Modlitba

2. mar 2021

Ahojte žienky iba by som vás chcela povzbudiť keďže je dneska utorok aby ste skúsili túto modlitbu ak ste v situácii v kt.si nemôžete pomôcť sami mne veľmi pomohla 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aneta129
2. mar 2021

@deti95060810 presne takých ako píše ta kata bolo... A neraz som videla ako v poslednej minúte zrak aj na krížik v izbe hodili... Ktorý im predtým vadil, ze tam je...

katus226
2. mar 2021

@deti95060810 stojim si za svojim nazorom, nemam sa coho bat. Nema to nic spolocne s tvojimi prisloviami.

katus226
2. mar 2021

@lalenka33 povodny nazov temy bol 9utorkov. Z toho sme mali vycitat akoze co?

lenkakravcova
2. mar 2021

@terezka1947 Rešpektovať áno.
Aj keď I to je na zamyslenie sa - rešpektujem keď niekto verí že kradnúť je správne lebo to ma v pravidlách náboženstva, a teda kradne (?)

Čo ale určite nepochopím je ale stav, ak ma niekto prvé prikázanie "nebudeš sa klaňať, slúžiť iným Bohom, nebude mať modly..." A presne toto tu robí. Porušuje prvé a najväčšie prikázanie svojho náboženstva. Verejne a ešte k tomu volá ďalších aby tak činili.
Dokonca v tom náboženstve ma napísané, že ti co takto činia budú horieť naveky na druhom svete.. Ale asi to nie je dostatočný dôvod to nerobiť. 🤔
Rešpektujem ak si niekto sám vyberie, že chce skončiť zle na druhom svete, ale nech k tomu nevyzyva ostatných na ľúbivé (klamlivé) recičky typu "dostaneš co chceš". Ľudia, ktorí sa nezamyslaju nad vecami a dôsledkami, môžu naletiet a odniesť si to na druhom svete zbytočne.

Nemyslím to v zlom. Treba byť v takýchto veciach veľmi opatrny a obozretny. (dokonca je lepšie byť ateistom, ktorý neverí že Boh existuje, než konať niečo takéto proti Jeho vôli). ☺️

lalenka33
2. mar 2021

@katus226 pôvodný názov témy som nevidela a tie, ktoré reagujú na vytvorenie skupiny dobre vedia čo tie 9 utorky sú keďže je to každý utorok na ploche a každý utorok to pravidelne komentujú nech si vytvoria skupinu

osky
2. mar 2021

Joj,ale ste zeny niektore stiplave.

Keby tu bola tema o homosexualoch alebo podobne "diskriminovanych" to by bolo sucitu a tolerancie.
Ale ked tu hodi nieco nejaky katolik,to je vzdy vojna.utoky,prskanie,pohrdanie....
@lenkakravcova prosim ta,nepis tu taketo blbosti..
Precitaj fi tu modlitbu,skor nez napuses dlhu kazen o nicom.
Neklania sa Marte ani nikomu inemu.
Boh nam zoslal svojich svötych,aby nam pomahali v tazkostiach,aby nam boli prikladom,ukazali smer.
K svätym sa modlime ako k orodovnikom u Boha.
Cize oni sa maju iba za nas prihovarat u neho.
Nikto,dokonca ani panna Maria nie je rovny Bohu a preto ani katolici sa nemodlia k nikomu,len k Bohu.
Niekefy nie priamo,ale prostrednictvom orodovnikov-svätych.
Rovnako je to so sochami ,obrazmi....neklaniame sa im!
To su iba pripomienky.vyjadrenie,v co verime.co vyznavame....je to iba vytvarne znazornene.
Ale urcite sa nikdy nemodlime k obrazu vi doche ani pred nimi neklakame.
Klakame pred nimi,lebo znazornuju toho,koho si uctievame.
To je,ako ked ti mama dala nejaku retiazku s priveskom a ty vzdy ked sa nan pozries,pobozkas ho.
Aöe pobozkas ho preto,lebo ti pripomina mamu-v podstate bozkavas ju..chapes?

Nehladajte problem tam,kde ziaden nie je.
Mame slobodne vyznavanie akejkolvek viery.
A mnohe modlitby ludom pomohli.
No jedine vtedy ,ak sa modlilu uprimne,oddane...
Nie ze...ok.idem.sa modlit a zajtra ma 30000 na nove auto...
Tak to nefunguje!!!

ewka9
3. mar 2021

Z poniektorych komentárov mi je smutno...ďakujem za peknú modlitbu🙏

andreatytler
3. mar 2021

@katus226 Ked budes mat vazne choreho partnera alebo dieta a doktori povedia ze urobili vsetko co mohli ale nevedia zarucit ci prezije, budes sa modlit a budes nesmierne vdacna za to ze boh je a ze sa k nemu mozes modlit. A budes prosit boha o odpustenie ze si bola v minulosti taka namyslena a mala taketo silacke reci.

janai1
3. mar 2021

@andreatytler ktorého boha?

andreatytler
3. mar 2021

@janai1 Nerozumiem, co myslis... to je jedno ktoreho boha. Proste nieco/niekoho, kto je schopny robit zazraky.

janai1
3. mar 2021

@andreatytler aha.... A kto je schopný robiť zázraky?

andreatytler
3. mar 2021

@janai1 ???

lenkakravcova
3. mar 2021

@osky Blbosti?
Napíš teda citáciou z Biblie ktorá toto konanie povoľuje "Boh nam zoslal svojich svötych,aby nam pomahali v tazkostiach,aby nam boli prikladom,ukazali smer.
K svätym sa modlime ako k orodovnikom u Boha.
Cize oni sa maju iba za nas prihovarat u neho"

Poprosím ten citat. Lebo aj Biblia toto zakazuje.

A áno jasne ze aj niečo takéto ľuďom pomôže, ved aj reiki ľuďom pomáha, aj veštenie ľuďom pomáha, aj biela mágia ľuďom pomáha . A asi tusis z ktorej strany tam ta pomoc je.
Ľudia najlepšie naletia na polopravdu neuvedomujúc si, ze sú oklamani, a ze to bude mať pre nich hlbokosiahajuce následky v budúcom živote 😢

terezka1947
3. mar 2021

@lenkakravcova za katolikov-nic zle tam nie je. Evanjelici to beru inak. A kazde z nabozenstiev.to ma "inak".
Preto treba respekt a uctu.
Ja mam celkom dobry "teorericky" prehlad,co kto veri,v com,atd. No napriek tomu je to iba teoria. Nebudem sa k inym nabozenstvam vyjadrovat,lebo vnutorne prepojenia nechapem,neviem preco to prave takto veria.
Preto sa snazim dobre poznat "to svoje".

veronka30
3. mar 2021

Len pre tých ktorí urážajú cirkev,ste tiež matky a máte deti,tak vám dám jeden príbeh rodiny,matka veriaca potajme sa modlila,pod srdcom nosila dieťa,muž bol zásadne proti zakazoval sa jej modliť, vyslovene si to neželal,Boh sa nesmel v dome ani spomenúť,keď prišiel na ňu pôrod sanitka odviezla do pôrodnice,bola už na porodnej izbe,kde na stene visel obraz Pána Ježiša,vtedy prišiel aj manžel za ňou a keď zbadal ten obraz tak vrieskal na celú nemocnicu aby okamžite dali ten obraz dole,že si nepraje ,aby keď sa narodí syn,aby prvé keď otvorí oči,videl ten obraz,syn sa narodil,ale ten obraz a ani žiadny iný nevidel,lebo sa narodil "slepý".Tak vás prosím neurazajte,nemajte blbé komenty na vieru,na toho kto sa modlí, možno neviete či to aj vy niekedy nebudete potrebovať!

lenkakravcova
3. mar 2021

@terezka1947
Ja úplne chápem co tým chceš povedat. Nesnažím sa tu previesť niekoho na inú vieru. Len upozorňujem, že za takéto konanie si musí byť človek vedomý toho ze to bude mať následky v budúcom živote. Ak si niekto vôli peklo v budúcom živote, kľudne do toho. 🙂
Dt a Iz hovoria, že ak toto ľudia urobia, skončia naveky na tejto strane. Nemám problém s tým ak sa pre to niekto úprimne rozhodne, niekto predsa v tom pekle skončiť musí, keď ma byt plne.. Pre tých ktorí tam skončiť nechcú odporúčam riadiť sa radšej podľa zákona.

Nech nie je medzi vami nikto, kto by syna alebo dcéru previedol cez oheň: ani veštec zaoberajúci sa veštbami, ani vykladač znamení, ani hádač, ani čarodejník, 11 ani zaklínač, ani vyvolávač duchov, ani veštec, ani ten, čo by sa vypytoval (orodoval u) duchov mŕtvych. 12 Každý totiž, kto koná tieto veci, je Hospodinovi ohavný. Hospodin, tvoj Boh, práve pre tieto ohavnosti tie národy vyháňa pred tebou.

Keď vám povedia: „Dopytujte sa duchov zomrelých a veštcov, ktorí šuškajú a šepocú,“ tak im povedzte: „Či sa ľud nemá pýtať svojho Boha, ale mŕtvych, aby živí 20 mali náuku a svedectvo?!“ Ak nebudú hovoriť takto, budú ako tí, pre ktorých niet úsvitu.

lenkakravcova
3. mar 2021

@terezka1947
Inak len pre zaujímavosť, čo sa týka iných kníh, tak napr Boh v Korane toto konanie týchto ľudí priamo kritizuje. Bez servítky. Ľudia to môžu brat na ľahkú váhu, ale nech vedia aké to môže mať následky. Chce to niekto skutočne riskovať? Ak áno, je to na ňom. Informácie dostal.

17. Kto väčšiu krivdu môže páchať než ten, kto by si vymýšľal o Bohu lži alebo by za lož označil
Jeho znamenia? Veru neuspejú previnilci.
18. Uctievajú mimo Boha to, čo im neuškodí a ani neprospeje a hovoria: „To sú tí, ktorí sa za nás
prihovoria u Boha.“ Povedz: „Vy chcete oznámiť Bohu niečo, čo by On nepoznal ani v nebesiach
a ani na zemi?“ Jedinečný je, nemá sa Mu pripisovať to, čo nezodpovedá pravde a je vysoko nad tým, čo k Nemu pridružujú.

terezka1947
3. mar 2021

@lenkakravcova predpokladam,ze ty katolicka nebudes. Kladies velky doraz na Bibliu,SZ...ale katolici maju trosku inak.
Nejdem.to rozpisovat.
Ja chapem,co chces povedat a preto pisem,ze kazde vyznanie,ci uz u krestsnov,ci nekrestsnov.to ma "inak". Aj ked mozme poznat teoriu,museli by sme ist do.hlbky u kazdeho,aby sme pochopili suvislosti a preco toto a tamto.
Ale o tom.to.je.
Viera sa neda nastudovat z knihy.
Jednodycho respektujme vieru inych.
Nabozenstvo samo o.sebe nie je zle.
Ludia,kt.v nom su robia to zlo...prisposobuju si ho a ublizuju sebe,inym,aj tomu nabozenstvu nakoniec.

katus226
3. mar 2021

@andreatytler viem ze by si to veeelmi chcela, aby to tak bolo, ale uz prosim ta prestan nasilu tlacit druhym svoju vieru. k tvojej viere by mala patrit aj pokora a ty sa prosto zmier s tym, ze su aj ludia s inym nazorom. a bacha na reci, ze niekto iny bude mat choreho partnera, deti... vies, karma je svina ;)

lenkakravcova
3. mar 2021

@veronka30 Toto je ale iná vec.
Veríš vari, že Boh si vylieva zlosť za vinu iného na niekom nevinnom?
Za co by mohlo to úbohé dieťa, že by sa mu Boh takto pomstil?
To nie je veľmi lichotiva mienka o Bohu. Nie je to pravda co tvrdíš.

Boh takto nekoná.
Je Spravodlivý. Každého súdi na základe vlastnych skutkov.
Neprisudzuj chybu vo vyvine, pôsobeniu Boha. Znevažuješ Ho tým.

terezka1947
3. mar 2021

Myslim,ze tato tema uz od nazvu bola jasna.
Kto chcel....klikol,pomodlil sa.
Naco komenty okolo.
Ja tiez neklikam na temy,kt.mi nic nehovoria.
Dakujem autorke za modlitbu.

lenkakravcova
3. mar 2021

@terezka1947 Neodsudzujem náboženstvo. Náboženstvo je dobra vec. Ma človeka priviesť bližšie k Bohu.
Čo odsudzujem sú jedine klamstvá a prekračovanie pravidiel. To je všetko. Nechcem, aby to niekomu prišlo ako šialená kritika, ale hoc ak to pomôže jednému cloveku v zamyslení sa nad zmyslom života, nad tým ako uctieva Boha (ci už modlitbou alebo svojim každodenným životom), tak budem rada.
Ja sama som vyrastala ako katolíčka a robila všetky tie bludy. Dnes s odstupom času, po štúdiu a porovnávaní rôznych spisov, sa na to pozerám úplne inak. Robila som skoro to najhoršie co sa 1.prikazania týka. 😌 Snáď mi to Boh raz odpustí.
Vzhľadom na tie tresty, ktoré za to hrozia, je lepšie byť agnostikom, dokonca ateistom, než konať modlosluzbu (i neuvedomujúc si ju).

Už svoj vylev končím, nech to tu nezaspamujem. 😀 Kto chce, nech si to preštudujte, možno sa poučí,, kto nie, nie. Každý máme slobodnú vôľu. ☺️

osky
3. mar 2021

@lenkakravcova

Prosim ta akceptuj,ze jestvuje aj ine nabozenstvo ako islam-ktory ocividne ty vyznavas.
Pretoze moslimy su jedni z najproblematickejsich populacii na tejto planete,hned po ciganoch...
/pisem to v globale,nehadzem vsetkych do jedneho vreca.poznam mnoho slusnych a dobrych moslimov,i ciganov😉/
Ale ok.ver si.
A nas nechaj verit nasu vieru.
Vieru hlasajucu lasku k bliznemu.
Necituj koran ked uz chces,cituj bibliu.
Neopieraj sa o vieru,vdaka ktorej aj v dnesnej dobe umieraju ludia vo vojnach.
A hladom trpia zeny i deti...
A prestuduj si novy zakon a hlavne si prestuduj aj ine knihy.
Mnoho svedectiev z nasej,sucasnej doby,kde mnohi su svedkami aj takych veci,ze na prihovor toho ktoreho sväteho ludia daco vymodlili.
A vravis ze uctievame ludi...
A Mohamed bol kto?
Obycajny clovek.
Chlap ,zenaty,bojovnik a vrah...
A toho uctievaju moslimovia.
Takze prosim,netahaj sem koran.
A ak by Boh naozaj sudil kazdeho podla jeho skutkov,to by to mali Moslimovia zratane...
Lenze zase-mozu nevinne zeny a deti za to,ze veria v koran?
Ze je islam taky aky je?
Ved mnohe su tiez len obete....
Takze tieto budu urcite sudene inak....nielen podla svojich skutkov.
Pretoze Boh je spravodlivy,ale hlavne je MILOSRDNY!

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronka30
3. mar 2021

@osky presne,dobre si to napisala

domculik
3. mar 2021

@pribinak Necudujem sa, ze anonymne. Niekto jednoducho nema chut na stiplave poznamky vrtaciek, ktore ti prelustruju hned cely profil aj historiu prispevkov a vymenuju ti hned aj zopar psychickych poruch pripadne 🥴. Aj to tu pekne vidime. Pritom nic zle tu nedala. Je to na kazdeho osobnej voli, ako sa k tomu postavi.

svadlena2021
3. mar 2021

@osky - tvoj koment má potešil už som to chcela napisat ja. Veď to nie je možné aby si niekto zamieňal svätých s falošnou modlou. Mne odobne pomáha svätá Rita , bez ohľadu na to či sa zbavím trápenia je mi príkladom. A o lgbt a podobne tiež súhlasím tam ani peniaze zo štátu nevedia na príde dúhový ale na cirkev ano

rusalinka
3. mar 2021

@lenkakravcova myslíš, že celá komplexná a obsiahla náuka KC sa dá vysvetliť jedným veršom z Biblie, o ktorý žiadaš? 🙂

Už dávno som si všimla, že katolíckej viere najviac "rozumejú" a najradšej ju vykladajú práve nekatolíci, ktorí o nej nemajú ani šajnu.

No ale... predsa len, teda na zamyslenie, ako funguje logika Boha:
1. Povie - nebudeš mať iných bohov, nevyrobíš si žiadnu modlu, nebudeš sa klaňať (Dt 5, 7-9)
2. Potom povie - vyrobte archu a peckovo ju vyzdobte, vrátane cherubov (Ex 25, 17-20)
3. A aby toho nebolo málo, ešte k tomu povie - Vieš čo, zachránim vás tým, že ty vyrobíš medeného hada, a kto sa na neho pozrie, ostane nažive - (Nm 21, 8)

... no. Takže aj citácie sú tu.

A teraz - ako to vysvetliť a vyložiť, však? "Samozrejme" - každý po svojom 😀
Akože Boh si odporuje?
Robí si z nás srandu, ak niečo povie a o pár strán ďalej povie niečo iné?

... nie, nemusíme to rozoberať. Tu len poukazujem na to, že tak ako Biblia je jeden obrovský komplexný celok, tak aj náuka katolíckej Cirkvi je jeden komplexný obrovský celok, ktorý sa nedá vysvetliť tromi slovami. Kto jej nechce veriť a nechce ju prijať, ok, nemusí. Ale nevidím dôvod, aby ju aj vysvetľoval, keď jej nerozumie.

bebotka
3. mar 2021

@lenkakravcova mám tri dievky, ale už od teraz sa budem modliť k Bohu, aby im nikdy do cesty nezoslal niekoho takého čo im hodnoty takto úplne obráti, lebo neverím, že k tomuto ťa učili rodičia