Sójové isoflanovoidy ako náhrada Clostilbegytu

soldi
1. dec 2010

rozhodla som sa zalozit tuto temu, aj ked neviem, ci najdem odozvu 🙂 , na pomoc vsetkym snazilkam, ktore do seba nechcu pchat umele hormony. na to, ze soja sa da pouzivat ako prirodny clostil prisla @elllla na zahranicnych forach. mnohym dievcatam pomohla otehotniet, su to vlastne prirodne estrogeny. tak ak niekto chcete, napiste a ja a mozno pride aj elka, sa s vami podelime o nase skusenosti 😵

denda29
24. aug 2011

@pempusik podla mna zacni dnes a stakymi davkami ako som ti pisala 😉 ja som zacala od 3DC lebo ja mam 28 dnovy cyklus

pempusik
24. aug 2011

@denda29 a vies mi povedat kolko mg na den? citam si tu na nete to davkovanie, trosku ma odradzaju tie upozornenia, aby sa neprekracovala denna davka, co je asi 140mg.

denda29
24. aug 2011

@pempusik akuj soju si kupila fyto soju??

denda29
24. aug 2011

@pempusik vies co tak ti zacni prvy mesiac tak ze si daj dva dni iba 3tabletky...potom dva dni 4tab. a posledny si daj 5...

ja co berem tu fytosoju forte ta ma 25mg 🙂 a zevraj je najlepsia nepoznam tu co si ti kupila ale podla je dobra uvidis

pempusik
24. aug 2011

@denda29 hmm, skusim to teda takto, pytala som si fytosoju forte, ale mali len tuto, ved uvidim, ako to dopadne 🙂
Ved aj ten clostyl je hnusny a napokon som to celkom dobre znasala, ziadne neziaduce ucinky, ani som nevedela,ze ho beriem.

denda29
24. aug 2011

@pempusik ani mne nic nebolo od clostiku a ani od dufiku..tiez dobre znasaam vsetko...ale ja dobrem este soju co mam doma to je asi na tri mesiace a ked nic tak koncim uz s tabletkami lebo ma to fakt nebavi vsetko do seba talacit a nic z toho..aj drahy vravel ze uz nech nic neberiem ale ved uvidime hadam sa terza zadarilo a nebudem musiet uz fakt nic 😀

pempusik
24. aug 2011

@denda29 ja sa prave chystam na okruznu jazdu po lekaroch, tak chcem este popri tom skusit tu soju, hadam sa zadari 🙂

denda29
24. aug 2011

@pempusik ja uz kaslem aj na lekarov

drzim ti palce aby sa cim skôr zadarilo..merias si BT? ovu testy?

pempusik
24. aug 2011

@denda29 dakujem, verim, ze aj tebe sa skoro zadari 🙂
BT meriam 5 cyklus, tak som zistila,ze mam ovu posunutu na cca 20 den, ked som brala clostyl, este som nemerala, akze neviem ako sa to spravalo, kedze tam sa predpoklada "knizna" ovulacia pri 28 dnovom cykle.
Ovu testy som skusala minuly mesiac po prvy raz, boli take vselijake, ale podla teplot vyzera, ze ovu prebehla vzdy, aj ked hlienik je taky vselijaky.

denda29
24. aug 2011

@pempusik mne sa tiez ovu posunula tento mesiac a brala som clostik co som aj nasrata lebo drahy akurat nebol doma..

od soji budes mat hlienik..ja ked berem soju tak mam hlienu azaz a teraz som nemala

pempusik
24. aug 2011

@denda29 tak to sa tesim, aj grepovy dzusik si kupim (ved ked aj nezaberie, je aspon chutny 🙂), aj alchemilkovy cajik pijem...

manzel sa uz chystal na spg sam, ale pockam do buduceho tyzdna, ci pojdeme do CARu alebo najprv mi doki spravi nejake vysetrenia.

denda29
24. aug 2011

@pempusik hej ten dzusik je fajn 🙂

ninka.b1
25. aug 2011

Ahojte, ale ta soja sa môže uživať iba ked neberiete clostil? alebo aj spolu s tym????

ninka.b1
25. aug 2011

@soldi
@elllla ahojte, poradili by ste mi,lebo akosi tomu stale nerozumiem 🙂 ja som brala clostil od 3DC 2x1/2 7 dni
brala som to 3cykli ale asi nezabralo, lebo na poslednej folikulometrii sa folikul zasekol na 16mm a nerastol 😒 tak mi dok. povedala, že to zvyšime na 1tab denne ale tak isto od 3DC tych 7dni
ibaže ona ma teraz dovolenku a samozrejme, že mi to nasadi až od buduceho cyklu, ale mi ideme s manželom na dovolenku a chceli by sme vyskušať tu zmenu klimi, prostredia, vzduch, no ale nakolko mam anovulaky tak bez podpori je nam ta zmena nanič ☹

sarafortuna
25. aug 2011

@ninka.b1 , spolu určite nie !!!

tak odporúčam užívať si dovolenku, psychika možno ovu hned neprinesie, ale telu a duši pomôže... ked si dáš soju tka budeš stresovať na dovolenke, či máš ovu, nemáš, kedy bude, či nebude...
Radšej si užite spoločne chvíle, telo si oddýchne od liekov a potom prípadne hurá do dalšej liečby clostilom... clostil aj tak účinkuje ešte niekedy aj 1-2 mesiace od skončenia užívania...ň
Odporúčam nasadiť prenatálne vitamíny - dostatok Ečka, Béčiek veľa antioxidantov, ... prípadne sa skús opýtať dr. na agnucaston - je na voľný predaj, upravuje cyklus, a mne pomohol pri DLHODOBOM užívaní aj k ovu...
Ak chceš bábo, chce to trpezlivosť... a veľa optimizmu..
Fakt odporúčam, užiť si dovolenku a skúsiť "vypnúť" - viem že to znie hlúpo, ale myslím, že je to to najlepšie čo vo fáze snaženia pre svoje telo môžeš urobiť ...
pa 😉

ninka.b1
25. aug 2011

@sarafortuna no aj som si myslela- že spolu by to bola asi riadna bomba 😀
A tak ja zase od soje nemam vysoke očakavanie, ako pekne o tom baby pisali, ale ked mi ani clostil nevytvoril folikul, tak si myslim, že soja asi tiež nie, ale myslela som to skôr tak, že je to prirodne a nič za to nedam ked skusim-vždy lepšie ako umele hormony 😒 Poviem to asi takto, ak by to zabralo budem štastna ale ak nie tak sa vratim po dovolenke na clostil 🙂
Ale maš pravdu v tom, že človek potrebuje vypnuť trošku a zregenerovať sa po tom stalom zhone, strese a kolotoči: dok-tabletky-dok-tabletky 😠
Ten agnucaston asi nieje premna,on sa ma uživať aspoň 3mesiace a ja nechcem skončiť s liečbou toho clostilu ☹
a vy sa už kolko snažite? aj si už skušala neake lieky, alebo si bola iba na prirodnych?

jika10
28. aug 2011

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, kdyz bych misto clostiku chtela zkusit soju, myslite ze kdyz pak pujdu treba dalsi mesic k doktorovi na hormonalni profil, ze budou vysledky zkreslene??? VIm, ze kdyz se bere clostik, tak na HP by se melo jit az po mesici, kdy se zadne hormony neuzivali, aby bylo telo "ciste" . Ale nevim jak je to s tou sojou, jestli HP muze ovlivnit nebo ne. Jde o to, ze by jsme pristi mesic chteli jit asi do CARu a tam by mi delali Hp, ale ted v zari bych chtela zkusit soju

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lisian
30. aug 2011

ahojte, nekupi niekto Phytosoyu? nechcem to viac brat a zostalo mi 36 tabliet samostatne balenych v platoch...je to presne tato: http://www.mojalekaren.sk/phyto-soya-35mg-60cps/

sarafortuna
2. sep 2011

@jika10 , môže to ovplyvniť HP ale nie tak výrazne ako clostyl - ide o to aký "výkyv" v tele to spôsobí... niekto nezareaguje, niekto ma skôr ovu, čiže je to individuálne, ale v každom prípade, ak riešiš nejaký problém, tak chod k dr. "čistá"...
ak pôjdeš k dr. o mesiac od brania, tak by to nemalo až tak "skreslľovať. tiež záleži aj doby užívania sóje - 1,2, 3 mesaice.....

ja som to tiež tak spravila, vedela som že pôjdem k dr. tak som v DANYYY mesiac už nebrala... 😉

sarafortuna
2. sep 2011

@henrietad , v podstate je to jedno... možno sa tvoje telo snaží o ovulku už na začiatku, len je problém v hormónoch a tým pádom sa ti cyklus predlži, lebo k ovulke dôjde neskôr...
skús kľudne od 5.-6. dc a prípadne ďalšie mesiace si to posuň na cca 2.dc aleob 3dc...
pár dni hore-dole pri dlhšom cykle než 35 dní nič extra neopvlyvní.. 😉

sweetlemon
4. sep 2011

ahojte, tak ja som minuly mesiac zacala s fytosojou. ziadne ucinky to zatial nemalo (okrem jednodnovej bolesti hlavy). dnes som 3dc, takze dnes zacinam opat brat a uvidime. dufam, ze hlienik bude lepsi a ja konecne zachytim ovulku aj na ovu testikoch 🙂

pempusik
4. sep 2011

@sweetlemon ja som brala soju tento pesiac prvykrat, dnes som 16DV, ovu mavam niekedy medzi 18-20DC, kedze mam dlhsicyklus, takze to vyzera, ze sa to neposunulo. V utorok idem k dokimu, tak dufam, ze to nejako neovplyvni vysledky ked mi bude robit nejake testy :/

sweetlemon
4. sep 2011

@pempusik ja naopak nemam dlhy cyklus, ale hlienik sa mi nejak neprejavuje, teda zmeny vidim, ale iba naozaj jemne. a ovu neviem zachytit na ovu testoch a to testujem uz od 9dc (pri 25-28dnovom cykle). teplota mi stupne, vyzera to, ze ovu prebehne, ale akoby som mala malo hormonu alebo co, proste sa ten test nie a nie poriadne zafarbit. zevraj ale vysledky zo soje je vidno az druhy mesiac, takze ja dufam, ze to tentokrat uz spozorujem 🙂
jedine, co sa mi udialo, ze sa mi opat skratil cyklus...na 24dni... z povodnych 27-28, ktore som mala stale pred snazilkovanim...

pempusik
4. sep 2011

@sweetlemon no mne by ten dlhy cyklus ani nevadil, ale som na tom presne ako ty, podla BT vyzera, ze ovu prebehne, grafik je celkom pekny, ale ten hlienik nie je nic moc a testovat som zacala len minuly mesiac. Testiky boli take vselijake, niekedy silnejsie, niekedy slabsie. Tento mesiac testujem od 12DC (uz som nemohla vydrzat), ale zatial nic. No vlastne ten 12DC bola jemna ciarocka, ale vcera zasa nic. Ved este uvidime.
Uz si bola na nejakych testoch?

sweetlemon
4. sep 2011

@pempusik no ak mas dlhsi cyklus, tak 12DC moze byt este dost skoro, jemna ciarka sa moze objavovat pocas celeho cyklu. ale radsej testuj kazdy den uz teraz, nech ti ovu neujde 🙂 ja dufam, ze tento mesiac na mna vyskoci velka ciarisko 🙂
na testoch som este nebola, my sa snazime len 6 mesiacov, dufam, ze do roka sa zadari a nebudem musiet behat po lekaroch... a vy ako dlho?

pempusik
4. sep 2011

@sweetlemon nechcem to este nejako pocitat, ale 3 roky sme manzelia a nechali sme tomu volny priebeh, ale po roku som sa trosicku zacala znepokojovat, preco sa este nezadarilo. V januari som to spomenula dokymu, dal mi clostyl, ze ho mam brat obcyklus 1x1 a ked sa nezadari do 4 mesiacov, mam sa vratit. Medzitym sme boli na dovolenke, potom bol on na dovolenke a teraz si uvedomujem,ze je to uz 8 mesiacov. Takze sa psychycky pripravujem na okruznu jazdu po lekaroch :D

sweetlemon
5. sep 2011

@pempusik no po takej dobe je asi treba to zacat riesit, teda ja by som to uz urcite riesila. alebo vyskusaj este druhy mesiac so sojou, ci neuvidis rozdiel, mozno prave vdaka nej sa ovulka prejavi a zadari sa aj tehu 🙂 alebo nechces sa dopovat hormonmi pred tym, ako pojdes k lekarovi? je pravda, ze lekari vacsinou nemaju radi takuto samoliecbu...

lisian
5. sep 2011

ja som posledny cyklus skusila soju, ale ovulacia nebola a absolutne ziadny hlien ☹ pritom az taky velky problem s ovulkou nemam, obcas mam a obcas anovulacny. ale uplne ma dorazilo, ked som dostala teraz cervenu. meskala 6 dni, mavam pravidelny cyklus a mala som take ukrutne bolesti, ze som sa skoro zblaznila a priebeh bol tiez cudny, prisla skor skoncila a opat sa vratila. takze ja moc dobre skusenosti nemam a to som tak moc dufala ☹ ☹ ☹ uz sa nedari druhy rok ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre