Môj koníček je politika

babulka
5. apr 2009

Tak baby, ktoré naozaj zaujíma politika a veci verejné, sem sa z témy Prezident, nech tam nerušíme oslavujúce kruhy 😀
PS - pre istotu by som možno mohla definovať "záujem o politiku" - teda bez ohľadu na politické presvedčenie, viem odborne a vecne argumentovať 😵

ikke
24. apr 2009

http://www.sme.sk/c/4812045/terapia-pre-tych-kt...
od 1:29 minuty... len tolko k zaciatku tejto temy... 😅

bubinko83
8. nov 2011

pojdete v marci volit?

filipal
8. nov 2011

@bubinko83
asi ano, ale prvy krat vobec neviem koho.....
a ty?

bubinko83
8. nov 2011

@filipal ja určite ano a aj viem koho .Ma tak zaujma aky maju ludia nazor na politiku a či vobec maju zaujem ist volit 🙂

filipal
8. nov 2011

@bubinko83 inac sranda citat tuto diskusiu, lebo je to uz historia....vtedy pritomnost.
aj ja som zvedava, ci sa sem zapoja nejaki ludia. 🙂

bubinko83
8. nov 2011

@filipal snad ano je to taka aktualna tema aj ked si myslim že sa volbami nič radikalne nezmeni ale uvidime či to mamičky zaujma,kedže stale taraju o zvyšeni materskej atd.

filipal
8. nov 2011

@babulka ty si este na koniku? ozivili sme tvoju diskusiu...

filipal
8. nov 2011

@bubinko83 vela ludi sa o politiku vobec nezaujima. mozno je to aj preto, ze maju pocit, ze sami nemaju velku moznost nieco zmenit, ovplyvnit....
pripadne uz zostali apaticki.
ale mas pravdu, ked nic neurobim, nemam pravo ani frflat... a ktora strana slubuje zvysenie materskej? este asi volebne programy nie su, ze?

bubinko83
8. nov 2011

@filipal ved Jozef Mihal chce zvyšit matersku o 5% a predlžit neviem o kolko presne ale pritom zrušit DNP

filipal
8. nov 2011

@bubinko83 DNP je rodicovsky prispevok?

bubinko83
8. nov 2011

@filipal nie,je to dobrovolne nemocenske pripoistenie ktore si mamičky platia ked planuju babatko.

http://www.aktuality.sk/clanok/196810/poslanci-... 😠 😠 😠

filipal
8. nov 2011

@bubinko83 aha! vidis, mam uz velkeho syna, tak tuto problematiku neovladam. mna napriklad zaujima, ktora strana podpori enviroprojekty, alternativnu energiu, ochranu prirody, cyklotrasy, zony bez aut, nove parky...vyhovovala by mi nejaka kvalitna zelena strana, nieco ako maju v Rakusku.
aj ked cyklotrasy a pod. su v kompetencii regionalnej politiky. u nas sa nedeje vobec nic, darmo vypisujeme listy....

claudica
8. nov 2011

Môj koníček síce nie je politika 😀 , ale sledujem dianie okolo nás, teda snažím sa... Ja som sa veľmi tešila, keď sa stala p. Radičová premiérkou, konečne žena... Keď sa jej nepodarilo stať sa prezidentkou. bola som sklamaná, tak teraz som jej fandila... Nuž, dopadlo to ako dopadlo, ale teraz fakt neviem, komu by som mohla dôverovať. Hádam sa ešte do marca predvedú, no už som pomerne skeptická. A čo sa regionálnej politiky týka,@filipal - náš bývalý primátor rozoslal každej domácnosti dotazník, čo by sme v našom meste uvítali, čo chýba atď., a na náš podnet /muselo nás byť veľa 😉 /, bola vybudovaná skvelá cyklotrasa za podpory fondov EÚ, super sa bicykluje a korčuľuje... máme ju pri Váhu aj pri Dunaji a na bicykloch takto prebehneme okolo 15-20 kilometrov... nie je to bohviečo, ale oproti tomu, čo sme tu mali, je to úspech. 😉
Len žiaľ pracovných príležitostí je tu hrozne málo, veľa ľudí cestuje za prácou, lebo tu už fakt pomaly nebude ništ 😒

filipal
8. nov 2011

@claudica och to mate stastie na dobreho starostu! 🙂 my sme poslali list s viacerymi otazkami, lebo sa nedeje uplne nic! a ani do 30 dni neodpovedal! najhorsie, ze sa ani nedalo z coho vyberat, kandidovali sami neschopaci.... ☹
ja som tiez fandila Radicovej, teraz vobec neviem, ako dalej.....

claudica
8. nov 2011

@filipal no lenže u nás je už iný primátor, tento bol v minulom volebnom období... Ten čo je teraz, nerieši nič, absolútne žiadny posun, ticho... Ten pred ním bol akčnejší, ibaže mal nejaké kšefty, ktoré sa prevalili. 😒

babulka
autor
9. nov 2011

A ja že kto ma to tu spomína 😲 Som tu sto rokov nebola.
Politika je stále mojím "koníčkom", aj keď som čím ďalej tým viac sklamaná z jej vývoja a z toho, ako sa v súčasnosti správa väčšina politikov.
takže v marci určite voliť pôjdem, ale silno rozmýšľam nad zneplatnením lístka, čím síce zdvihnem percento na účasti (lebo Ficovoliči pôjdu, aj keby boli hromy - blesky, a KDH voliči tiež), ale keďže momenálne neviem, komu by som dala hlas, po odchode Ivety Radičovej, tak asi to vyriešim takto.

filipal
9. nov 2011

@claudica ze by si kandidovala ty? rozumne zeny by sa do politiky zisli! 🙂

@babulka aaa, tak zijes! 😵 to som rada. v podobnych intenciach uvazujem aj ja....az na ten zniceny listok. nejaku stranu asi vyberiem. co hovoris na Most? mne sa zda Bugar korektny a nezaplietol sa do ziadnych skandalov....
mna nastvali OKS -kari, ale ti uz asi s nimi nepojdu.
Most jedine, ak by nezacal spolupracu s SMK.

claudica
10. nov 2011

@filipal 😀 😀 to nie... 😅
Most - len dúfajme, že nebudú presadzovať tie ich národnostné miš-mašy, na to som alergická, keďže žijem na národnoste zmiešanom území... tak toto ma irituje. No keď získali dôveru martinského primátora, ktorý mi príde dosť seriózny, tak majú u mňa červený bod 😉 Ale ešte sa do marcia vyfarbia. A aj ostatní... Tiež som ešte nerozhodná, ale znehodnotený lístok - aj to je isté riešenie, ak iné nepríde. 😒

maznacik007
10. nov 2011

nuz ja ako typicky pravicovy volic /doteraz som volila len pravicu/ normalne realne uvazujem o tom ze budem volit Smer.... /ako ked tak na to pozeram tak vsetci hrabu pri koryte ale smer aspon nieco nechal aj ludom a pravica pobrala co mohla... napr. ten zvyseny RP, vyssie ceny potravin, teraz zasa ze plyn pojde hore

filipal
10. nov 2011

@maznacik007 podla mna je problem v tom, ze pravica sa casto nesprava ustretovo k pravicovym volicom,(vid zrusenie pausalnych odpisov pre zivnostnikov a zavedenie povinneho uctovnictva) lavica sa zase nestara o to, co bezne standartna lavica robi - napriklad ochrana zivotneho prostredia....
to je aj hlavny problem, ze politicka scena, politicke spektrum, nie je jasne vykrystalizovane....
a preto aj my volici tapeme. mame nejake hodnoty, svoj rebricek, ale nie je jasne, ktora strana nas co najviac zastupuje.

filipal
10. nov 2011

@claudica no ved to, uvidime....ja tiez neviem. ale to znicenie hlasu bude povazovane za neplatny hlas, tak aky to ma vyznam, ist volit? iba tomu nerozumiem, nie ze ta kritizujem... 😉

claudica
10. nov 2011

@filipal Jasné, chápem...len na vysvetlenie - u nás boli voľby zmanipulované /regionálne/, prešetroval to Ústavný súd. Tak preto som myslela, aby ten môj lístok nebol aspoň zneužitý... 😉

babkaland
29. mar 2024

Aj keď je to stará téma ale táto téma nestárne. Tak nepozerajte dátum založenia.