Mám 19 rokov a neviem variť

13. máj 2022

Hanbím sa za to, ale je to tak. Snažím sa naučiť sa, ale stále niečo dokazím. :( Minule som úplne spálila pizzu, že sme ju museli vyhodiť. Ani by to nebolo také zle, kebyže mi to okolie nedá tak vyžrať. Furt mi musia pripomínať, že som neschopná, keď neviem variť a že všetko len dokazím. Ja sa fakt snažím, ale som nemehlo, tak to proste nejde tak rýchlo... Cítim sa zle, to je asi jediný dôvod tejto diskusie. Necítim sa byť zatiaľ plnohodnotnou ženou. Ako dlho vám trvalo naučiť sa variť?

tosomja
13. máj 2022

Tak sa vykašli na recepty a var podľa chuti. Snáď si odkukala nejakej základy, vieš, že na oleji treba opražiť cibuľu a potom pridať mäso, osmazit a potom ochucovat. Podľa vlastných chuti. Nerob pizzu, to nie každý vie. Základ je mäso na šťave, zemiaky, ryža, cestoviny. Keď sa naučíš správne ochutiť mäso,budeš vedieť snáď všetko.
Ja som začínala s telefónom na uchu, "mami, a to ako mám nakrájať cibuľu, a koľko oleja mám dať?, Ako dlho opekať mäso atď"...len praxou sa naučíš, na vlastných chybách. A komu sa nepáči, tak nech sa naje doma a príde len na kávu.
A priateľ keď je taký múdry, nech zoberie dózu a ide si pre obed k mamičke. 😃

cicuca
13. máj 2022

Pomaly sa naučíš. Na internete toho máš furu. Najskôr niečo ľahšie - ryža a kuracie mäso na prírodno, vajíčka - omeleta, praženica a postupne pridavaj nové a nové jedlá a neboj sa aj experimentovať. Držím palce a keď budeš chcieť, naučíš sa 🙂

estrella5
13. máj 2022

"Necítim sa byť plnohodnotnou ženou" "Jeho názor je, že muž nemusí vedieť až tak variť" ... Preboha 😐😐😐 V ktorom roku sme? Hodnota ženy sa predsa absolútne neodvíja od zručností v kuchyni. A muž nemusí vedieť variť? Chce umrieť od hladu či čo? Či má byť celý život obskakovaný ženami (najskôr mamou a potom partnerkou)??? Ach jaaaaj..... 😔 Viac by ma trápili tieto názory ako to, že vraj nevieš variť... To chce len čas... Mňa napr. variť nebaví, nemám chuť tráviť hodiny v kuchyni, od hladu neumriem, ale vášnivá kuchárka zo mňa (asi) nikdy nebude.. A čo? 🤔

bellugia
13. máj 2022

Ahoj, ja som v 19tich vedela uvariť tak akurát sáčkovú polievku alebo párky na intráku :D Naučila som sa až keď som sa vydala, aj to postupne. Aj okolnosti ma prinútili sa zlepšiť, veď sáčkové blbosti a pizza sa nedá jesť furt 🙂 No a pri dieťati dupľom. Všetko príde samé. Začínaš,takže to ber postupne... Skúšaj nové veci a nevzdávaj to. Niekedy sa môže stať,že aj recept máš zlý, takže skús to inak. Cesto na pizzu je samo o sebe ten vyšší level (ale mám dobrý recept, napíš) 🙂 hehe.... Takže skúšaj pozvoľna, to sa poddá... Nech sa darí!

autor
13. máj 2022

@cicuca špagety, volské oko a praženicu viem

thoughtfulweirdo
13. máj 2022

No ja by som pri najbližšej výčitke drahého priateľa totálne vysmiala, či je on malý sopliak, keď očakáva, že sa o neho bude celý život niekto starať. Teraz mu vyvára mamička, potom mu bude vyvárať ženička... A kde je jeho samostatnosť? Potrebuje priateľku či opatrovateľku?

lienka9
13. máj 2022

Ja som varit zacala tak naozaj az ked sa mi syn narodil v 32.dovtedy nebol extra dovod ani cas,s manzelom sme zili dost aktivne a vela casu mimo dom..a nemam pocit ,ze by som o nieco prisla.mne pride skor divne varit a stracat s tym cas ked by sa radsej dalo robit 100 zaujimavejsich veci :D jasne ze rychlovky ako cestoviny,nejaka polievka frcala..ale nic zlozite.

cicuca
13. máj 2022

Super 🙂 tak to ďalej len rozširovať.

mirkava
13. máj 2022

Nikdy som sa naučila variť. Osamostatniť som sa a začala. Upne v pohode som to zvládla. Nie je na tom nič zložité.

viestta
13. máj 2022

Tvoj problém nie je, že nevieš variť. To sa dá naučiť. Tvoj problém je frajer a jeho mama s názormi z 19. storočia. Halooo!!!!! Sme v r 2022, ty sa nemáš prečo cítiť neplnohodnotna žena, lebo to povedal tvoj vymlety frajer a jeho matinka. Ty, sa variť naučíš, skôr či neskôr, ale oni dvaja ostanú zadubeni aj naďalej.

heni79
13. máj 2022

Prepáč, ale vieš uvariť veľmi málo. Pokiaľ sa naozaj chceš naučiť variť - ale kvôli sebe, nie kvôli okoliu a tomu "chlapovi" - skús si nájsť niekoho, kto sa ti bude venovať. Aspoň tie úplné začiatky. Kamarátka? Ak budeš vedieť viac, pokojne kurz varenia. Ale ešte raz, ak chceš ty! Varenie môže byť zábava a vášeň. Možno ťa to raz chytí. A z varenia môžeš mať aj radosť. A ako písali ženy vyššie, si si naozaj istá, že ten tvoj priateľ je ten pravý človek do budúceho života?

januska12323
13. máj 2022

Nájdi si jednoduchú kuchárku a var podľa toho, nakrájať zemiaky nasypat soľ, korenie, kura okoreniť a dat piecť a máš celý obed uvarený. Nabudúce frajerovi a svokre povedz že variť sa dá naučiť ale oni ostanú blbí furt!

cimage
13. máj 2022

Ja som zacala varit ovela neskor, mna to nebavilo a potrebovala som presne instrukcie, nie od oka. Ja som radsej piekla. Mala som par jedal co som vedela. Varil prevazne priatel. Ked sa tvojmu nepaci, nech vari on.

syslik81
13. máj 2022

mam 40 a tiez mi to moc nejde :D ale hladom neumieram ani ja a ani mala .. a spalena pizza u mna je zazrak ak nieje

andrejka1974
13. máj 2022

Pozri ja tiež neviem variť ako moja mama a to už mám 48 a to sme od hladu ešte neumreli a môj muž nevie variť vôbec a stravujeme sa len doma

bombulka1987
13. máj 2022

Nechápem Tvoje okolie. Ako, ja som sa mojej babičke aj mamine motala v kuchyni pod nohami od mala, aj mi dosť vecí dovolili. Potom babička zomrela (mala som 13) a tak už som cez prázdniny nemala s kým byť (rodičia v práci), tak mi mamina nachystala do hrnca a inštruovala (aj cez telefón) ako to navariť, no dáko to nakoniec šlo. Nevravím ale koľkokrát som sa zabudla na internete a pripálila si obed 😀 Ale tak postupne som si zvykla, dáko sa to stále dalo zjesť. Teraz mám 30 a až po viac ako roku som našla spôsob ako uvariť ryžu, s ktorou som konečne spokojná (mamina ju robila inak). S kysnutým cestom sa hrám už asi dva roky a no, občas to vypáli dobre a občas je to celé zle a vôbec nechápem prečo, ale nedá sa to jesť, tak to skončí u sliepok a králikov. Občas aj presolím jedlo, ale zväčša je to ok (alebo dosolíme na tanieri). No mám dobrého muža, vždy mi pekne poďakuje aj pochváli, hoc mne je niekedy do plaču z toho čo sa mi zas nepodarilo. Nevešaj hlavu, skús variť a skúšať jedlá, ktoré Ti chutia, na ktoré sa budeš tešiť, že si dáš 🙂 Niekedy aj recept ktorý nájdeš proste nie je ono, hľadaj iný. Skús videá na YouTube, kde vidíš ako to robia. A P.S. ak máš chlapa, čo len kritizuje, nepochváli ani za snahu a ešte k tomu má tiež kritickú matku, odporúčam nájsť si iného chlapa.

emily217
13. máj 2022

ja len toľko - hodnotu ženy neurčuje to, či vie variť alebo nie a keď nevie, neznamená že je neplnohodnotna 🙂.

mima86
13. máj 2022

Ja mam 36 a tiez neviem poriadne varit. Ale mna to aj hrooooozne nebavi. Ked som zacala byvat s mojim muzom v 19tich byvat, prve som mu povedala,ze neviem varit a ani to robit nebudem 🤣 on vie a bavi ho to celkom. Ja pomozem aspon s cistenim zeleniny,krajanim atd... a inak voooobec sa za to nehanbim 😉

blah24
13. máj 2022

Jeej muj manzel vari lip jak ja. Nestydim se za to. Naucila sem se varit az pro detech po 30ce a vetsinou varim podle receptu. Rozhodne si z toho hlavu nedelam

stefi_k
13. máj 2022

Môj otec ma 82 rokov a vari vynikajuco a to sa da povedat že je človek narodeny v inom desatroči ako tvoj priatel a nemal potrebu nikoho ponižovat, o vareni ma naučil viac ako moja mama. Vieš niekoho kritizovat za niečo čo sam nevie je trohu cez čiaru. Ked chce jest mal by sa podielat na tom aby bolo čo, rovnako aj on zašpini tanier, použije pribor, zašpini nieco a mal by sa podielat aj na na tom upratat to, nie preto, že by musel ale preto, ze je to vase spoločne. Ak chce sluzku nech si ju zaplati. Uvedom si jednu vec ako partnery by ste maly byt rovnoceny a jeden druheho podporovat. Ked sa zasekol v minulom tisicročí tak dufam, že po tebe nechce aby si chodila do roboty ale plne bude financovat teba a deti ? Alebo popri praci maš celu domacnost spravovat ty ? Inak mam v rodine jednu babu, ktora sa v tvojom veku rozhodla ist za karierou, varit nevie poriadne ani teraz a nevidim v tom problem , ma rodinu, dieta, vo svojom obore je fantasticka a predstav si nikto ju nedepta , pretože priority na niekde uplne inde. Trochu by som sa zamyslela nad svojim životom, si mlada maš ešte vela pred sebou, kde su toje priority ?

cee_68
13. máj 2022

Ja mám cez 40, dve deti a tiež neviem 😅. Vybodni sa na to.

komplikovana
13. máj 2022

okamzite si vyhod z hlavy myslienku, ze sa necitis byt plnohodnotna zena kvoli vareniu. Na tom hodnota cloveka nestoji, aj ked ti to vycitaju. Varenie sa da naucit. Skor sa zameraj na priatelovo spravanie. Tie blbe reci, ze zena patri do kuchyne uz davno nie su platne.

autor
13. máj 2022

@heni79 Viem, že zatiaľ viem uvariť veľmi málo...preto sa snažím učiť

autor
13. máj 2022

@viestta
Keď ja neviem... Milujem ho 🥺 Snáď zmení postoj. Prosila som ho, aby sme skúsili variť spolu. Dúfam, že na to prikývne

spadnutaslivka
13. máj 2022

to sa učí skúšaním. Nikto učený z neba nespadol 😉

tara42
13. máj 2022

V 19 som ani ja nevedela varit keďže som bývala u rodičov, neriešila som to v tom veku. Naučíš sa časom. Ja som začala tak poriadne varit až okolo 22 keď som sa osamostatnila.

viestta
13. máj 2022

Nezmení, toto sa nezmení, on je v tomto vychovaný. Hlavne sa nevydáva a nemaj s ním.dieta, kým si nebudeš 200% istá, že ťa vždy podrží. Ale obávam sa, že nepodrzi, keď ta depta aj za pripalenu pizzu. Co bude v naozaj vážnych situáciách?

jaroe
13. máj 2022

Nestresuj sa kvôli tomu, nestojí to za to. Ja som tiež mala mindraky v tom veku a úplne zbytočne. Mala som pocit, že som nejaký vadny kus ženy. Variť som sa naučila, keď bolo treba. V teenagerskom veku ma to ani nebavilo, ani som nebola nútená variť. Teraz ma to síce tiež nebaví, ale musím😁 .

svetlonos
13. máj 2022

Oo tak dostala som sa po rodinu a hlavne priatela a kusok skorosvokry. Priatela posli kade lahsie aj s premudrelou materou,lebo maminka vzdy bude pre neho naj kucharka. Keby boli vsetci co k comu tsk ti pomaly troezlivo nieco ukazu a naucia ta. Od svojej rodiny sa casom odstahujes a budes varit kludne bez blbych reci sama vo svojom. Ozaj to zvaz s tym priatelom ked uz teraz sa tak chova.

laurita285
13. máj 2022

Moja sestra má 40, odchovala 4 deti a vie uvariť akurát tak kávu, neviem čo je na tom také na zrútenie, že nevieš variť 😀