Súrodenecký vzťah

22. feb 2024

Ahojte, mam priatela, mame 40 rokov, sme obala single. Moj partner je super, teda vsetci mame svoje muchy, ale v celku fajn spolu vychadzame. Ja mam sestru, ale zial nemame spolu dobry vztah, uz od detstva, je o dost starsia a v zasade spolu nekomunikujeme. A to je mozno chyba, ze som nepoznala pekny surodenecky vztah a teraz sa na to pozeram nespravnou optikou. Mne sa vsak paci, ked maju surodenci spolu dobry vztah 🙂 Ale neviem, ci vztah mojho partnera so sestrou je standard, to by som musela porovnat a nemam s kym, a tak sa chcem poradit s vami.Tak volaju si kazdy den, niekolko krat denne. Pisu si spravy. Casto krat mu volam ja a nedovolam sa, lebo vola so sestrou. OK, chapem. Sestra ma manzela a tri deti, dospele deti, ktore byvaju s nimi. A moj partner dnes vsade behal, aby dal svojej sestre opravit tasku. Nie jej manzel, nie jej deti, ale moj partner. Doobeda sme este behali spolu po opravovniach a poobede som chcela ist vyberat nabytok k nam do bytu a on isiel riesit stale tu tasku, aby ked pride sestra z prace, ju mala opravenu. Moj partner jej kupuje topanky, cizmy ako darcek. Lebo vraj nosi skarede cizmy, tak jej vyberal na vianoce nove cizmy. Muz, zene. Priznam sa, ja by som sa sestre neodvazila cizmy kupit, predsa len vsetci mame svoj vkus. Druha story je jeho vztah k mame. Ale on je "mamanek", s tym som sa stotoznila uz pred 20 rokmi. Maju vasi tiez taketo intenzivne vztahy so sestrami? V kazdom pripade nesmiem nikdy ziadnym sposobom povedat nic negativne resp. kriticke na jeho sestru, ani na jeho mamu. A tym nemyslim nejake hejty, ale normalne objektivne ked vidim, ze nekonaju uplne spravne. Mozno to len nevnimam ja uplne objektivne, neviem.

muchotrafka298
22. feb 2024

Mozno je na case pozriet sa realite do oci. Ze s tebou sice ma vztah, ale asi len preto, aby s niekym bol. Precitaj si este raz to, co si napisala a pekne nahlas. Pocujes to? Oni maju SVOJU BUBLINU a ty jej sucastou nie si ani nebudes. Naozaj si myslis, ze s tebou bude byvat? Mozno par hodin za tyzden, potom pojde domov inde. Lebo kym bude sestra a mamicka, tak jeho domov s tebou nebude. Starat sa o rodicov je slusnost, kazdy by to mal tak brat. Ak mas ale inu rodinu, partnera, manzela, deti, tak starostlivost a pozornost treba delit aj medzi nich.

lossless
22. feb 2024

Ked zomrel otec bol sam teda mali ste pauzu? To ich asi naozaj zocelilo a ma v sestre istotu. Inac pises ze idete do svojho, to by som brala ako good sign, neostava silou mocou u mamy.

muchotrafka298
22. feb 2024

Este doplnim, ze s mojim surodencom mam neutralny vztah. Je odo mna mladsi o dost rokov podla mna, nemali sme si co povedat ani ako deti ani teraz v dospelosti. Nezdielam s nim ziadne svoje problemy, starosti, nic. Kazdy ma dost svojich.

autor
22. feb 2024

@lossless ano boli sme od seba. Bola to tazka a dlha choroba. Bojovali vsetci ako draci za ocka, naozaj sa o neho starali a myslim, ze toto ich maximalne spojilo a teraz maju medzi sebou taketo silne puto, ktore nikto nerozdeli. Na druhej strane rozmyslam, ci to nie je u mna ziarlivost. Ze ja takyto vztah nemam so sestrou a rovnako, ze som na poslednom mieste. Take jedno s druhym. Ze mozno je chyba vlastne u mna a ja som ta "vadna".

autor
22. feb 2024

@muchotrafka298 toto presne aj moja sestra. Ja ked som vyrastala, ona uz bola vydata. Ani si ju nepamatam. Nikdy sme k sebe nemali vztah. V dospelosti sa snazila vychovne na mna a manipulovat ma, zistila ze to nejde, ze mam vlastny rozum, ze si nenecham rozkazovat, tak sa stiahla a nemame ziadny vztah.

muchotrafka298
22. feb 2024

Nie si vadna, ty len proste chces ako partnerka pozornost ako maju ine zeny v jeho zivote. Co je normalne. On sam by si mal uvedomit, ze je na case odstrihnut pupocnu snuru a zit svoj zivot, nie zivot mamy a sestry a byt im 24/7 k dispozicii.
Ja poznam jedneho takeho chlapa, zije s matkou, aj ked ma vlastny byt. Robi len to, co mu odsuhlasila mama, frajerku nema, lebo on si predstavuje nejaku 20-rocnu modelku (on ma okolo 50) , ktora ho este bude aj zivit, lebo on ma svoje zaujmy a na ine peniaze neda.
Medzi mnou a surodencom nie je taky velky rozdiel, je to iba alebo az 6 rokov, ale kazdy sme iny, od mala, mali sme aj inu vychovu, nebolo k nam pristupovane zo strany rodicov rovnako. Pre mna to nie je najblizsi clovek, poznam vela ludi, co maju so surodencami skvele vztahy, su si navzajom oporou.

janickacrazy
22. feb 2024

Otázka je prečo si s takým mužom, keď ti to nevyhovuje? Podľa mňa žiadna žena nechce byť číslo dva alebo dokonca tri v živote svojho partnera. Mala by si zistiť odkiaľ to pramení, že sa tak podceňujes.

autor
22. feb 2024

@janickacrazy no asi som rada, ze mam aspon niekoho, ze aspon niekto mi zavola, napise, zaujima sa ako sa mam, stara sa o mna, a ma ma rad, taku aka som, aj s mojimi zlymi vlastnostami.

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo tak to by bolo pekné, ale obávam sa, že nás bude s týmto príbehom asi viac.

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo ale my sa pozname 20 rokov, nemame vztah 20 rokov. Iba dohromady 6. 3 roky v minulosti a 3 teraz.

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo tak o mna sa nikto nestara, staram sa sama o seba. Chodim riadne do prace a zivim samu seba uz 18 rokov.

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo ano, ono to tak chodi, ze ked sa ludia lubia, tak sa jeden o druheho staraju a pomahaju si navzajom.

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo tak to je smutne, ale asi aj takr vztahy su. Mas nejaky dotaz, nazor k teme vztah brat - sestra?

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo a na čo bolo toto teda dobré? Keď nemáš k téme čo povedať ma tu ideš spovedať a obviňovať, že som niekto iný, či iná????

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo ale ked sa konecne odhodlam tu dat nejaku otazku, tak tu cakam konstruktivnu diskusiu, cakam rady, nazor na danu vec. A namiesto toho ma ides obvinovat ani z neviem coho. Ja zvyknem reagovat, ked niekto pise smerom na mna. Ty nezvyknes? Mas potrebu si do ludi rypnut, aj ked nevies ku teme nic dodat? Toto je MK?

grof_monte_christo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo ja ocakavam radu, preto som tu napisala. Budem teda rada, ak mi napises svoj nazor na vec. Plus pripadne tvoje skusenosti, ako vychadzas s bratom, aky mate vztah a ci je to nieco podobne, alebo nie.

grof_monte_christo
22. feb 2024

@anonym o.k. Svoje komentáre mazem, ak ťa tak rušia.

nops
22. feb 2024

Nie si vadna.Vadný je on.Z teba úplne cítiť,že si potrebuješ obhájiť tu nenormalnost a utvrdiť sa v tom,že si vlastne na tom dobre.No nie si.Utrapis sa a zahodis ďalšie roky.S ním nikdy nevybudujes spoločnú domácnosť,nebodaj rodinu.

autor
22. feb 2024

@grof_monte_christo nie, normalne sa vyjadri k teme. Snad mas na vec svoj nazor, nie? Verim, ze mas surodencov, mozno aj brata a budes vediet poradit. Tak sem s tym.

autor
22. feb 2024

@nops Tak ja stale dufam, ze ano. Lebo ho milujem a znamena pre mna vela. Verim, ze mi raz bude doverovat tak, ako jeho sestre a ze raz si aj mna tak zastane ako ju. Nehovorim, ze teraz to nerobi. Len to asi tak necitim.

cecilia29
22. feb 2024

Ja mam taky vzťah so sestrami . Ale som žena 🙂 Deti mám ja, sestry nie.

dominikamacakova
22. feb 2024

Majú super vzťah, nezáviď 🙂