Aké topánočky pre 8 mesačné bábo?

ketrinka17
8. mar 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat ake topanocky mam kupit syncekovi? 16.3 bude mat 8 mesiacov lozi a zacina sa s oporou stavat na nozky.( ale kym zacne chodit podla to potrva) mam mu kupit este capacky alebo uz pevne ortopedicke topanocky ? ide mi hlavne o prevoz v aute a ked sme vonku v kociku..Dakujem za vsetky rady 🙂

zivika
8. mar 2013

@ketrinka17 urcite este nepotrebuje pevne ortopedicke topanky...kup kvalitne celokozene capacky a mas vybavene...na tych par krockov to staci a take male babatko potrebuje tie kroky aj citit 😉

ketrinka17
autor
8. mar 2013

dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

ikke
8. mar 2013

@ketrinka17 ortopedicke topanocky??? ma nejaku ortopedicku vadu alebo preco???
capacky su pri zdravych nozickach ta najlepsia volba aj este v prvych tyzdnoch, ked uz bude chodit sam, bez opory 😉

evening_star
8. mar 2013

@ketrinka17 Mne práveže doktorka povedala presne opačne ako ti radí zivika. Chodíme pravidelne na neurológiu a mudra povedala, ze ked sa zacne malý staviat okolo nábytku, má mať pevné topánočky, hlavne pevnú pätičku.

ketrinka17
autor
8. mar 2013

nema ziadnu vadu len som nevedal ake mu kupit ma teraz take cizmicky - capacky ale zacinaju mu byt male a stale si ich vyzuva tak mu chcem kupit nove a neviem ake lebo aj capacky aj topanocky stoja okolo 30e a nechcem kupit blbost..

evening_star
8. mar 2013

@ketrinka17 Ale ked ich potrebujes len do kocika a do auta, tak ozaj iba capacky...

mirkave
8. mar 2013

ja neobuvam malemu nic.ma vyse 9 mesiacov a chodi popri nabytku,najradsej vsade stoji ,pridrza sa a chodi do stran.zakial nebude chodit po vonku a sam,tak ani nebudem kupovat topanocky.pojdem na poradnu za tyzden a popytatm sa detskej lekarky a uvidim 🙂

ketrinka17
autor
8. mar 2013

tak ja mu asi kupim aj pevne topanocky a aj capacky do kocika a do auta na prevoz.. ci ?

ketrinka17
autor
8. mar 2013

@mirkave a ked chodite vonku co mu obuvas len capacky ?

olinka166
8. mar 2013

zatiaľ uplne stačia capačky, akonáhle už bude chodiť sám tak treba topánky s pevnou podrážkou

ketrinka17
autor
8. mar 2013

dakujem pekne za vsetky odpovede 🙂

soldi
8. mar 2013

@ketrinka17 na zaciatok chodenia by som urcite nekupovala topanky s pevnym clenkom- dieta sa potom hybe ako v lyziarke, chuda.
ked uz trvas na pevnej obuvi- tak hlavne aby mala uplne makkucku ohybnu podrazku- cize spicka sa bez problemov dotkne paty.
ja som na prve kroky kupovala elefanten- celokozenne topanky, aj podrazka kozena a na nej par pogumovanych kuskov.
aj pediped su super.

ale inak plati, ze topanky obuvat, az ked dieta viac chodi ako lozi. cize zatial uplne zbytocne, kedze kym zacne skutocne chodit, tak to potrva este cca 4 mesiace.

zo znaciek odporucam: pediped, naturino, superfit, ecco, elefantne (maju v deichmane, v akcii sa daju kupit za 15 eur)
urcite v ziadnom pripade nekupuj: RAK, protetika, wanda, sante, a pod. 🙂

evening_star
8. mar 2013

@soldi Prečo potom neurologička odporúča topanky s pevnym clenkom? Je to ako s ockovanim? Radia lekári to, co maju nakázané, a dobré je niečo iné? Alebo? Nerozumiem tomu...

ketrinka17
autor
8. mar 2013

@soldi ja potrebujem iba do auta na prevoz a do kocika.. a preco neodporucas znacky ako protetika, sante a pod? ja som pocula ze su kvalitní..

deisinka1
8. mar 2013

@soldi a prečo nie RAK,Sante a Protetika?

olinka166
8. mar 2013

@evening_star to až vtedy s pevným členkom ked začne samo chodiť

petrife
8. mar 2013

Tak práveže ja by som kúpila na doma, na to prvé chodenie, také vyššie topánočky, aby malo pevný členok, my sme to trošku zanedbali a potom sa nám mala začala veľmi stavať na špičky. Potom sme kúpili pevné vyššie topánočky a v nich si už pekne kráča na celú nôžku. Kúpili sme z Protetiky také kožené topánočky, majú dierky na vetranie, takže sa jej v tom nôžka nepotí, sú ľahučké a dobre sa jej v nich chodí. Na prevoz v aute jej ich nechávam obuté tiež, tam je teplo, akurát do kočíka by som kúpila nejaké obyčajné zateplené capačky.

nikolet_89
8. mar 2013

@ketrinka17 ahoj moja mala mala od 8 mesiaca papucky z vysokou patou a na von celokozene topanocky

soldi
8. mar 2013

@evening_star pokial chodis na neurologiu, tak mas asi nejaky problem. ale co sa tyka mna a nazoru na nasich doktorov- kazdy radi nieco ine, preto sa riadim vlastnym studiom a vlastnymi vedomostami 🙂
zrovna vcera som citala clanok, kde pediator zakazoval satky na nosenie deti a od narodenia odporucal klokanky. vacsiu blbost som jakziv necitala.

@deisinka1
@ketrinka17 lebo to su presne tie lyziarkove topanky. strasne tvrde. dieta potrebuje mat makkucku ohybnu podrazku. okrem toho maju ortopedicku vlozku, ktora je absolutne nevhodna pokial sa dieta zdravo vyvija.
ja som si cez leto kupila sandale s kozenou ohybnou podrazkou a musim napisat, ze to sa neda porovnat s topankami, ktore maju podrazku pevnu. uzasne sa v nich chodi, nikdy ma z nich nebolia nohy. takze svojmu dietatu tiez len take kupujem 🙂

sluci
8. mar 2013

my sme začínali chodiť v capačkách, alebo naboso.... malý nešpičkoval a momentálne krásne behá.... pri kúpe zimných topánočiek som predajcu detskej obuvi a jeho "dobré" rady s úsmevom prepočula :D nakoľko sa ma snažil presvedčiť, že dieťa potrebuje "topánky" už ked sa skúša stavať popri nábytku.... Ak by boli dáke problémy, tak isto treba ortopedické.... ale pri zdravom dieťati podľa mna isto ee....

soldi
8. mar 2013

@ketrinka17 na prevoz Ti uplne stacia capacky🙂

soldi
8. mar 2013

@petrife a to Ti kto povedal, ze spickuje, lebo nema pevne topanky? vacsinou sa to pripisuje skor choditku

zivika
8. mar 2013

@evening_star kvalitne capacky su pevne a su aj po clenky...ide u nich hlavne o to, ze maju tenku kozenu podrazku, aby dietatko citilo kroky a naucilo sa pouzivat nozicku tak, ako ma...lebo pri pevnej podrazke nema sancu ohnut spicku...

@petrife nemyslim, ze sa mala zacala stavat na spicky kvoli tomu, ze nemala pevne clenkove topanky...ja som malemu na doma nedavala ziadne a nikdy sa na spicky nestaval...

ketrinka17
autor
8. mar 2013

tak ja mu kupim este capacky na prevoz a ked zacne chodit nejake fajnucke makkucke topanocky 🙂 dakujem za rady baby 🙂

adelajda2012
8. mar 2013

@ketrinka17 @soldi ti radi naozaj dobre. Tvrde podrazky su prezitok minulosti a doktori ich odporucaju len z nevedomosti. Dost som teraz o tom studovala aj v zahr. clankoch a deti maju mat zo zaciatku fakt volnu nozku. Na doma ti uplne staci bosa noha alebo protismykova ponozka. Na von capacky (ja chcem kupit pediped grip 'n' go). Navyse priatel je fyzioterapeut a ked som sa ho na to pytala, tak povedal, ze rozhodne nie tvrdu podrazku a pevny clenok a ze by rad podiskutoval s ortopedom co taku blbost este predpisuje detom.
Ale predpokladam, ze ti este x mamiciek napise, ze detom dali 'lyziarkove topanocky' a boli spokojne... Vybrat si budes musiet ty ;)

adelajda2012
8. mar 2013

@ketrinka17 celkom pekny clanok ssom citala tusim na capacky.sk

zigzag
8. mar 2013

@ketrinka17 liliputi capacky, su super, mame uz treti par,, najvatsie cislo vatsie nie su,, ☹ skoda,,,

kacena4
8. mar 2013

@ketrinka17 zalezi od toho ako je na tom s "chodenim" moj syn zacal chodit v 9 mesiacoch uplne samostatne, takze sme museli riesit topanocky skor, ak sa maly presuva po pri nabytku, investuj do topanociek, nemusia byt zrovna 50€ daju sa kupit aj na 15€ ortopedicke v lekarni a mas ich aj na cupkanie za ruky aj do auta nech nechodi v capackach. je to len na tvojom rozhodnuti co mu kupis ci na 2-3 mesiace capacky, alebo rovno topanky, ktore moze odnosit 3-4 mozno 5 mesiacikov. ale ak je na tom tak ze chodit bude az po roku tak jednoznacne capacky a neponahlaj sa s pevnou obuvou 😉

adelajda2012
8. mar 2013

@zigzag prosim ta a nesmyka sa v nich? Ja som preto vybrala pediped grip 'n' go, ze tie maju gumenu podrazku. Tu kozenu si neviem predstavit, tak sa trochu obavam, aby som nekupila blbost. A chodi v nich aj von? Dik.

ikke
8. mar 2013

@kacena4 topanky, ktore bude nosit 3-4, mozno 5 mesiacov? v tomto veku? akoze mu ma kupit topanky tak o 3 cisla vacsie? 😅
moj clanok a diskusia k nemu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ikke/clanok/...
mozno pomoze...