icon

Ako plánujete rodinný rozpočet?

avatar
daska_tesco
8. sep 2015

Určite súhlasíte, že rodinka je vlastne malá firma, ktorú treba denne riadiť. Ako to robíte vy? Presne plánujete aj výdavky na rodinné nákupy? S donáškovou službou Tesco Potraviny domov máte nákupy pre domácnosť pod kontrolou – počas celého nákupu vidíte orientačnú cenu na obrazovke a nemusíte odolávať rôznym sladkým nástrahám pri čakaní pri pokladni 🙂
Podeľte sa o vaše skúsenosti s plánovaním výdavkom pre rodinku a domácnosť a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

Ako plánujete rodinný rozpočet?
avatar
libka1
9. sep 2015

@natalym nic netrva vecne 😀

avatar
dai
9. sep 2015

@17alexis pozeram tu prvu stranu - ten prispevok som nepostrehla - ak to spravne chapem tak toto si varila v 1 tyzden?
minulý týždeň napr. zeleninová polievka, kuracie mäso so špenátom a ryžou (špenát mám ešte na jedenkrát, čiže nabudúce ho nemusím kupovať), hrachová polievka a zemiakové placky, fašírky s vločkami so zemiakmi, zemiakova polievka a cestoviny s paradajkovým pyré, granadír, pečeň s ryžou, kuracia polievka a pečené kura. Robím dosť domácich nátierok, čiže aj tam sa dá ušetriť...

- neviem... strasne malo maesa je tam, a aj ked to neviem ako lamem tak mi to aj tak vychadza nad 16 euro ( kuracie maeso - cca. 4-5 euro pre 2och, kura - 4-5 euro, pecen - trosku kvalitnejsia kacacia, alebo kralicia 3-4 eura - aj ked teda moj muz to zje sam, to som pomaly na 15 eurach a zvysok by som teda musela anticipovat ze vsetko doma mas... natierky robis z coho ? ja teda robim casto a milujem ich, ale na vsetko potrebujem nieco z obchodu - tvarohovu tvaroh, oskvarkovu oskvarky, rybickovu rybicky a maslo, vajickovu vajicka a maslo etc. ... cize zadarmo urcite nie su☹ ako ja nespochybnujem ze sa to da - skor ze sa to da v tej sume naozaj pestro a aby to aj realne stacilo a clovek nebol hladny...

avatar
dai
9. sep 2015

@jasminet jasne - vid moj posledny prispevok - ja tiez neverim ze to co vymenovala sa realne da za tu sumu ( my tiez kupujeme orechy - milujeme ich - vlasske mame domace, ale kesu/pistacie etc. kupujeme najlacnejsie v lidli a maly balicek aj tak je okolo tych 3-4 eura... ), lososa kupujem najlacnejsie ako sa da - kupujem cely plat a porciujem si ho doma, davam zamrazit - ten plat nech stoji 18 euro ( v metre sa da tak kupit ) - spravim z toho asi 4-5 porcii - kazda porcia je pre 2och ludi ratana kedze moje deti to nejedia🙂 - cize je to urcite viac ako 3 eura porcia...o udenom ani nepisem - ak by si sa chcela najest potrebujes realne balenie a nie tie mini - a aj tie mini stoja pomaly 3-4 eura normalne...
gulas sa iste neda jest stale, ale je viac takych jedal kde sa da hrniec navarit a pomaly to jest ( perkelt, paprikas s nejakou cestovinou, nejake dusene hovaedzie s ryzou, segenin etc. ... ) - len nato treba zaludok aby clovek vedel viac dni jest to iste na obed ( ja to dokazem pri jedlach ktore milujem pokial sa mi neprejedia - napr. tvarohove lievance som schopna jest na ranajky ci veceru aj 3x po sebe🙂 mala som lososove obdobie kde som lososa jedla pomaly 2 tyzdne vkuse - potom sa mi to ale preje a nechcem to aj pol roka vidiet🙂 )

avatar
bubinko1506
9. sep 2015

my sme dvaja a len bezny vikendovy nakup v lidli, ked kupime ovocie, zeleninu, nejaku sunku, syr, jogurty a pecivo nas vyjdu na cca. 20e. varim kazdy druhy den, a k tomu si potrebujem dokupit veci, takze dalsich minimalne 20e miniem este v priebehu tyzdna.
nezaratala som este ranajky pocas tyzdna, ale to bude tiez do cca. 20e. vychadza mi to 240e mesacne - fakt si neviem predstavit stravovat sa dvaja za 16e tyzdenne, a to si myslim, ze nekupujeme zbytocnosti.

avatar
natalym
9. sep 2015

@dai No možno prosto majú taký životný štýl, že jedia málo. Kedysi dávno keď som prišla do rodiny môjho muža sa svokra čudovala ako môžem zjesť tri rožky na raňajky a to by som aj štyri. Dnes zjem možno dva. Jej dcéry, teda moje švagriné si jeden rožok rozdelili na polovicu a to mali raňajky. Nechápem to, ale myslím, že tak jedia dodnes.

avatar
dai
9. sep 2015

@natalym vecne? neviem... moja babka to ale dava napr. dlhodobo - pestro a kvalitne je len u nasich kde chodi cez vikendy na obed... inak kupuje len to najlacnejsie a cely tyzden je schopna jest to iste... pritom jej robime nakupy ked sme doma, nasi sa jej snazia nosit jedlo etc. ... proste ona je vojnove dieta - tak sa vtedy naucila a akoby nedokazala pochopit ze teraz ma dost vsetkeho☹ ( to co jej nakupime mnohokrat poschovava na horsie casy, stalo sa nam aj ze sme to vyhadzovali lebo vyprsala spotreba☹ proste toto je v nej☹ )

avatar
libka1
9. sep 2015

Hlboko som sa sustredila a toto som vypotila:
R: ovsene vlocky namocene vo vode, do toho lyzicka tvarohu a medu (pochutka mojho fitness trenera) 😅
D: ovocie podla akcie
O: kapustovo-mrkvovy salat a par kuskov kurata grilovaneho
Ol: biely jogurt
V: sosovica po indicky
To by malo vliezt do tych 1.15 eur. Tak dajte este niekto dalsich 30 dni a mame za oktober usetrene...

avatar
lilimoni
9. sep 2015

Kamoska minie v obchode velmi malo. Maju velku zahradu a chovaju aj zverinec. Kupuje chlieb a maslo, maso a domace, zeleninu a ovocie zo zahrady. Ale aj ten zverinec treba prestravovat 🙂

avatar
dai
9. sep 2015

@natalym hm... toho nauceneho z domu sa tazko zbavuje

avatar
dai
9. sep 2015

@libka1 maeso este od teba zostalo ze?
R: tvaroh najlacnejsi, tiez tam mozme frcnut ten med
D: jablko
O: cuketa grilovana s maesom zo vcera
O:yougurt
V: polievka tyzdnova ( kapusta zo vcera, mrkva, nejaky ten zemiak a 1 chrbat kuraci )

som este v 1.15? 😕

avatar
libka1
9. sep 2015

@dai bez toho kuracieho chrbta asi ano. Predrazil ti to tvaroh 😀 maso mozes pouzit moje, ja som pouzila len par kuskov...

avatar
dai
9. sep 2015

@libka1 hej... nad nim som rozmyslala - preto som napisala najlacnejsi aky sa da dostat... tvaroh hnusny! 😠 tie chrbty sa daju kupit v baleni po 5ks - rovno vybrat a pobalit do sackov po jednom a sup do mraznicky - takto vyberies na polievku jeden a mas vybavene😉
a dakujem za maeso!😀

avatar
jaromirv
9. sep 2015

@17alexis Presne ako píšeš,aj ja sa snažím robiť čo najviac vecí doma.Napr.radšej upečim ničo doma a viem čo som do toho dala ako kupovať pečivo a sladké keksy a pod. v obchode a určite ma to stojí menej.A s varením je to to isté,prelistujem letáky pozriem čo by som mohla variť a pdľa toho si zhruba zostavím jedálny lístok.Zaberie to možno viac času,ale určite sa to opatí.

avatar
17alexis
9. sep 2015

@jaromirv mne to práveže šetrí veľa času lebo mňa baví takto vymýšľať a tvoriť 😀 Navyše veľa toho jeme aj dva dni a tým pádom nie je problém si dať aj kačicu či lososa, lebo sa to vyváži to drahšie s lacnejším. 🙂

avatar
jonki
9. sep 2015

teraz som si uvedomila ze dcerka ma v skolke stravnu jednotku desiata obed olovrant 1,19 den. K tomu dnes na ranajky krajec chlebika a jedno vajicko a vecera asi bude zeleninovy salat.....okrem chleba a zalievky do salatu vsetko domaci zdroj....aj tak sme uz skolkarskou stravou presvihli limit 1,15 (nehovoriac o tom ze ma oblecena s topankami 16 kil)...a keby som jej po prichode domov dala druhy obed priemernej oblubenosti tak by ho po tom ich obede v pohode fukla...z oblubeneho by si dala aj dve porcie...cize asi tak velke poricie maju v skolke. Nakupuju vo velkom-cize ceny na nakup musia mat dobre. Predpokladam ze strava je dotovana aj statom, kedze ide o statnu skolku...no bud to ta veduca nevie....alebo ja neviem

3€den/dospela osoba, cca 2€ dieta do 5 rokov mi pri domacej strave pride taka realna suma...pod tuto sumu si to predstavit neviem a popravde ani nemam ambiciu. Myslim si ze varim celkovo usporne, polotovary nenakupujem-varim zo zakladnych surovin. Nekupujem uplne najlacnejsie alternativy zakladnych potravin...ryza, muka, olej, maslo, cestoviny...ale daleko nie tie najdrahsie. Nesetrim na rybach, syroch, ol. oleji, koreninach... teda nam to vyjde na den tych 10€ v tom su zaratane ciastocne aj tie domace zdroje. Teda ako som uz pisala...ked sa postrazim tak bez extra vydavkov pre oslavy sa viem v pohode udrzat niekede na 200-220€ (2 dospl, 2 predskolaci). Akonahle zacneme na jesen odstavovat na ranajky s muzom (cvikla, jablka, mrkva, citron-liter stavy denne) tak to poleti hore.

avatar
akvi
9. sep 2015

@libka1
@dai
Lenze tieto vase jedla maju daleko od racionalnej stravy. Zeleniny by malo byt denne okolo 500g. To tam nie je urcite.
Ja som si len tak pre seba zratala moje dnesne jedlo.
R - ovsena kasa, 40g vlociek, 1 banan, zaliate vodou, ozeliem aj ten med a kokosovy olej, co tam normalne davam 🙂 suma= 23 centov
O - file , zemiaky, zelenina 70 centov (a to som sa veeelmi uskromnila a neratala som olej a koreniny)
V -cestoviny, paradajkova omacka z cerstvych paradajok, rukola, syr 75 centov ( predrazili mi to moje bezlepkove cestoviny a to mnozstvo, no urcite si doprajem viac, ako som ratala, asi som pazrava 🙂)
Som na 1,68 a to ja este potrebujem zeleninu na desiatu a olovrant, aby som dodrzala zhruba tych 500g

avatar
jaromirv
9. sep 2015

@17alexis Ja som skôr myslela tú prípravu jedla a pečenie.Ja som si mojich chlapov už tak rozmaznala,že mi už ani chlieb z obchodu nezjedia a tak ho pečiem skoro každý deň,pokiaľ nepečim niečo sladké-muffiny,osie hniezda,bábovku atď.

avatar
17alexis
9. sep 2015

@jaromirv áno, pochopila som tvoj príspevok, že veľa vecí robíš sama doma. Na to pečivo sa aj ja chystám, zatiaľ iba vianočku robím domácu a musím povedať, že je neporovnateľne lepšia ako tá v obchode.

avatar
ckatka
9. sep 2015

@daska_tesco niekedy planujeme niekedy nie, rada doobeda planujem a nakupujem na internete a potom si vyzdvihnem nakup a navarim naplanovane...

avatar
libka1
9. sep 2015

@akvi ja ten svoj jedalnicek povazujem z vyzivoveho hladiska za ok 😉 je tam kapusta, mrkva, cibula, kludne si toho daj 500 g. V sosovici je tiez cibula, mozes pridat aj cesnak 😀

avatar
erikad82
9. sep 2015

@daska_tesco Dobrý deň!
My plánujeme vopred čo sa kúpi aké potraviny poprípade drogéria. Vždy kupujem len to čo potrebujem,zato môj manžel by nahádzal toho do košíka haba-dej... Denne sa však nakupuje pečivo, mlieko pre drobcov a čo to na varenie...
Je ťažké z príjmu pre rodinu všetko naplánovať,všetko sa ani nedá, nakoľko sa často krát vyskytne aj neplánovaný výdavok,napr. na lieky... Aj keď nám žiaľ neostáva mesačne veľa do prasiatka-pokladničky (niekedy ledva 5eu) aj tak som šťastná - veď najdôležitejšie sú pre mňa moje deti a zdravie!

avatar
dai
9. sep 2015

@akvi na obed je cuketa - kludne aj pol kila mozes zjest - cuketa je zdrava a plna vody - nepribera sa z nej 😉 a zelenina je aj v polievke... mame tam aj jablko , aj bielkovinu... neviem, podla mna to celkom ide 🙂

to tych 1.15 neviem... podla mna tam musi byt jedlo ktore sa je viac ako 2 dni a je extra lacne ( lebo uz ked tam dam kacku za 7-8 euro, tak mi na zvysok jedal zostane tych 7-8 a to si uz zas neviem predstavit ) - ono to musi byt velmi lacna prevazne zemiakovo/cestovinova strava a aby to zastytilo tak aj vela peciva - potom by to teoreticky islo... ( si pamaetam na mojom studijnom pobyte som strasne setrila stipendium lebo som chcela za tie peniaze este precestovat krajinu - kupila som si 1 - 2 take cabatove chleby , spravila rybaciu pomazanku, nejake rajciny - toto som jedla cely tyzden na ranajky a veceru, na obed som spravila pecene kura a jedla ho cely tyzden - to co mi nechutilo som opiekla a spravila si z toho slovenske rizoto... cize za tyzden som minula mozno do 10 euro... ale to bol totalny extrem podmieneny aj stiahnutym zaludkom z neznameho prostredia, tym ze som nevedela vtedy este varit, chcela som schudnut a mala som nenormalnu motivaciu v tej koncopobytovej dovolenke... a v neposlednom rade som tam bola sama - cize som necitila potrebu jedlo cackat, nieco vymyslat, nikto ma nenavadzal na blbosti etc. )

avatar
akvi
9. sep 2015

@libka1 hej, len potom sa nezmstis do sumy 1,15 a o to nam tu ide, ci 😀 proste clovek by musel byt kuzelnik, aby to dal za 1,15 😉

avatar
lilimoni
9. sep 2015

@dai jeden chrbat na polievku? Ja davam dva plus hovadzie 😨 A to nevarim vela polievky...

avatar
akvi
9. sep 2015

@dai ja nevravim, ze to nejde. Ja som tiez na intraku bola schopna prezit den na 3 suchych rozkoch a pol litra acidka 😀 Po zurke pravidelne 😀
Ja len vravim, ze racionalna strava sa proste do tej sumy nezmesti 😉

avatar
libka1
9. sep 2015

@akvi tak zavisi od rocneho obdobia. Kilo kapusty kupis aj za 25 centov v sezone 😀
ale samozrejme nebojujem za 1.15 na den. To bol len pokus. Ja by som taky asketicky jedalnicek dlhodobo nevydrzala...

avatar
dai
9. sep 2015

@lilimoni tak ja davam tych 5 ked robim kuraciu, ale ked sa chces zmestit do tej sumy tak tam 5 nedas 🙂
ach intrak... no to bol tiez iny extrem... ked sa tak nad tym zamyslim tak 16 euro je pohodova suma🙂 len by som musela zacat jest to co som jedla ako student mimo domova🙂

avatar
akvi
9. sep 2015

@libka1 hej, tyzden na kapuste a mozeme si otvorit bioplynovu stanicu 😀

avatar
libka1
9. sep 2015

@lilimoni to je aka polievka potom? Kuracia ci hovadzia?

avatar
libka1
9. sep 2015

@akvi 😀