Náročné deti. Aké sú?

register
4. mar 2010

Náročné deti. Aké sú?

frola
15. mar 2010

fanfan: neviem nieco mi to meno hovori ale toto precvicuje lenka (nechcem ju tu tak verejne menovat) a su tam aj neskorsie kurzy vsak kukni na net ale nove rozvrhy budu tak behom 2 tyzdnov

fanfan
15. mar 2010

frola,pozerala som, ale nejak im blbne stranka. neva, viem, kto je lenka...ozvem sa priamo jej.
Dakujem 🙂

tristana
15. mar 2010

frola, zda sa mi to neskutocne, ze jej raz precitam rozpravku a ona zaspi 🙂, alebo, ze povie: maminka som unavena, idem spinkat a lahne si. kraaasna predstava, som sa zasnivala . . .
fanfan, presne si ten boj opisala, moja uz ma 10 kg, takze zabava, som ju zase dneska uspavala hodinu na lopte samozrejme, ale uz buva. a ja som sa tiez uz ukludnila 🙂 neviem preco, ale cez den mi ovela rychlejsie zaspi a aj menej bojujeme, neviem v com to moze byt.
ja som teraz tiez zacala odstavovat, lebo ma kusala, ale bojim sa v noci jej nedat, chcem aby sme sa vyspali aspon trochu, tak neviem kedy sa odhodlam . . .
a co sa tyka druheho babatka, ja si hovorim, ze urcite bude dobrucke, ked s prvym si takto uzivame. ale moj muzik povedal, ze uz nechce ani syna (aj ked Misku velmi lubi), ale je z toho nejaky vysupovany, tak uvidime.

denduska
16. mar 2010

no my sme druhe neplanovali, takze to zvladam tak nejak ze mi nic ine neostava 😀 ale nie, jasne ze sa na babo tesim, presne to si vravim, ze druhe take iste nebude, a mam stastie ze mam pohodove tehotenstvo, kebyze som musela byt v nemocnici alebo lezat, tak by to bol asi velky problem - az vtedy by si to moj muz uvedomil co to znamena, ta starostlivost 😅
Inak vcera sme mali na navsteve chlapceka, a musim Emmku pochvalit ze mu normalne pozicala hracky a aj sa zahrali, takze som rada, aspon som sa nehanbila 😅 🙂

fanfan
16. mar 2010

denduska, to som si myslela, ze ste asi neplanovali... ale jasne, ze sa clovek tesi... ved take male krasne vonave je vzdy uuuzasne nieco... dufam, ze sa nejak dame do vacsej pohody a tiez casom budeme uvazovat 😀
tristana, myslim, ze cez den je to lahsie kvoli tomu, ze tie nase deti nie su este az tak neskutocne unavene ako vecer... ked uz je clovek strasne unaveny, velmi tazko zaspava... ja sa stale snazim vystihnut ten spravny okamih, aby to netrvalo hodinu ci dve, ale naozaj malokedy sa mi zadari vecer take nieco...
aj dnes cez den je to u nas hroza... mala vnoci strasne zle spala.. o 4 sa zobudila a s par mikrospankami bola hore az do 7...potom zaspala na 30 min. a odvtedy bola hore... stale zyvala, oci si trela, uska chytala...ale uhupat sa nedala ani za nic...skusala som o 8, 9, 10 a podarilo sa mi to az o 11.. zaspala na 40 min. a potom zase vstala unavena a uzyvana... clovek by povedal, ze ved je aj taky spavy cas... ja by som si napr. strasne rada pospala aj 3 hodinky vkuse... no ale to dieta nie a nie... a tak dalsie pokusy o uhupanie...o 12, 1 a 2... a az o 3 zase zaspala a teraz konecne spi ( a ja dufam, ze aspon kym sa najem)

mima
16. mar 2010

ahojte, neda mi nezareagovat...narychlo som tu docitala o co ide v tomto fore.....pisete o svojich problemoch s detmi - narocnymi, ale oni su narocne len do tej mieri do akej im to dovolime....sama mam 2 deti a viem o com hovorim.....pri prvom synovi to bolo obdobne ako u vas cez den nie a nie spat, hodinu sme ho vsemozne uspavali a on spal len polhodku, v noci tiez ziadna slava, a neskor ked mal 2-3 roky sme mu urobili izbu s domnenim ze budeme mat viac miesta v manzelskej posteli, on vsak vzdy v noci k nam docupital, az raz sme si povedali , ze koniec, ze sa zacneme riadit radami odbornikov, tak som ho vzdy zaniesla spat do izby, vysvetlila mu vzdy ze kazdy ma svoju postielku a izbicku, samozrejme, ze chvilu boli place a sa mu to nepacilo, ale my sme vydrzali a nakoniec aj maly pochopil, ze vzdy ked pride tak sa musi vratit spat, potom uz ani neplakal, len sa otocil a siel do svojej izby a neskor prestalo aj to a on sa naucil spavat sam ako " velky " vo svojej izbe

no a pri 2.synovi som si povedala, ze bude vsetko inac, od malicka , aj spanie cez den, aj dudel,...tiez som si precitala zase o tom ako zvladnut aby deti spali same, takze treba ich nechat chvilku poplakat a postupne tento interval kedy ku nemu prideme aby sme ho skontrolovali ci je v poriadku treba predlzovat, a dieta pochopi, ze teraz je cas na spanie a ze k nemu nikto nepride, ten interval zavisi od toho ake je dieta stare, ja som to aplikovala asi od 3.mes., od 1.minutky vzdy o cosi dlhsie a fakt to funguje aj cez den aj v noci, a maly sa naucil spavat sam od 4.mesiacov vo svojej izbe, aj v noci len nad ranom okolo 5.hod. som ho este kojila do 9.mes.

takze baby treba len vydrzat, deti skusaju co mozu a verte uz od malicka nas ovladaju, a ja som sa bala ci su v poriadku, vzdy som ich tajne skontrolovala, tak aby ma nevideli, ci dychaju a tak...treba im urcit hranice, povacsine zlyhaju rodicia, lebo nemaju vydrz, lebo dieta stale place, dupe to ci ono, tak ustupia a to je ta chyba....

mobilo
16. mar 2010

mima to píšeš asi preto, že si to nezažila skús si prečítat ten článok o náročných deťoch...jednoducho náročné dieta plakat neprestane ja som to skúsila pár krát a lutujem to dodnes nie som z tých matiek čo nechajú malé bábo plakať- chudiatko...a viem, že na syna by to ani neplatilo.
ono je iné u dvojročného, trojročného dietata to je pravda ..to je veľký rozdiel syn teraz zaspí večer sám, bez plaču ale trvá to dlho tak pomáham sama sebe 😉 a tak isto si nedám od neho skákat na hlavu proste nie keď nie. A on sa pohádže a je kľud. Ale malé bábenko, čo potrebuje lásku, matku a matka ho nechá plakať je pre mňa drastické po pravde obdivujem každého kto to vydrží..
no a inak aj ten doktor čo píše o tých detoch v časáku mal myslím 4 deti tri boli úplne podľa knižiek a si mysleli akí sú super rodičia ako to zvládajú a nechápali rodičov takíchto deti mysleli si, že robia niečo zle ..až kým sa im nenarodila posledná dcéra..skús si prečítat ten článok...
hranice treba určit to máš pravdu ale u malých bábatiek ? veď oni netušia čo sú hranice..

frola
16. mar 2010

mobilo dakujem ze si jej to povedala, ja na to nemam nervy. nechce sa mi tu znova rozoberat tema "nechat dieta vyplakat" ta je inde a ja som zasadne proti!!!!!!! a ako hovoris viem ze by to na nasu blsku aj tak neplatilo.
mima toto nie je tema o spani a nespani ale o narocnych detoch ktore su velmi specificke a jednou z veci je aj nespavost.

mobilo
16. mar 2010

tak tak vieš čo aja tiež...ono niekto si myslí, že mu nespalo dieťa a aké to bolo tažké...ale moje pokiaľ by len nespalo by bolo ok...lenže to moje kým nebolo na rukách tak plakalo, plakalo čiže celé dni nosenia.. a keď sme niekam museli íst kočíkom tak zjapal proste všetci pozerali...tak som ho vždy na ruky brala. raz bola svokra s ním vonku si myslela, že si užije kočíkovanie a po polhodine prišla taká dopotená, že plače a my že no a?
ja som imunná a preto čo píše mima sa o už tom nebavím s ľudmi čo nevedia čo to je..
to neni to, že nám deti serkajú na hlavu moj syn je inak veľmi vychovaný rozdelí sa aj s neznámymi so všetkým ..fakt takí rozum ..len potrebuje mňa aby som sa s ním stále hrala takže upratovanie , varenie iba keď buva ale mne to stojí za to, ked vidím aká je šikulka..mna by totiž nebavilo varit a upratovať keby mi plače za zadkom radšej sa hráme a ked buva porobím si...kedže teraz už búva lepšie ako kedysi a nemusela som ho nechat vyplakať...inak on ked som ho položila tak hned bol hore cez den buval iba na mne a ked som chcela aby si oddýchol tak som si sadla a čakala kým sa zobudí 😉

matova
16. mar 2010

ahojte,
presne tak, ja si tiež vyčítam že som sa párkrát pokúsila nechať malého vyplakať-na rady skúsenejších....že to chce len výdrž a pevné nervy......no,také pevné nervy teda nemám a som rada- vyplakanie trvalo asi len 2-3 minúty a rýchlo som ho nakoniec vzala z postieľky-čo sa ani nadýchnuť nevedel....žiadne poplakávanie alebo veľký plač-on chytal úplne záchvaty dofialova...
teraz keď je trošku starší a boli asi dva dni v poslednej dobe čo som už nevedela ako ho uspať (nezaregistrovala som práve jeho dobu únavy a už nevedel zaspať hoci bol úplne unavený), tak stačilo vložiť na päť sekúnd do postieľky a taký záchvat okamžite chytil-pritom mi ukazoval prštekom na posteľ kde spíme....zaspal potom okamžite pri mne-
- takže pre niektoré deti je metóda vyplakať nočná mora najťažšieho kalibru 😔

mobilo
16. mar 2010

matova presne aj my ked nejdeme v presný čas buvat on proste vydrží hore aj celý den, ale potom je taký unavený, že nevie proste zaspat plače, je nervózny..
a ako ho uspa cez deň? proste keby ho neuhojdám on nespí fakt a doslova...
inak ja ked som ho nechala vyplakat, tiež rady typu: aj ostatné ženy to tak robia tak plakal bol fialový a potom sa pogrckal a vtedy som si povedala, že som riadna krava a odvtedy sa riadím sebou!!!a inak chlapci sú veľmi náchylný na pruh takže pozor z plaču možu dostat...ja som bola v nemocnici a bola tam jedna mamička s dcérkou tiež uplakanou a mala z toho pruh chudiatko a mamina tam plakala a plakala

frola
16. mar 2010

my sme to mali a aj mame uplne rovnako ako pisete...
poznam tu u nas jednu maminu co nechala plakat maleho 3 hodiny cely tyzden a aj tak nepomohlo a teraz ma 7 mesiacov a idu na operaciu pruhu!! no hruza.
aj o mne si vsetci myslia ze som si ju tak naucila na rukach uspavat, to sa im neda vysvetlit... kaslat na to ja si stojim za svojim.

matova
16. mar 2010

mobilo 🙂 : Ako sa máš? 😉
áno, o tom pruhu to som počula. U nás je prebaľovanie tiež morda, na nočník nechce, sa mi dokonca už zdá že ho neznáša-niekedy tam ide ale len kôli knižkám čo tam s ním pritom musím čítať...ale prebaľovanie-milión predmetov...horšie že sa vzpiera už keď ho tam beriem. Ja som dosť cintľavka a vnútorne trpím keď musím robiť veci pri ktorých malý vzdoruje...
A to isté- všetko okamžite a hneď - ani by ráno alebo večer nevydržal kým by som uvarila krupicu....máme doma zo 10 instantných kaší-rýchlovky, on si len ukáže prstom ktorú chce. Keď chcem uvariť inú, musí byť doma manžel, aby ho zabavil a jasne že vtedy aj tak musím uvariť v dostatočnom predstihu...potom zas treba ohrievať a tak...
A pri zarábaní mlieka tiež musím mať na rukách, inak záchvat...
vodu mám vždy pripravenú v termoske horúcu a vedľa vo fľaši prevarenú studenú-to by nezvládol čakať kým sa ochladí-aj pri mixovaní vody už má dosť 😀

fanfan: recept na odstavenie: tehotenstvo 😀 🙄 🙄 🙄 mňa tiež už neskutočne hrýzol pri kojení ako tu už viaceré písali-zrejmä kôli vychádzajúcim zubom a každú chvíľu pri prebudení chcel len cicu, inak nevedel zaspať...v poslednej dobe si cucol a plakal, zas cucol a plakal.....nakoniec sme prešli na Sunar- dovtedy umelé mlieko cez deň ani náhodou...až potom mi to došlo-asi sa zmenila chuť môjho mlieka a už mu nechutilo...ale terz robím v noci umelé, popravde sa odvtdey čo ho pije tak často už nebudí.

mobilo
16. mar 2010

matova mám sa biedne 😀 😀 nejak blbe mi býva ale hádam po troch mesiacoch to prejde,,
my kakáme na nočník už strašne dlho...on ked potrebuje kričí mami kakať letí do kúpelne zoberie mi šerblík a rýchlo, rýchlo..minule s ním mamina bola vonku a hovorí mi, že boli pri kačičkách a na drobca to prišlo...že si chytil zadok začal kričať kakať, kakať a začal utekat smerom domov, že musela s ním 😅 prišli vykakal sa a išli znovu..on do plienky nepustí zlatíčko moje..
jogurty sme ranajkovavali, lebo ved s tým neni robota, lenže fešák sa ich asi prejedol a už ich nechce tak robím pomazánky a pod ale kým urobím raňajky dám mu mlieko a vydrží 😉 a ozi dobrý nápad s tou mikrovlnkou to ma nenapadlo to si zohrejem ako chcem 😉

matova
16. mar 2010

mobilo: mne sa prvýkrát podarilo malého uspať cez deň doma na posteli keď mal vyše roku, akurát mu vtedy neišiel žiaden zúbok, tak bol kľudnejší a ešte som kojila a on zrazu zaspal- ja som bola taká šťastnááááá - lebo som nechcela stráviť ďalšiu zimu v severáku vonku s kočíkom v lese... (keď sa mi prebúdzal tak mal okamžitý záchvat a ukľudnil sa až na rukách- to som bežala domov ako besná keď bola práve fujavica...). Potom som mu každý deň omieľala že vonku už je zima a nebudeme tam chodiť spinkať...neviem či to už chápal...boli aj dni keď som ešte predsalen vyšla, ale len keď už bolo najhoršie...neskutočne veľakrát toto zažívame čo píšeš- jednoducho keď prešvihne svoj čas tak nezaspí....je to hrozné-padá od únavy, nespolupracuje, plače...
ešte nikdy mi nezaspal na inej posteli, mohla by som si ísť oddýchnuť k mame aj na týždeň-ALE nemôžem, lebo tam proste nezaspí, vždy musíme nakoniec utekať domov, pričom hneď vytuhne v aute a doma večer je zas neuspateľný...

frola: 3 hodiny vyplakať? to je nepredstviteľné 😕
áno, tiež to počúvam- ako si si ho naučila, takého ho máš....a ja som aj tak šťastná že je na mňa naviazaný- svojím spôsobom je to pre mňa aj odmena a prejav jeho lásky 🙂 😀

mobilo
16. mar 2010

matova no my aspon ten problém nemáme my možeme spat hocikde kde je fitlopta 😀 😀 😀 😀
aj u naších aj proste všade...ja si ho asi aj do porodnice budem musiet zobrať 😀 😀 rýchlo porodím aby som zlatušika stihla uhojdať 😀 😀 jaj sa mi smeje no musím to ako začne pekne počasie začat nejak riešit budeme vela vonku a bude..
inak my sme chodili von za každého počasia na mne sa susedia smialy kým bolo pekne tak v klokanke potom začala jesen zima som si urobila sváču, kým bol muž doma a ráno hybaj von sme sa naobliekali a on tam spal a ja som sa prechádzala a trpla aby nechytil záchvat plaču my sme aj 4 krát boli vonku stále ...fakt doslova

matova
16. mar 2010

mobilo: jjjeeeeej tak to je zlatíčko s kakaním 😅 . Môj sa pokakáva tajne a potom sa robí že nič,hrá sa ďalej, žiadne hlásenia...neviem ako ho to naučiť ale nasilu určite nie, len tajne dúfam že o takých 7 mesiacov už bude v tomto suverén.
jogurty teraz ani môj teraz nechce, ale jedával ich skôr na olovrant. On mi nechce ani rožky ani chlieb-max. s džemom-ale zas každý deň mu to dávať predsa nebudem, ani syry ani šunky...kašičkuje ako bábätko 😀

blbo aj mne býva, síce veľmi nie, skôr nenormálne únava, ale tie chute...

matova
16. mar 2010

mobilo: aj ja som chodila pri každom spinkaní vonku - ale teda s kočíkom-aspoňže tak. Najprv spával doma b kočíku a tak sa to postupne presúvalo ďalej a ďalej von...za dom, ale kým som uspala, zaštekal pes a bolo...tak som chodila za dedinu do lesa 🙄 ...ľudia si tu mysleli svoje-asi že nemám čo doma robiť 😝

matova
16. mar 2010

mobilo: a dieťa v takom veku ako je teraz tvoj už je oveľa chápavejšie ako vo veku môjho? keď sa malé narodí, mal by mať syn cez dva 2 roky....dúfam že aspoň chvíľu posedí napr.kým nakojím...

ja sa práveže leta trochu bojím- on malý chodieva rád von ale nevie kedy má potom dosť a nechce ísť dnu...a cez leto si zvykne von,ale pri bábätku .....ja plánujem to druhé nejak zvykať spávať dnu- aj keď pri prvom sa to inak nedalo ako von,tak uvidíme 😀 . Stále si v hlave predstavujem ako by to celé mohlo-ten režim vyzerať, ale fakt som robila čo sa dalo a inak sa nedalo 😖

mobilo
16. mar 2010

😀 😀 s kakaním je..on mal strašne problémy s kakaním ako bábenko...on raz za týžden kakal ale hovorili mi, že to je ok ked je kojení ale ja som videla ako sa trápy, potom tak raz za tri dni kakal a ja som odkedy sedel vedela kedy kaka, nešlo mu to tak si hovorím budem ho dávat na šerblík a on sa tam vždy pekne vykakal a potom prišli fázy, že do plienky vobec lenže niekedy ked sme niekde boli a on nie do plienky tak to bol pruser stále plakal, vedela som, že chce kakat aj som ho rozbalovala no proste šerblík 😉 a odkedy rozpráva tak proste kakat a ide sa. fakt neviem čo je pokakaná plienka
mne pri synovi bývalo som si myslela, že zle...ale oproti tomuto to bola iná pohoda..mne zle celé doobedie niekedy celý deň o únave ani nehovorím 😅 ale prežiijeme no nie?
aj my do lesa, parku, kde bolo málo ľudí ako nejakí vydedenci spoločnosti 😀 😀 😀 pretože raz jedna panička ked plakal začala bože chudiatko ako jej plače krava keby to povie teraz tým štýlom tak by sa čudovala, čo by som jej povedala už som imunná voči všetkému

mobilo
16. mar 2010

matova neboj druhé budeme mať iné!!!!
vieš čo syn už je taký, že ako musím byt pri nom a hrat sa s ním, ale ked vidí, že mi je zle dovolí mi lahnut pri neho a hrá sa chvilku sám. Lebo dotera som si nemohla ani ruky opriet hned mi hovoril mami šadni 😅 😅
podľa mňa bude pri bábenku dobrý brácho.. ja sa bojím trošku, že bude žiarliť,lebo je zvyknutý na 100 percentnú spoločnost ale už ho učím, že bábenko je v brušku on ho bozkáva, hladká , mojká,dokonca ked papá tak mi zdvihne tričko, že aj bábenku dá..zlatý je...uvidíš deti nám budú spat doma.. kámoška mala tiež takého a teraz má druhého a hovorí, že s dvoma má menej roboty ako s jedným čo mala vtedy....a on má teraz ten straší ani nie dva roky ,---

mobilo
16. mar 2010

moj tiež chce byt stále vonku...minule si zmyslel asi o 7 večer, že jon...pozerám reku veď je tma to bol plač jaj 😠 za chvilku bude moct byt vonku kolko bude chciet

matova
16. mar 2010

mobilo: tak to mal poriadnu motiváciu pri kakaní do šerblíku 😵
môj zasa prvých šesť mesiacov kakal každé tri hodiny aj vnoci 🙄. Možno tým že do piatich mes. pil len odstriekavané mlieko, chytil sa až v piatich ----keď si spomeniem na toto všetko...aj zvracať začnem asi 😀 ja som nechápala keď mi niekto povedal, že pri dvoj-trojmesačnom bábätku už nemusí prebaľovať vnoci....

so žiarlivosťou si myslím že tiež budú problémy, ale hádam si aj zvykne....len aby si mala pravdu nech je to druhé iné- ale nám to vychádza na rovnaké znamenie-zasa váhy-dúfam že všetci chlapi váhy však niesú rovnakí 😀 ...

ja sa ho teraz pýtam kto bude spať v postieľke a malý zaševelí: íí íí ííí - to ako plač bábätka 😀 . Aspoň že máme voľnú postieľku 😀 😀 😀

dobrú noc 😉 😎

matova
16. mar 2010

jejda: veď ešte ani neviem či chlapec alebo dievča 😀 😀 😀

denduska
17. mar 2010

ahojte,
no vidim ze kto nezazil take dieta tak to proste nepochopi a bude si tvrdosijne mysliet ze je rozmaznane... 😠
Vyplakat? hm..tak Emma by kludne plakala aj niekolko hodin, vlastne nie, lebo ona vrieskala tak, presne ako niektora z vas pisala ze bola az fialova az sa pogrcala (co aj parkrat urobila)..a to ja fakt nemusim sa na take pozerat, hlavne ak ide o niekolkomesacne dieta, to urcite vie ako so mnou cvici 😒
ja som skusala aj Kazde dieta sa vie naucit spat - a potom som skonstatovala ze kazde mozno ale Emma nie 😀 a pokial viem, aj ten co to vymyslel nakoniec skoncil tak, ze mu decka spavaju v posteli spolu s nim aj manzelkou 😀 inak to je tiez metoda...ako cvicit psa 😝

inak moja babka ma 85 rokov, povedala ze videla a starala sa o uz x deti, vychovala moju mamu aj mna od 4.mesiacov (a ja som bola urevana inak) - ale ze este taketo nieco nevidela, ze to je "nenormalne", ale ze zaroven nevidela ani take male dieta tak sikovne.

som zvedava ako Emmka zareaguje na babo...poctivo ju pripravujem, ukazujem brusko, ze tam je babo, toto bude nosit a ze ona uz je velka a bude mi pomahat, a tak...no som zvedava naozaj co "povie" 🙂

dobromila
17. mar 2010

k mime len tolko, ze to je uplne klasicka reakcia okolia, ktore "narocne" dieta, v zmysle Searsa, nezazilo.

Denduska - budes mat medzi detmi taky rozdiel, ako ja. No poviem Ti, za posledny rok som zostarla minimalne o 5 rokov! 😖
Mladsi syncek sice nepatri do kategorie starsieho, ale s nim boli zase ine trampoty - zdravotne, nonstop kakanie - a z toho otrasne zapareniny do ziveho. Take prve tri mesiace, esteze bola hned potom jar a mohla som byt s detmi vonku a ten mladsi vacsinou spinkaval v kociari a zniesol zo zaciatku aj randal. Tato zima nekonciaca, to je hotova katastrofa. Musela som dat starsieho do skolky, aspon na dopoludnie, lebo doma sa nudil a nemala som sancu venovat mu dostatok pozornosti. No a vecne si robia nazlost. Donedavna len starsi mladsiemu, ale uz sa karta obracia a mladsi zacal provokovat - nuz, uci sa 😅

andosa
19. mar 2010

Ahojte maminky, čítam Vás už nejakú dobu a veeeeeľmi dobre Vás chápem. Môj malý bol tiež strašne náročné bábo. Do konca štyroch mesiacov revával 20 hodín denne. Chúďatko mal strašné koliky po každom papaní. To bolo neskutočné. My sme vyskúšali všetko, čo existuje, aby sme mu pomohli. Lekári tvrdili, že to treba len vydržať. Už sme boli tak vynervovaní, že raz sa aj manžel rozplakal. To boli strašné dni, ja som mala pocit, že to snáď nikdy neskončí. Hlavne, že každý mudroval ako si mám užívať materstvo a nemám si všímať jeho plač. No poviem Vám, neužila som si z tých prvých mesiacov nič 😢
To sa proste nedalo, ja som plakávala s ním. On plakal v kočíku, na rukách, v aute, proste stále. Psychicky som bola úplná troska a veru obrátila som sa aj na psychologičku a to mi ako-tak pomáhalo. Preštudované som mala všeličo, ale na Danielka nezaberalo absolútne nič - žiadna rada z knižiek alebo z netu.
Raz mi moja mamina povedala, že malý mi to neskôr vynahradí. Neverila som vtedy tomu a veru teraz si na to často spomeniem, lebo mala pravdu. Je veľmi šikovný a dobručký (väčšinou 🙂 ) a často ku mne príde a rozpráva mi, ako ma ľúbi a hladká ma a tak... 🙂
Takže veľmi Vám všetkým držím palčeky, aby čím skôr Vaše detičky vyrástli z tohto ťažkého obdobia, aby ste si čas s nimi mohli čo najviac užívať.

perla200
23. mar 2010

ahojte baby....votriem sa sem ale mam chut napísat len jedno MIME - nechápem na čo sem prispievas o tom aké úžasné mas deti ako vidís moc si týmto babam nepomohla a sem písu matky, ktoré naročne deti majú a ty ich asi nemas....to mudrovanie nie je na mieste....len tolko....

mobilo
23. mar 2010

perla 😉
aj v knihe každé dieťa sa vie naučiť spať je písané,že neplatí na každé určite percento detí sa to nikdy nenaučí a myslím, že to percento tvoria práve náročné deti ....samozrejme rátam malé bábatka

perla200
23. mar 2010

jasné mobilo....aj my sme mali problémy so zaspávaním a uspávame sa len na fitlopte, ale nikdy by som malú nenechala revat a este sa tým aj chváliť.... nikdy...radsej budem skákat na fitlopte pol hodinu ale nech sa uspí s úsmevom na tvári, za to že je to pohodlnejsie nechat vyrevat? ved to dieta sa nenaučí to dieta bude len rezignované a od únavy zaspí.... to je fakt výhra teda....