Čo vám chutí z Lidla?

halabolka
23. jan 2021

Vopred sa ospravedlnujem ak touto temou porusim pravidla stranky, kedze to vyzera ako reklama.
Co najradsej nakupujete v lidli? Mate nejake oblubene produkty, ktore nikde inde nemaju? 🙂
Za seba napisem, ze mam velmi rada lamankovy chlieb, maribel lekvar (rozne druhy, ale jahodovy je asi naj), harmancekovy caj za par centov je vynikajuci. Dalej oba druhy cheddaru a syr grana padano.

tosomja
24. jan 2021

A okrem plienok 😄 ked je grecky tyzden, tak spenatovo syrove tasticky mrazene 🙂 inac chodim len sem tam. Vacsinou ovocie a zeleninu, a zmrzliny rozne, nanuky.

danielinaa
24. jan 2021

Ten chedar spominate viacere, musim vyskusat. Ja tam kupujem eidam blok, ked je v akcii, vela kusov a mam aj mesiac dva pokoj. Mam lidl od ruky, tak tam zbehnem raz za mesiac na velky nakup. Kupujem tam aj cerstve bylinky, bylinky, to je moja mania. Ale ako je zakaz vychadzania, nebola som este, je to cez 30 km a ja sa snazim nariadenia poctivo dodrziavat.

manushka
24. jan 2021

my z Lidla máme radi kuraciu dietnu salámu, taku v oranžovom obale, mnam, syr Gouda, a perfektný je aj syr mozzarela plátkový, jogurty pilos, tvaroh vo vedierku, mascarpone je skvelé, džemy hlavne šípkový ten je úžasný, čokolády, moji majú radi cukríky ale netušim aký majú názov😂 a mlieko bielo modre Pilos, to nám chutí, celkovo, velmi rada mám výrobky z Lidla, maločo nám nechutí a ešte ma napadlo, plnené trubičky čokoladove aj vanilkové a najnovšie aj arašidové, tie su bombaaaa neviem sa ich dojesť..

sara005
24. jan 2021

Ja chodim do Lidla na normalne velke nakupy a nepripadam si ako socka. Kupujem zakladne potraviny, maso jedavame minimalne a to kupujem v biokvalite v specializovanom obchode a aj vajcia. Zeleninu a ovocie tam nakupujem, suverenne naj avokada maju, kupujem tam mliecne veci a schvalne som to kukla, dnes som bola na nakupe - mozarella makka ceska, struhana a grana padano talianske, hollandia jogurt, balkansky syr cesky, smotana slovensko, tvaroh hrudkovy slovensko, vysokoprotein jogurt de, rovnako cestvy natierkovy syr, gracky jogurt cesky. Lidl maslo je tiez de. Rada mam odtial olivy, pesto, kupujem tam celozrnne a strukovinove cestoviny, basmati ryzu, visnovy odkostkovany kompot, kokosove mlieko, obcas kokosovu smotanu... Chlieb a pecivo kupujem v pekarni. Sladkosti nekupujem celkovo.

iwuanka
24. jan 2021

Oskvarky!! Najchrumkavejsie, malicke oskvarky.

hennyinnsbruck
24. jan 2021

Syrové slimáky.

Iné nič.

ladyvi
24. jan 2021

@sara005 my takisto akurat maso kupujeme inde. Neviem odkial sa berie to polske zlozenie a ze je to pre socky 🤔 Ved aj ich pilos jogurty su zo zvolenskej mliekarne. Podla mna ide skor o tie produkty, ktore k zivotu az tak nepotrebujeme - keksiky, chipsy, sladkosti atd. A to my nakupujeme v min.mnozstve. aj tie chipsy, co tam maju kupujeme tie moravske smazene.

sara005
24. jan 2021

@ladyvi ja tam kupujem iba tortilla cipsy solene, len u nas maju vacsinou iba ochutene. A tie su super, robene na slnecnicovom oleji a chutia vyborne. Z tesca su oproti tomu mastne a maju olejovu pachut. Jedla som aj lidl cokolady nejake aj hrozienka v cokolade a chutia dobre, len toto ja bezne nekupujem. Aj oriesky su fajn, ale bezne kupujeme sypane na vahu v bezobalovom obchode.

sara005
24. jan 2021

Ale ovsene vlocky jemne som zabudla! Tie su odtial najchutnejsie pre nas.

makova333
24. jan 2021

@simsalabim ja nemam predsudky, ja sim v tom obchode niekolkokrat bola a bohuzial nic pre mna nenasla. A to ani nehovorim o napriklad bezlepkovych a bezmliecnych potravinách. Ja ten obchod povazujem za "pre nenarocneho zakaznika". Netvrdim, ze tam nemoze byt nejaky vyrobok dobry (urciteaj je) , len ja nemam cas obiehat vsetky supermarkety, stat v nekonecnych radach (v tomto su Lidl a Billa u nad katastrofa) a hľadať ihku v kope sena😃

zuzik307
24. jan 2021

@halabolka nase must have: 70% cokolada Fin Carre, cerveny cheddar, Handkäse, razna kocka, celozrnne tortily, oriesky Alesto, dzemy, Goldessa, Pikok Pure, light salama Dulano, ovsene vlocky jemne...

mima1
24. jan 2021

@makova333 a kam chodis ty nakupovat?

sara005
24. jan 2021

@makova333 len to, ze ten obchod nieje hladanie ihly v kope sena. Len nepoznas tie nazvy, lebo vela vyrobkiv je balenych pre Lidl. Ja sa za az tak nenarocneho zakaznika nepovazujem. Kvalitu suroviny nemas ako vediet posudit, jedine krajinu povodu. Toto ti zodpovie iba labak. Ale viem, ze pri testovaniach uz viackrat ich vyrobky dopadli vyborne (ale nesledujem testovania nejako pravidelne).

makova333
24. jan 2021

@mima1 ako co... zelenina, ovocie (cez teplé mesiace trh, svokra), ryza, bezlaktozove veci Kaufland, muky objednavam od vyrobcu, maso od masiara, drogeria a rastlinne mlieka DMka/Bipa, ostatne Bioobchod.

simsalabim
24. jan 2021

@makova333 maju aj bezlepkove aj bezmliecne a bezlaktozove potraviny. Len tie obaly nepoznas. A ano, rady pri pokladni su...

makova333
24. jan 2021

@sara005 nenaracneho zakaznika som nemyslela nijako pejorativne. My sme bezlepkaci, bezmliekaci, hitkari (okrem muza), tym padom mam ine naroky na potraviny vratane zlozenia. Napriklad rozdiel caju v Lidl a napr. caju Sonentor je neporovnatelna.

jana_eyre_2
24. jan 2021

Nakupujem takmer výhradne v Lidli, raz do týždňa a takmer všetko len ich značky.. takže ťažko povedať niečo konkrétne, kedze môj nákup pre 5clennu domácnosť je veľký.. ale mám veľmi rada napríklad ten chlieb čo vyzerá ako uzol - je vynikajúci aj na druhý deň, hoci málokedy tak dlho vydrží..

sara005
24. jan 2021

@makova333 tak ked ma clovek specialnu dietu, tak jasne. Maju tam aj bezlaktozove a veganske veci, ale su obchody s ovela vacsou ponukou v tomto smere. Ale zoozenie beznych vyrobkov maju dobre, lenze ja nekupujem napr ochutene jogurty, sladkosti a pod nikde, lebo skratka to nieje zdrava potravina pre mna. A tieto “jednoduche” produkty su podla mna dobreho zlozenia a ani niesu polske. Jasne, je to kompromis, niekto sa uspokoji iba s biovyrobkami, ja to napr v pohode kombinujem. Aj ovozel kupujem rada lokalnu z trhu, ale kludne kupim aj v lidli (striedam to).

trema
24. jan 2021

Ja nakupujem len v lidli, mam ho pod nosom, co tam nenajdem, to objednavam z netu, ale nakupujem zakladne potraviny ako ovocie, zelenina, muky, vlocky, strukoviny, cestoviny..

makova333
24. jan 2021

@simsalabim ano Polsky Balviden a bezlaktozove Rajo ak mas stastie.

makova333
24. jan 2021

@sara005 mam na zlozenie iny nazor

asia83
24. jan 2021

@halabolka Bezlepkové vankúšiky, čo sa jedia namočené v mlieku. Majú výborné mäsové výrobky bez konzervačných látok, perfektné syry a mliečne produkty. Mne Lidl zo všetkých reťazcov najviac vyhovuje, hoci tam nedostať všetko.

ukulela
24. jan 2021

@makova333 jasné, že potravinové alergie sa riešia v reťazcoch ťažšie. Ale napr u nás v dedinskom freshi(lokálna sieť) majú rastlinných mliek a bezlepkových muk viac ako v Kauflande ... K tomu vychytávky ako mrazom susené ovocie a pod.
A z Lidl napr mrazený losos a tuniak z voľného lovu, nie z farmy. Spomínaný chedar, kyslá smotana, slovenské cherry paradajky, bio banány.... Ale aj tie ich mini lentilky, špaldovú múku, 3vrstvovy toaletak. Chyba mi tam viac ovocia a zeleniny. Tam je nas kauf lepší, ale Tesco horsie. Ak jedni z mála majú kvaskovy chlieb- od pekára, nie dopekany rozmrazený ako Tesco, Billa a kauf.

kacusik69
24. jan 2021

Fuet, Prosciutto Cotto, struhanu mozzarellu, bezlepkove vankusiky, maso - ked nemam moznost u masiara - radsej kupim tam nez v Kauflande ci Bille, steaky bravam len odtial (ak teda opat neni moznost od masiara), sterilizovanu cviklu, priatel ma rad utopencov (Kostelecke uzeniny), zeleninu s bylinkovym maslom, slivkove gule, zeleninu a ovocie... je toho vela... spolu s Kauflandom je to retazec v kt. nakupujem najcastejsie (blizkost, sortiment atd., nie primarne kvoli cenam)

lesana25
24. jan 2021

Za všetko spomeniem mrazený hrášok a kukuricu, sušené paradajky, podstielkove vajíčka.
A inak chodila som občas aj do Poľska na nákup poľských výrobkov (nie na tržnice) a mnohé sú lepšie aj kvalitnejšie ako slovenské. Keby ste videli ako to vyzerá v slovenských vyrobniach tak vás chuť hneď prejde. To len na margo tých predsudkov.

jaruska6
24. jan 2021

@simsalabim Presne ako píšeš tie ktoré nie sú poľské si kúpim,aj keď poslednú dobu ich je čím ďalej tým menej

misinka0611
24. jan 2021

Nivovú nátierku, pizzovú taštičku, taštičku s pekanovými orechmi, nugátove croiassanty, maribell lekvár, Solevita bazový sirup, aj ich džúsy..

danielllka
24. jan 2021

@halabolka v Lidli nakupujem veľmi rada, určite syry sú tam top- ementál, cheddar plátkový (ten oranžový), grana padano, gouda, aj syrové tyčinky majú super (parené). Taktiež tam kupujem anglicku slaninku plátkovú, tuniaka v olivovom oleji, zeleninu (paprika, paradajka, uhorka, ľadový šalát), kečup, špagety semolinové, trstinový cukor, papierovú rolku veľkú, odličovacie tampóny, vlhčené obrúsky veľké balenie a takisto nanuky sú tam top! 🙂 Za mňa Lidl najlepší obchod, aj čo sa cien týka.

alienkami
24. jan 2021

@lesana25 suhlasim. Nie vsetko Polske je zlej kvality. Jasne, ak je podozrivo nizka cena, tak to nebude TOP kvalita. Ale to plati vseobecne, bez ohladu na krajinu povodu.

andra77
24. jan 2021

mne tam chýba hudba...👍počuť aj šepot muchy......😈