icon

Na koľko stupňov a ako dlho periete?

Včera o 18:36

Na koľko stupňov periete oblečenie, uteráky a obliečky. Ja oblečenie na 40 na hodinovom programe. A uteráky a obliečky na 60 na programe 1:15. Niekedy pustím na 90 na dve hodiny. Všade počúvam ako ženy pery aj dve alebo tri hodiny. Naozaj je to potrebné ? Cítim sa pri nich ako špinďúra

Strana
z3
anonym_5f6fcc
Včera o 18:38

Bežné oblečenie na 60 stupňov podľa znečistenia 1:37 hod alebo dve. Uteráky, utierky a posteľné prádlo na 90 stupňov minimálne dve hodiny.

avatar
minenkaa
Včera o 18:40

Na 60hodinu biele,uteráky,postelne pradlo,vankúše ,paplony
Zvyšok na 40 ,hodinu a pól s dezinfekciou

avatar
katica06
Včera o 18:40

@anonym_autor Eko programy mám všetky 2:20 a viac. Ja periem na tom programe ty si per ako vyhovuje tebe

anonym_7543ae
Včera o 18:40

Vacsinu pradla periem na 60tke na 3h antialergickom programe. Na 40tke vynimocne zopar veci co sa neda na vyssej teplote. Odbornici odporucaju vyssie teploty, lebo pri 40tke sa neznicia niektore bakterie. Takze ano podla mojho nazoru by si mala uteraky a postelne pradlo prat aspon na 60tke a na dlhsom programe. Kvoli hygiene.

anonym_87af3d
Včera o 18:43

Ja periem tiez vsetko na 40ke prave kvoli tomu, ze nechcem prat 3 hodiny... k sportovemu obleceniu prilievam antibakterialny pripravok

avatar
beata_k
Včera o 18:44

@anonym_autor Oblecenie na 40 program 1:20. Uteraky, obliecky na 60°C.
Ludia volakedy prali v zime na potoku a ludstvo kvoli bakteriam nevymrelo. Skor vymrie lebo nebude pitna voda kvoli dezinfekcii v nej.

anonym_35cec4
Včera o 18:45

uteráky, post. oblečenie, ... 60st , niekedy 90st na 60 min, popr. 90 min.
bežné oblečenie - 40st, niekedy 60 st na 60 min.
záclony, šaty z jemnej látky - 40st, 50 min.

anonym_0c03e0
Včera o 18:48

Bežné oblečenie na 40 40 minút, uteráky a posteľné na 60 hodinu, utierky na 90 2 hod. 15 minút aj s prepieraním.

avatar
abbey1
Včera o 18:50

Periem na 40 stupňoch 1 hodinu. Jedine utierky a handry na podlahu periem na 60-90 ako kedy

anonym_b2c72a
Včera o 18:53

Niekedy na 40 stupňov hodina alebo 60 stupňov hodina a pol . Záleží aj na množstve oblečenia ten čas práčka si ten čas sama upraví podľa potreby

avatar
domkakvet
Včera o 18:54

@anonym_autor obliecky, ponozky, spodne pradlo, uteraky na 60 a minimalne dve hodiny, ostatne na 40 bud hodinu, alebo dve, podla toho co periem.

anonym_6e7653
Včera o 18:55

Take dlhé programy nepoužívam. Čo robíš v bani? Alebo na smetisku aby si mala veci tak špinavé ?

avatar
marca12
Včera o 19:00

@anonym_autor Hodinu sa mi zda malo. Ja davam 2 hodinovy program a oblecenie na 40,uteraky a obliecky 60 a spodne pradlo 50.

anonym_b99f77
Včera o 19:01

Bezne na 40. To mam 1:25 program.
Ak nieco ine tak necele 2 hodky davam na 50-60.

avatar
226lenka
Včera o 19:08

Uteráky, utierky, spodné prádlo periem na 60 stupňoch na programe s predpraním 4 hodiny, keď dám úsporu času tak nejaké 3 hodiny. Oblečenie na 30-40 stupňoch 1,5 hodiny. Posteľné na 40-50 stupňoch cca 2 hodiny.

avatar
olivieraa
Včera o 19:09

Ja som asi cudna😁 ked tu citam ako periete zvlast uteraky, spodne pradlo, utierky.. to sa vam nazbiera plna pracka?? Ja periem tmave pradlo, farebne a biele a hotovo🤣

avatar
sissy27
Včera o 19:13

@anonym_autor postelne a uteraky 60stupnov / 1,5hod
Moja pracka 3hod program ani nema 😂
Oblecenie 40st / 50-75min

@olivieraa jasne, ale tak zalezi asi kolko vas je v domacnosti a aku velku mas pracku. Ja mam napriklad aj uteraky rozdelene na biele a tmave 😃

avatar
henka123123
Včera o 19:15

Vsrtko perem na 60ke a 1h 20 minut program a netriedim.

avatar
jablkovastrudla
Včera o 19:26

Vacsinu veci periem na 40 a program trva 1 hodinu a 52 minut. Jedine periny a uteraky periem na 60 stupnov, ten isty program len predstavit na vyssiu teplotu.

avatar
rachel36a
Včera o 19:26

1,17 hod 40 stupňov oblečenie
1,39 hod 60 stupňov uteráky, utierky a pod

anonym_2ea017
Včera o 19:33

1:43-1:36, teplota 60 -biele, uteráky, obliečky 40 -zvyšné oblečenie

avatar
cimage
Včera o 19:35

Vacsinu periem na 40 okolo 50min a postelne, uteraky na 60 asi 1,5h. Utierky davam na 90 skrateny program tiez 1,5h. Nemame tak soinave veci, ze by som ich musela tyrat 2-3hod na vysoku teplotu.

anonym_9ef319
Včera o 19:35

@anonym_autor tak neviem, my nemame zvierata v byte a perem vzdy na 30, hodinovy program priznam sa a nemame nikto alergie, zapaly, kozne problemy ani nic.. 3 male deti a su v pohode s tym od narodenia, raz za mesiac dam precistit bubon na 90 no.. som jedina? Pradlo je ciste a vonia..

avatar
simca06022011
Včera o 19:37

Cas prania predsa zalezi od programu pracky. 9kg pracku mam, plna bavlny ide na 60tku necele dve hodiny. Program na 5kg pradla, zrychleny na mix ide hodinu, 40-60st .... ja pracku nastavujem podla pradla a nie casu. 90tku nepouzivam vobec.ohrev vody, jemnejsie pranie, dlhsie namacanie atd predlzuju pranie ale zsklad je spravne oprane pradlo.

anonym_008817
Včera o 19:46

Bežné oblečenie na 40ke a 1h20min. Plus máme sušičku. Uteráky a posteľné pradlo na 60ke a hodinu. Pračku čistím s kyselinou citrónovou a vtedy púšťam na 90ku. Perú 3 hodiny? Možno kvôli ekológií púšťajú eko programy, tie sú také dlhšie.

avatar
avanka
Včera o 19:51

@anonym_autor všetko periem na 40 a väčšinou program 1,29 hod. Obliečky v lete prezliekam každý týždeň,tak nevidím dôvod prať na 60,či 90. Rovnako uteráky a osušky, veď ich mením často.

avatar
ktobytobolpovedal
Včera o 19:52

Bezne oblecenie 40 (okolo 1;20-1;30 podla toho kolko je pradla), spodne pradlo na 60, obliecky na parnom programe pre alergikov (60), ten je dlhy,skoro 3h a uteraky a utierky na 90, tiez cca hodka a pol

anonym_e96b7e
Včera o 19:53

Podľa štítku na veciach nie? Väčšinou na 30. Veľa oblečenia dávam na jemné alebo ručné pranie. 60 naozaj iba uteráky.

avatar
fadama
Včera o 20:05

Všetko periem na 40 😆😆😆

anonym_9e3d20
Včera o 20:13

Vieš čo, v pohode. Minule tu jedna špindíra písala, že ona všetko, vrátane spodného aj posteľného prádla perie na 20 stupňov najkratší program, tuším 15-20 minút. Lebo, že však dáva dezinfekciu 🤷🏻‍♀️🤢

Strana
z3