Partner nechce dieťa

ciara2
15. feb 2018

Ahojte, Viete mi poradiť? S partnerom sme spolu rok, z toho spolu bývame pol roka. Doteraz sme sa vždy rozprávali, že chceme dieťa. Náš vzťah začal na rozhovoroch o všetkom možnom aj o tom, že budeme mať raz dieťa. Nedávno som začala túto tému, a že by sme tomu mohli nechať voľný priebeh, prv sa vyhováral a zahováral a nakoniec po pár týždňoch mi povedal, že nechce dieťa, že nemá také predstavy. Veľmi ho ľúbim, no mám pocit, krivdy a klamstva. Také pekné veci mi hovoril spoločné s dieťaťom a budúcnosťou. A teraz som v koncoch. Veľmi ho ľúbim no chcem aj dieťa, pre mňa je to zmysel života.

vevesh
15. feb 2018

@majkeel ak si je chlap isty zenou, tak je mu jedno ci mesiac alebo 2 roky s nou ma vztah, da sa okamzite na dieta.....ak si nie je isty, tak to je "fakt skoro", lebo ju nepozna, ergo si nie je zenou isty....

janinah
15. feb 2018

Rok vôbec nie je krátka doba na to,aby človek vedel,či ten druhý je ten pravý,my sme sa brali po 9mes. randenia a nebola som tehotná...Ak je dieťa zmysel života,čo chápem,som taká ístá,tak by som s ním nestrácala ani minútu,dá sa totiž nájsť aj milovaný muž a a taký,ktorý deti chce.len aby potom nebolo neskoro,lebo bilog. hodiny nepustia.Bud rada,že sa vymačkol teraz a nie po ďalších piatich rokoch,mnohí tak naťahujú partnerku a akože dozrievaju....tak niekto dozrieva do 50tky ,ale či aj dozrie nikdy nevieš,ja nedozretého som nechcela,taký nech si dozrieva koľko chce,ale nie pri mne.

tatisna
15. feb 2018

kamoske sa stalo podobne. kratko nato co zmenil nazor dostala kopacky 😟 asi by som pocitala s tym, ze Ta uz nechce a zariadila sa podla toho. je to hrozne, ale cim skor t lepsie a mas sancu najst niekoho co nebude cuvat...

sasa1310
15. feb 2018

@stanulienkat je XY manželstiev, ktoré sú šťastné po rokoch, kedy sa manželia poznali pred svadbou krátko.
A ja opačne stojím za názorom, že radšej vyskúšať manželstvo hoc aj po roku (v 31 rokoch), ako stále čakať na princa, a potom v 38 zistiť, že aha, dieťa žiadne a princ žiadny na obzore.

Čo je lepšie v živote? Byť sama celý život, lebo ten pravý neprišiel, alebo slobodná matka, hoc aj bez alimentov?

stanulienkat
15. feb 2018

@sasa1310 prepac, ale 31 rokov nie je ziadna tragedia. Keby sa rozhodovala v 36,37 je to horsie. Ona ma este par rokov k dobru, aby sa neuvazene vrhala do niecoho, na co sa jej partner neciti. A asi poznas malo zatrpknutych slobodnych matiek. Staci si obcas precitat prispevky na MK. Dieta nie je vsetko v zivote, nie je alfou a omegou. Len prosim neotoc tieto moje slova nejako inak.

skumavka
15. feb 2018

@janinah súhlasím, my sme sa brali po 8 mesiacoch a s me spolu 17 rokov

sasa1310
15. feb 2018

@stanulienkat aj tá zatrpknutá slobodná matka môže byť časom manželka muža, ktorý si ju zobral s dieťaťom. Hoc aj v 40ke. Ale slobodná bezdetná, už ťažko bude mať dieťa, keď nájde normálneho v 40ke. V okolí mám plno žien, ktoré nestihli byť ani slobodnou matkou a ťahajú na 40. Vidím aký život vedú. A kamošky, ktoré vychovávajú deti samé od začiatku, ktoré majú zmysel života.
Dieťa nie je síce alfou a omegou ako píšeš, ale táto autorka dieťa chce. A je pre ňu možno dôležitejšie ako ten chlap.

natalkanasta
15. feb 2018

@ciara2 a čo ti povedal, že zmenil názor alebo klamal? No nechápem, lebo toto je obrat o 180 stupňov, teraz píšeš, že nechce priviesť deti do tohto sveta, z čoho mi vyplýva, že deti teda vôbec nechce? Alebo ich nechce s tebou a takto to zaobaluje.. čo on vraví? Tak či tak mi z toho vychádza, že sa pomaly priprav na rozchod.. 😕 31 nie je žiadna tragédia.. 😀

zuzana.achbergerova
15. feb 2018

Myslim ze ste spolu velmi kratko na taketo zavazky ako dieta. Pokial to tak neciti, mali by ste sa skor zamerat na upevnovani vztahu a zbierani spolocnych zazitkov. Nic sa nestane ked sa pre babo rozhodnete o dva roky neskor.

kllamarka
15. feb 2018

@ciara2 ja by som si radsej teda predstavila zivot bez neho, ako bez deti. Takze hybaj si zvykat a najdes super muza pre svoje deti. Zivot po 30tke uteka strasne rychlo...nepremarni si ho.

ciara2
autor
15. feb 2018

@natalkanasta povedal mi, ze to hovoril, lebo som to chcela počuť a ze si myslel ze to bude časom chcieť no nechce to. A takisto mi povedal ze mi to radšej teraz povie ako kes budeme mat malé dieťa a opustí nás. Nemyslím ze zmení názor a ze bude chcieť dieťa. Neviem či sa mam vzdať rodiny a byt s ním, alebo radšej sama

danyb
15. feb 2018

@ciara2 je to naozaj veľmi ťažké rozhodnutie pre teba ☹ ale v každom prípade si uvedom, že tvoja túžba po dieťatku len tak mávnutím čarovného prútika nezmizne.. a neskôr si to budete vzájomne vyčítať a ničiť si život.. a potom bude už možno pre teba neskoro ☹ on ti na rovinu povedal, že dieťa nechce ani v budúcnosti, tak nečakaj že sa to zmení.. máte proste úplne odlišnú predstavu o budúcnosti, a s tým sa nedá nič robiť, iba to že sa jeden obetuje.. dokážeš s tým žiť 10 - 20 rokov? on bude mať ruky čisté, veď ti to vravel a ty si budeš búchať hlavu o stenu, že si sa obetovala ☹ v každom prípade ti držím palčeky aby si to zvládla nech sa rozhodneš akokoľvek 😘 ja by som odišla z takého vzťahu a radšej bola sama a verila, že raz príde niekto, kto bude mať rovnakú túžbu po rodine ako ja, ako trpela v takomto vzťahu 😉

lavieenrose
15. feb 2018

@ciara2 fuuuha nohy na plecia a utekaj...keby mne toto povie chlap tak sa nestihne spamatat a uz pocuje buchnut dvere..ked ti do oci povie ze by vas vedel opustit. ze vravel lebo si to chcela pocut ..silna kava..sama urcite nebudes..pride dalsi..

stanulienkat
15. feb 2018

@ciara2 myslim,ze je to od neho maximalne ferove. V tomto pripade chod zo vztahu a maj dieta,pretoze ani nevies,ci to bez dietata bude navzdy . co ked sa on v 43 rozhodne,ze predsa by dieta chcel? A ty uz budes po zaruke? Rocny vztah nie je vela,na rozchod. A dieta ti da v buducnosti viac radosti. Ver mi.

kikus48
15. feb 2018

@ciara2 ja by som takeho chlapa nechcela. Moj manzel stal pri mne ked sme sa snazili o babo. Podstupil vsetky vysetrenia. Stara sa o malu. Ma 2 prace aby nas zabezpecil. A teraz ked cakame druhe a ja mam problem prebera na seba vsetky povinnosti. Nie je to dokonaly chlap ale chlap ktory ma rad svoju rodinu a urobi pre nu vsetko. Toto mu v zivote budes velmi vycitat. Uz teraz sa vyhraza ze by vas opustil. A ty mas problem opustit jeho ? Skus to a mozno sa pochlapi. Ak nie mas pravo si najst svoje stastie. A je to lahsie hladat teraz ako po 5 rokoch vztahu.

natalkanasta
15. feb 2018

@ciara2 no to je charakter, čiže ta oklamal.. že radšej ti to povie teraz, akoby ste mali mat dieťa a opustí vás.. no chlap na pohľadanie 😱😳
Prosím ta sama neostanes.. no s týmto expertom by si nemala ostávať a to že definitívne nechce deti by ta v tok malo len utvrdit. I keď je to ťažké keď po bábätku veľmi túžiš, radšej počkaj a si vyber dôkladne otca svojich deti. Stará nie si, čo prinesie budúcnosť ti nikto nepovie, ale tak čo teraz.. hľadaj ďalej Tento chlap otcom tak či tak nechce byt

gabci_gabca
15. feb 2018

Môžeš byť fakt rada, že sa na to všetko prišlo teraz a nie neskôr. Podľa mňa sú to dosť podstatné rozdiely a vzťah by sa časom asi rozpadol. Neboj sa ty nič, pozbieraš sa a isto nájdeš niekoho lepšieho, ktorý po rodine s tebou bude túžiť

jana_eyre
15. feb 2018

ano rok je kratka doba, ale myslim ze chlap v kristovych rokoch by uz mal vediet co ocakava od buducnosti, nie hned ale o par rokov, ved je to len planovanie nic viac.. aspon ja som to tak pochopila, ze ak by povedal ze deti chce, tak si ich nejdete hned robit, nie?

my sme sa o detoch a co by sme chceli rozpravali po par mesiacoch vztahu a prve dieta sme mali po 7mich rokoch vztahu viacmenej planovane.. ale keby mi uz na zaciatku razne povedal ze on rodinu nikdy nechce, nemyslim ze by som s nim ostala..

je to samozrejme na kazdom individualne, ale myslim, ze pre vztah je dobre ak maju ludia aj spolocne zaujmy, ale aj spolocne vyhliadky.. a ak sa diametralne rozchadzaju , jeden vzdy bude trpiet.. nemyslim, ze sa mate hned rozchadzat, ale zase ked razne odmieta deti v buducnosti tak kam inam to smeruje?

sasa1310
15. feb 2018

@ciara2 odpoveď ti dal sám. Buď budete sami, alebo bude dieťa, a on odíde, alebo odíď ty a nájdeš si niekoho, s kým budete tvoriť kompletnú rodinu.

Chlapa by som nikdy nevymenila za pocit byť matkou. Chlapov je na svete veľa. Dieťa sa niekomu podarí len jedno, aj to niekedy s dlhoročným napätím všetkých síl

jersey87
15. feb 2018

Vobec nesuhlasim s tvrdenim, ze ak si je chlap isty svojou zenou, tak chce okamzite dieta. My sme boli spolu 10 rokov. Partner od zaciatku tvrdil, ze ja som ta prava. Ale o dietati som ja zacala rozmyslat po 7 rokoch vztahu a on az ked som otehotnela po 12 rokoch uplne neplanovane. Dovtedy deti nechcel, lebo mal strach, co to bude obnasat. A ja pravdupovediac tiez. A teraz on chce dalsie a ja mam strach, ako zvladnem druhe tehotenstvo a starostlivost o dve deti. Esteze mozeme par mesiacov pockat a potom sa rozhodnut.

eliska13
15. feb 2018

@jersey87 áno, ale tak môže rozmýšľať žena ,ale nie v 31 rokoch
@ciara2 tak je to od neho neseriózne povedať taký záväzok, len preto,že si to chcela počuť.Pravdepodobne by som sa s ním rozišla, lebo rok k roku a v 35 r budes riešiť stále to iste

lilyianka
15. feb 2018

@ciara2 nuz jednal s tebou narovinu...povedal ti, ze ho nechce a horsie by bolo keby ste ho mali a on vas neskor opustil....je to tazke, ale ak je takto rozhodnuty, nezmenis to...a ak ty po dietati tuzis a on nie, nemas privelmi nad cim rozmyslat...chapem, ze ho lubis, ale dobre, ze ta netahal za nos dalsich 5,10 r kym by to z neho vypadlo...takze najlepsie riesenie bude s nim skoncit a najst chlapa, kt.dieta bude chciet....ak by si dala prednost jemu pred dietatom ( po kt.tuzis), ver, ze casom by si si to vycitala...

Inak poznam jeden par, chodili spolu tiez dlho a on jej od zaciatku hovoril, ze deti nechce...ona si myslela, ze ved casom zmeni nazor..nezmenil...po dlhych rokoch sa rozisli, ona si nasla dalsieho ( zhodou okolnosti mojho ex) a zobrali sa a maju dve deti

jaq
15. feb 2018

Ja by som z takeho vztahu odisla...my sme chceli, ale tiez stale daco bolo...raz skola (ja som chcela aj napriek tomu, on nie), potom malo penazi, potom kade co a nakoniec som ochorela a teraz mi vykrical, ze som mu znicila zivot lebo ON chudacik je stary a nema dieta!!! Ze mal sa inak zachovat a nedovolit mi studovat, kaslat na peniaze,... hluposti ...pritom ja som to dieta chcela od zaciatku (celkovo som nebola zdrava ani predtym, ale dalo sa to upravit a v pohode mat) a hlavne moj zdr.stav je teraz 3ti rok taki, co nie je zas tak dlho aby tak zostarol 😉, ale uz zrazu ho nechce bo je stary... takze ak nie ste manzelia utekaj co ti nohy stacia. Najdes si takeho, co bude chciet babo s radostou.

taga
15. feb 2018

@ciara2 tvoj prispevok 14:06 - uz ti to jasnejsie ani nemohol povedat! Nechce deti, povodne ti klamal, a ked ho 'donutis' tak uz ta pripravuje ze vas opusti.. lub hlavne samu seba a nepokaz si zivot s takym clovekom. Zasluzis si viac

nela6
15. feb 2018

@ciara2 on vidi život ako utrpenie? tak nech začne u seba, zmeni prácu, stereotyp, aby sa zo života tešil a tešil, že ho bude mocť s dieťaťom znovu objavovat...

viera
15. feb 2018

No nechcem byt sprosta!!!...Ale byt tebou, tak mu dam "kopacky".!!!..A šupitom🙂)...Tento ti sorry za tvoj zivot nestoji...Ako hovorit one a potom zmenim na one...A este ked budes mat,tak odidem od Vas...Podakovala by som mu, ze mi OCI otvoril...A ani slzu by som nevyronila za takehoto cloveka..Mas 31r...Spamataj sa z toho somara!Ak chces dieta, budes musiet ist dalej...

ebi88
15. feb 2018

No zazila som to; rozchod bol bolestny ale nelutujem. On sa dodnes nezmenil, lutujem ieho frajerku, ak si mysli, ze sa vyda... ja som vydata a mam dietatko. Kto chce hlada sposoby, kto nie dovody, dobrento posnam.. nech sa vyjadri na rovinu, a ked nie tak sa pobal (alebo jeho). Laska laska ...’casom sa vytrati, ak si bez deti jevies predstavit zivot, ver ze nebudes stastna. A vek na to mate, najvyssi cas.

khkt
15. feb 2018

@ciara2 Tak toto je podľa mňa vážne. Na začiatku vzťahu ti klamal v takej vážnej veci a manipuloval ťa, aby ťa dostal tam, kde ťa chcel mať. Muž by si mal stáť za svojim slovom. Ja by som nechcela mať po svojom boku muža, na ktorého sa nedá spoľahnúť. Taký muž pre mňa nie je mužom.
Nemyslím si, že rok chodenia je krátka doba. Mňa môj manžel po roku chodenia požiadal o ruku a to mal "iba" 27 rokov. O 10 mesiacov bola svadba a o 14 mesiacov po svadbe prvé dieťa.
Nie každý muž je rodinný typ, ale v jeho veku by už mal mať ujasnené priority.

melonik7
15. feb 2018

@ciara2 tvoja veta "Neviem či sa mam vzdať rodiny a byt s ním, alebo radšej sama" .......kde mas istotu ze on bude s tebou aj bez dietata? O par rokov moze odist zo vztahu.
...istotu mas ale ze o par rokov uz nebude tak lahke otehotniet..

voucher
15. feb 2018

Kopni ho do prdele a najdi si normalneho seriozneho chlapa. Cim skor, tym lepsie, lebo hodiny tikaju: tiki tak tiki tak ...