Partner nechce dieťa

ciara2
15. feb 2018

Ahojte, Viete mi poradiť? S partnerom sme spolu rok, z toho spolu bývame pol roka. Doteraz sme sa vždy rozprávali, že chceme dieťa. Náš vzťah začal na rozhovoroch o všetkom možnom aj o tom, že budeme mať raz dieťa. Nedávno som začala túto tému, a že by sme tomu mohli nechať voľný priebeh, prv sa vyhováral a zahováral a nakoniec po pár týždňoch mi povedal, že nechce dieťa, že nemá také predstavy. Veľmi ho ľúbim, no mám pocit, krivdy a klamstva. Také pekné veci mi hovoril spoločné s dieťaťom a budúcnosťou. A teraz som v koncoch. Veľmi ho ľúbim no chcem aj dieťa, pre mňa je to zmysel života.

jarka_201
15. feb 2018

Tak to je riadny kkt😂 radsej ti to povie hned, ako keby ta nabuchal a nechal ? 😂 no ten ťa musi neskutocne milovat ti poviem😀

janinah
15. feb 2018

To ozaj stojíš o chlapa,ktorý by ťa s dieťaťom nechal? to nevie,že ak chlap spí so ženou,tak dieťa sa môže prihodiť? no ,super charakter...už som ti písala,ani minútu už by som s ním nestrácala čas....

negymama
15. feb 2018

baby ti tu dobre radia, poslat ho kade lahsie, A ako on chce zabezpecit, aje keby si s nim ostala, aby ste naozaj dieta nemali? vzda sa sexu dozivotne? ziadna antikoncepcia nie je 100 percentna. tolko deti po svete beha, co boli splodenie aj s antikou, aj cez gumu , s telieskom, o "neplodnych" dnoch ani nehovoriac.

takze to je fakt super vyhliadka, ze by sa vam aj nechtiac podarilo dieta, a mas jeho garanciu ze vas opusti, no chlap roka. keby ta mal naozaj rad, mal by rad aj dieta s tebou. nehovorim, su aj nematerinske a neotcovske typy... ale tak poviem narovinu, ale on ta klamstvom namotal do rocneho vztahu, ked uz si zakorenila v citoch a priputala sa . a potom vybali, ze tak to nie je ako ty snivas, to som ta len klamal. kde mas istotu ze aj ine veci ti nehovori, len preto ze to chces pocut.

ebi88
15. feb 2018

@negymama presne. Ked deti nechce preco nepovie na rovinu hned a nenici zdravu zenu, obycajny egoista.

vroni
15. feb 2018

Nuz, ja neviem. Po roku planovat dieta ci svadbu? Ja by som zdrhala nadzvukovou rychlostou. Dobrovolne by som taky vabank nikdy nehrala. Mas 31 a nie o 10 viac. S chlapom, ktory zivot povazuje za utrpenie ta vela potesenia necaka, najvyssi cas zavolat “dalsi, prosim“

jersey87
15. feb 2018

@eliska13 napisala som to na margo jedneho komentu, ako som pisala v prvej vete. Nebola to rada pre nu.

meluela
15. feb 2018

@ciara2 "nechce priniesť do takéhoto sveta" to je dost casty argument ludi ktori nechcu NIKDY deti.
Jedine rozchod. Cim skor sa s nim rozides, tym viac casu mas najst si dobreho partnera a otca svojich deti.

miriam11
15. feb 2018

@ciara2 on rozmysla a je vo vztahu uplne inde nez ty. Nie si je isty. Nieje nic horsie ak zijes s muzom, ktoreho ty milujes ovela viac ako on teba. Nevyrovnany vztah, cuva... daj na svoj vnutorny pocit. Miluje ta vobec? Akú buducnost s tebou planuje? Nechcem ti davat chrobaka do hlavy, ale velmi si to premysli. A co svadba? Ak aj tu odmieta mas v tom jasno. A nech mi nikto nevravi, ze ide len o papier.

janush
15. feb 2018

no podľa mňa si musíš vybrať, buď on alebo dieťa.... ak je pevne rozhodnutý, že dieťa nechce, nemáš na čo čakať,

majcika
15. feb 2018

A co zakladatelka sa uz nevyjadri?

marfikchov
16. feb 2018

@majcika možno už bali kufre, len neviem či sebe alebo jemu. Teda určite by mala

nenne27
16. feb 2018

Kde beries istotu ze s tebou zostane cely zivot ak nebudete mat dieta?on sa velmi lahko moze zbalit aj v 40, najst si novu mladsiu partnerku a ty budes sama a bez dietata.ked muz pripusta zeby od zeny s malym dietatom usiel..to mi uz len je uzasny charakter...

kikina84
16. feb 2018

@ciara2 Ja som mala tiež také obdobie že som deti nechcela.. manžel chcel a ja som sa tomu snažila stále vyhnúť..potom prišlo obdobie kedy som cítila že o manžela prichádzam,proste to medzi nami ochladlo,lebo bol náš vzťah ako keby nenaplnený..môj manžel je fantastický človek a môj najlepší kamarát a Nevedela som si predstavit že by ma raz kvôli tomu opustil, každý človek má právo na to aby sa rozhodol ako chce žiť,či s deťmi alebo bez.Ja som mimochodom bola tiez stale toho nazoru a aj nadalej som,ze som dieta nechela len kvoli tomu,ze vidim ako ide svet do zahuby a je z jednej strany nefer priviest na svet nevinné dieťa ktoré bude musieť čeliť v živote navyse aj zlým,falošným ľuďom ktorých je na svete väčšina , nehovoriac o svinstvach páchaných ľuďmi na našej planéte, pribúdajúce alergie,chémia v potravinach..atď atď a už to bude len horšie zial..ale v živote treba robiť kompromisy.Preto Teraz dieťa mam,dcéru milujeme najviac na svete a neviem si bez nej život predstavit..aj keď stále trpnem ako to za x rokov zasa bude a čomu všetkému bude musieť čeliť..asi to tak má byť.

lavieenrose
16. feb 2018

@kikina84 ked chces aby bol svet iny ,necakaj kym ho niekto zmeni..zacni od seba...a ked vela ludi zacne od seba..tak sa to naozaj pohne...ludia boli, su a vzdy budu zli a budu pachat aj hrozne veci (1 sv.vojna, druha sv. vojna, kriziacke vypravy, koloniziacia Afriky, vyvrazdenie skoro celeho povodneho obyvatelstva v Amerike a ten chaby zvysok strcili do rezervacii,vyvrazdovanie a prenasledovanie katolikov v starovekom rime,papezi sa medzi sebou zabijali ) neviem stale ti pride ze tento svet je najvacsie zlo?chemiu v potravinach mozes aj sama obmedzit tym ze nebudes to v obchode kupovat,napriklad taky chlieb..upec si vlastny bez mukuzlepsujucich prisad..citaj etikety...znova cim viac ludi nebude mat o to zaujem..budu stracat zisky...horsie je to so zeleninou ,v ktorej su dusicnany z prehnojenej pody...neda sa vypestovat vsetko v lete na zahradke...ale dusicnany vedia poraxit antioxidanty..trapi ta globalne oteplovanie ? to sposobuje metan ,ten sa tvori na skladke ked hnije komunalny odpad v prostredi bez pristupu kyslika..kompostuj..pouzivaj latkove plienky ..kym jedna sa rozlozi tvoja prapravnucka uz bude vychovavat praprapravnucku...nemusis to zacat hned vsetko robit ..ale rob vsetko co ke v tvojich moznostiach a budes vediet ze ty si prispela velkym dielom k tomu aby bol svet iny...niektori podareni maju huste reci ale zeby zacali od seba ako si nie a dalej vyzuzivaju benefity konzumu...

vroni
16. feb 2018

@lavieenrose, toto tesat do kamena. Mna priserne vytacanie tieto blbe plky, aky je svet zly a nevinne deti a bla, bla, bla. Svet je taky, akym ho denno-denne robime. Deti ovplyvnujeme vychovou. Samozrejme, ze sa deju aj nestastia, tragedie a veci, ktore nemozeme ovplyvnit. Ale deju sa v podstatne mensej miere ako kedysi. Zijeme vo vynikajucom case a vybornom svete. Fnukanie, aky je svet zly je len ospravedlnovanie vlastnej lenivosti a neochoty urobit nieco, aby zostal aspon taky, aky je, pripadne bol este lepsi.

eliska13
16. feb 2018

@nenne27 ja by som to nazvala manipuláciou.Ved on sa akoby vyhrážal a čo je čarodejník, keď vie ako by sa zachoval po narodení dieťaťa?mozno má len obycajny strach, aby som mu nekrivdila, ale podľa mňa je nevyzrete decko a boji sa zodpovednosti

kikina84
16. feb 2018

@lavieenrose ďakujem že si mi to ozrejmila..ale žiaľ to nezávisí len odomna..a všetko čo si písala dávno viem a ako vieš že sa určite zmenu nesnažím spraviť alebo ich neselektujem? Nepoznáš má a pred tým kam tento svet speje zatvárať oči nebudem, len sa budem modliť aby to naše deti nejak obyslo.

kikina84
16. feb 2018

@lavieenrose ** obišlo ** oprava

libawet
16. feb 2018

@ciara2 Teba ako ženu - chápem, je logické, že chceš mať dieťa. Jeho ako muža, ktorý nechce priviesť dieťa do tohto sveta, chápem tiež ( tiež už by som nechcela, keď vidím, kam to celé speje a o čom to tu je, lenže ja už dieťa mám 🙂 ), takže Ti radím, zamerať sa na iného muža. Terajší má svoj názor a nezmení ho, ani kvôli Tebe.

janinah
16. feb 2018

Nerozumiem tomu,ýže niekto nechce privisť dieťa do tohto sveta.Je to obyčajná výhovorka,ak to dieťa nechce,tak nech sa nevyhovára na dnešný svet,nech rovno povie,že je sebec a nemieni sa starať o iného človeka do konca svojho života a nemieni prebrať zodpovednosť.Deti sa rodili v akejkolvek dobe aj vo vojmne a rodičia s ao ne starali ako sa dalo.Muž z tejto debaty by bol rád,ak b ysa nikdy nenarodil,lebo jeho otec by zmýšľal rovnako? že ho nechce,,lebo dnešný svet je hrozný? a čo je na ňom také zlé? je to o tom ako sa ľudia nastavia,ak niekto všade vidí len čiernu farbu,tak to je v jeho hlave,ja vidím slnko a Boha a podľa toho žijem.A deti mám a nič lepšie som v živote nedokázala ako tie deti vychovať.

ciara2
autor
16. feb 2018

on by bol radšej keby nežije, nevidí výhru v tom, že je. proste má také zmýšlanie, svet je zlý a všetko je utrpenie

katrinka8
16. feb 2018

@ciara2 - no tak to ozaj buď navštíviť odborníka alebo odísť proste. Neviem, ale žiť celý život po boku človeka, ktorý vidí všetko čierne... S deťmi či bez, asi by to nebolo príjemné.

didi35
16. feb 2018

@ciara2 Tak ked ma taketo nazory, rychlo prec! Ci stale chces dieta s clovekom, ktory by v podobnom duchu vychovaval deti?? Mozno raz jeho beznadej prerastie do depky.

A vobec, tie jeho cierne nazory neovplyvnuju negativne vas vztah?? Lebo to su fakt dost zavazne zivotne postoje!

A ak je len teraz nevyzrety alebo v depke, lebo sa mu vo svojom zivote zatial nepodarilo uspiet tak, ako by si predstavoval, tak mozno o 10-15 rokov sa mu to podari, zmeni nazor a aj Teba za mladsiu.

staniica
16. feb 2018

@ciara2 ak ti povedal, ze lepsie teraz sa priznat, ako by Vas potom opusil... to hovori naozaj za vsetko... nazor nezmeni a ty sa budes len trapit, skus zabudnut a najst si noveho tatina pre svoje dieta... viem, lahko sa to hovori, no ide to.

lavieenrose
16. feb 2018

@ciara2 by ma zaujimalo co na nom milujes..podla toho co pises typujem ze ma pekne modre oci a tym to konci :D

janinah
16. feb 2018

@lavieenrose veru,on má modré oči a ona na tých svojich asi krikľavo ružové okuliare....mňa v podobných príspevkoch udivuje jedna vec,to tá žena nemá mamu,sestru,kamarátku,ktorá by jej "otvorila oči"?...alebo možno má a niečo aj skúšajú a ona žena nereaguje a vidí len to,čo vidieť chce....

mirola
16. feb 2018

su niektore zeny, ktore si to vybojiju aj u takehoto muza, ktorý tomu sám od seba nie je úplne naklonený... či však je to výhra, to je otázne a indivindualne...
poznam sosobne jeden pár, kde zena velmi chcela dieta a mala 30 a on mal 35 a stale nechcel.. Boli spolu dva roky.. on bol pre nas vzdy velmi zvlastna povaha... vzdy bolo u nich "doma" tvoje a moje, vsetko platili na polku aj v restikach veceru a to musim povedat, ze on zarobil niekolko nasobne viac ako ona... no hold kazdy sme iny...
Po dvoch rokoch prisla o nervy... zacala sa rozchadzat, co on nechcel... tak uzavreli dohodu.. on jej spravi dieta, ona bude byvat u matky, on bude platit vyzivne a stretavat sa s nimi ... 2 krat do tyzdna moze spat s malym u neho ale musi si to zaplatit a kupit si svoje parkovacie miesto u neho v dome aby mohla zaparkovat.. no des.. este ten vztah aj nejak pomenoval... a uz som si spomenula "MINGLE" teda „married but single“ - tento zivotný styl v podstate znamena, ze mam partnera, ale chcem mat vlastnu domacnost, a ten partner pride len sem tam na navstevu.
Co k tomu dodat rovno jej povedal, ze si ju nikdy nevezme, sprava sa podla mojho pohladu a nie len mojho k nej ako k handre, jej mama je nastastna, ona tiez.. ma krasneho syna, ale mohla ho mat aj s muzom, ktory by si ju vazil a spravil by pre svoju rodinu omnoho viac. Maly prakticky prve 2 roky ani otca nevidel... az teraz ked je vacsi zacal chodit viac... mne by to za to nestalo.. takyto vztah by som nikdy nechcela

elje
16. feb 2018

@ciara2 Isto máte nejakých spoločných známych alebo súrodencov, ktorí deti majú.. Choďte ich navštíviť, prípadne zober ku sebe kamoškinu malú.. a uvidíš či si k deťom vzťah nájde alebo nie.. Ja som presne na kamoškiných deťoch zistila, že moj (vtedy ešte priateľ) bude raz dobrým otcom, a aj tak je 😉

Mimochodom... tiež súhlasím s názorom jednej maminy predo mnou, že rok je krátka doba na to, aby ste sa poznali a zakladali rodinu.. Zažili ste spolu LEN jedno leto, LEN jednu zimu.. a máte sa ešte veľa čo o sebe samých učiť.. a s deťmi to bude už celé o DEŤOCH, nie o vás.. Tak si doprajte ešte čas. Ale to je len môj názor 🙂

Hlavne sa rozhodni správne..

staniica
16. feb 2018

@mirola ??? to co je za cloveka? A byt na jej mieste, tak na takuto dohodu sa zvysoka... sa fakt divim, ze na to vobec pristala, zvlastna to doba nastala

momoqui
16. feb 2018

@ciara2 ak chces dieta tak si pobal veci a odid. On to dieta nechce teraz a nechcel ani predtym sam sa priznal ze to povedal lebo si to chcela pocut ... dieta maju chcieg obaja a ma to byt prirodzene nie aby si sa mu vyprosovala a potom aj tak od vas odide.