Máte knihu od Bukovského Hneď to bude anjelik?

pimpulienka
23. nov 2011

Oplati sa kupiť? Sú tam dobre recepty? Ďakujem

dadaba
23. nov 2011

ahoj ...nemam ale citala som o nej...

sunday1
23. nov 2011

Ja ju mám, mimi len čakám, tak som recepty ešte neskúšala, ale zdajú sa mi celkom fajn. Aj tá druhá knižka, s ktorou je kuchárka balená je fajn 😉

lili777
23. nov 2011

Ja mám ostatné, páčia sa mi. Už som napísala Ježiškovi, že som prosím aj túto. Ale rada si prečítam názory...

poussin
29. nov 2011

Ja ju mam. Dostala som ju tento vikend od svagrinej a som z nej uplne nadsena. Vo vacsej knizke je kopec informacii o vyvoji dietata atd. a v druhej su recepty.

Mensia knizka obsahuje recepty pre jednotlive vekove kategorie. Su tam popisane jednotlive potraviny vhodne pre ten ktory vek. Je to vyborna pomocka pri priprave jedal. Obsahuje vzorove jedalnicky v zime a v lete. Uz som bola v obchode a nakupila potraviny odporucane v knizke.

kvetinka211
29. nov 2011

tiez zvazujem kupenie, skoda ze je taka draha v tom dvojbaleni ;( inak by som ju uz davno mala doma ... obavam sa ci nebude prilis povrchna a plna smajlikov ako ostatne knizky od dr. bukovskeho (aj tak ich rada citam) tak piste tie co ju uz citate aky z nej mate pocit

ladytt
26. dec 2011

Ako sa vám páči tá kniha? platí sa kúpiť? čakám ohlasy 🙂 ďakujem

katarina822
26. dec 2011

ahoj my sme si tiez kupili teraz pod stromcek je super odporucam kopec informacii a v tej druhej sikovne receptiky. 🙂

suee
26. dec 2011

Ahoj my sme tiez dostali pod stromcek spolu s knihou Navod na prezitie pre bejby a neviem si ich vynachvalit.. su SUPER akurat sme v obdobi, kedy zaciname prikmovat a velmi mi pomaha 🙂 ODPORUCAM OBE 🙂

jajka0211
26. dec 2011

ja som dostala na vianoce a podla mna je super 🙂 ale to su dve knihy, osobitne sa vraj neda kupit 🙂

lucy56
26. dec 2011

ja ju mam doma,citam ju ,som asi v polovici je velmi podrobna, rozobrate su tam vsetky oblasti zivota babatka aj vacsich deti, dost mi pomohla napr. pri uspavani, dojceni a tu z receptami este nevyuzivame lebo na prikrmy si este pockame zo dva mesiace

mia551
26. dec 2011

su to dve knihy, nedaju sa kupit samostatne - to vraj preto, ze povodne chcel napisat jednu knihu, ktora by vsak zrejme nevyzerala "seriozne", keby v nej polovicu predstavovali recepty... preto to oddelil a vydal to ako dve 🙂 pocula som to, ked o tom hovoril v telerane...
ale ku kniham. ja som si ich kupila hned ako vysli, este zaciatkom novembra, a mozem povedat, ze su velmi dobre. Hlavné pozitíva: na rozdiel od podobných kníh, ktoré sú prekladom zahraničných diel, reálie tejto knihy vychádzajú zo slovenských pomerov, a sú tak ľahko aplikovateľné... a ďalej, ako uvádza sám Bukovský, kniha používa informácie z rokov 2008 – 2011, teda najnovšie informácie....
Sú tam celkom aj (pre mňa) revolučné informácie, ak napr. tá, že deťom je lepšie dávať nízkotučné mliečne výrobky ako plnotučné, a to preto, že čím viac tuku obsahuje mliečny výrobok, tým obsahuje viac toxínov, ktoré sa viažu na tuk (pesticídy, zvyšky hormónov ap.). Bukovský odporúča preto radšej nízkotučné a tie doplniť zdravými tukmi vo forme panenských olejov, avokáda a olejnatých semien...
recepty uvedené v knihe vychádzajú zo zdravej výživy - ten, kto sa vyslovene zdravo stravuje, možno ani nenájde nič nové... ja recepty chápem skôr ako výbornú ukážku toho, aké jedlá deťom dávať (a aké nie).
čo ja oceňujem veľmi vysoko je spôsob, ktorým odporúča zavádzať prvé príkrmy. ja to mám síce s mojou malou už za sebou (môžem povedať, že som o tom prečítala celkom dosť, krížom krážom rôzne zdroje, a aj tak mám s malou problém doteraz - chce papať len veľmi málo a len vybrané veci... stále som mala pocit, že robím niečo zle... išla som štandartne v poradí zelenina, potom mäso, ovocie a kaše). Bukovský, opäť pre mňa tak trochu revolučne, odporúča začať kašami, zo zeleniny len zemiaky a mrkva, ostatné až od 7.mesiaca, no stále na prvom mieste sú kaše doplnené zeleninou a ovocím (neskôr), mäso v podstate až okolo 10.mesiaca... po mojich skúsenostiach cítim, že toto je ten správny postup a je mi tak trochu ľúto, že kniha nevyšla pred polrokom... 🙂
akosi som sa rozpísala, ale to len na priblíženie kníh. moje hodnotenie, URČITE ODPORÚČAM 🙂

chovancova27
28. dec 2011

Čaute, knihu sme si objednali u ježiška🙂 mame skoro 11 mesiacov, kniha je uplne super, pomohla mi v rozhodovaní, či mám malého odstaviť alebo ešte stále dojčiť, ďalej sú tam super recepty, už mi dochádzala inšpirácia, malý nieje veľký jedák, ale tieto recepty mu strašne chutia, takže veľká spokojnosť. Je vnem kvantum informácií, jedna zaujímavejšia ako druhá, kopec prekvapivých info a rád... ODPORÚČAM🙂

rossalinda
28. dec 2011

ja som ju cakala pod stromcek ale dostala som TWILIGHT SAGU čo ma tiež velmi potešilo, no aj tak idem zajtra do obchodu a kupujem ... potom napisem

bamartinka
28. dec 2011

Ahojte, ja som ju dostala od Jeziska, aj ked neviem presne preco, kedze mam uz 2 a 3 rocnu babu a vela veci sa nas uz netyka. Takze prelistujem a uvidim 🙂

katrinka8
31. dec 2011

Aj mne ju doniesol Jezisko 😀 Paci sa mi. Je tazko povedat, ci sa oplati, podla toho, aky mas nazor na zivotny styl 😉 Ak si za ten uplne zdravy, tak sa oplati, ak si za taky viac - menej bezny (nieze nezdravy - tak to uz vobec nebudes citat😀 ) - tak su tam zaujimave veci, co sa clovek dozvie vseobecne o detoch, ich vyvoji a pod. Hoci v kapitole o dojceni boli niektore veci pre mna dost diskutabilne. To varenie je tiez fajn - myslim recepty - hoci si tiez myslim, ze moze byt dost problem zohnat niektore suroviny, ak nebyvate vo velkom meste ☹ Verim tomu, ze onen zivotny styl je spavny a zdravy, ale trochu prehnany, musel by clovek zit vo vakuu asi, aby to mohol tak dodrziavat - resp. obklopeny ludmi, ktori to budu tiez dodrziavat, co nie je vo vsetkych rodinach asi mozne. Ale co sa mna tyka, mna kniha potesila a urcite je pre mna hodnotna a stotoznujem sa s vacsinou nazorov v nej 😀

lutsy
11. jan 2012

je velmi dobra, aj ked @kvetinka211 je tam plno smajlikov 🙂 a aj komercna, napr velmi propaguje produkty z DM drogerky, je tam plno zaujimavosti, co jest pocas dojcenia napriklad ma dost prekvapilo ze odporuca strukoviny, orechy...
recepty som skusala aj pre nas dospelych sa daju pouzit, drahy je vegetarian tak sa tam da najist inspiracia, ja som uz nevedela co mu vymyslat, tak som v kuse opakovala par jedal, rizota , cestoviny a tu je fakt dost zaujimavosti

monram
11. jan 2012

odporúčam, kopec informácii, hlavne prehľadné obe knihy....

bobosok
2. feb 2012

Zdravím kocky, mam tuto - tieto knihy a som s nimi spokojna su fajn zdrave moderne sikovne... len si neviem nejak rady. Moje bejby ma 15 mes, tak som sa chcela opytat, lebo mi to nie je jasne, ktore recepty su pre deticky od 1 do 2 rokov?? Lebo na jednej strane pisu recepty pre 10-12 mes deticky a na dalsej strane su uz recepty pre deticky od 2 rokov a nejak mi nie je jasne ktore recepty su medzi prvym a druhym rokom... poradite???? diky

tenty
2. feb 2012

@bobosok druhy rok zivota je predsa po dvanastom mesiaci veku, ci nie? cize 10-12 mesiac a potom 2.-3-rok, cize 13. 14. 15. 16. atd mesiac je druhy rok veku 😉 😉 😉 😉

inka070707
2. feb 2012

Tiez som toto riesila, syn bude mat 14 mesiacov, chcela som pisat autorom, ci je to nejaky umelecky zamer, ze prave recepty pre 1-2 rocne deti tam chybaju, alebo sa len strany stratili, je mi to dost divne.

matita
2. feb 2012

no, nie je to napisane uplne polopatisticky, ale 2 rok zivota zacina od toho ukonceneho 12-teho mesiaca. cize kapitola "2 - 3 rok" je prave pre deti po 12-tom mesiaci do ukonceneho 3 roku zivota.

crapula
2. feb 2012

neoplati. iba ak si vegetarianka.

snehulka24
8. feb 2012

Tiez odporucam obe knizky, aj ked niektore recepty dcerke nechutili. Uznavam nazory MUDr. Bukovskeho a ak aj ty, tak sa ti to oplati 😉 A co sa tyka ceny, mozes knizky odlozit pre tvoje dieta alebo aj darovat 😉

lelacrima
27. feb 2012

podla mna je kniha super, a nedaj sa odradit vyrokmi @crapula a pod. Z jednineho dovodu, ja nie som vegetarianka vobec, maso milujem a varim aj synovi, a ta kniha je praveze dobra vtom, ze Ta oboznami moznostami, ake robit detom zeleninove a ovocne jedla, ktore mozu chutit a su zdrave. Su tam aj zdrave sladkosti (a ked sa povie zdrave, neznamena to, ze su to nejake pecene jablka a pod. - vafle, ovocny kuskus a tak, same mnam aj pre dospeleho). jedine, co ta moze odradit, je ze idu traja autori, nie len bukovsky podla svojho, teda miesto kravskeho mlieka davaju sojove a tak... ty to mozes nahradit bezlaktozovym mliekom, prip. vyskusat to sojove... nie je zle. Neodpotuca cukor, skor melasu (nas maly to lubi), alebo javorovy cukor... uprimne, nie su to take drahe veci a dlhsie vydrzia, napr stevia je super (ziadne kalorie, neskutocne sladka ale), terab vyskusat knihu, podla mna sa oplati

janulkan
27. feb 2012

@inka070707 @bobosok pre vas platia recepty 2. az 3. rok (preklad druhy az treti rok zivota), zacina to ukoncenym 4. mes cize piaty mesiac zivota a kniha konci ukoncenym siestym rokom 🙂

inak aj ja knihu odporucam, ako zacinajuca maminka som rada ze som si ju kupila este skor ako zacneme s prikrmami a aspon mam jasno v tom co varit a ako a kedy podavat a nemusim sa trapit s vymyslanim a hladanim, stale su to len odporucane jedalnicky ku ktorym mozem nieco pridat (napr masko a pod) a 🙂

poleva
28. mar 2012

výborná knižka

dokocaidovoza
28. mar 2012

aj ja odporucam. tu su na knizku viacere recenzie, vsetky pozitivne http://www.babyrecenzie.sk/recenzie/produkt/35812/

zuzka38
28. mar 2012

sno, ano , ano 😉

nice202
28. mar 2012

ano, kupila som si ju a trosku poopravila nazor. uz som z nej aj varila, paellu a bola vyborna....inak sme doma mäsoví

baklik
5. apr 2012

baby, tuto knihu najdete aj nete na stiahnutie zdarma, staci zadat nadpis do google a najdete hned 😉