Sójové isoflanovoidy ako náhrada Clostilbegytu

soldi
1. dec 2010

rozhodla som sa zalozit tuto temu, aj ked neviem, ci najdem odozvu 🙂 , na pomoc vsetkym snazilkam, ktore do seba nechcu pchat umele hormony. na to, ze soja sa da pouzivat ako prirodny clostil prisla @elllla na zahranicnych forach. mnohym dievcatam pomohla otehotniet, su to vlastne prirodne estrogeny. tak ak niekto chcete, napiste a ja a mozno pride aj elka, sa s vami podelime o nase skusenosti 😵

pempusik
5. sep 2011

@sweetlemon no ved prave, uz som objednana na zajtra, tak uvidim, co doki navrhne, dufam, ze spravi hned naraz co najviac vysetreni ako sa len bude dat 🙂

pempusik
7. sep 2011

zatila to vyzera, ze soja nemala ziadne ucinky, uz som 19DC, hlienik nikde a aj folik je taky malinky, ze si myslim,ze tento cyklus z toho nic nebude :(

lisian
8. sep 2011

@pempusik mozem sa ta spytat, ci si uzival aj clostil v inych cykloch?

pempusik
8. sep 2011

@lisian ano, doktor mi ho dal este v januari, vtedy som mala nejake cudne spinenie, mozno po screeningu, takze som ho zacala brat v dalsom cykle 5-9DC, potom mesiac nic a dalsi mesiac znova. ale to som bola este "hlupa", nevedela som co to robi, teplotu som si nemerala, takze som ani nevedela, kedy mam ovu, takze je mozne ze sme ju presvihli. V pondelok som bola na kontrole a doki vravel, ze by to este s tym clostilom skusil. Tak neviem, zda sa mi to dost chemicke svinstvo :/

sweetlemon
8. sep 2011

@pempusik no ja ta tusim s tou ovulkou este aj predbehnem. dnes si dam poslednu davku tento mesiac a potom cakam... som len 7dc, ale uz zacinam mat viac hlieniku a take divne bolesti v podbrusku, ako 2 dni pred mrchou, take jemne. hlienik zatial nie je ten naplodnejsi, ale uz ho teda dost pocitujem 🙂 podla mna do 3 dni urcite pride. akurat prsia zatial nic moc. sak je este skoro, kludne moze 2-3 dni pockat 🙂
no tak snad sa uz coskoro dockat aj ty, uz je teda nacase. no a doki hovoril co? ze je to nadejne tento mesiac ci nie? myslis, ze ten folik nepusti vajko von?

pempusik
8. sep 2011

@sweetlemon vobec neviem, v utorok bol dost malinky, len 9mm a to uz som bola 18DC :(. Dnesny ovu test este nebol 100%, posledne dva dni ma tak jemne pichalo v podbrusku. V utorok idem na usg, mrkneme ako sa spraval folik ci sa vajko vygulalo a na krvne testy.

jania023
11. sep 2011

cauky mna by zaujimalo ked je to take ako clomid aka je sanca ze budu viac foliky takze dvojicky a tak?je to vobec motne zo sojou??

kathrin17
14. sep 2011

@pempusik ja by som sa toho nebala, ja som mavala ovu aj 31DC-32DC a to znamena, ze v 18DC som este ani nemala dominantny folik, ja si myslim, ze este dorastie....sorry baby, ze som sa sem tak vtrela, ale kedysi som patrila do tejto temy 😀

pempusik
14. sep 2011

@kathrin17 vdaka za podporu, vyzea to, ze ovu bola okolo 24DC (teda teplota vtedy stupla), co znamena, ze folik teoreticky mohol dorast, nuz ved uvidime 🙂

fliacik
15. sep 2011

Baby, tento mesiac som začala aj ja užívať sójové izoflavóny. Od vysadenia HAK totiž nemenštruujem, lebo neovulujem amám nízk sliznicu ☹ Prvé tri dni som jedla iba tri tablety po 25 mg, no strašne ma bolí hlava a vaječníky ma pichajú dosť výrazne. Je to normálna reakcia, alebo mám sóju radšej vysadiť?

kathrin17
15. sep 2011

@fliacik moja mila soja sposobuje strasne tocaky, ja to poznam velmi dobre a viem, ze nic ine na to nepomoze, len velmi velmi velmi vela pit...mna este do toho priserne bolel zaludok v prvy mesiac, ale potom uz to bolo ok....i ked bohuzial mne soja nezabrala ani za 5 mesiacov uzivania a uz ju vobec neberiem....ale tebe drzim palceky

@pempusik vidis ja som to vravela 🙂 urcite to bude v pohodke, drzim palceky, aby drobatenko vyslo co najskor 🙂

pempusik
15. sep 2011

@kathrin17 dakujem 🙂

zlatat
13. okt 2011

ahojte dievčatá, chcem sa vás spýtať, je možné brať fytosóju aj vtedy, keď žena bez liekov ovuluje?

Totiž, 4.rok sa snažíme o miminko - prvé 3 roky to vôbec nešlo, potom som zázračne otehotnela, no v 6 tt som potratila, o 5 mesiacov som znova otehotnela ale zase to nevyšlo.
Veľmi by sme chceli bábenko, tak ma napadlo, že možno keby som začala brať sóju ale v nižších dávkach, možno by mi pomohla, a potom by som to skombinovyala s grepovým džúsikom na podporu tvorby hlieniku a po ovu s bromelainom ( aj ten som užívala ale zatiaľ nepomohlo )

Moje posledné grafíky sú takéto:
http://www.fertilityfriend.com/home/343c7e
http://www.fertilityfriend.com/home/343c7e
http://www.fertilityfriend.com/home/343c7e
http://www.fertilityfriend.com/home/343c7e

zlatat
13. okt 2011

no vidím, žemi tie grafy neprihodilo tak ako som chcela ale dáva mi ten posledný 😒
Skrátka ovu mávam 13-15DC ale luteálnu fázu iba 12 dní

riami78
13. okt 2011

Nadšenie zo sóje už asi opadlo!

st2
13. okt 2011

@zlatat podla mna ked u teba prebieha ovulka tak je to zbytocne, moj nazor,

dayanka
14. okt 2011

ahojte, precitala som si tu prispevky o soji. Stoji tam, ze by sa mala brat v urcitych dnoch DC, ale ak nemam MS, tak ako mam vediet v ktore dni to mam brat??

lienkapp
18. okt 2011

ahojte aké dávkovanie si mám dať, keď mám 35 mg balenie fytosóje? Clostil som brala od 5-9 DC. Clostil už neberiem asi 5 mesiacov a doteraz som sa nejako neodvážila na fytosóju, hoci ju mám už v nočnom stolíku pripravenú. Teraz by som to asi chcela vyskúšať. Ďakujem za radu.

tyrisa
18. okt 2011

Ahoj,chtěla bych vám poděkovat za toto téma.Clostilbegyt u mě nezabral a už druhý měsíc po dobrání jsem měla opět anovulační cyklus.tento měsíc jsem vyzkoušela Sójové isoflanovoidy (koupila jsem si fytosoju) brala jsem ji 4-8DC.Ovulace přišla sice až 21DC,ale jsem těhotná. Tady přikládám graf FF. (E je vyznačen estrogen-fyotosoja) http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/139... Přeji všem brzké // na testu. 🙂

andrejta
20. okt 2011

@tyrisa jeeej, gratulujem 🙂 , a mozem sa opytat, ake mnozstvo soje si brala? videla som, ze to boli len tri dni.

tyrisa
21. okt 2011

@andrejta ahoj,soju jsem brala 4-8DC Dávkování jsem každý den zvyšovala,protože jsem reagovala špatně na clostil( až na 4tbt ). 4 tobolky soji odpovídají 1 tbt clostilu.Já brala poslední dny až 12 t soji.Nevím jak jsi reagovala ty na clostl. po ovu jsem brala ještě bromelain na uhnízdění vajíčka.

mijadave
26. okt 2011

@lienkapp ja som brala rovnako clostil ako Ty, len neviem, kolko tbl. si denne brala... ja som brala 2x1 tbl a pri tomto davkovani mi poradili brat 3-4 DC 200mg, 5-6 250mg a 7DC 300mg, cize pri tej gramazi co mas, 3-4DC 6tbl, 5-6DC 7tbl. a 7DC 9tbl. 😉

riami78
3. nov 2011

Ahojte,
mám na predaj fyto sóju forte 500 mg - pôvodné bal 60 tbl. - na predaj 45 tbl.
1 tbl = 25 mg izoflavonov. Expirácia do 10/2013. Ak máte záujem - IP.

sarafortuna
4. nov 2011

@zlatat , tiež si myslím, že ked ovu máš, tak je to zbytočné....
keďže si 2 krát tehu bola, tak bude možno skôr problém s udržaním - duphaston si nemala? ten sa dáva po popratoch - podporuje žlté teliesko, ktoré je v podstate zodpovedné aj za dlžku LF... prípadne skús nejaké bylinky na predlženie LF

zlatat
4. nov 2011

@sarafortuna nemala som Dufíka, len po prvom potrate, no aj tak nepomohlo.

sarafortuna
4. nov 2011

@zlatat , to že nepomohol neznamená, že ho možno nepotrebuješ...
ak sa dlhšie nebude dariť, tak si ho skús pýtať, zvýši to šance...
a hematologiu máš v poriadku?

zlatat
4. nov 2011

@sarafortuna ďakujem. Hematológiu moc v poriadku nemám - mám tuším dve mutácie MTHFR heterozygot, potom nejaký polymorfizmus v géne PAI-1 a k tomu ešte aj imunokoauglopatiu typu Lupus antikoagulant.
Mám brať prekoncepčne Anopyrin 50 a ak budem mať pozit. tehu test, tak potom nabehnem asi na Fraxiparín

sarafortuna
5. nov 2011

@zlatat , takže sa neboj, mala by si to mať dostatočne podchytené - ja mám tiež zbierku z hematologie a už by som veru chcela pichať ten fraxík 😒 😒 .
Ovulku máš, tak len "čakať" a byť v pohode...
ja užívam "sporadicky" b-vitamíny, Acidofolan, pangamin a podobne - aby som mala dostatok hlavne B6tky, B12 a listovky- lebo oni prispievajú k správnej krvotvorbe....

moja dr. ešte argumentuje aj Wobenzynom - ten by mal preliečiť, nájsť a odstrániť prípadne malé "zrazeninky", zápaly na žilách a cievkach a pod - čiže priipraviť cievy na 100%výkon v prípade tehu... Tak ja ešte uvažujem, že vyberiem aj Wobenzyn a my už asi prejdeme na injekcie - preventívne - ešte pred tehotenstvom.

držím palce, nech sa to podarí...
a ako tu pozorujem na Koníkovi, tak veru psychika robí svoje - % úspešnosti sa zvýši, ked kočky vypnú od snažilkovania a idú do zamestnania, alebo sa chystajú na IUI a pod. Len ja napríklad neviem nájsť ten "gombík", kde by som si tú psychiku vypla od šialenej túžby otehotniet...
😀

zlatat
5. nov 2011

@sarafortuna ďakujem ti .... ja som dnes úplne v pomykove - presne viem, kedy som mala ovulku ( ovu test + BT ), aj sme snažilkovali, po ovulke som si od 1DPO - 5 DPO dal Bromelain na podporu uhniezdenia, ale dnes som 10 DPO a v noci som začala slabo krvácať ... nechápem, čo sa deje, nikdy sa mi to nestalo, LF mám pekne 12 dní.
Je pravda, že som začala brať Anopyrin 50 na odporúčanie hematologičky už prekoncepčne, tak neviem, či to môže súvisieť aj sním ... skrátka som z toho hotová ... tak som nejak dúfala, že to teraz vyšlo, lebo ani chuť na sladké nemám ( tak ako stále pred MS ), skôr na kyslé.
No v každom prípade počkám, čo sa bude diať, možno to prejde samo.
Pritom teplota mi vôbec neklesla: http://www.fertilityfriend.com/home/343c7e ... je to pre mňa záhada

sarafortuna
5. nov 2011

@zlatat
skús sa spýtať v téme Trombofília, ja som anopyrini nemala nikdy - no ak nemáš dufaston, tak veru ti môže asi anopyrin "napomôcť" k tomu, že sa MS spustí skôr... 😨
Kiež by to bolo iba také "zakrvácanie" zo zahryznutia sa zárodku do materničky...
skús si spraviť test - na 10 dpo už 10tka test v 98% ukáže aspoň slabú čiarku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre