Ako chodíte na nákup počas koronavírusu?

marienka9999
5. apr 2020

Čaute baby 😅🙋‍♀️ keď už je ten korona vírus mám otázku....ako to robíte s nákupom? My ideme do tesca z rukavicami vrátime sa domov umyjeme si ruky ...len že čo ten nákup ktorý ste tými rukavicami chytili ? Pretriete handrou či ako ? 😂🤔

chovancova27
6. apr 2020

Tiež pozerám... Preboha... Ako keby sa mor šíril😁 normálne, košík držím v rukaviciach, ktoré ešte v obchode potom hodím do koša. Normálne doma umyjem ruky, dokonca už ani antibak. Mydlo nemáme, a všetko povykladam. Zas odtiaľ potiaľ...

sapetka
6. apr 2020

@simsalabim v mraznicke vraj az 2r vydrzi korona. Preto je dobre aj tieto veci utriet.

akinom0077
6. apr 2020

Na nakup nechodim casto ako za beznych okolnosti snazim sa 1-2x tyzdenne maximalne. Idem v rusku a rukaviciach po prichode rukavice zahodim, ruky umyjem. Pecivo kupujem len balene, Umyjem klucky a volant v aute aklucku na aute. Vybavene hasla tovar neumyvam

akinom0077
6. apr 2020

@missviolet / domestos? ved domestos je do wcka dnu....nie na predmety

simsalabim
6. apr 2020

@sapetka ved utieram... ale o tych 2 rokoch zatial pochybujem - virus tu je cca od konca novembra, tazko teda tvrdit, ze vydrzi 2 roky v mraze.

sapetka
6. apr 2020

@simsalabim to netvrdim ja , ale ta baba to prelozila od americkeho doktora🤷‍♀️A nie je to neznamy virus

simsalabim
6. apr 2020

@sapetka tento konkretny je. Ja viem, ze koronavirusov je vela. Ale ziaden s clovekom nerobi to, co sa deje teraz. len tolko k tomu. A netusim, kto je "ta baba" o ktorej hovoris.

sapetka
6. apr 2020

@simsalabim no podla vsetkeho su dva typy , jeden je agresivnejsi

missviolet
6. apr 2020

@akinom0077 ano,d omestos. SU rozne druhy na rozne ucely - je aj univerzalny cistic. Zvolila som ho lebo obsahuje latku ktora likviduje covid19 (spolu s Dettolom, jednym druhom CIfu... atd. Je zverejneny zoznam ucinnych dezinfekcii, domestos je jednou z nich)

simsalabim
6. apr 2020

@sapetka ano, viem, ze su dva druhy. Sledujem aj vselijake teorie ohladom liekov ci imunity. Jeden slovensky vedec-lekar dokonca predpoklada, ze sver Talianska a Spanieli su menej odolni kvoli urcitej im vlastnej genetickej mutacii, ktora sa inde nevyskytuje, my by sme mali byt odolnejsi... spekuluje sa aj o ucinnosti vakciny proti TBC - v Australii skusaju ockovat nakazenych, aby im to vyburcovalo imunitny system... a pod. Citam vselico, ale na najmama by ma nenapadlo hladat fundovane info... ale zas je fajn, ze si baba dala pracu prelozit to z anglictiny, aj ked to, co hovori, je vlastne iba zdravy sedliacky rozum.

basska_b
6. apr 2020

Ja žasnem, toto fakt niekto robí, že dezinfikuje zabalené cestoviny a jogurty?! Priatelia, nechcem rýpať, ale ja by som toto robila len v tom prípade, že keby ten vírus bol taký nebezpečný, že ak by som ho dostala, garantovane zomriem pomalou a krutou smrťou, krvácaním zo všetkých telesných otvorov. Vtedy by som zaliezla do pivnice a vyšla až keď bude po všetkom. Ľudia, kľud, vírus je to zákerný, ale s najväčšou pravdepodobnosťou by ste to prežili.

ave17
6. apr 2020

@veronikaszabova aj ja som ina🙂

akinom0077
6. apr 2020

@basska_b / niektori to naozaj prehanaju... mas pravdu v svojom prispevku...
A nielen niektori ale drviva vacsina je skepticka a negativne naladena , vid predpoklady ze tu budeme 2 roky zatvoreny a virus bude trval 1,5 a pod....
ja dodrzujem obmadzovanie chodenia von, hygienu, dezinfekciu a samozrejme mi zalezi na zdravi seba aj blizkych ale poniektori to ozaj prehanaju. Stale verim ze to nebude trvat tolko ako predpovedaju.... a rozhodne nie 2 roky.... Obmedzenie chodenia von a do prace si uzivam plnymi duskami tolko zameskanych veci som si doma porobila co bezne nestiham... tolko casu som travila vonku na vzduchu co tiez nie vzdy stiham za beznych okolnosti ze az... ( na zahrade, na dvore- nebeham po meste a pod)

baccio
6. apr 2020

Paanecku ak by som mala všetko kúpené dezinfikovať asi mi po dvoch nákupoch prepne a radšej budeme chudnúť celá rodina🤔😏. Mame 6 deti ....viete si predstaviť všetko rad radom umývať? Pekne si umývame ruky normálnym mydlom .Dezinfekcia často používaná veľmi vysušuje ruky.V obchode keď idem si ju dám aj rukavice ,rúško ...ale doma klasika . Chodíme na dvor...do prírody.Fungujeme normálne až na to že nechodievame na návštevy, deti do školy a robíme väčšie nakupi aby sme s manželom nemuseli chodiť do obchodu pričasto. V podstate sa nebojím žeby som ochorela a ak aj áno tak je veľká šanca že to prežijem a rovnako aj deti....jediné ale je že žijeme so svokrovcami a to sú ľudia po 70tke tak kôli ním chceme byť fit...ale myslím že je to rovnaky rešpekt ako pred chrípkou ktorá ich tiež môže skôr zabiť ako nás.Tak ako nechceme aby dostali chrípku tak nechceme aby dostali Covid....

sisaka
6. apr 2020

Množstvo vírusu, ktorý prežije na povrchu je diskutabilné, na to aby sa človek nakazil je potrebné, aby toho vírusu bolo dosť a bol zavedený do oči, ust alebo nosa.
Takze vraciame sa k úplnému začiatku, k tomu, čo sme sa učili ako malé deti, pred jedlom si umývať ruky
Hlavným zdrojom nákazy je a ostáva priamy kontakt s nakazenym takze základ je dodržať 2 metrovú vzdialenosť od ľudí, nechytat si neumytymi rukami vstupnú bránu pre vírus (oči, nos, ústa) a umývať si ruky po tom, čo sme mohli prísť do kontaktu s infikovaným povrchom + samozrejme umývanie rúk ako doteraz - po príchode z vonku, po potrebe, pred prácou s jedlom, pred jedením atď.

simsalabim
6. apr 2020

@basska_b ja patrim k tym blaznom, co veci pretru alpou. Nie vsetky, tie co 3 dni vydrzia v aute ci garazi, tie nie A aj ti vysvetlim, preco. Som silna alergicka, mam astmu - rizikovy faktor. Manzel ma vysoky krvny tlak - rizikovy faktor. Synovec (zije s nami) ma znizenu bunkovu imunitu a virusove infekcie nezvlada dobre. Starsia dcera je silna alergicka. Mladsia nedavno absolvovala mononukleozu, ktora na mesiace vyradi imunitny system. O kazdeho clena rodiny sa bojim. Tak preto. Ruky ale umyvame o obycajnym mydlom, nedezinfikujem ani klucky, povrchy v dome, ani auto... ale tie vybrane potraviny ano. Zvlast v tomto obdobi si traja stale suchame oci a v kuse smrkame, cim si virus z kupenych veci mozem lahko preniest tam, kam prave nechcem.

missviolet
6. apr 2020

@basska_b ano, ja, 27rocna, by som to zrejme prezila,hoc mam kontraindikacie. Moj dedko, o ktoreho sa staram a pre ktoreho kupujem tie potraviny, cukrovkar, 87r, 3 bypassy, bercove vredy a cholesterol, velmi pravdepodobne nie. A ta smrt z corony prijemna teda nie je, nakolko sa tvori voda v plucach s clovek zomrie intubovany. Treba mysliet aj na to, ze niektore rodiny maju vazne chorych clenov rodiny.

marienka9999
autor
6. apr 2020

No máte pravdu netreba robiť paniku len že človek už dnes nevie čo ma robiť čo si ma myslieť :D a hlavne keď máte v rodine ešte starych ľudí :(

zuzubb007
6. apr 2020

Moje nervy ja reku je to vtip niektoré čo robíte, aby som savom utierala veci kriste ešte škodlivejšie ako koronavirus, robím všetko ako som robila predtým umyjem ruky a vyložím tovar nič s tým nerobím keby som mala všetko utierať tak to už je aké psycho treba viacej paniky

sapetka
6. apr 2020

@simsalabim ja nic ohladom toho nehladam🤷‍♀️Vyskocilo mi to na fb. V podstate je mi to jedno. Je to tu a treba to akcwptovat. Napisala som to na margo otazky v tomto fore..

momoqui
6. apr 2020

@marienka9999 my sme nechceli byt paranoidni ale v tejto situacii sa moc neda 🙄
Muz chodi sam. Donesie nakup a co ide do mraznick a chldnicky tak vyberieme s tym ze to tam aspon den nechame. Zvysok nechame v taske a vybalime po cca 24 hodinach.
Pecivo davam tiez zmrazit.
Nemame tym padom cerstve rozky ale rozmrazene. Co uz no.
Je to psychiatria cele toto, nechceme prehanat ale ani podcenovat.
Inak ajked mi kurier daco donesie tak to stoji cely den a az potom otvaram.

marion09
6. apr 2020

@missviolet 😲🤣

lujza123
7. apr 2020

Na nákup zásadne jedine v skafandri a pečivo poctivo zapijam savom.. ..

Ale vážne. Takéto chobotiny fakt neriešim. Základné hygienické opatrenia, rusko v obchode a umyvam si ruky keď prídem domov.

Nie som v žiadnej karanténe, denne sa v práci stretnem s asi 80 ľuďmi však by mi hlava explodovala keby všetko riešim.

lucyi1
8. apr 2020

Ahojte, moj prispevok tiez suvisi s nakupmi, i ked s internetovymi. Prosim, niekto zlavovy kupon do RESERVED, chcem objednat oblecko detom. Diky 🙂