Mám vrátiť kupujúcej peniaze?

pupinka108
18. máj 2012

baby poradte, mne sa stalo, ze si odomna kupila slecna sice registrovana, ale bez prispevkov, inzeratov a hodnoteni tenisky, pc 60, dala som jej ich za 11, vo vybornom stave a teraz mi pise ze su jej velke a chce naspat peniaze. pritom som uviedla na milimeter presne miery... povedala som jej ze ma to mrzi, ale ze nech si ich teda preda dalej a ona ze nie, ze nemam svedomie a ze ich hned aj posiela a chce vidiet ci hodnotenia o mne su pravdive a blabla, strasne sceny, litanie nezrozumitelne... no, neviem co mam robit, fakt... posielala som jej to na P.O.BOX dokonca.. ach, ako keby som mala cas kazdy den chodit na postu.. raz poslat, potom to vyzdvihnut... co by ste robili na mojom mieste baby?

ivka144
18. máj 2012

Ak si uviedla aj dlzku v cm, nielen velkost, tak co uz. Podla mna je to prirodzene riziko, ked sa kupuje cez bazar a nemyslim, ze by si jej to mala uznat (obzvlast POBox, bez prispevkov). Ak mas ale pocit, ze Ti svojimi blbymi komentarmi len uskodi a chces byt ustretova, tak ok, mozes, ale vratit potom samozrejme cenu po odpocitani postovneho-balneho (a to ignorujes to, ze mas behat na postu.)
Osobne som uz kupila nieco, co nam potom nebolo dobre a nenapadlo mi to vratit (teda takto bazarovo).
Podla mna o opravnenosti jej poziadavky hovori aj jej pristup. Keby Ta pekne poprosila, ze ju to prekvapilo, ale ze to pre nu nie je pouzitelne a ze pre nu je tych 11e vyznamnych atd, ale drzo si narokovat... nemam rada taky pristup.

mimkao
18. máj 2012

keď nie je ochotná na seba brať riziko, že kupuje bez vyskúšania, tak nech nekupuje cez net. Určite by som jej peniaze nevrátila. Mala si svoje nohy pomerať, aby si bola istá veľkosťou... 😖

katrinka8
18. máj 2012

Ahoj, ja si tiez myslim, ze nevratit. Alebo vratit s tym, ze odratat naklady na postovne - ak chces teda mat uplne "dusu na mieste". Ale vseobecne si myslim, ze aj keby sa nieco take stalo v normalnom internetovom obchode, tak by jej to neuznali ako reklamaciu, najma ak si uviedla rozmer. Je to jej problem, ked si nedokaze zmerat svoju velkost - a kupa tovaru cez internet je aj v tomto riziko, kazdy s tym musi pocitat 😉

penelope2066
19. máj 2012

ja by som jej peniaze nevratila. ak boli udane vsetky miery tak nevidim dovod. ja som kupovala cez bazar 2x. 1x to bol taky kozacik a aj napriek tomu ze bola udana velkost mi vobec nesadol ale peniaze som spet nepytala nakolko to bola mensia suma, myslim ze nejakych 10 eur,kabatik som posunula dalej. a druhy nakup bol taky spolocensky kostym ale tam som bola dopredu dohodnuta s predavajucou, ze ak by nesadol poslem jej to spat a ona mi vrati peniaze. ale kostym sadol takze nebol problem 🙂

bobocka
19. máj 2012

urcite nic nevracaj.ja som si tiez kupila cez bazar par veci,ktore nesadli a neziadala som od dotycnej peniaze.holt je to bazar a nie vzdy to sadnut musi ,aj ked velkost sedi.co sa tyka obuvi,tak to je totalny risk cez bazar kupovat,kedze kazdy mame ine chodidla,siroke,uzke...a pokial je obuv nosena,tak to uz toboz.zlava z povodnej ceny je riadna.ked tovar nesadne,tak sa posuva dalej.

labelo
19. máj 2012

ja neviem,ale ja osobne som tiez predavala nejake veci a vzdy ak niekomu nieco nesadlo som bola ochotna ,aby mi tovar vratili,nechapem preco nechcete vratit peniaze za tovar, akože predala som zbavila som sa a hotovo a ty s tým rob čo chceš??? 😖 ja som teraz tiez kupila topanky dokonca tu na konikovi , pisala som si s predavajucou ,aby mi to zmerala a topanky aj tak prisli o cislo mensie,tovar vobec nechcela vratit a penize tiež nie,ešte mi napisla tusim,že aj zle hodnotenie aká ja som ....nakupujem vascinou na MMB a vzdy som sa stretla len s ochotou, ak tovar nesadol mohla som ho v pohode vratit