5 mesačne dieťa na rokovaní národnej rady

sardinka335
29. apr 2016

Pridala som tuto temu, aby sme nespamovali inu, kde sa tato tema začala ,,preberat,, tazke, kto cíti potrebu vyjadriť svoj nazor, tu ma priestor. V krátkosti - iste ste postrehli ten ,,mega škandál,, ako poslankyna Petrík(ová) nebola pustená do rokovacej sály NR SR s 5 mesačným batolaťom. Sta za? Ste proti? čo si o tom myslíte?

anatalia77
29. apr 2016

@gir dobrá mama je Petrík,bermr si ju za vzor a nosme si deti do roboty.

sardinka335
autor
29. apr 2016

@anatalia77 šak uz len to ze ,,Petrík,, musi byt niečo extra....bez ová

anatalia77
29. apr 2016

@sardinka335 presne miesto toho,aby sa zamerala na robotu pre ludí,tak tam vyrába škandál. A nič sa jej nestane,a ako tu čítam tak niektorým unikla podstata. Takže pre nechápavé ešte raz:
NIE JE problém,že je matka. Problém je aféra ktorú vyvolala.

anatalia77
29. apr 2016

No tak teraz som sa dočítala,že tá Nicholsonová je tehotná. Tak dúfam,že nebude chcieť rodiť v parlamente.

buckeye
29. apr 2016

mna zaraza, ze tu, kde je tak koncentracia matiek, su vacsinou take, ktorym to prekaza...sme zvlastna spolocnost, sami sebe navzájom zavidime ,ked nemam ja, nech nema ani druhy...nechapem
vo vyspelych statoch je bezne, ze si matky beru deti do prace, ak ju maju takého typu, ze im to dovoluje..
a si predstavte aj na dolezite rokovania, casto to totiz uvolni atmosferu a rokuje sa jednoduchsie bez napatia..je jasne,ze nie vsetky typy prace to dovoluju (bezpecnost pri praci) ale take, ktore maju takuto pracu (hlavne administrativnu) preco im v tom branit? preco nebyt tolerantny,
ved satkovane dieta je menej uplakane ako klasicky kocikove, zvlast take male, na Petrikovej spalo, vacsina ich prac(poslaneckých) je kancelarska, v plene naozaj nie su celych 8h, pride mi zlvastne, ze tych 20min by to dieta prekazalo..inak v Európskom parlamente jedno dieta uz takto vyrastlo 🙂

preco odsuvat matky na druhu kolaj, kedysi nase prastare matky okopavali polia s detmi v satke na chrbte a boli normálnou sucastou spolocnosti, dnes sa generacie od seba tak oddelili, ze mladym vadia dochodcovia, pracujej vrstve matky s detmi aj dochodcovia,,nedabojze, aby matka so spiacim dietatom isla do restauracie... (ano ine je ked dieta place, a ine ak je to 4 rocne dieta, ktore lieta medzi hostami a robi bordel, ale to je skor o vychove)..vacsina hosti sa dekuje, lebo male deti su asi fuj, a fakt ma zaraza, ze takto zmyslaju aj matky

pupavka_pupavka
29. apr 2016

@anatalia77 rodit nie ale nosit si ho do prace to povedala hned ako nastupila 😠

mojkamojka
29. apr 2016

@mima4 hanbou tejto spolocnosti je to, ze ak chces ist pracovat tak nemas kde dat decko lebo ti ho nevztali do skolky ani vtedy ked tebe konci RD. O skorsom nastupe pri deficite ochotnej babky na dochodku mozes snivat. Hanbou tjeto spolocnosti je pani poslankyna s 3000 € platom za 20 minut dennej prace. Hanbou spolocnosti je diskriminacia matiek, ktore sa nemozu zamestnat, lebo kazdy hned vidi celomesacne OCR. Hanbou tejto spolocnosti je, ze aj ked sa zyvsuje vek do dochodku z dovodu, ze uz na nase dochodky nebude mat kto pracovat, tak aj tak tupi poslanci robia vsetko preto, aby sa vek materstva odsuval a pocet deti v rodine minimalizoval. Atd. Takze v tomto kontexte zivot ohrozujuci problem pani poslankyne P. sa mi zda ako velka p...vina sledujuca len zviditelnenie sa.

buckeye
29. apr 2016

@mojkamojka lenze tym zvidetelnenim sa rozburila debatu na tuto temu, ako matky odsuvane a ked su odsuvane na druhu kolaj aj sami odsuvaju materstvo a znizuje sa pocet deti, keby zamestnávatelia akceptovali matky s detmi a umoznili im nejake benefity, ze moze robit napr z domu ak sa da, zasa zalezi na type prace, alebo zriadovali skolky v pracach, detske kutiky, tych matiek by bolo viac..takze to zviditelnenie sa je dobre aj pre ostatne matky, lebo taka obycajna zena, z davu takuto debatu nenavodi, poslankyna ma lepsie mozosti v tomto smere, preto je len a len dobre, ze sa tieto vody rozburili..napokon to neprinesie ovocie len jej ako poslankyni, ale ostatnym matkam..

natalym
29. apr 2016

Možno sa stačilo opýtať normálne predsedu, či j tam môže zobrať. Resp. že ju teda nemá kam dať. 😉

mysga
29. apr 2016

@buckeye Pokiaľ to má náhodu priniesť ovocie v podobe podpory zamestnávania matiek po rodičáku - tak skvelé. Čo skvelé, to by bolo úžasné. My sme boli aspoň u babičiek a naše mamy makali. Ak by sa začala riešiť táto otázka, tak jej napíšem Ďakovný list.

Ale mne to prišlo skôr ako také odutie sa nejakej pipiny. ☹

mojkamojka
29. apr 2016

@buckeye som marketer, ta kampan sa dala robit aj uplne inak a nie tak, ze vsetky (alebo teda drvivu väcsinu) poburula proti sebe. Ja chapem, ze titulok predava, ale tymto sa o takejto teme bude hovorit, ze v style co si ta krava o sebe mysli. Nik o nej nebude seriozne diskutovat. Preco nepracuje na nejakom navrhu zmeny zakonnika prace a podobne, ktory chce predlozit do parlamentu a suvisi s temou. V tomto pripade by som tu negativnu kampan pochopila.

buckeye
29. apr 2016

@mysga ja si myslim, ze to nie je posledny raz, zvlast ak je tehotna este aj NIcholsnova... celkom uvitam tieto snahy o lepsiu akceptacu matiek v spolocnosti a ulahcenie moznosti pracvoat, ak to praca dovoluje..
inak s tym, ze si to mala vybavit s Bugárom ako tu niektore pisali..ved to aj chcela ako sa vyjadrila, lenze on bol prave v tom plene, kam ju nepustili..a samozrejme novinári si tiez prihliali polievocku...mozno ju povodne ani nechcela zobrat, ale nedalo v danej chvili inak a nestihla to s Bugárom vybavit vopred..

mysga
29. apr 2016

@buckeye Bugár je šťastný, že sa odpútava pozornosť od jeho "Charakter rozhoduje" a "Viete si predstaviť vládu bez Smeru" bilboardov :D

buckeye
29. apr 2016

@mojkamojka no otazne je kolko z toho vsekteho je praca novinarov a kolko z toho urobila ona, co som citala, povedala len par viet o tom, ze ju nepustili dnu, koli dietatu a tiez, ze budova nie je prave velmi babyfriendly..ale v podstate aj negativna reklama je reklama..

mysga
29. apr 2016

@buckeye Napísala o tom status na facebooku. Urazený status. Ako nejaká 14tka. Toto sa mi nepáčilo. Keby to pojme inak, keby tam zahrnie tú otázku ťažkej zamestnanosti matiek po rodičovskej, keby napíše nejakú konštruktívnu kritiku... Keby. Teda ja som to tak vnímala.

mysga
29. apr 2016

Každopádne sme si tento rok zvolili extrémnych neschopákov, toto tu ešte nebolo. Tí sa zakopú aj sami po pár dňoch v parlamente.

mojkamojka
29. apr 2016

@buckeye a ktora praca je babyfriendly? Maju predavacky kutiky v praci? vlastnu skolku? Au pair platenu zamestnavatelom or z dani? Btw v tomto pripade negativna pre nu. Bohuzial, baba aj keby to malo nadych pomoci zenam, na to isla uplne na prd. Ja si vsak nemyslim, ze mala iny ako osobny zamer.

buckeye
29. apr 2016

@mysga pokial si pamatam bilboardy z jesene (ale odvtedy som ich nevidela tak neviem presne), tak to tusim bola ana, co chcela presadit zlepsienie matiek v pracovnom systeme, resp mala tam nieco ako lepsie umiestnenie v skolke a dotacie pre rodiny..ale je mi jasne, ze kampan znesie vsetko 🙂

buckeye
29. apr 2016

@mojkamojka no praveze na svk je babyfriendly mozno ani jedna, resp par zien ako zvnostnicky si to vedia zariadit, ale prave o tom to je, presadit tieto moznosti, podporit matky v tomto smere

mojkamojka
29. apr 2016

@buckeye presadzuje sa to zakonmi z dola nahor nie naopak. Ci ked presadi pre seba budu mat z toho osoh aj ine matky? Ako? Ci to ked si poslanci odhlasovali vysoke platy zacalo sa to tykat aj beznych ludi co ja viem pracujucich v tescu, banke, na uradoch?

buckeye
29. apr 2016

@mojkamojka ocividne nechapes, co tym chcem povedat, ked sa rozprudi diskusia a zisti sa spolocenska "poptavka" lahsie sa presadzuju nejake opatrenia, ale ked vidim ako ju ludia akurát kritizuju a to aj matky, mam pochybnosti, ze sa jej neico podari presadit..na svk vladne zavist ako som pisala...nemam ja nech nema ani druhy, preto sa svk nikam nepohne pokial taketo zmyslanie na svk bude (vid diskusie o protestoch hucitelov, ZS,.etc), co som si teraz pozrela je fb, tak ten status mi nepride ukrivdeny, napisala len to ako to je..a ako vidim jej agendu, tak aj v kampani a aj teraz ma snahu popularizovat tuto temu., nielen koli nej, a ja dufam, ze sa jej podari (asi skor v sucinnosti s NIcholsnovou) presadit nejake ulavy pre matky, ak budem velky optimista mozno aj benefity..

abbey1
29. apr 2016

Tu sa presne ukázala povaha národa. "Nemám ja, nebude mať ani iný." Matka proti matke. Nechápem. Nie, nebudeme sa snažiť zlepšiť postavenie ženy matky v spoločnosti i na pracovisku. My radšej pukneme závisťou, že niekto to ma inak.

anatalia77
29. apr 2016

Skutočne si myslíte,že vyvolá diskusiu o tom ako zriadiť jasle škôlky pre zamestnancov. Myslím konkrétny zamestnávatelia že začnú pristavovať k budovám priestory? A kto im to akože nariadi? Áno už to vidím ako sa tak stane. Volakedy to bolo-škôlka,jasle,doktory-všetko v blízkosti zamestnania. Ludom sa nič nepáčilo,tak nechápem čo teraz chcete.

miriam11
29. apr 2016

@sardinka335 pani poslankyna ako matka tam patrí, ale nie s dieťaťom. Tam tak male dieta nema co hladat. Ako sa da sústrediť na prácu na 100%, ked musi dohliadať na dieta, ak zacne plakať, tak rusi ostatnych. A si myslim, ze ma peniaze na tu hodinku na opatrovatelku.

nyusika
29. apr 2016

@abbey1 tak to nie je. Posudzujeme ju ako pracujúci ženu s dieťaťom. Je veľa firiem, kde sa deti zamestnancov bežne vyskytujú...aj u nás. Faktom však je, že nik zo zamestnancov (mnohé " ja som matka, ktorá je viac ?" asi šokne to, že aj otcovia si nosia do práce deti, keď na to majú dovod)...ale nik zo zamestnancov nepodá taký výkon, ako keď sú v práci bez detí.

buckeye
29. apr 2016

@nyusika ale na druhej strane asi toho za urobia viac ako matky, co maju deti u opatrovatelky/babky/kohokolvek a kazdych10 min volaju ci jedlo spalo pilo etc...
pripadne iny pripad, ked ludia aj bezdetni viac fbookuju ako pracuju..to si musia zamestnávatelia odsledovat sami, ako kto podava vykon, ak to dieta nikoho nerusi a matka si splni svoje povinnosti? preco by to malo vadit?

nyusika
29. apr 2016

@buckeye takto labilné matky nech ostanú s deťmi doma. Preboha, to vážne každých par minút voláte s zisťujete, či dieťa robí??

nyusika
29. apr 2016

@buckeye okrem toho, čo keď plačuce, píše firme sa plaziace/behajuce dieťa rozptylu je ostatných kolegov ?

nyusika
29. apr 2016

Po firme...mobil píše za mňa 😀

anatalia77
29. apr 2016

@buckeye Prečo sa my ženy máme spoliehať na to,že za nás niekto niečo vybojuje? Ako si predstavuješ konkrétne opatrenia pre matky?