Nástup detí do škôlky prednostne pre rodičov, ktorí nemôžu mať home office

ela90041
3. mar 2021

Pekny vecer. Ako postupuju vase skolky, v pripade ze rodicia maju moznost robit na home office, automaticky vam deti do skolky nevezmu alebo podla coho sa rozhoduju kolko deti vezmu a kolko nie. Dakujem.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia1985
3. mar 2021

Tazko povedat ,kedze vsetko sa meni zo dna ma den,ale ak by sa rozhodovalo podla toho kto ma home a kto nie rozhoduje papier z prace ze ho nemozete vykonavat

ela90041
autor
3. mar 2021

@natalia1985 vsunuli tam slovicko prednostne, preto sa pytam, aka je realita v inych skolkach, papier z prace nebudem mat, nakolko mam moznost home office

suzitok
3. mar 2021

Teraz nto ma kazda škôlka inak...zase to zmenili... napríklad naša je zavretá uplne, neter chodi inde, oni od 8,3 otvárajú všetky triedy bez akýchkoľvek obmedzení

natalia1985
3. mar 2021

@ela90041 tak ja nemozem mat ale co viem tak najprv tyto rodicia a samozrejme kriticka infraštruktura,zalezi na školke ako sa k tomu postavi,este ked nebol "nudzovy" stav tak napr. Mamy na rodicovskej.materskej mali deti doma

ela90041
autor
3. mar 2021

@natalia1985 rozumiem slovu prednostne, nechcem predbiehat mamy, ktore nemaju home office, akurat sa pytam na realitu inych statnych skolok, ci beru deti rodicov s home officom

natalia1985
3. mar 2021

@ela90041 Ja to chapem ale kazda skolka ma svoje pravidla tažko povedat

ela90041
autor
3. mar 2021

@natalia1985 presne ako vravite, ziadny jednotny postup a pravidla, kazda skolka inak

mogaa
4. mar 2021

@ela90041 ono je logicky že inak sa zariadia škôlky v čiernych okresoch a inak v ostatných...u nás o tom či sa ide do škôl a škôlok rozhoduje hygiena

mogaa
4. mar 2021

@ela90041 teda rozhodovala😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela90041
autor
4. mar 2021

@mogga keby sme boli v ciernom okrese, tak nad skolkou samozrejme neuvazujem, otazka smerovala na lepsie okresy, kde hygiena doteraz nezakazala skolky

ela90041
autor
4. mar 2021

@elizabet173 ked nie je personal, tak rozumiem, ze neotvoria pre vsetkych, pytam sa, preco by nemohol byt jednotny postup, ked personal je

vladka2503
4. mar 2021

Ahoj, u nás berú od pondelka len deti rodičov, kt. Oba pracujú a preukazu sa ze nemôžu vykonávať home office, čo viem tak aj škôlka z vedľajšej dediny ma rovnaké podmienky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela90041
autor
4. mar 2021

@elizabet173 ja postoj nasej skolky poznam, preto sa pytam, ako je to inde

ela90041
autor
4. mar 2021

u nas vezmu iba 5% deti

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela90041
autor
4. mar 2021

@elizabet173 tak praveze z nariadeni sa nedozviem ako sa ktora skolka rozhodla

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wudz
4. mar 2021

My máme otvorenú škôlku aj školu pre všetkých. Od začiatku kalendárneho roka sme v škole ani škôlke (jeden objekt) nemali ani jeden prípad korony, nonstop sme v zelenej fáze, škola nás testuje každý víkend. Riaditeľ nám dal dnes echo, že zostávame v nezmenenom režime, teda do školy aj škôlky môže ísť ktokoľvek, dokonca aj detí mám, ktoré sú na RD.

ela90041
autor
4. mar 2021

@elizabet173 u nas to tak vyslo, ze viac rodin nevie splnit podmienku, ze ani jeden z rodicov nema umozneny home office, asi byvame v lokalite, ze velka skupina ludi ma momentalne home office, preto som zalozila tuto diskusiu, ze ako je to inde, ci fakt umoznuju nastupit iba detom, kde nemaju rodicia home office, ale umoznia aj viacerych detom nastupit. Ako pozeram na odpovede, viac skolok funguje v takmer beznom rezime...

mareri
20. mar 2021

moje dieta chodi do školky a pritom mám možnost home office. Lenže s dietatom to doma velmi nejde a to všetci vieme. Takže chodí do školky a nebol s tým problém. Ale najhoršie boli začiatky, ked si aj dieta muselo zvyknut na to, že som sice doma, ale nemožem sa s nim hrat, musím pracovat, takže aj kancelarsku stoličku som si kupila s malou vysuvacou sedačkou, aby mohla sediet pri mne 🙂