Dom, v ktorom priateľ nechce bývať, nechce predať

15. aug 2021

Co si myslite o tom/ked priatel ma kupeny stary dom/v ktorom sa neda byvat je neobyvatelny a predat to nechce .je na tom uver

sssss123
15. aug 2021

to je to isté ako moja mama má svoj rodičovský, čiastočne obývateľný a každý rok sa minimálne dvaja pýtajú či ho nepredá /velký pozemok tam je, žeby sa tam aj dva domy dali postaviť /, ona nechce, keby je to na mne ja ho predám hneď

simona745
15. aug 2021

No tak stary dom ktorom sa neda byvat tak naco bral uver nan?

sasa1310
15. aug 2021

že je to priateľova vec. Nech si s ním robí čo chce.

zuvelyn
15. aug 2021

Ze je to priateľov dom, priateľov záväzok a priateľov problém a teba do toho v podstate nič 🤷🏼‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
15. aug 2021

To sa neda povedat... dala si malo informacii.
Ak je to napriklad velky pozemok v dobrej lokalite, tak sa oplati ten uver splacat uz len koli pozemku.
Ak je to nieco male, nikede v zapadakove a on sa toho drzi len zo sentimentu, tak potom by mi zacala blikat kontrolka, ze ci s nim pocitat do buducnosti ako s partnerom.

Tu kde zijem sa kupuju normalne perfekne fungujuce domy, bez akehokolvek problemu sa plnu sumu a potom sa demoluju a na ich miesto sa postavi 2x taky velky dom a dokazu na tom pekne zarobit. Pozemok v dobrej lokalite ma obrosky potencial.

taskataska
15. aug 2021

pokial si od teba nepoziciava na zivot, lebo mu plat pri tom uvere nestaci na vydavky tak ta do toho nic nie je co ma, kolko to ma a kolko to stoji

zooeynka
15. aug 2021

....asi setri a zacne prerabat do obyvatelnej formy. Ale domyslat si mozeme hocico

panelacikova
15. aug 2021

to záleží od toho, či ty s tým priateľom počítaš "do života". ak áno, tak si myslím, že je to na prd.

sissy27
15. aug 2021

Keď na to má, tak nech. Ale ak by to znamenalo, že u mňa býva zadarmo, ja platím stravu a nevezme ma ani do kina, lebo na to nemá, tak by bol z neho ex.

simona745
15. aug 2021

Alebo zas daky vymysel lebo pani slecna ani viac tu nekomunikuje

diusqa761
15. aug 2021

Je to jeho majetok za jeho peniaze takže teba do toho ale že vôbec nič neni. Aj keby si tam išiel len raz do mesiaca prdnúť je to jeho vec prečo ho kúpil. Možno čaká kým našetrí viacej peňazí kým začne postupne prerábať. Nie každý dá pomaly celú výplatu šup šup do prerábky a je celý mesiac potom chleba vo vajci. Skôr ma zaráža že "frajerka" rieši niekoho druhého majetok keď nieste ani manželia, ani spoločné to nieje ani nič. Keby mám "frajera" čo rieši môj majetok a kázať čo si mám robiť so Svojím majetkom za Svoje peniaze tak mu odporučím pobyt v blázninci ak by si naozaj myslel že má právo mudrovať a rozhodovať o mojich veciach.

thoughtfulweirdo
15. aug 2021

Úprimne? Pokiaľ by som mala na splácanie úveru, ani ja by som na jeho mieste nepredala a podržala ho ešte pár rokov. Ceny pôjdu hore.

janinah
15. aug 2021

Peniaze sa rozkotulaju.nehnutelnost má cenu vždy.hlavne pozemok.tiez si tak držím dom.

maminkadeticiek
15. aug 2021

Myslom ze je to presne ten tym ze "hlavne ze mam!Nech mi to aj spadne na hlavu ale hlavne ze mam."

taga
15. aug 2021

Investicia ako lusk! Ak je to na dobrom mieste, nechapem, co sa cudujes. Pozemok (aj ked so starym domom) je najlepsie, co moze clovek v sucasnosti asi mat

autor
16. aug 2021

@taga jj/ae to ze nema kde zit zena s dietatom je pase hlavne/ze bude investicia/zmyslanie hupaceho kona

zooeynka
16. aug 2021

Ta dotycna zena sa ako pricinila o to, aby mala kde s dietatom byvat? Ci len porodila a caka ze o nu bude postarane?

autor
16. aug 2021

@zooeynka ty si pinda/obaja sa maju na tom podielat

zooeynka
16. aug 2021

A ty si sa cim pricinila?

taga
16. aug 2021

Zmyslanim hupacieho kona si myslela mna? No, keby si od zaciatku napisala, ze si partnerka s dietatom, a nemate kde byvat, ze ste de facto 'rodina' a on riesi kupu neobyvatelneho domu, mozno dostanes ine odpovede.
Ale ak sa takto bavis aj s nim, a takto spolu riesite problemy, ze sa vyjadrujes v style 'citajte mi myslienky' , tak je jasne, preco si v situacii, v akej si

andreatytler
17. aug 2021

Precitaj si co si napisala, pred tym ako zacnes urazat ludi, ktori ti slusne vravia svoje nazory.

anja27
17. aug 2021

@zooeynka len porodila? Ako mozes toto vobec napisat...zasnem nad niektorymi zenami

michaela789
17. aug 2021

A prečo by ho mal predávať? Či len tak, lebo ty si si zmyslela? 😅 Nehnevaj sa, ale mňa tiež nikto nevypocuva prečo nepredám starý mixér alebo akvárium čo už nevyužívam a asi ani nebudem.
Ak je majiteľom on a nevyžaduje nijakú aktivitu (či už fyzickú alebo prispievateľsku od teba) tak je to jeho vec. Navyše, investične je to podľa mňa v dnešnej dobe rozumnejšie takto si držať peniaze v nehnuteľnosti ako niekde v banke. Možno je dom neobyvatelny ale to neznamená že je bezcenný, o pozemku nehovoriac.
Nechaj ho nech si so svojím robí čo chce.

danielinaa
17. aug 2021

Tak mozes si za vsetko sama. Ja som stara zastarana koza, 36 rocna, ale pre mna dieta jedine po svadbe. A urcite by som mala co to nasetrene, nielen nohy roztiahnut a chlap nech sa stara. Ked takto vyskakujes na zeny, co ti chcu v dobrom poradit, aka si asi k chlapovi? Je len otazkou casu kedy ta kopne do zadnice a maximalne ti bude prispievat vyzivnym na babo ale na teba ako partnerku sa vykasle. A chod si kam chces, aj do azylaku. Mozno si aj babo vysudi, ak nemas kde byvat...keby si bola manzelka, len tak ta nemoze vykopnut, ale vy manzelia nie ste, takze uz mas len oci pre plac.

danielinaa
17. aug 2021

@zooeynka mna toto zaraza na niektorych dnesnych zenach. Nic nemaju, hned chcu dieta a chlap nech sa stara.

zooeynka
17. aug 2021

@anja27 a co? Porodi priatelovi dieta, ani nie manzelovi, sama bohvie ci niekedy pracovala, a ci nieco do buducna nasetrila, proste porodi a caka ze niekto kupi byt a zapise ju do listu vlastnictva? Ved preboha rodim az ked mam nejake podmienky pre seba aj dieta, nie cakat co mi kto zariadi, kupi...a teda nehnevaj sa, ale porodit dieta mozu tomu dotycnemu priatelovi aj dalsie 3 zeny, cize stavat sa na piedestal ze JA som mu porodila dieta je smiesne.

zooeynka
17. aug 2021

@danielinaa ...a potom sa divia v akych srackach sa pol zivota placaju. Praca ziadna, materska bohvie ci ma narok, byvanie kade-tade len nie vo svojom, ale naroky maju aj ked same nic dokopy neponukaju....

anja27
17. aug 2021

@zooeynka ano v tom suhlasim ale ako si to napisala to mi prislo dost nevhodne ze iba porodit dieta sama dobre vies ze to je samo osebe dost narocne a ako velmi to zasiahne do zivota zeny kdezto chlap sa niekedy ,,len" vyfrca a je urobene. Treba hladat kompromisy. Poznam take pripady aj kamoska tiez su zobrati on ma dom ona nic nakupila mu tam vybavenie sice za svoje take ze spotrebice a tak ale inak nic. No financie maju pol na pol aj ked su manzelia kazdy co si zarobi ma. a maju uz aj dieta

anja27
17. aug 2021

@zooeynka a samozrejme ze nie je vhodne spoliehat sa na chlapa ze mam s nim dieta tak tam vsetko konci lebo potom moze zena na to doplatit v tomto samozrejme suhlasim. ja by som sa napr nemiesala do niecoho co by si moj kupil sam a platil pokial by to nezasahovalo do inych veci hej