Meno pre dievčatko

lexi245
14. máj 2019

Ahojte kočky chcela by som vás poprosiť na inšpiráciu nejaké dievčenské mena kľudne aj nezvyčajne. 😃 môžu byt aj chlapčenské
Čo hovoríte na meno pre dievča Dalia ?
Ďakujem 🙂

demonka5
14. máj 2019

@lexi245 ahoj Dalia je krasne meno,ja mam Oliviu som si myslela,ze jej budem hovorit Lia ale pri prvom osloveni ju volam Oli,Olika😁

marguay
14. máj 2019

@lexi245 Oliviu nie, ani Emu, Nataliu, Sofiu, Ninu....tychto je vsade kopec. V kazdej triede bude dievca s tymto menom jednou z mnohych. Rodicia by mali byt originalnejsi. Ani dospelemu by sa nepacilo, keby prisiel do kancelarie s menom napr Nina a tam xy dalsich Nin, neprijemne.....

ninkabn
14. máj 2019

My máme Ninku a Sárku, ale zvažovala som nad Ester, Alexandra, Nela😉

tyrkysova_kobyla
14. máj 2019

@lexi245 ano, Oli, rovnako ako Tami, Moni, Pati, Zuzi...

sazumak
14. máj 2019

Mňa zaujala Eliana 🙂

shee11
14. máj 2019

Marta

pusinka263
14. máj 2019

My mame Lea a Ela, keby sme mali este jedno dievca,zvazovala by som meno Aurora.

jankoduraj
14. máj 2019

Ahoj.... Ja mám doma dve baby. Jedna je Terezka a druhá Alžbetka.

nelly2013
14. máj 2019

Ja mam Nelly ale keby som mala druhu dcérku tak by som jej dala meno Adelka😊

evaachesa
14. máj 2019

Janka, Lucia

katarina595
14. máj 2019

Ja mam dcerku s menom Dorotka a keby bolo druhe dievca tak dam meno Šarlota.... a chlapcovi je strasne tazky vyber mozno František

zulumilo
14. máj 2019

@hisinfernalmajesty myslim,ze aj obycajne Anabela alebo Šarlota su na svk v pohode. naco tie zdvojenia !??! 🤦🙄

zulumilo
14. máj 2019

@marguay a preto by sa mali ludia spamatat a zacat davat normalne slovenske resp slovanske mena. ked uz chcu aj meniny oslavovat. a v neposlednom rade-myslite hlavne na to dieta!!! Lebo mat dieta Auroru... 🤦

zulumilo
14. máj 2019

@lexi245 mam v blizkosti oliviu a volaju ju olivia. naco zdrobneniny?? k niektorym menam sa jednoducho nehodia.

pusinka263
14. máj 2019

A.este sa mi paci aj Izabela,ale manzel absolutne nesuhlasi 🙂

nika3136
14. máj 2019

@zulumilo
Myslím si, že je to každého osobná vec.
My sme dali meno Emily, lebo som nechcela, aby ju volali Milka, ako jej prababku. A aj je tak, ešte jej tak nik nepovedal. Bol jeden pokus o Emilku, ale rýchlo som zakročila. Aj keď sa mi nepáčia žiadne zdrobnelinky, ľudia si ich aj tak vytvoria.
90% mien nemá slovanský pôvod, aj keď sú poslovenštené a znejú tak, lebo sa dávajú XY rokov vkuse dookola. Možno je tento nával zahraničných mien podmienený aj tým, že ľudia v dnešnej dobe už cestujú a často študujú, pracujú či žijú v zahraničí a môj bratranec Maroš má problém s menom, lebo na VŠ v Dánsku ho nevedia vysloviť bez toho, aby si lámali jazyk. Dieťa si zvykne. O čo je lepšie meno Dušana od mena Aurora? Nikoho nechcem uraziť. Kamarátkina Olívia je Viuška. Každý máme iný vkus, bolo by nudné, keby sa na Slovensku volala každá žena Mária a muž Ján, nie?

tatkoamamka
14. máj 2019

@pusinka263 ja mam doma chlapceka s menom Leo a dievcatko mame vybrate meno Ella,tak mi to k sebe pekne ide,ze Leo a Ella 😊😍 mame pod.vkus ako pozeram😊😊

hisinfernalmajesty
14. máj 2019

@zulumilo Ja som I'm dala Menaanglicke

bambuliii
14. máj 2019

@lexi245 ja mám Timeu 😉 ale pekne je aj Lea, Dorotka alebo Natália 😉

maskotka812
14. máj 2019

Ako by si ju pekne volala? Dajka? Dalika? My máme Alexandru a Olíviu ♥ celé tehotenstvo som mala pripravené iné mená. Po pôrode keď som videla tváričky hodili sa mi tieto. Vyberá srdcom a intuitívne.

maskotka812
14. máj 2019

@zulumilo my máme Olíviu a voláme ju Oli

maskotka812
14. máj 2019

@marguay v triede sme mali osem Natálii 😂

maminuska
14. máj 2019

@nika3136 to nie je podmienené cestovaním alebo štúdiom v zahraničí , to je obyčajná snaha akože o originalitu ktorá často je skôr kontraproduktívna. To že mám meno ktoré nevie poriadne vysloviť nejaký Dán trápi hádam len Slovákov , len sa spýtaj takého Dána či jeho trápi že ho nebudú vedieť vysloviť v slovanských krajinách .

maminuska
14. máj 2019

@maskotka812 pred 23 rokmi sa mi narodila dcéra , dala som jej meno Natália a bola široko ďaleko v tom období jediná . O dva - tri roky sa asi s nimi roztrhlo vrece.

katrinka8
14. máj 2019

@maminuska - to isté my s Terezkou. Jedna pani suseda mojej svokry, už trochu staršia povedala: Jeeej, to som už roky nepočula, že Terezka. A potom zrazu samá Terezka... A taký paradox, v meste sa u nás narodili za celý rok 3 Terezky, keď sa naša narodila (kamoška mi robí v pôrodnici, tak preto viem) - a všetky 3 sa stretli v 1 triede v škole.

anazuz75
14. máj 2019

@lexi245 Mne sa veľmi páči Marína a Leontýna. Ale máme Katarínku🙂

mandarinka34
14. máj 2019

U nas Maxim a Emma ,este sa mi paci Matus a Nathan,a pre dievca Tamara,Hana,Mia,Eliska,

mandarinka34
14. máj 2019

U nas v rodine je Oliver a Olivia a inak im ani nepovieme naco zdrobneniny mien ,moj syn nepovie tiez inak segre ako Emma tiez sa mi nepaci ked niekto oslovi mojho syna Maxo on je Maxim a vie uz upozornit ked mu povie niekto inak.

annamivo
14. máj 2019

@lexi245 aj u mňa to bolo jasné hneď ako som vedela že bude chlapec 👶😁 a teraz bude slečna tak vyberáme z tých 3 🥰

fide
14. máj 2019

@lexi245 my máme 9 ročnú Elišku a strašne som k nej chcela sestričku Šarlotku no má bratov Šimonka a Matúška