Náročné deti. Aké sú?

register
4. mar 2010

Náročné deti. Aké sú?

mamutka
13. mar 2010

narocne? 😀
od narodenia spaval denne 2x pol hodku, na noc sa ulozit az okolo pol jednej v noci. ziadne dospavanie cez den, stacilo mu 😖
spal dokopy 11-14 hodin z celych 24, pocitala som to poctivo.
kojila som aj castejsie ako kazdu hodinu, vyzadoval to neustale.
v noci sa budil 2-4 krat - to medzi tou polnocou a 6 rano, kojenie trvalo min 50 minut, mal s papkanim na zaciatku problemy, mozno skryty reflux. casto sa to natiahlo aj na dve hodiny....o chvilu bol hore zas.
ked zacal papat lepsie, tak sa pre zmenu zacal castejsie budit.

kojim ho doteraz, vyhovuje nam to, uz spava ovela viac,
na obed dve hodky a potom priblizne od 21 az 22 do 6.30
ked niekde citam ako sa stazuju baby ze su unavene a pritom deti im spia od 20. tak neviem neviem, trebalo by im narocne dieta 😀
a samozrejme mm cely den v praci, ale aj keby bol doma, prd by mi pomohol, lebo prve mesiace bol maly na mne cele dni, vecer som si zasadla o 19. s nim na kojenie a odlepila som ho, okrem vymeny plienky az o tej 00.30 kedy zaspal na tvrdo. inak sa od dudy nedal odtiahnut.

mamutka
13. mar 2010

inak, plati, ze ak prve dieta je narocne, vazne to cloveka odradi od druheho.....ale vravim si, hadam to druhe by bolo kludne a spavalo poriadne, aj cez den tie 2-3 hodky v kuse.... 😀
mm chodi z roboty s takymi mudrostami, ze pocul od kolegyn, ze ked je dieta vacsie, tak po roku, ze uz spi LEN raz za den 😝 ha, si vravim, to povie niekto komu doobeda spalo 3 hodky, po obede tri hodky...to ja nepoznam, teraz, ked mi raz za den spi dve hodky v kuse, neviem co s casom, ked si pomyslim ako dopoludnia pospal 30 min, ja rychlo umyt, zhltnut daco, nachystat kocik, popoludni pol hodku v kociku pospal a ja ustvana, kokos, fakt hotova.....
a ked zacal vecer zaspavat uz o 22, tak sa niekedy zobudil aj 10-15 krat za noc, to som myslela ze sa ani neda 😀 ale uz spi lepsie, tuk tuk 😅

denduska
13. mar 2010

fanfan,
ja som ju odstavila tak ze som si raz v noci povedala ze jej nedam a hotovo. otocila som ju chrbatikom k sebe a nieco jej spievala....sama som bola prekvapena ze az tak dlho neprotestovala a zaspala....o chvilu bola hore opat ale zasa som to zopakovala. Naozaj za tri dni bolo po kojeni. Ale doteraz ma stale flasku s vodou pri posteli a ked sa v noci zobudi, dam jej cucnut a hned zaspi. Odstavila som ju ked mala 15 mesiacov.

este som sa vas chcela spytat ako vase deti papaju normalnu stravu...lebo nasa chce papat len sama, krmit sa nenecha ani keby hladom umierala, akonahle jej chcem vziat lyzicku, spusti nenormalny rev, trieska do stola do misky a vsetko je naokolo 😠 mne by to bolo jedno, nech si je ako chce (lebo ozaj nemam nervy na nu niekedy), ale niektore veci sama jednoducho nevie zjest aj ked sa snazim jej to prisposobit formou..ale ona je nevyspytatelna, co jej chutilo vcera, dnes uz nemusi 😖

mobilo
13. mar 2010

denduska moj tiež chce robiť všetko sám samozrejme aj papať a nám pomáha, ked dám jednu lyžičku aj jemu a on si mieša snaží sa jest a je o všade naokolo ale inak by ústa neotvoril ...alebo pomáha, ked zobrieme mackov, alebo hračky a dávam akože aj im a hovorím mu, že im musí ukázať ako majú papať !

mobilo
13. mar 2010

mamutka ja sa tiež smejem ked mi raz kámoška mudrovala do všetkého jej dcéra v kuse spala..a raz bola v noci hore asi zúbky stretla som kámoška s plačom s malou v kočíku a hovorí mi to sa nedá ja som taká unavená a ja s úsmevom reku ja to mám stále a neplačem 😉

mobilo
13. mar 2010

fanfan takže my sme kojit prestali ked mal syn rok a pol a to podĹa mňa úplne super on bol v noci hore stále tak, či tak takže som ho miesto mliečka len hojdala a dávala som mu napr. každý druhý deň potom ani to a asi po týždni si ani nespomenul a odvtedy spáva lepšie fakt!!!!!odvtedy prespí celú noc s mrveniami ale stačí pohladiť a búva ďalej- žiadny plač nič a to nám ide posledný zúbok!!!
nikdy by som nepovedala, že tým že prestanem kojit začne dobre buvať a asi po dvoch týždňoch ako sme prestali začal lepšie dokonca aj cez deň! tiež sme také polhodinovky mali iba

tristana
13. mar 2010

ahojte, tak mam pocit, ze sem tiez patrime, moja Miska ma uz skoro 14 mesiacov a od narodenia bola strasne uplakane babatko, prve 4 mesiace boli najhorsie, nevedela nikdy zaspat sama a len plakala a plakala, takze najprv sme sa uspavali v aute (ked uz som bola v koncoch), ale hlavne teda v kociku. doma cez prah a vonku po hrboloch a vzdy s velkym revom. Asi v siestich az siedmich mesiacoch to uz uplne prestalo fungovat a kamaratka mi poradila fitloptu a na nej sa uspavame doteraz. sama jednoducho nedokaze zaspat, lebo v kuse vyskakuje, nedokaze chvilu v klude lezat. ked sa jej niekto venuje, tak je perfektna, zlata, usmievava, ale sama sa zahra tak dve minuty a len za mnou a plac a rev. kojime sa uz len raz za den a v noci a spava s nami v posteli, lebo v postielke ani za svet. to by mi ani nevadilo (aj ked je vsade a kope), ale to zaspavanie je u nas horor, ona totiz so mnou na tej fitlopte bojuje (a pri tom je ocividne velmi unavena a spat sa jej chce), aby nahodou nezaspala, ked mam stastie tak to trva tak 15 minut, ked nie, tak aj hodinu. cez den spi raz za den tak priblizne hodinu, ale tiez ju vsetko zobudi, takze si nemozem zase doma nic porobit. neviem ci to s porodom suvisi, ale myslim, ze nie, ja som mala uplne v pohode. neviete mi prosim nieco poradit, som z toho velmi nestastna, hadam ju tak nebudem uspavat navzdy ☹ mali ste to tak tiez niektora s tym zaspavanim-uspavanim a kedy to preslo . . .

sanym
14. mar 2010

Ahojte. Tak sa tiež pridávame do klubu. Kým som si neprečítala článok o náročných deťoch v Mama a ja a nenatrafila na túto diskusiu, myslela som si, že takéto dieťa mám snáď len ja, keďže v našom okolí sa také niečo nevyskytuje. 😉
Som rada, že v tom nie sme sami.
Náš 20-mesačný Maroško spĺňa do bodky všetko, čo sa píše o týchto deťoch. Prvé mesiace svojho života doslova preplakal, nebolo ho možné vôbec len tak niekde položiť, tak sme ho na striedačku nosili na rukách, v klokanke a v kočíku - aj to si pospal maximálne 30 minút - musela som chodiť po povrchu, ktorý ho dostatočne hegal a nedajbože spomaliť, zastaviť, alebo sa niekomu prihovoriť - to bol okamžite s veľkým plačom hore. Doma spal v klokanke, alebo na prsníku - tiež najviac pol hodinu. V noci to bolo ešte horšie - spal zakvačený na prsníku a nemohla som sa ani pohnúť a aj tak viac nespal ako spal. Problémy so spánkom pretrvávajú do dnes. V kočíku ho už poležiačky neviem udržať dávno - vlastne odkedy sa vie otočiť, takža cez deň si trošku schrupne na cici a v noci je to hotový horor. Zaspáva manželovi na rukách, potom mi ho preloží do postele a celú noc ho striedavo kojím, čičíkam a hladkám a aj tak je jeho spánok hrozne plytký a nepokojný a každú chvíľu je hore, takže som vlastne už 20 mesiacov nespala. Niekedy sa až čudujem ako som to vydržala. S tým plačom sa to trochu zlepšilo asi po roku. Teraz je zasa celý deň v ustavičnom pohybe a spokojný je len dovtedy, kým môže robiť to čo chce on. Akonáhle mu niečo nedám alebo nedovolím spustí obrovský rev a vydrží naozaj dlho. Podobné je to aj s jedením, resp. s nejedením. Zje len to, čo uzná za vhodné a zásadne sám - nemôžeme mu pri jedle nijako pomáhať. Musím mu venovať 100% môjho času aj energie, čo nie je ľahké, keďže mám aj staršieho syna - ten je našťastie úplne iný, bezproblémový. Ale vlastne už som si na to celkom zvykla. Samozrejme aj mňa občas chytí zúfalstvo keď počúvam mamičky pohodových detí, alebo keď mi niekto vyčíta ako malého zle vychovávam, ale snažím sa takéto reči hodiť za hlavu a napriek tomu aké je to náročné, teším sa z každého dňa. A tajne dúfam, že sa to raz zlepší a tá energia a námaha ktorú do Maroška investujeme sa nám mnohonásobne vráti. Som rada, že som sa mohla takto vypísať niekomu, kto tomu rozumie. Prajem vám všetkým hlavne veľa trpezlivosti s našimi náročnými detičkami a dúfam, že to raz všetkým ukážu. 😉

mobilo
14. mar 2010

tristana my tiež uspávama na fitlopte stále ja som vďačná bohu, že také niečo vynašiel 😝 on už je tak naučený., že doobeda zaspí do 10 minút je to rýchlo a večer 15 minút sem tam vymýšla!!! a jedine moje hojdanie ho uspí 🙂 cez deň, keby ho neuhojdám tak nespí proste by nezaspal a potom aj noc by bola horor- pretože čím horšie spí cez deň , tým horšie spí v noci 😠 v noci sme skúšali zaspí po trojhodinovom skákaní, lození, vymýšlaní..ale potrebujem aspon večer kľud, kedže cez deň s takým bábom je 100 percentná zaberačka veď to poznáte! ja dúfam, že sa to vyrieší, kedže som tehotná a nemožem ho hojdať keď budem mať veľké bruško..manžel si robí srandu,že to baby v brušku učím hneď v brušku na hojdanie!!!
moj sa začal teraz tiež hádzať o zem - obdobie vzdoru Vám poviem niečo neurobím podľa šéfa a hádzanice a ja ho nechám nech sa hádže a do 2 minút príde úplne vyhádzaný a ok...neustúpim aj ked sa ľudia okolo pozerajú mne je to jedno ved ak mali deti vedia čo to je a ak nie je mi to jedno zvykla som si odkedy mám takého syna nevšímat si iných 😉 a viete čo? je mi tak lepšie 🙂 a ked niekto už moc rýpe tak poviem: pozriete sa ako pekne rozpráva a vela ostatných vecí v ktorích je omnoho šikovnejší ako jeho rovestníci a potom sú všetci ticho..
svojho syna milujem a nevymenila by som ho za nič na svete

tristana
14. mar 2010

no presne ako pises mobilo, keby ju cez den neuhojdam, tak tiez nezaspi a vecer tiez este nikdy nezaspala sama, ale najdlhsie som ju nechala dve hodiny a skusala ju uspat len tak na posteli, ale potom uz mala hrozny hisak od unavy, tak som ju uhojdala. keby aspon so mnou nebojovala . . . priebezne to skusam (tak hodinu), ale bezvysledne. vela ludi z mojho okolia sa len usmieva, ze ked som si ju tak naucila, tak tak mi treba. kto nemal take dieta, to nikdy nepochopi, ze som jednoducho musela. a teraz musime vydrzat 🙂 . som rada, ze nie som sama.

mobilo
15. mar 2010

tristana aj ja som to počula a vždy na to odpoviem, že sa nikomu nestažujem ani nechcem od nikoho aby ho hojdal za mňa raz sa to odnaučí..moj syn on neplače keď zaspáva sám v posteli len ten čas..ale neboj nám sa to po roku a pol zlepšilo tiež so mnou zápasil teraz už nie 😉

mobilo
15. mar 2010

inak baby aj vaše deti robia to, že pri všetkom čo sa musí sú ceremónie?
no my sme už koľko krát v šoku! ráno sa zobudí pýta mlieko tak mu robím, lenže tá voda sa musí vychladiť aby som mu to mohla spraviť a on plač a krik: mlieko, mlieko!
potom prebaľovanie- to ani nehovorím brutal uteká mi, nechce si dať plienku sa smejeme, ako mu ju dávame ako sme sa to už naučili proste stojí, behá a ja ho tak prebalujem ale niekedy je to zaberačka..a obliekanie joj no proste pri všetkom ja to nechápem 😀

tristana
15. mar 2010

my sa tiez nahaname pri prebalovani, ale postojacky som sa to este nenaucila 🙂 a mlieko zarabam s nou na rukach, inac veeelky krik

frola
15. mar 2010

my sa tiez odmalicka uspavame na fitlopte. tiez rozmyslam ze kedy sa to uz skonci. prednedavnom som ju odstavila a odvtedy sa obcas zadari ze ked je velmi unavena tak zaspi pri flaske a uz ju len prenesiem. ale viac este fitloptujeme.
no a ceremonie jasne ze su pri vsetkom ale tesme sa na leto, odpadne obliekanie 🙂

mobilo ja zohrievam vodu v mikrovlnke iba na taku vlaznu teplotu takze nemusime cakat kym sa vychladi lebo to by bolo peklo

frola
15. mar 2010

tristana inak myslim ze mame uplne rovnake problemy podla toho co pises. aj su nase male podobne stare. 🙂 co sa este tyka tej fitlopty myslim ze uz to nebude dlho trvat. mozno ked uz budu zrele na citanie rozpravok pred spanim tak to zaberie. akonahle malu nauim zlizat z postele (co je zatial tiez velka drina lebo sa hrozne jeduje) tak jej skusim vymenit postielku za normalnu bez ohradky a skusim uspavat tak nejak ze budem spievat, ale zatial to nevidim pozitivne kedze aj olivka sa vkuse vrti a mece.

frola
15. mar 2010

a aky vymyslate detom program? my chodime 2krat do tyzdna cvicit na fitlopty, to sa olivke hrozne paci a teraz sme zacali chodit plavat do pezinka. (ale nie na kurzy)

denduska
15. mar 2010

my sa prebalujeme vo vsetkych polohach okrem leziacej na chrbte samozrejme...ked vidim ako kamosky prebaluju svoje deti, a tie ani nemuknu obzeraju si hracku alebo prsteky alebo len tak cakaju a kukaju, ja sa na to divam ako na nieco nenormalne 😀 a o obliekani ani nevravim, akoby som ju rezala, niekedy az rozmyslam ci som jej neublizila nejak...
rano musia byt ranajky hned, cize my mame nieco (napr.jogurt) co netreba natierat, krajat a podobne, lebo keby som jej chcela natriet chlieb, tak uz by som bola vyzlecena, co mi stahuje teplaky + zvukove efekty ani nevravim..
slovom vsetko musi byt tu a teraz...vsetko na co treba cakat viac ako 15 sekund nie je dobre a treba to dat hlasno najavo 😀
blbe je ze okolie tomu nerozumie, ja si ju uz nevsimam, ked treba nieco urobit a cakat tak to robim a cakam, ale ostatni to nechapu, hned su z nej podrazdeni ze preco reve, co je taka rozmaznana a uz ide sprska namietok a vycitiek k mojej osobe... 😠 a ja som potom este viac nervna z tych ostatnych ludi, niekedy si vravim ze chodte vsetci dopekla 😠
a vonku bezne ked trucuje si lahne na zem, do blata, jej je to jedno, a mne tiez, stojim pri nej a cakam kym sa jej uraci zdvihnut a tie pohlady naokolo 😀

denduska
15. mar 2010

no a program, tak my tu na dedine mame velke prd, teraz v zime to bola hroza, cakam na tu jar ako na spasenie aby sme mohli ist von normalne ☹
inak len so susedami co maju male deti na navstevu a tak ....ale emmka je zas zvlastna lebo sa stale strasne tesi ked jej poviem ze pridu, vyzera ich z okna..a potom ked pridu, nic nepozicia, za vsetko vrieska..no a tak tradicne...cize je to viac o moje nervy nez o nejakom uvolneni, ze "deti sa zahraju".. 😀

frola
15. mar 2010

denduska drzim palce, okolie nech sa ide bodnut.

ja som inak zistila ze u nas neplati nie a hotovo. proste kym jej nevysvetlim preco nie, tak si robi po svojom, co je ale dost narocne lebo este je dost mala a vsetko jej neviem vysvetlit. ale minule sme odchadzali z pizzerie a uz kyvala a utekala k dveram aby sme uz konecne isli a som ju volala ze sa musime obliect. tak rev samozrejme spustila a nechcela sa hnut od dveri. ale zabralo ked som jej povedala ze vzdy ked ideme von sa musime obut, dat mikinu a ciapku a bundu a normalne si to chvilu premyslala a potom prisla a nechala sa obliect!!!!
wow moje zlaticko, v takychto chvilach som blazena...

fanfan
15. mar 2010

my tiez fitloptujeme... ked bola malinka, tak jedine na rukach zaspala a iba specialnym hupanim (velmi vhodnym na tvorbu bicepsov 🙂- smer ako v koliske- hupanie v rukach pred seba, k sebe... des; chrbat a ruky dali zabrat.... istu dobu zaspala v leze na posteli po kojeni..len tak sa odvalila- to bola radost a nadej v prichod lepsich casov!!!!... skoncila sa, ked sme na 3 tyzdne museli odist z domu k mojej mame....
a teraz teda fitlopta.... no mala so mnou tiez bojuje o zivot, vrieska a kope, odtlaca ma, prevaluje sa mi v rukach, napina sa ako luk, len aby sa vymanila... na to, ze ma necelych 8 kg, je to makacka, lebo ma sily strasne vela... inak, neviem presne, cim to je, lebo tiez mame dni, ked je za 10-15 min. uhupana (dokonca to uz kedysi trvalo takto aj par tyzdnov...som si vravela, ze super, mozem sa aj vecer normalne osprchovat a najest, ale skoncilo to a zase je tu boj a hodinove, hodinu a pol uspavanie)
tiez mam kamosku, ktora sa na mna pozera, aka som neschopna, ked musim decko takto uspavat, ze ani v kociku nechce byt a iba na rukach sa vlacila od malinka.... ze som si ju tak naucila...ze ona to mala so svojou inak atd. Super rady 🙂 Celkom by som priala takymto ludom, aby si to vyskusali sami a potom sa vyjadrovali...
Inak, ja si osobne myslim, ze moja mala je taka preto, lebo som pocas tehotenstva zazivala velmi vela stresu.. ci uz osobneho alebo pracovneho.... velmi som sa trapila a v praci som uz aj predtym par rokov makala strasne vela a mala fakt stres z toho vsetkeho.... a to poznaci organizmus teda riadne... do istej miery je pre mna mala aj vykupenim... ze sa zatial nemozem vratit do prace
Porod som mala ukazkovy a na prvorodicku strasne rychly- o 2 vnoci ma prijimali na centralnom a 5:22 bola malinka na svete, od odtecenia plodovej vody to bolo asi 20 minut...ale ona bola ako taky maly zajacik, takze zo mna vysla rychlo a lahucko (ak sa to takto da pri opise porodu zhodnotit 🙂 )

denduska
15. mar 2010

frola dika 😉
toto inak je aj u nas take...teraz prisla na to ze ake je super prisunut si stolicku k linke, drezu a pusta vodu jedna radost, alebo tam "upratuje"...a ked jej poviem ze emmka nie, zlez z tej stolicky...tak odpoved je NIE. a stoji tam...ale ked jej poviem ze zlez dole, ked si vyliezla hore tak mi ukaz ako sa zlieza dole...tak uz porozmysla a zlezie..
niekedy rozmyslam ako moze rozumiet takemu dlhemu vysvetlovaniu ze preco nema robit nejaku blbost 😀

fanfan
15. mar 2010

Este by som rada podakovala za informacie ohladom odstavovania..uvidime, ako to nakoniec cele dopadne... vcera ma totiz mala neskutocne kusala do bradaviek...az tak, ze som bola rozhodnuta okamzite skoncovat s kojenim.....vrieskala som od bolesti a nakoniec som ju (asi ked to spravila 4.-5.krat) nechala samu v postielke vyplakat asi 2-3 minuty....uz som fakt nevedela, co robit... potom za nou isiel tatinko... a kedze sa neukludnila, musela som znova nastupit ja.... no miesto prsa som jej dala cucat iba caj z flase a do ruky som jej dala dudel... bolo to potom velmi zaujimave...ked uz nechcela caj a zase chcela sat, dovolila som jej to ... hryzla trochu jemnejsie, no stale to bolelo a ja som od bolesti vzdy zasycala- ona sa vzdy zlakla a straaaaaaaaasne rozplakala.. a takto asi 4krat... chuda, az mi jej bolo luto...evidentne ju boleli dasienka, lebo sa jej naraz tlacia 3 zuby....moje male chudiatko... dali sme jej nurofen a ja som dufala, ze ma uz nebude tak hryzt
no a potom si nasla super sposob zvladania situacie- sala, potom sa obratila k dudlu a do neho parkrat kusla..potom zase cucat a zase dudel na kusanie....bola to sranda
jednoznacne ale od vcera vecera pije menej... rano som si musela odsavat, lebo by mi praskli prsia...asi ma z toho vcerajska jemnu traumu...som zvedava, aky bude dnesny vecer

fanfan
15. mar 2010

frola, a kam chodite na fitlopty? ja by som tiez rada, ale nic som nenasla :(

frola
15. mar 2010

fanfan ja som preto malu odstavila skor nez som planovala lebo ma hrozne 2 dni kusala a mala z toho velku srandu a nevipila ani kvapku...

chodime do presporkova, tam sa mi zatial najviac paci a este do petrzky. asi o 2 tyzdne zacinaju nove kurzy, pridaj sa. a kludne sa pytaj, co ta zaujima

fanfan
15. mar 2010

denduska,

prosim ta, ako zvladas tehotenstvo a to "zive striebro", co mas doma? Ja som uvazovala tiez nad tym, ze by bolo fajn mat rychlo druhe.... ale pri malej som sa tejto predstavy rychlo vzdala 😒 nielen, ze nie je cas na "zarabanie", ale aj hlava mi vravi- "co si pipi? sa chces zabit?"
Inak, babo cakas velmi blizko narodenin nasej malej 🙂

dobromila
15. mar 2010

ahojte,

nejakou nahodou som sa dostala k tejto diskusii a uz mam aj od kamosky rezervovane to februarove cislo mama a ja 😉
No a som velmi rada, ze teda nie som sama s narocnym dietatom, lebo moje okolie o niecom takom "ani nechyrovalo" a "ako sme si ho naucili, tak mame, a je rozmaznany a nervozny, lebo matka je nervozna....."Vsak to poznate.

Moj prvorodeny je take dieta, aj ked asi nevykazuje uplne vsetky znaky. Najhorsie boli prve mesiace jeho zivota, potom sa to postupne zlepsovalo spolu s motorickymi pokrokmi, asi od roka uz bola pohoda, ale odkedy sa mu narodil mladsi brat, tak sa dostal do obdobia vzdoru a zacal so zachvatmi az do nepricetnosti a doteraz neprestal. Uz je tomu viac ako rok.
Mladsi je hore, napisem potom este viac.

fanfan
15. mar 2010

Frola, do Presporkova? som nevedela, ze tam maju fitlopty... som pozerala a nenasla... ok, tak este pozriem..inak, tam som chodila na fitlopty este ako tehotna... a do Petrzalky chodis do Miracle, alebo kam? Ja totiz byvam v Petrzalke a bolo by super mat to niekde pod nosom.

Inak s tym hryzenim... mala to robi uz dlhsiu dobu a strasne sa na tom bavi...ale vcera to bolo fakt dost zle...
A co je zaujimava vec dnes?- kedze som si musela rano odsat mlieko, pravdepodobne som mala na obed v prsiach iba zadne mlieko... mala spi uz 3 hodiny!!!!!! som v soku!!!

frola
15. mar 2010

fanfan: v presporkove je to najlepsie. my chodime v pondelok 9:30 ono sa necvici len na fitloptach ale aj sa vela tancuje na pesnicky... no a do petrzalky chodime do etnodance studia, je to na haanovej, najdes to na nete. je to velmi podobne ako v presporkove, tiez super. ale tam uz nebudeme dalej chodit lebo musim trocha setrit a kedze uz bude snad teplo coskoro 🙂 tak sa bude dat chodit vela von...
no inak s tym mliekom, mozno ze to tak aj bolo, vsak vyskusaj aj dalej tak ale ja uz pri takychto zazrakoch nicomu neverim, aj u nas sa stalo ze raz alebo dvakrat spala 3 hodiny a som sa tesila a hladala priciny ale uz na druhy den zas nic :( ale nebudem pesimista a drzim palce nech takto spinka aj nadalej

mobilo
15. mar 2010

aj my sme prežili zázrak odkedy sa narodil asi dvakrát poobede spal 2 hodiny aj niečo normálne v šoku som bola 😀
fanfan ja som mala tiež taký názor s druhým bábom, ked bol malý a celé dni som ho nosila- kúpanie, papanie a pod bol pre mňa luxus som si hovorila, že asi to bude sebecké ale druhé už nechcem...
ale po jeho roku som o tom začala stále viac a viac uvažovať a teraz sa strašne teším!!
hovorím si, že potom ako som zvládla syna zvládnem všetko 😉 a dve také isté sa nikdy nenarodia tak sa teším ako si toto bábo vychutnám

fanfan
15. mar 2010

mobilo, drzim palce 🙂 dufam, ze mas pravdu a 2. nebude take narocne... ani u teba... a ani u mna (ak sa rozhodneme)
Frola, pocuj, a neprecvicuje tam v Presporkove nahodou Jana Zifcakova? To je moja kolegyna a kamoska...Inak, 9,30 je dost skoro, ale ved uvidim, ci mala zostane pri spanku raz za den 2-3 hodky, alebo zase rano a poobede...