Ako prežívate druhé tehotenstvo v porovnaní s prvým?

janetka
3. jún 2007

ahojte, chcela by som sa s vami podelit a zaroven ziskat nejake skusenosti, pocity mamiciek, ktore tiez prezivaju prave druhe tehotenstvo alebo ho uz prezili :o) AKe mate skusenosti s porovnanim z prvym tehotenstvom, co sa tyka vahy, priznakov a pod. A este ma mata, ze ako to prezije moj syn, ked ja budem v porodnici napr. 5 dni a pod... 😉 A to som len v 6. tyzdni 😉

titkovamiriam
3. jún 2007

Ja som mala prve dve tehu uplne rovnake 😀 ,rovnake chute,rovnake navolnosti a nastastie aj rovnako rychly porod.

escada17
3. jún 2007

ahojte, ahoj janetka. Super tema ! 🙂
Ja mam dievcatko, ktore ma 2 r. 1 mesiac...a teraz som v 27 tt, cakame druhe dievcatko. Tehotenstvo uuuplne ine 😉 S prvou dcerkou mi nebyvalo zle ( nooo, 5 dni len, tak to som aj zabudla ) a v tomto som mala nevolnosti od 5 do 13 tt, potom prisli migreny, priserne palenie zahy, nekonecna unava. S dcerkou som pribrala 23 kil 😝 , teraz uz mam 11-12 kil hore, takze...to asi zarovnam 😀 a tiiiez som vravela, ze mi bude Sophia velmi chybat, ked budem v nemocnici, uz teraz ma denne trapi, ze ju neviem tak objat, podrzat, pomojkat pre brucho...ale na druhe sa velmi tesim, akosi to beriem aj tak, ze je to velmi dobre pre nu, ze bude stastna. No tiez ma prepadaju obavy, len aby sa nikdy necitilia na druhej kolaji..

ako sa ty zatial citis?

escada17
3. jún 2007

titkus, a ty ako troch chalanov? o musis dat recept 😀

bzuco
3. jún 2007

janetka, pri prvom tehu mi bolo dosť zle, pribrala som 17 kíl

teraz žiadne nevoľnosti, no váha...uvidíme, zatiaľ je to +1kg takže sa necháp prekvapiť, ale mohlo by to byť menej ako tých 17 😝

a čo mám pri oboch tehu rovnaké - spavá nemoc 😀 , ale už to konečne ustupuje

escada17
3. jún 2007

bzuco , menila by som, lebo ja nonstop unavena, ale namiesto spania cikam a pijem 😅

bzuco
3. jún 2007

cikať tiež nechodím tak často ako prvýkrát
tak raz za noc, ale ak sa moc napijem, tak aj 2x no a cez deň úplne normálne

vravím, úúúúplne iné tehu ako s Barborkou

escada17
3. jún 2007

bzuco, moje je tiez ine...ale ty budes mat chlapceka 😉 mas niekde brusko sfotene?

escada17
3. jún 2007

no kukla som fotky, malu mate nadhernu 😵 takych aj 5 😉

zanettka
3. jún 2007

Ahojte babenky.
Pridávam sa k Vám. Mám dcérku, ktorá oslávila minulý týždeň 2 roky a 8.novembra čakáme bábenko. zatiaľ nevieme pohlavie. Prvé tehotenstvo som znášala celkom dobre. Minimálne nevoľnosti, pribrala som 16 kg/z toho mi 5 zostalo ☹ /.
Toto tetotenstvo mi bolo od 6tt do 14tt riadne zle. Aj som vracala 😒 . Od toho 15tt je to v norme. Pribrala som už 5 kg, takže to bude znovu cez 12 kg určite.
Inak teraz by sme chceli chlapčeka 🙂

escada17
3. jún 2007

zanettka, tak sme na tom podobne s detickami. Dcerka sa vola Nini alebo Nina? Ake pekne ! Mne byvao rovnako zle a v 18 tt toto tehu som mala + 4 kila, a teraz v 27 tt mam + 12 😝 piaty, siesty mesiac bol akysi rychly 😉

zanettka
3. jún 2007

Dcérka je Nina 🙂 Tešíš sa že druhé budete mať tiež dievčatko? 🙂

escada17
3. jún 2007

no ano, ta podla planu a treti chlapcek, keby plan vysiel 😉 myslim ae, ze muz ani chlapceka nejako nechce, ale mne by teda nevadil. mate pripravene mena? kedy mas uzv?

bzuco
3. jún 2007

es, ďakujeme, sme si dali záležať 😉 😀
dúfam, že aj druhé bude také vydarené 🙂
bruško mám z 9tt, ale idem pridať aj zo 14tt

escada17
3. jún 2007

no to z 9 tt som si vsimla, ae nekomentujem, lebo to nie je teda tehu bruso, si ceeelkom chudunka 🙂

zanettka
3. jún 2007

Ze tretie, to mate super plany. moj muž povedal, že keď sa teraz nezadaril chlapček tak bude ešte tretí pokus 😀 . ja som ho už samozrejme dopredu zrušila 😉
Na poradni aj UZV som bola pred týždňom. všetko je OK a zodpovedáme 18tt.
Escada ja mám problém vybrať chlapčenské meno. Dcérka chce Filipka/neviem kde nato prišla-ona si totižto myslí, že to bude na 100%chlapček/. A dievčenských mám pár: Alica, Jasminka, Saška/to je mužovo vyvolené 🙂 /, Nikita. No veď ešte je to ďaleko a ani nevieme čo to bude

zanettka
3. jún 2007

Inak holky ja som pri Ninke nemala do 5 mesiaca skoro žiadne bruško a teraz mam riadne od začiatku. vy ste na tom ako? 😵

bzuco
3. jún 2007

es, máš to tam 😉
mne práveže teraz sa zdá, že rastie nejako pomalšie, hoci tehu gate nosím od asi 9tt, lebo aj ked normálne gate som zapla, tlačili ma 😝

zanettka
3. jún 2007

Bzuco fakt mas to brusko este malinke. Co by si chcela? chlapca, ci dievcatko?

bzuco
3. jún 2007

zanetka, a to som tam bole ešte najedená 🙂
z praktického hľadiska dievčatko, mám kopec vecí po malej a aj po sestrinej dcérke je toho kvantum, ušetrilo by sa
ale do párika by patril chlapček, no ved uvidíme 😉

zanettka
3. jún 2007

Bzuco máš krásnu dcérku. Bude to pre teba pomoc, nie? už sa na súrodenca asi teší, že? Tá moja opica sa už tiež teší, ale nakoniec neviem ako to celé vezme. Ešte je dosť malá 😖

bzuco
3. jún 2007

zanetka, ďakujem, no a dúfam, že mi bude pomáhať, zapriahnem ju 😀
hej, strašne sa teší, ona si už dávnejšie priala súrodenca
a sestrinu malú ide zožrať od lásky, tak uvidíme, aké to bude, ked drobček bude už s nami 🙂

janetka
autor
3. jún 2007

no tak ma tesi ako sa to tu rozbehlo...
ja som pri malom pribrala 20 a 10 mi zostalo... tak mam velke obavy, co bude teraz.. chcela by som tych 12, ale to som chcela aj minule

janetka
autor
3. jún 2007

ako to tu tak citam, tak vacsinou pri druhom boli vacsie nevolnosti, mne tiez pri jakubkovi bolo dokopy zle cca 4 dni, tak sa nechame prekvapit, co bude teraz... ale o dva tyzdne letime na vysnivanu dovcu vsetci traja /ci vlastne uz 4/, tak snad to tam nepregrckam
😝

bzuco
3. jún 2007

janetka, ja som pribrala tých 17, no do roka som šla s váhou nižšie ako pred tehu, som bola ako anorektička, šlo to samé dole, neveddela som s tým nič robiť
no ale potom som vďaka antikoncepcii nabrala +5kíl a tie sa ma držali až do teraz

janetka
autor
3. jún 2007

escada: planovali sme druhe, ale vyslo nam to opat na prvy pokus, tak som sa prelakla, ci som sa neunahlila... ale to ma len obcas napada. a neviem si predstavit, ze budem mat dve deti a lasku delit, ale to je asi prirodzene, ze to potom pride... nevedela som si predstavit kedysi ani jedno.. a tot.. 😉

zanettka
3. jún 2007

Janetka tato tema je super 😉

Mne každý tvrdil, že pri duhom tehu/keď budu po sebe/ už toľko nepriberiem. Len aby to teraz nebolo ešte viac ako pri prvom 😠 . Si už muž zo mňa robi srandu, že veľryba 😎

janetka
autor
3. jún 2007

ja som na maleho uplne sama cez den, manzel v praci, rodicia daleko, mame rodinny dom, takze som stale v pohybe, cele dni vonku s malym a kila nie a nie dolu

zanettka
3. jún 2007

Janetka nam aj toto vyšlo tiež na prvy šup 🙂 . tiež som bola zaskočená, že som tehu, lebo som čakala že nam to potrva dlhšie. Ale možme byť radi, že nemáme žiadne problémy. 🙂

janetka
autor
3. jún 2007

zanettka: a ako to mas premyslene, kde budes mat malu ked budes vp orodnici? manzel chce byt so mnou na nadstandardne ako bol aj minule, ze sme tam boli spolu celych 5 dni, tym padom by bol maly s dedkovcami a to neviem, ci zvladne zrazu byt 5 dni uplne odluceni od nas oboch...

janetka
autor
3. jún 2007

zanettka: no ved to, asi si ani nevieme predstavit, ako je to cakat na dve ciarky 😉 muz sa zamysla nad novou zarobkovou cinnostou... chichi..srandujem