Klimatizácia. Oplatí sa zainvestovať, či stačí lacnejšia?

aminak
26. jún 2019

Ahojte tieto horúčavy má začínajú zabíjať preto by som sa chcela spýtať či máte skúsenosti s nejakou dobrou klimatizáciou ... neviem či sa oplatí investovať alebo stačí aj taká lacnejšia ... čo som pozerala v Nay electrodome tak tam mali takú jednu väčšiu za 500€ a potom take za 200€ tak vôbec neviem ... ďakujem za každú radu 🙂

romana1410
26. jún 2019

Ahoj ale myslíš prenosnú alebo montovanú na dom ? 🙂

aminak
autor
26. jún 2019

@romana1410 lepšia by bola prenosná ...🙂

domka1205
26. jún 2019

@aminak ahoj my mame podkrovný byt a je to tu teda na nevydržanie, cez deň 32stupnov a podobne 😁 3 dni dozadu som objednala klímu, ja som si robila take porovnania asi týždeň, cena sa odvíja od výkonu a m2 ktoré ti vychladi..tie lacné som pozerala a boli tak do 15m2..mame spojenú kuchyňu s obývačkou a tu som väčšinu dňa, tak som kúpila do 30m2..zatiaľ veľmi fajn, dá sa nastaviť teplota aku chceš, ochladenie je citeľne určite..https://m.alza.sk/ayrton-aym-12-d2920255.htm#popis

ertlovik18
28. jún 2019

@aminak len pri prenosnej prizeraj aj na hlucnost, lebo pri prenosnych je casto problemom to, ze su o dost hlucnejsie ako ked mas original klimu montovanu.
A zase prenosne nie su zase az take lacne, ked chces kvalitu a to myslim, ze uz sa potom skor oplati ist do montovanej 🙂

dolka899
28. jún 2019

Mali sme prenosnú whirpool, to len hučalo a efekt skoro nulový. Predali sme a máme montovanú gree a je top. Za minutku vychladí. Odporúčam investovať.

amarilka26
28. jún 2019

Prenosnu urcite nie. Mala som a predala som ju. Hlucna bola velmi a musis mat okno pootvorene aby teoly vzduch isiel von. Zavolala som firmu, pozreli a pomerali byt a navrhli mi aka by bola vhodna. Samozrejme rozne cenove relacie. Som maximalne spokojna.

cickamon
28. jún 2019

prenosne su hlucne, neesteticke a treba mat aj tak vyvod tepleho vzduchu vonku, taze otvorene okno alebo dvere co zasa len privadza teplo z vonku....my si davame klasicku maju prist montovat buduci tyzden tak dufam ze bude ok a cena aj s montazou (podla kabelaze a trubiek) by sme sa mali zmestit do 1000-ky no uz to bude dlhodobe riesenie tak nelutujem trosku priplatit ako vyhodit 300-400 eur za mobilnu ktoru o rok-dva budem chciet vymenit ....