

ivikbloom
26. okt 2022

ja som na tom bola pred skoro 2 rokmi tak isto...stres panika :D hlavne prvorodena bola dost narocne dieta, ale našťastie druhe dieťa presny opak. uplne bezproblemove, prve 3 mesiace asi boli jasne , ze trosku mozno narocnejsie, ale zvladli sme to ani uz neviem ako :D a ked mala mladsia rok uz bola super partacka a teraz ked ma skoro 2 a starsia skoro 4 tak su fakt perfektne partacky. jasne , ze sa aj natahuju a tak, ale to patri k tomu. mam v okoli znamych co maju uz napr 3 alebo 4 rocne rozdiely a uz je to viac , ze si deti tak nerozumeju lebo predsa vekovo uz je to v tak malom veku dost rozdiel maju uz ine zmyslanie aj zaujmy. a pri tak malom rozdiele ani matka nevyjde z cviku :D pri 4 ročnom rozdiele uz si zvyknuta ze mas relativne samostatne dieta a zase šok , že male babo :D takto to pojde plynule po sebe, ani si to nevsimnes :D

bluka2
26. okt 2022

Bude to mať aj svoje výhody. Ja mám ten vekový rozdiel, čo si chcela 😀 a na začiatku to bolo skvelé, teraz trochu odveci je voziť každého ráno na iné miesto a potom ich vyzdvihnúť...každý deň taká strata casu. Teraz by som prijala dvoch škôlkarov alebo školákov - ale radšej tých školákov 😂

ivikbloom
26. okt 2022

a zase este jeden postreh, ked som bola v porodnici s druhou tak doma ma cakala 2 rocna, ale vedla mna mamicka mala doma len rocneho čo este len zacinal chodit :D to bol podla mna horši masaker :D

autor
26. okt 2022

@nikasmile jej to je super že sú si tak blízke ❤️ Čiže neboli žiadne žiarlivostné scény od staršej?
@ivikbloom no presne, prvorodený tiež náročné dieťa, takže mám obrovský rešpekt čo to bude až príde druhé bábo. Ale fakt hlavne ten pocit že ho budem o niečo ukrácať, lebo predsa len rozdvojiť sa nevieme, že áno 😅

autor
26. okt 2022

@bluka2 tak zrejme sa potvrdzuje to čo sa hovorí, že ideálny vekový rozdiel neexistuje 🙃

nely1704
26. okt 2022

Držím prsty, sú aj menšie vekové rozdiely...skus sa nad tým nezamyslat, ber to tak ako to je. Bude to trochu vzrúúšo ale nakoniec povieš, že by si nemenila 🙂 budú mať jeden druhého na celý život

arcanne2
26. okt 2022

Ja mám medzi deťmi 1rok aj 9mesiacov, aktuálne čakám 3., Rozdiel medzi 2. a 3.budu presne 2roky. Za.mna teda je ten menší vekový rozdiel super. Začiatky náročnejšie, ale keď vidím ako sa majú radi a ako si rozumejú, pohraju sa spolu, nemenila by som. Ja si myslím, že ten väčší vekový rozdiel je pre rodičov určite pohodlnejsi, ale pre deti je podľa mňa lepšie keď sú vekovo bližšie. Snažím sa pozerať hlavne na nich, aby si rozumeli do života. Ja pár možno náročnejších rokov vydržím, ale ak im tá láska ostane aj do budúcna,budem najšťastnejšia

adalmba
26. okt 2022

@deti95060810 ja mám 4 do 4 rokov 😆

nikasmile
26. okt 2022

@autor starší je chlapec a prvé 2 týždne si zvykal, ale veľa sme ho pripravovali že bude mať sestričku, aj nás prišli pozrieť do nemocnice a všetko, čo sa týkalo bábätka sme robili spoločne, vždy bol s nami a pozeral a aj pomáhal.

sasanka605
26. okt 2022

Mam rozdiel 2r aj 2 mesiace necelé. Je to náročné snažiť sa aby ani jeden nebol ukrátený ale maju sa radi, maly nežiarlil ked sa narodila, prestriedali sme si ich s chlapom. Ak som mala pocit ze na maleho bolo menej času, sli sme spolu len mi dvaja niekam a ako bol starsi 3 alebo 3 1/2 tak uz chcel veci robiť sám cize ked sa dalo nechala som ho. My sme ho nejak špeciálne nepripravovali na to.

nevenka
27. okt 2022

Mam vekovy rozdiel medzi 2 detmi 21 mesiacov, potom tretie po 5 rokoch a stvrte bude po dalsich 2 rokoch, teda treti drobec bude mat 2 roky, aj mesiac, ked sa narodi stvrte. Tento rozdiel je vyborny, su partaci a v pohode sa zahraju sami, rozumeju si, staraju sa o mladsieho drobceka a tesia sa na babatko. Aj ten vacsi rozdiel je fajn. To je zase iny level. Aletu je pravda, ze ten treti, co je o dost mladsi od tych prvych 2 by bol taky sam, ako keby jedinacik, keby nema vekovo podobne surodenca. Lebo ked on bhde mat 5 rokov, tak prvy syn uz 12, dcera 10, a to zacnu ine zaujmy, stretnu sa tak niekedy v doapelosti, ako manzel s najmladsim bratom.

aileen_mt
27. okt 2022

U nas je rozdiel takmer presne 18mesiacov a minule som manzelovi povedala, ze keby som vtedy vedela, ake to bude v buducnosti (teraz maju 3 a 4,5r), tak by som mala aj mensi rozdiel :D to nech ta povzbudi 🙂

autor
27. okt 2022

Ďakujem baby ste úžasné 😊 hneď sa toho obavám menej.

danieladeley
27. okt 2022

2 roky je odkedy maly vekovy rozdiel? :/

euka210
27. okt 2022

Mam 3 deti s rozdielom stale 2r2m, je to narocne najme pri tych 2, pri 3 uz lahsie. Ano, kazdy Ta bude potrebovat, moji starsi superia dodnes 11r a skoro 9r...ale zase, vedia byt aj partia a spolu sa hrat. Tu v dedine je napr. vela deti tak ze maju 2r rozdiely. Na hranie su 2-3r ideal rozdiel. Prvy rok je tazsi, ale potom lepsie a lepsie.

autor
27. okt 2022

@danieladeley píšem menší vekový rozdiel, nie malý 🙂 a áno na moje pomery je to málo, ja mám súrodenca o 7 rokov mladšieho, manžel dokonca až o 9

ajn
29. okt 2022

ja mam deti s rocnym rozdielom.chodili spolu do skolky,ked prisla skola starsiemu som dala odklad a teraz chodia i do jednej triedy do skoly.su tretiaci.velmi si pomahaju.doma sa zahraju.su to najvecsi partaci.vsetci sa pytaju ci su dvojicky.aj ked boli malicky cca 1 az 2 roky sa zahrali spolu.takze je to uuuuuuplne super.👍👍👍👍👍

katariinam
29. okt 2022

My to mame tak presne na mesiac ako @arcanne2 ,medzi prvym a druhym synom je 1rok9mesiacov..a potom tretie babo,dcerka prisla presne po 2 rokoch po druhom.
Je to masaker,dalsie decka uz nechcem 😂 ale ma to svoje vyhody ,su si velmi blizky a maju podobne zaujmi,zahraju sa spolu uplne skvele.
Prve dieta je aj u nas mega narocne ,kazde dalsienue viac v pohodke.
Drzim palce. Treba ist den po dni aj v narocnych casoch. Niekdy z hodiny na hodinu 😂 a-dolezita vec-nezabudni si nabit baterky vzdy ked sa da. Spokojna mama,spokojne deti,manzel. ;)

lusika33
29. okt 2022

Nemaj strach je to úplne ideálny rozdiel za mňa ten úplne najlepší máme prvých dvoch z rozdielom dvoch rokov a úplne super krásny vzťah parádna starostlivosť a hlavne nebolo treba chodiť do škôlky ani nič potom máme medzi chlapcami a malou rozdiel 3,5 roka a katastrofa už bola stále navyse už bolo treba so staršími do škôlky školy chodiť tak som sa ťahala aj s bábätkom ani som nevedela kde mi hlava stojí potom sme mali po dvoch rokoch najmladšieho tak si teraz oni super dvojka zatiaľ ich mám oboch doma a vo februári pribudne bábätko to bude rozdiel 2,5 roka to už planovane nebolo ale tak nejak to vyšlo podobne ako u vás neboj je to za mňa najlepší rozdiel medzi deťmi aký môže byť

mvagusta
29. okt 2022

@akbara77 ona sa pokual viem nelutuje. Proste ma strach ci to zvladne a bude dobra mama pre obe deti.. to je vsetko. A potrebuje trochu podporit,lebo to samozrejme zvladne. Tak ako kazda normalna zena a svoje deti bude milovat a da im obom vela lasky.

basska_b
29. okt 2022

Ja mam rozdiel presne 2 roky a teraz idem mat rozdiel presne 3 roky od tej strednej... pri tom tretom uz je to lepsie, lebo naozaj to tehotenstvo je zas o kus narocnejsie a deti treba obliekat do zimneho, dvihat veci zo zeme atd atd... ale pri tych dvoch, co boli 2 roky od seba, to bolo v pohode... nejako som vladala... starsia uplne prirodzene zobrala, ze ma sestricku, (su aj deti samozrejme, co viac ziarlia) - aj su teraz velke partacky... ja by som nechcela rozdiel 4-5 rokov, mam taky s mojim bratom a nemali sme spolocne hry, on ma rozculoval svojou detinskostou a najma 5 rokov som fungovala ako jedinacik a zrazu daky "votrelec"...

dada13288
29. okt 2022

Ja ma rozdiel rok a pol :D moj starsi uplne miluje babanko. Cas na maleho je 🙂 mala nam spi krasne cez den 🙂 ano su dni ked zuby, ked sa im nechce nic ale takych je malo.

mamickatt
29. okt 2022

@deti95060810 prosím ťa, ako zvládaš 3 deti do 4 rokov? Prosím naozaj praktické rady 🙏 ja mám 3 deti, najstarší má 12, ale musím sa s ním každý deň 2-3 hodiny učiť,lebo škola mu nejde a mladšie deti majú 2 a 4. Štvorročný momentálne nemôže dlhodobo chodiť do škôlky kvôli zdravotnému stavu, takže tí mladší stále spolu vymýšľajú, jašia sa, robia si zle....najstarší nemá kľud na učenie......a teda obaja s manželom už začíname byť na nervy, je toho všetkého na nás priveľa, starí rodičia nepomáhajú vôbec.... Ako toto zvládnuť???

basska_b
29. okt 2022

@lusika33 Jej, to je parada 😍 ja mam tri deti februarove... 2018-2020-2023... rozmyslam aj ja nad dvoma dvojicami, ale ako si to priroda zariadi, to uvidime... uz aj toto tretie malo byt s mensim rozdielom, no ale neslo to.

natalia5787
29. okt 2022

Ahoj ☺️. Vidim, ze postrehov a skusenosti tu mas uz dost, avsak dam aj ten moj. Mam deticky dve, rozdiel 2 roky a dva tyzdne a musim povedat, ze sa nam nic lepsie nemohlo stat♥️. Uz maju skoro 3 a 5, ale uz relativne od roka mladsej zacali byt paradni partaci ☺️. Zelala som si deticky s vekovym rozdielom najmenej 3roky, avsak mala som zdravotnu komplikaciu a s muzom sme sa zhodli, ze sa s prirodou nebudeme zahravat 😂a pustime sa do toho co najskor a uvidime, kedy sa nam podari-no a ono hned na prvu supu🙈. Jasne, ze zaciatky boli tazsie, ale zvladli sme to a nelutujem to. Mna a brata mala mamina s 1,5r rozdielom a brala som to ako obrovsku motivaciu a fakt, ze vsetko sa da ☺️. Vravi sa, ze druhe babo byva za odmenu a ono sa mi to potvrdilo nielen u mna, ale aj u kamosiek, co maju takto deticky, ze to druhe babatko akokeby vie, ze musi mamine pomahat, kedze ma este jedno starsie sidlo 🥰😂. Urcita forma ziarlivosti tam mozno bola, ale myslim, ze je to uplne normalne a zvyknut si musia vsetci, akurat zacal ten vzdor (2roky plus), ale aj to sme zvladli, vsak rodicia sme dvaja vsakze. Urcite to zvladnete👌🏻Ked uvidite tu lasku medzi nimi, roztopite sa♥️A ked uvidite casom, ako zacnu byt partaci, budete najviac vdacna. Za mna je 2r rozdiel uplny ideal😂. Starsi mladsiu potiahol a ta vsetko zvladla rychlo, chodza, odplienkovanie, stolovanie, rec … a uz su si takmer ako seberovni a nebyt vysky medzi nimi, chovaju sa spolu ako rovesnici 😂ale samozrejme aj v dobrom aj v zlom haha (hadky a trenice), ale to k tomu samozrejme patri❤️Plus su rozdielne pohlavia takze😍. Silno drzim palce, bude to urcite super a zvladnete s muzom vsetko ☺️👌🏻