Diastáza

iv33
15. aug 2018

Mate niektora diastazu? Ja mam a akosi sa neviem dokopat k tym cvikom na diastazu. Co Vam pomohlo prekonat a zbavit sa diastazy? Ake mate rady a ake boli vysledky? Co robit a co naopak nie? A ak mate aj nejake fotky na porovnanie ake ste mali brusko ked ste zistili ze mate diastazu a ake mate po zbaveni diastazy? Ja mam brusko jak v 4 mesiaci... Strasne je to skarede...

blondy55
12. jún 2019

@juya bolo nas asi 9 kazdu jednu kontrolovala a opravila upozornila. vysledky su hned po kurze pozri na jej stranke fotky pred a po kurze a po pravidelnom cviceni sa to moze este zlepšiť. cviky som potom v pohode cvicila doma. za ten tyzden sa toho naučíš dost.

janinka84
12. jún 2019

Ahojte, ja som po 2.porode mala diastazu na 4 prsty v oblasti pupka. Pustila som sa do cvičenia a za pár týždňov sa stiahla na 1,5. Teraz už nemám žiadnu medzeru. Robím cvik "vákuum", vo vydyvhu vtiahnuť svaly brucha, vydržať aspoň 20 sekúnd. Neskôr 30 sekúnd. Toto opakujem min. 4 krát a robím to 3 až 4 krát za deň. Dobre je striedať polohy v stoji, v ľahu s pokrcenymi kolenami a na štyroch. Vtiahnuť Bru ho celou silou, dýchať pritom do hrude a prvé výsledky boli už cca za 3 týždne. Ale poctivo každý deň. A neprestáva, lebo to trvá, kým sa svali zastabilizuku v novej polohe a znova by sa vrátilo vypucene bruško. A vo najčastejšie ho počas dňa vtiahnuť. Skratka, myslieť na držanie tela

lumka333
12. jún 2019

.. tiež som chcela v poslednom čase začať túto tému, pretože mám taktiež s tým problémy. Mám za sebou 5 pôrodov ..po pôrode mi brucho padalo bokom, podľa toho na ktorú stranu som si ľahla, teraz po roku mám brucho pevnejšie, síce nie aktívnym cvičením, skôr mi spevnelo spôsobom života, no potrebujem začať aktívnejšie cvičiť, alebo skôr opäť naplno trénovať moje staršie dievčatá. Problém mám vtom, že keď chcem naplno zapojiť brušné svaly, tak sa mi rozchádzajú a mám v bruchu dieru na 3 prsty na šírku, alebo naopak cez tú dieru mi tlačí zvnútra kopec. Mám s tým niečo robiť? Je možné aby sa mi svalstvo dalo dokopy bez chirurgického zákroku?

bielavlcica
12. jún 2019

Blba otazka ale ako zistite ci mate diastazu? Ja mam brucho jak v 9 mesiaci ked som zacala cvicit pomaly to islo dole hlavne ten tuk

juya
24. jún 2019

Baby a vy zaroven s diastazou netrpite aj stresovou inkontinenciou? Lebo ja ano. Uvolnena brusna stena = neovladatelny brusny lis = neovladatelny mechur.

juya
25. jún 2019

@janinka84 Vacuum poznam z YouTube, asi aj Ty, pravda? Wow a to len tak sama na zaklade YouTube si sa odvazila pravidelne dlhodobo cvicit? A len ten jeden cvik spravil taky mega vysledok? Ja som skepticka ci bez odborneho vedenia a kontroly/opravovania nebudem robit daco zle a nedajboze si diastazu este zhorsim. Hlavne pokial ide o dychanie - kedy a ako. Unik mocu si pri diastaze nemala?

janinka84
26. jún 2019

@juya Nastastie unik mocu som nemala. Nic ine som s bruchom nerobila, len tento cvik. ale fakt poctivo, denne. Praveze tu nemas riziko (teda aspon podla mojho nazoru), lebo svaly vtiahnes vo vydychu a to je pri diastaze klucove. Ziadna rotacia, natriasanie. Svaly sa stiahnu dokopy, nic sa pri tomto cviku neroztahuje. Ja za seba mozem vrelo doporucit. A mam pocit, ze mi trosku spevneli aj svaly panvoveho dna a menej ma bolia krize. Lebo sa spevnili hlboke brusne svaly, jadro.

brema3114
6. júl 2019

@juya ja to mam tiez aj diastazu aj oslabene svaly panvoveho dna ... chce to poctivo pravidelne cvicit

kovacova_miroslava
6. júl 2019

Baby, základom je správne dýchanie,to sa využíva aj pri cvičení. Cvičiť môžeš skoro všetko, keď vieš ako. Ja som bola na kurze Moniky Srenkelovej, ta všetko vysvetlila, naučila dýchať a správne cviky na začiatok. Sama neviem, či by som si na to trúfla, treba pohľadať tých, ktorí sa vyznajú, keď necvicis správne môže sa to zhoršiť.

ivana6688
27. júl 2019

@janinka84 ahoj to cvičenie vákuum co cvičíš je aj niekde na YouTube? Alebo niekde sa dá pozrieť video? Ako to cvičiť? Náhodou nemáš fotky bruska pred cvičením a teraz po cvičení aký je to výsledok?

livka16
27. júl 2019

@juya ahoj, tiez som bola u Moniky a rozdiel som citila uz pocas kurzu... tie svaly sa tak zaktivizovali, ze drzali aj ked som sa nesustredila 😀 tazko to popisat, ale za mna to bolo super, no len musis cvicit uz viacmenej navzdy 🙂

lissiak
28. júl 2019

@janinka84 a teraz uz necvicis ci stale robis vakuum aj preventivne?

janinka84
8. aug 2019

@lissiak Stale cvicim, takmer denne, ale nezaberie to vela casu. Je to uz rutina, cvicim aj pri sporaku 🙂 vtahujem pupok k chrbtici vo vydychu.

janinka84
8. aug 2019

@ivana6688 Ahoj, ano, prvotne som to nasla na youtube, volalo sa to tusim "aktivacia brusnych svalov po porode". Ukazuje to tam baba, co ma dvojicky. Zo zaciatku som to cvicila tak zlahka, ale teraz to brucho vtahujem uz fakt silno dnu a u mna velky vysledok. Fotky mi nenapadlo spravit...

juya
8. aug 2019

@janinka84 A mala si aj vypukle brusko? Ako vyzera teraz?

brema3114
9. aug 2019

@janinka84 to je Eva Dvorackova ona je aj trenerka 👍

18lenussa
10. nov 2019

@janinka84 pocas tych 20seund zadrzis dych alebo dychas do hrudnika?

tinatitti
10. nov 2019

Možno hlúpa otázka ale k akému lekárovi treba ísť, aby zhodnotil, či sa naozaj jedna o diastazu?

krpcurik
10. nov 2019

@tinatitti mne to zhodnotila fyzioterapeutka

rivini
5. jún 2022

@livka16 ako ste sa ucili dychat na kurze? Nadych do pluc? A vydychom vtiahnut brucho? Vdaka!