Diastáza

iv33
15. aug 2018

Mate niektora diastazu? Ja mam a akosi sa neviem dokopat k tym cvikom na diastazu. Co Vam pomohlo prekonat a zbavit sa diastazy? Ake mate rady a ake boli vysledky? Co robit a co naopak nie? A ak mate aj nejake fotky na porovnanie ake ste mali brusko ked ste zistili ze mate diastazu a ake mate po zbaveni diastazy? Ja mam brusko jak v 4 mesiaci... Strasne je to skarede...

romiada
15. aug 2018

@iv33 ahoj ja som práve rozmýšľala včera tiež či sem hodím túto tému, lebo s tým bojujem (podľa samodiagnostiky) 😉 a chcela by som poznať skúsenosti iných žien. Ja tiež 4m (sem tam aj 5ty 😒 mam pocit). Pozerala som si články a videá s tým že začnem nejak cvičiť pod dohľadom trenera, ale som trochu skeptická lebo viem že je len málo trénerov, ktorým tento problém niečo hovorí. V zime som chodila plávať, robila brušáky, na jar behať, momentálne nerobím nič. Ale tiež ma už pár ľudí šoklo otázkou či som tehotná. Mojou nevýhodou sú malé prsia, ktoré tomu ešte opticky pridávajú. Rezať sa určite kvôli tomu nenechám. Skôr som zvažovala alternatívu odsať tuk, ktorý tam mám ešte navyše. Ale k cvičeniu sa tiež chcem vrátiť. Čítala som však, že treba dať na to pozor, lebo niektoré cviky to môžu zhoršiť. A napr.skákanie na trampolíne by malo byť úplné tabu. Tak som zvedavá kto čím prispeje 🙂

pieksamaki
15. aug 2018

@iv33
ja to mam tuším tiež....ale nemám čas to riešiť...iba občas to zaevidujem,keď mi povedia, či som tehotná....sama neviem,ako by to malo vyzerať....je to ovisnuté brucho?

ivd
16. aug 2018

@romiada aj brusaky su absolutne tabu 😉

ivd
16. aug 2018

Mala som diastazu a este trosku mam. Zaklad je necvicit ziadne cviky, pri ktorych su brusne svaly prilis namahane a vyduva ich to smerom von (priklad brusaky, plank, takmer vsetky cviky na styroch) Skusim sem nahadzat obrazky cvikov, ktore pomohli mne. Cvicim aspon 4 krat do tyzdna po 30 minut. Prve vysledky som videla po 5 tyzdnoch

ivd
16. aug 2018

Tie heel drops na zaciatku urcite nie ak su pritazke, pre mna boli, teraz ich obcas zaradujem. No a samozrejme strava robi vela, lebo cast toho odstavajuceho bruska je vacsinou aj nazbierany tuk.

iv33
autor
16. aug 2018

@romiada brusaky sa vobec nemaju robit a behat iba s pasom... Lebo to budete mat este vacsie

kejtka87
16. aug 2018

@romiada ozaj je trampolina tabu?ja som chodila na jumping asi dva mesiace,ale nepomohlo ani upravs stravy,vobec som neschudla len som citila lepsiu kondicku,ze mam.a to som chodila este tridsať minut na bicykli na jumping,žiaden bus,auto.

kejtka87
16. aug 2018

A tiez som mala ako tehotná brucho.

romiada
16. aug 2018

@ivd dik za tipy 😉

romiada
16. aug 2018

@kejtka87 našla som to v tomto článku o tej trampoline https://fitshaker.sk/ako-schudnut-z-brucha-po-p...

janulka1802
16. aug 2018

Diastáza je rozídenie brušných svalov to není o tuku na bruchu nejaký ľahší stupeň sa dá zvládnuť cvičením ale určite nie brušáky ju môžu ešte viac zhoršiť sú úplne zakázané kto má vážnejší stupeň diastazy tam už pomoze len plastika

siska53
16. aug 2018

@iv33 mam diastazu. Tiez sa neviem.dokopat k cvikom.... A to mladsia ma 6r.. akurat viem,ze nesmiem klasicke brusaky a snazim.sa stiahnut brucho,ked idem zodvihnut nieco tazke.

adritobiko
16. aug 2018
https://www.youtube.com/watch?v=fMnHOAB0FAc

ja sa snažim cvičiť len takéto jednoduché cviky,vlastne to je skôr sústredenie sa na to vnútorné brušné svalstvo, tým ze ho vedome sťahujeme, myslím ze 10 minút sa dá zvládnuť za deň, ale určite to potrvá nejaký čas kým prídu prvé výsledky... Ja sa zas k tomu neviem dokopať.. Mam dve deti, a dva cisárske po roku za sebou,ked uvoľním brucho fakt to vyzerá ako ďalšia tehotnosť no nic moc teda..obdivujem ženy ktoré dokážu cvičiť pravidelne, nepatrím medzi ne hoci by som chcela...😀...

pieksamaki
16. aug 2018

@adritobiko
pekne napísané, sa pridávam...Tiež nestíham cvičiť....no ukázalo sa mi to až teraz, po nie koľkoM pôrode ( sa hanbím napísať cislo)....horšie je že mi je to aj uz niekedy jedno....Ako vyzerám, veď nikde nechodim🙂...

kejtka87
16. aug 2018

@romiada och asi som si to cele pokazila,zhorsila, teraz cakam druhe baby a mam strach co bude s diastazou.

romiada
16. aug 2018

@kejtka87 no ja som to az doteraz tiez netusila ze trampolina moze uskodit a brusaky viem ze treba specialne na vnutorne svalstvo. Pri prvom dietati som to vobec nemusela riesit ,bola som o 9r.mladsia. teraz to uz ide tazsie aj vekom ale aj tym ze mam vertikalny rez od spodu do polky brucha k pupku. Som rada ze na to kolko som pribrala kil v teh.a aky som mala vazny cisarsky vyzeram ako vyzeram. Tak ale vylepsovat je stale co 😉

0silvia0
16. aug 2018

ja som vôbec nevedela, že na diastazu sa nesmie robiť plank a bežné brušáky. Robila som väčšinou skracovačky, nie klasické brušáky, aj plank, a podľa mňa sa mi to aj tak veľmi zlepšilo. Teraz mám medzeru medzi brušnými svalmi 1 cm a zdá sa mi to v pohode. Tie cviky, čo sú tu zatiaľ uvedené sa mi zdajú také... no príliš nezaťažujúce brušné svaly, také slabučké...

basska_b
16. aug 2018

Mne sa páčilo toto, ale som po sekcii a mám pocit, že polovicu z tých 4 nemôžem robiť
https://fitshaker.sk/fotonavod-ako-cvicit-brusn...

lenkuliak
13. sep 2018

@0silvia0 práveže pri diastáze nesmieš zaťažovať priame brušné svaly 😉 tie cviky, čo sú tu, sú teda vhodné..

0silvia0
13. sep 2018

@lenkuliak no veď píšem, že som to nevedela, aj napriek tomu som to robila, a diastáza sa aj tak zlepšila 😉

lenkuliak
13. sep 2018

@0silvia0 sú vraj prípady, kedy môže žena cvičiť hocičo a diastázu si nevhodnými cvikmi nezhorší..a ak si k tomu pridala aj cviky na šikmé svaly, tak sa to diastáza pekne upravila...tak asi si tou šťastnou 🙂 pre mňa by boli teraz asi aj tieto cviky ťažké..

0silvia0
13. sep 2018

@lenkuliak pred rokmi keď to bolo pre mňa aktuálne (mám veľké deti) sa problematika diastázy vôbec nepreberala a nerozoberala, ani som nevedela čo to je. Tak som cvičila čo som uznala za vhodné, čiže väčšinou skracovačky (tie klasické brušáky necvičím, bolia ma z nich kĺby), ale ja cvičím komplexne celé telo v posilke pravidelne už roky (vyše 10 rokov) a po týchto rokoch je to už ok, mám ju tam síce, ale len na cca 1 cm.

parelaca
23. jan 2019

@romiada brusaky sú pri diastaze jedným z najhorších cvikov

blondy55
2. mar 2019

baby odporucam pozriet stranku rehabwoman som po ich kurze a vidim rozdiel. cvicit mozete vsetko ale ak viete spravne dýchať a zapajat brusne svaly. neskusajte halabala na sebe to čo nájdete na nete ale zverte sa odbornikovi. a ked vam niekto povie ze mozte cvicit vsetko okrem brucha ked mate diastazu tak utekajte od neho prec.

dubek
2. jún 2019

@ivd ahoj je to staršia téma ale hľadala som niečo ohľadom diastazy a našla som tvoj komentár môžem sa opýtať presnejšie na tie cviky veľmi by mi to pomohlo

blondy55
2. jún 2019

@dubek bola som týždňovom kurze. denne 2 hodky sme cvičili. potom to cvicim doma sama. naučíš sa hlavne správne dychanie. naučíš sa celu zostavu cvikov. nájdi si rehabwoman aj na fcb je tak kopec fotiek pred a po kurze. myslim ze ta to presvedčí.

lenkuliak
2. jún 2019

@blondy55 ja ku nej idem 12.teho..mám veľa očakávaní 🙂 dúfam, že mi to veľa dá..

ivd
3. jún 2019

@dubek ahoj, jasne, pytaj sa

juya
12. jún 2019

@blondy55 Ahoj, kolko zien je naraz na kurze? Do akej miery sa Monika stiha venovat jednotlivo kazdej a opravovat chyby v dychani a praci so svalmi? Daju sa cviky za tych par dni naucit aby sa dalo aj doma cvicit? Ako rychlo sa dostavili vysledky - hned po kurze? Vdaka 🤗

galioska
12. jún 2019

Ja mám čiastočnú diastazu 1cm, cvičím celé telo brucho sa snažím držať pevné, zahrnuté, stiahnuté pri cvikoch, brušáky má ako keby naduju mám väčšie brucho preto ich nerobím , čiže niečo na Tom bude, že priame brušáky nie...dokonca mám tehličky...