Je bezpečné mať Bluetooth stále zapnutý?
Dobrý deň. Priznám sa, že Bluetooth mám v mobile zapnutý prakticky nonstop. Nikdy som nad tým veľmi nerozmýšľala. Vraj vybíja batériu a môže to byť aj bezpečnostné riziko.
Vypínate? V čom to môže byť nebezpečné, ak je stále zapnutý?
Bluetooth funguje len na malú vzdialenosť, takže bezpečnostná hrozba je pomerne nízka.
Aj tak však umožňuje napríklad zistiť, že si sa opäť objavila na tom istom mieste.
Cez Bluetooth ti môže niekto poslať nevyžiadanú správu alebo obrázok.
Ak máš v mobile zraniteľnosť, útočník sa môže pokúsiť získať tvoje kontakty, správy či fotografie.
Nastav si, aby tvoj telefón nebol viditeľný pre ostatných.
A keď Bluetooth nepotrebuješ, vypínaj ho najmä na miestach s veľkým počtom ľudí, kde je väčšia šanca, že sa tam nachádza aj útočník.
1.Pravidlo cybersecurity je, že bluetooth a wifi sa na verejných miestach vypínajú
@anonym_autor Jasne, že mam bluetooth zapnuty nonstop. By ma dal šaleny pozdraviť. Ešte si pametam, jak decko, keď prišla burka, tak sme vypinali telku zo zasuvky haha. Bolo to vtipne no.
Bezpečnostne rizika, ktoré ti tu opisujú iní užívatelia sa limitne blížia k nule.
Nikto ti len tak nepošle nič, bluetooth na tvojom mobile hodí upozornenie, či chceš súbor prijať.
BT dosah je cca 10 metrov voľného priestoru.
Zapnuty ho mat potrebujes, ak mas napriklad smart hodinky, kedze takto su prepojene s mobilom. Dalsie podobne veci : party reproduktor, tlakomer, vaha ... Ake zariadenia pouzivas ?

Odkedy nosím hodinky mam zapnuté stále. Batéria ide dole z bárs čoho. Z horúčavy z mrazov z programov na pozadí,...