Bojím sa mať dieťa kvôli priateľovej karme

13. apr 2021

Ahojte.

Ani neviem ako začať, necítim sa najlepšie psychicky, ale potrebujem sa asi ,,vyrozprávať", lebo ma to ťaží na duši.

Keď som s priateľom bola ešte len krátko, spravil jednu hroznú vec. Pohádal sa s jednou babou a povedal jej niečo v zmysle že aby mala postihnuté dieťa, alebo niečo v tom zmysle.

Bola som na neho nahnevaná, ale nejako sme to potom neriešili.

Lenže teraz po rokoch, už uvažujeme nad vlastnými deťmi, lenže mne teraz napadla táto myšlienka, že čo ako naše dieťa nebude zdravé, kvôli priateľovi, kvôli tomu že sa to teraz stane jemu/nám.

Nejako som sa nad tým doteraz nezamýšľala, ale teraz ma prepadla táto myšlienka a neviem čo mám robiť.

Mám sa kvôli tomu rozísť s priateľom, alebo sa vzdať myšlienky na vlastné dieťa?

Z osobnej skúsenosti, keď som bola malá, bola som silnejšia, a moju mamu na to upozornila kamarátka, aby mi toľko nedávala jesť, a ona sama potom mala dieťa ktoré až do puberty trápila obezita. Keď som bola väčšia bola som zase chudá a suseda na mňa hovorila, aká som chudučká, biedne dieťa, a jej syn mal neskôr zdravotné problémy kvôli ktorým veľmi schudol a nemohol poriadne chodiť...

A ja si teraz nahováram, že to čo oni videli na mne, tie chyby sa potom prejavili na ich deťoch, aby potom naše deti netrpeli za partnerovu chybu :(
Teraz sa s ním kvôli tomu ani nerozprávam.

lucia147852
13. apr 2021

Vyhľadaj odbornú pomoc, toto neni normálne ako ty uvažuješ. Však rozid sa s ním, nájdi ineho... u toho aspoň nebudes vedieť čo pred rokmi komu povedal 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️Možno ešte horsie veci

0silvia0
13. apr 2021

Je jedno, kto ti tu co bude pisat, aj tak si urobis podla seba...

autor
13. apr 2021

@cocolino234 je pre mňa dôležitý ten vzťah, ale keď mi tu všetky píšu aký je to zlý človek, tak čo ak majú pravdu a ja to nechcem vidieť, lebo som zaslepená, mám ružové okuliare alebo čo...

autor
13. apr 2021

@lucia147852 nad tým som uvažovala, presne to mi napadlo, že človek si nemôže byť istý čo jeho partner povedal alebo vykonal pred tým než sa spoznali.. lenže tu to viem, a ťaží ma to

diewcatqoo
13. apr 2021

V suvislosti s karmou mi zisiel na um serial My name is Earl, co som kedysi pozerala... jaj, idem ho pohladat, ci sa niekde neda pozriet 🙂
K autorke nemam slov 🤷‍♀️

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. apr 2021

@cocolino234 ja viem, mala som to riešiť už vtedy, som si toho vedomá, ale mladosť pochabosť. Deti by som chcela, len som písala že sa bojím tej karmy.

mabenn
13. apr 2021

OK. Rozmýšľate nad deťmi, vynorila sa ti táto spomienka. Prešli ste si ten incident, objasnil ti to a nejak ťa to neupokojilo. Takže ja vidím "problém" v tom, že ty sa bojíš toho, čo ak počnete dieťa a bude postihnuté. Teraz bez ohľadu na to, či to bude karma alebo nebude. Tá šanca je tu vždy. Nad tým sa zamýšľa cca každá žena pred alebo po počatí. Prejdi si toto v hlave a s ním v rozhovore. Čo by sa stalo, kebyže sa vám to stane.

teleskop
13. apr 2021

to je ina paranoja

lolazmola
13. apr 2021

🤮 Ja by som s nim nechcela dieťa preto ze to vypustil z úst nie kvôli karme. Fuj

autor
13. apr 2021

@mabenn ďakujem za objektívny názor.. je pravda že ma to neupokojilo, viem že mu je to ľúto, no možno potrebujem od neho, niečo čím to aj dokáže, ja neviem, možno vyspovedať sa... a áno, o zdravie dieťatka by som sa obávala v každom prípade, to je už moja povaha, som veľmi úzkostlivá, či už by išlo o dieťa alebo sa jedná o mojich príbuzných, čiže táto situácia mi to vôbec neuľahčuje. Čo by bolo keby sa to nedajbože stane nám, to neviem vôbec povedať, priateľ tvrdí, že by bol oporou, pomáhal, no je to tažko hovoriť, čo by bolo keby...

019paula
13. apr 2021

...presne si to napísala....si úzkostlivá! Riešiš nereálny problém! Ty si si vyrobila problém, ktorý ani neexistuje (povedal niečo nepekné pred xy rokmi, oľutoval to, tak čo ešte očakávaš). A ešte z toho obviňuješ priateľa. Radšej sa venuj svojej psychike....Ja mám postihnutého brata, ktorému sa kde-kto posmieval a ani jeden z tych ľudí nemá postihnuté dieťa....Ži reálny život, rieš reálne problémy 🙏 a nech ťa neovládajú nereálne obavy a strachy....

ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
14. apr 2021

Ked ta to tak trápi, ako povedala jedna baba pozrite si serial My name is Earl a on sa snažil odčiniť všetky hriechy mladosti.Tak čo keby ste šli s partnerom pomáhať do škólky s postihnutými deťmi ako dobrovolníci.Nech to on oĺutuje, keby sa to stalo nedávno, nech sa danej osobe ospravedlní a ma možnost svoju chybu a karmu napravit pripadne ak viete o nejakej mamičke, čo ma take dieta tak je pomožte finančne či postrážie dieťa
Takto sa to robi, aj chyby sa daju napraviť ....
Moja spoluziačka zo strednej bola super baba nikoho nepreklinala, každemu pomahala a narodilo sa jej postihnute dieťa

maria39
14. apr 2021

@karolinakr myslis ze sa da karma odcinit ?

diewcatqoo
14. apr 2021

@maria39 v tom seriali sa Earl snazil odcinit si vsetky svoje hriechy, lebo sa bal, ze ho karma dobieha. Bol to fajn serial, taky fajn nekorektny. V sucasnosti by sa uz takyto serial nemohol natocit 🙂

karolinakr
14. apr 2021

@maria39
určite ano

maria39
14. apr 2021

@diewcatqoo vo filme je mozne vsetko ale v realnom zivote je to zlozitejsie nemyslis

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sslobodnamama777
14. apr 2021

tak ked ho tak velmi lubis, ze s nim chces mat rodinu a toto Ta ťaží, nech to zlé nejako vynahradí. Napríklad nech podporí postihnuté deti, nech si precita o nejakych zbierkach o detoch a jedno si vyberie a nejako mu pomoze. Ten zlý skutok sa zmaže, tým, ze to vynahradí pomocou takej matke s chorym dietatkom.

maria39
14. apr 2021

@karolinakr pozri jasom nikomu nikdy neublizila a mne zomrel syn a dozvredela som sa ze ma niekto preklial teraz len cakam ze kto to bol vies treba dlho trpiet ale cas ukaze kto to urobil

banderaska29
14. apr 2021

Bože, tak ho polej svätenou vodou ,prejdi okolo neho tak 35 krát zapálenou šalviou, potom mu je*ni panvicou po hlave a myslím, žeby mala byť karma zažehnaná. cítim, že toto by pomohlo. aj sa Ti uľaví... držím palce ! 😀

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonavoxa
14. apr 2021

Upřímně mne děsí spíš odpovědi, než strach z prokletí. Naopak, je to dobře, že si uvědomuje, jak závažné to je. Je to ze Zlého. Žádná karma, osud, apod. Člověk má svobodnou vůli. Každý hřích má svoje následky, nicméně je tu možnost svátosti smíření, odpuštění, modlitby za osvobození. Už bych běžela na faru... prvotně by to měl řešit ten, který tu kletbu vyřknul, ale dalo by se i tak, že by jsi to vyřešila také sama za sebe, odevzdala to, nepodléhala strachu. Toto smaže jedině Bůh, který jenom žehná. Plus samozřejme dobré předsevzetí to nahradit. Budu myslet v modlitbě.

diewcatqoo
14. apr 2021

@maria39 aj v realnom zivote je to jednoduche, ide len o to, comu veris. Nikto ti neda spravnu odpoved na to, ci existuje karma, Boh, reinkarnacia a pod. Ide o to, comu veris.
Ak veris, ze existuje karma, tak to, ze sa ju budes snazit "odcinit" ti mozno zaisti pokojnejsie noci a doda ti nejaky pocit zadostucinenia. Ide len o to, akym sposobom ulavit svojmu svedomiu...

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria39
14. apr 2021

@karolinakr mas aj ty osobnu skusenost

sslobodnamama777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz