Dlhodobá ignorácia žiadosti o možnosť blokovať užívateľa

soldi
8. jan 2014

naozaj vam, timu asmira, absolutne nezalezi na vasich prispievatelkach?
je vam prednejsia popularita, hadky a sikana nez klud a pokoj ako sa stale snazite klamlivo prezentovat?

narazam na kauzu anjelicek26. poznam ju osobne. je to clovek, ktory pomaha a snazi sa a kvoli vasej neochote a pomylenym prioritam ma odist?
kolko skvelych osob este vyzeniete?

preco je pre vas taky problem pridat tlacitko: blokovat?

kolko hlasov a peticii treba, aby ste to konecne urobili?

mariova odpoved na nase otazky bola arogantnym vysmechom:

ďakujem za článok a každej používateľke za reakciu. Reagovať budem postupne, teraz však k blokácii konkrétnych používateľov. Takáto funkcia nie je riešením, nakoľko tým sa problém len skrýva a ostáva naďalej "živým". V tejto veci sa treba pozrieť celkom na príčinu vzniku problému, ktorou v tomto prípade, ako sama píšeš, je do veľkej miery aj tvoja popularita. Este viac ako popularita, je pravdou to, že Modrý koník je kópiou reálneho života, v ktorom existujú radosti aj ťažkosti. My sa snažíme o to, aby koník vytváral čo najviac príležistostí na radosť a nie je našim cieľom spraviť stránku hygienicky čistou pred nezhodami. Práve tie sú znakom pokroku a preto som rád, že si o svojom probléme informovala verejne. Článok prosím nechaj aktívny, budem ho ešte potrebovať a ďalej reagovať.

reagovat budes postupne? takto? ze to zmeties zo stola?
funkcia blokovat nie je riesenim? a co je? ked pojdem s bolestou k lekarovi a budem si pytat liek, tam ma ma odbit s tym, ze on nevie preco ma to boli tak ma necha trpiet, kym na to nepride? to je spravny postoj podla vas, asmira timu?
ked je niekto popularny, tak ma byt povolene donho hocikomu hocikolko beztrestne kopat? bez nasledkov a sankcii? to je ten obraz, akym sa chcete prezentovat?
nezhody su znamkou pokroku? tak podme rozputat tretiu svetovu vojnu, nech vsetci vidia aki sme pokrokovi.

same skvostne slova, ale odkaz je jasny:
kasleme na vas, mile prispievatelky, ste pre nas len zdrojom penazi a nezalezi nam na vas vobec.

jabadaba
10. jan 2014

@macamac dlhe, ale vystizne. Nemam co dodat.

katasa
10. jan 2014

@zita19 to je jedno, či 10, či 100 hlavné, že vieme svoje a stojíme si za tým!

ale myslím, že nás je viac, len nie sú tu v téme 😉

vejula
10. jan 2014

@macamac ohladom toho umyslu sa môžme len domnievať: či šlo skutočne o ten najčistejší umysel uchraniť anjeliček pred niečim horším, alebo šlo aj o dokazanie vlastnej pravdy, alebo trošku aj o osobny boj.... To sa teraz nedozvieme, možno časom.

zuzkaanicka
10. jan 2014

@vejula ja za tym nevidim zly umysel, ale mas pravdu-su to len nase domnienky ... v kazdom pripade to mohlo byt pre anjelicka poucne (ale asi sa to aj tak minulo ucinku), ze pokial sa bude na verejnosti takto "obnazovat", tak hocikto, hocikde moze jej fotky, ci videa zneuzit a isto aj ovela horsie, ako to bolo v tej teme na MK ... mudri ludia sa ucia aj na cudzich chybach, hlupi sa nepoucia ani na svojich 😝

vejula
10. jan 2014

@zuzkaanicka nehovorím že rovno zlý... No ako som napísala obe sa zo sporu môžu poučiť, anjeliček si začne važiť svoje sukromie a Irris si možno nabuduce radšej klepne po prstoch kym napiše niečo, čo by mohlo byť v konečnom dôsledku otočené proti nej...
A ano mohla to myslieť dobre, len proste nieje to môj štýl davať príučky dospelým ludom. Proste maju rozum a slobodnu vôlu a pokial mi neubližuju, nech si so svojim sukromím robia čo chcu.

zuzkaanicka
10. jan 2014

@vejula vies, ja si myslim, ze niekto by bol aj vdacny, ze mu niekto iny otvoril oci a ukazal, co sa vsetko moze stat (a znovu opakujem, k tym videam a fotkam ma pristup kazdy, kto ma pristup na net, aj devianti) ... a niekto urobi zo seba ohromnu obet (lebo vsak niekto pouzil to, co bolo verejne) ... a hoci je uz par dni po celej afere, stale sa daju na nete najst mnozstva fotiek a videi ... takze su aj nepoucitelni ludia 😖

ursul
10. jan 2014

spominana ,,svetielkoand ,, bola zablokovana vdaka naburania sa na sukromny učet ..takže miešanie hrusiek s jablkami je odveci

vejula
10. jan 2014

@zuzkaanicka ja hovorím, že to nieje môj stýl. Proste upozorniť ok, ak moje upozornenie druha strana ignoruje, tak v poho. Al budu jeho fotky zneužite jeho chyba, nech si potom hlavu bucha o stenu on. Ak niekto nestoji o moje rady, nebudem mu všemožnými spôsobmi davať na javo, že ja mam pravdu a on sa ma nad sebou zamyslieť alebo prehodnotiť svoje konanie. Ale tak to som ja, uznavam, že každý sme iní.

zuzkaanicka
10. jan 2014

@vejula jasne, ani moj styl to nie je ... ja som uz na MK viackrat aj pred touto aferou upozornovala (dokonca aj Teba), ze nie je vhodne sa takto verejne otvarat ... ale zvycajne si potom clovek precita ako dotycnej osobe zavidi a podobne somarinky (teda, od Teba som sa nic take nedozvedela) ... ked niekto nechape, ako to funguje, ja ho nasilu presviedcat nebudem ... ak niekto potrebuje cely svoj zivot zdielat na MK, ci youtube-prosim, nech tak robi ... ale potom, nech ani brvou nepohne, ked to bude pouzite proti nemu ... predsa anjelicek je dospela zena, citat a pisat zrejme vie, tak si uz mohla davno nastudovat ako funguje internet ... jednoducho, ak davam svoje sukromie k dispozicii verejnosti, tak uz to nie je sukromie, uz musim pocitat s hocicim ... ak nechcem, aby moje sukromie niekde prepierali, tak ho nevytrcam ... je to uplne jednoduche 😉

dejka77
10. jan 2014

Ked uz hovorite o tom blokovani irriss tak ak sa nemylim bolo tam napisane, ze je zablokovana na 3 mesiace, nie uplne.
Citala som si tu vacsinu nazorov. Vyplyva mi z toho akurat to, ze pravdu vedia akurat tak oni dve a ostatni si mozu len domyslat a mat svoje nazory.

jabadaba
10. jan 2014

@vejula no po mazani dokazov a zamlzovani hysterickym davom (ozaj, kde ich teraz vsetci certi nosia?) uz naozaj len tie domnienky zostali. Kludne to mohol byt aj ten osobny boj co spominas - zalozene na konflikt bolo, Irris zmienila ublizenie jej syncekovi, ktoreho sa mu od Anjelicka dostalo. Inac, teraz ked to pisem tak si veru aj vybavujem jeden zo statusov na Irrisinom blogu, jeden z mala co som si stihla pozriet a zrovna dost rezonujuci. Bola smutna a rozcarovana z podrazu z pomedzi jej virtualnych priatelov. Spominala tam cosi v kontexte zneuzitia niecoho osobneho, tusim informacie, ktoru kedysi uverejnila...a bolo to uz davnejsie. No takze koser tu nie je vela veci. 😝

vejula
10. jan 2014

@jabadaba O tomto fakt nič neviem, zrejme irris o tom ani nechcela verejne rozpravať, ani sa nečudujem, ked to bolo niečo príliš citivé 😔
Len aby som vyjasnila svoj postoj. Nechcem nikoho podraziť. Sme ludia, robíme chyby. KAždý jeden z nas ich urobil mnoho. Sama Andrejka si uvedomila, že ta tema bola chyba. Nerozumiem, prečo admini na jej žiadosť, ked si uvedomila, že jej krok sutočne nebol najšťastnejší, nezmazali temu... 😖

jabadaba
10. jan 2014

@vejula tomu tiez nerozumiem. Ta tema je tu doteraz a je to nefer. 😝 Presne, kazdy robi chyby, kazdy niekedy uleti. Viac ci menej...Voci Anjelickovi ja osobne napr. nic nemam ani som nemala. Total neutral. Len mi nedalo nereagovat na to neadekvatne teatro co sa tu spustilo po jej pisomnom verejnom obvineni z dost vaznych veci. Prislo mi to tu ako scena z hororu - rozjety dav hadze fanaticky kamene. Ze podaktore hanba nefliaska za tie tirady!

helencek
10. jan 2014

@ursul aj toto je o súkromí,či nie 😲

petrisorkaa
10. jan 2014

@katasa Nestalo sa už náhodou asi pred rokom, že "anjel" už raz takto teatrálne vymazala (alebo uzamkla len pre priateľov - to už neviem) väčšinu zo svojho profilu? A dušovala sa, že tu končí? Ale dlho to bez koňa nevydržala a pomaly sa jej profil znovu plnil a zas bola varená-pečená v každej téme? Ja si myslím, že sa vráti, ale normálne pod svojim nickom🙂

katasa
10. jan 2014

@petrisorkaa aj to je možné 😉

petrisorkaa
10. jan 2014

@katasa ak som sa v predchádzajúcej správe kopla, tak sa anjelovi hlboko ospravedlňujem, nepatrím totiž medzi jej fanúšičky, tak možno som si ju s niekým pomýlila, kto vie...🙂

katasa
10. jan 2014

@petrisorkaa tak teraz som ťa nepochopila a to som prudko inteligentná bloncka 😀

petrisorkaa
10. jan 2014

@katasa myslela som to tak, že ak to bol náhodou niekto iný, kto už tu raz urazene mazal profil a ja tvrdím, že to bola ona... vyjadrujem sa ako hotentot🙂

katasa
10. jan 2014

@ursul nič nemiešam.... áno, bola zablokovaná, pre nabúranie sa na cudzí účet.. ale prečo??? chránila totiž svoje súkromie!

zita19
10. jan 2014

@petrisorkaa vyjadrujes sa ako vyjadrujes... 😀 😀 😀 ale podstata zavislosti na likoch ostava 😅 😅

katasa
10. jan 2014

@petrisorkaa bola to ona 😉 ani ja nie som v rade jej fans... osobne proti nej nič nemám, ale ako som už písala, bola proste všade a to je až také "neuveriteľné" 😉

teraz som asi ja písala jak hotentot 😀

ursul
10. jan 2014

@katasa ake?

petrisorkaa
10. jan 2014

@katasa tak predsa si dobre pamätám... už som sa bála, že okrem vyjadrovania mám problém už aj s pamäťou🙂

katasa
10. jan 2014

@ursul čo aké?? aké súkromie? svoje predsa 😉

ursul
10. jan 2014

@helencek len sukromne ip alebo chat si myslim,že je sukromie ked bude niekto vytahovat moju verejnu komunikaciu je to o inom..ty posles sukromnu spravu svojej kamoške ja sa ti do nej naburam a si vyberiem čo mi vyhovuje premotam to na vyhovujuce a potom ta oznacim že mas sukromku v ktorej ohovaras..na tomto principe to bolo u menovanej..to je ok? či?

ursul
10. jan 2014

@katasa vieš každa minca ma dve strany ,ale to ti nevysvetlim ..sudca a zaroven kat ? ona sa naburala do mojho sukromia nie ja do jej..ale ver si tomu čo ti viac pasuje..možes dopadnut podobne kedže menovana sa nestiti takto sledovat viac ludi..keby tu na konovi mam naj naj kamošku a nbura sa niekomu na učet nemala by som guraž to tu obhajovat lebo je to proti moralke a pravidlam..apropo vymazala moju komunikaciu snou prečo asi? aby sa chrumky nedozvedeli jej nazor na vas napriklad? ale isto nie podla vas by to bolo chranenie sukromia..niektore som mala rada,ale neobjektivnost len ukazala pravu tvar..tvoja reakcia je mi už teraz jasna..takže teraz prave ma len možu boliet prsty z tolkych klepov na klavesnicu

katasa
10. jan 2014

@ursul máš pravdu... to mi nevysvetlíš....

ursul
10. jan 2014

@katasa ja ani nejak nechcem lebo ludii čo sa k veciam stavaju ako ty nepotrebujem mat okolo seba ..skratka ste sa nasli ja vam želam vas priatelsky vztah plny ,,uprimnosti,, zo srdca..ver či nie 😉

katasa
10. jan 2014

@ursul nepochopila si ma... nevysvetlíš, lebo na to nemáš 😉

a ďakujem, no neverím 😀