Po lete 2011 začíname. Kto tiež?

nikiarudi
26. apr 2011

ahojte kočky, nájde sa tu medzi vami niekto, kto sa chce začať snažiť o bábätko v rovnakom čase ako my..?? je jedno či o prvé, druhé, tretie... ak áno, pridajte sa... 😉 🙂

aaliyah22
27. apr 2011

ahoj, tak ja sa pridávam... tiež by sme chceli po lete alebo niekedy cez leto zamiešať... 😉 😀

aaliyah22
27. apr 2011

@jafnka ďakujem za pozvanie.. no už ste tam určite zabehnuté, tak neviem či by som zapadla.. no určite rada nakuknem... 😉

jafnka
27. apr 2011

@aaliyah22 inak my sme sa začali snažiť na začiatku roka, ale pre zdravotné problémy sme to museli prerušiť takže my budeme po lete začínať znovu 🙂

nikiarudi
autor
27. apr 2011

@jafnka ahoj, díky za ponuku.. no ako píše aali, tak je to také blbé zrazu vkročiť do vašej témy.. keď už sa tam viaceré poznáte... my sme sa tiež najskô mali snažiť na začiatku roka, no nakoniec som pred dvom týždňami bola na konizácií krčka maternice, tak to nechávame až po lete, pretože si chceme užiť dovolenku a 3 svadby, kt. nás čakajú... 😉

karin415
27. apr 2011

@nikiarudi ahojte dievcata 🙂 pripajam sa do tejto temy, my sa sice uz snazime asi 3 mesiac, zatial stale nic 😢 tak dufam ze do toho leta to s vami stiham 🙂

misinn
27. apr 2011

ahojte, my tiez planujeme po lete alebo po letnej dovolenke 🙂 ale ta bude az zaciatkom septembra

nikiarudi
autor
30. apr 2011

@karin415 tak držíme palce, aby to bolo čím skôr... 🙂
@misinn no my tiež tak podobne... rada by som tak na konci leta ostala tehulka.. 😉

yasmin0001
3. máj 2011

Ahojte,
konecne som nasla temu do ktorej patrim! Konika sledujem uz dost dlho, ale kedze sa konecne objavila moja tema, tak som sa registrovala. Uz som si konecne povedala, ze v septembri ideme na to, aj ked nie je vsetko idealne. Peniaze, byvanie, praca - vsetko by mohlo byt lepsie. Keby som ale mala dalej cakat, mala by som za chvilu 100 rokov.
Dieta este nemame a este sme sa ani raz cielene nesnazili. Sama som zvedava co bude...

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandrittta
4. máj 2011

Ahojte babenky, k tejto teme sa musim prihlasit aj ja. 😉 My s manzelom sa snazie uz asi 4 mesiace a zatial nic 😒 mam za sebou jeden spontanny potrat asi pred 2 rokmi. Vraj na to nemam mysliet , ze "bocian" pride ak bude spravny cas, nemam stracat vieru a chut. 🙂 Neviem ako je to s tymi "plodnymi a neplodnymi" dnami a na kolko percent to funguje ale mam pocit, ze je to individualne resp. u mna nie. 🙂 Leto 2011 sa mi zda byt idealne a najlepsie by to bolo niekedy v oktobri .🙂 Keby si tak clovek mohol vyberat , uz mam pocit, ze to pisem ako "objednavku". 😀 Este ,ze mam to skuskove.

karin415
4. máj 2011

@yasmin0001 ahoj tak u nas je to presne ako pises, uz sa snazime sice asi 3 mesiac ale tiez som tak dlhsie zvazovala ci zacat alebo pockat este ze aj to byvanie by mohlo byt lepsie aj praca ale tak isto som si povedala do kedy budem cakat ? kym bude neskoro ? 🙂

karin415
4. máj 2011

@tara9 ahoj ako funguje cyclotest baby? su to nejake ovulacne testy? ja som zacala s meranim BT tiez sme sa snazili asi 3 mesiace a nic tak som si myslela ze sme asi presne neodhadli plodne dni tak som zacala koli tomu merat teplotu, ale tiez ma zacina chytat depka 😒 obdivujem naozaj niektore zeny co su tu na MK a snazia sa roky fakt klobuk dole ako to zvladaju

oktavia
4. máj 2011

Ahojte, aj my sa chceme začať snažiť po lete, tak dúfam, že sa nám to podarí. Malinká sa nám vydarila skoro na prvý šup 🙂 , tak ktovie ako to pôjde s druhým bábätkom.

yasmin0001
4. máj 2011

Pekny vecer,
ja sa zatial nad ovulacnymi testami, meranim teploty a pod. nechcem zamyslat. Zacat sice chcem sept., okt., ale aj ked sa nebude najprv darit, do toho roka sa este nezblaznim. Hlavne baby si tu nepisme nic negativne! Vsetko pojde, musime byt stastne, usmiate, tesit sa. Ved budeme mat coskoro babo, leto je tu zachvilu, jesen tiez. Takze ziadne depky, caka nas stihle leto s plochym bruskom, este stihame vyrisovat aj tehlicky 😉 . Budeme grilovat, chodit na vylety, venovat sa partnerom. Uzime si kym mozme 😎

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninac
5. máj 2011

ahojte, tak dufam ze sa k vam mozem pridat aj ja 😉 , taktiez sa planujeme pokusat o druhe babatko cez/koncom leta 🙂

sandrittta
5. máj 2011

Hmm, ja tak celkom tomu cyclotestu nerozumiem, ved nic v zlom ale ked sa snazime , tak sa snazime, ja si poviem, ze kazdu volnu chvilu povinne "ťuťu-muťu" , a je to. 😀 Nemusim pocitat , ci mam akurat plodny, ci neplodny den. 😉 Milacik je zo mna nadseny, aky mam "apetit" a obaja vieme preco. Len zase na dobre sa lahko zvyka. 😀 Ale zase nic proti, drzim palceky aj tomu "cyclotestu".
Akurat som zacala zvysovat prijem vitaminov B. 😀 Zatial fandim tym plochym bruskam, letu, grilovackam a tehlickam,

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
schvarczka
5. máj 2011

Zdravím všetky adeptky na miminka, 😉 tiež sa chcem prihlásiť do tejto skupiny. Zatiaľ sa síce nejako príliš aktívne nesnažíme otehotnieť ale leto resp. jeseň 2011 to istí. Držím všetkým palčeky. 🙂

nikiarudi
autor
5. máj 2011

@yasmin0001 tak som rada, že si sa tu našla... vitaj.. a držím palce aj vám.. a koľko máš rokov, keď hovoríš, že budeš mať o chvíľku 100ku... 😀 😀 😀
@karin415 veď nieste až také staré.. tak nezúfajte.. ešte máte koooooopec času... 😉 držím palce... 😉 🙂
@oktavia ako čítam tvoj pass, tak čo sa týka toho detského poistenia, tak my sme dali v ČSOB, volá sa to štvorlístok a sme s ním spokojní...je tam aj úrazové a dokonca aj pripoistenie, keby umrie jeden s rodičov.. takže myslím, že je super... 🙂 🙂 🙂
@yasmin0001 inak máš správny pozitívny prístup, to sa mi veľmi páči... 😉 🙂
@ninac vitaj... 🙂
@sandrittta my sme to nikdy neriešili tie plodné neplodné dni, pretože som sa tomu nikdy nerozumela, brala som síce antikoncepciu a hneď po jej vysadení sa nám na prvý šup podarilo.. no teraz ju neberiem..sú tomu už viac ako 2 roky a som spokojná.. no poznám kočky, ktoré sa na to plne spoliehajú a vychádza im to už niekoľko rokov.. no aj také, ktorým to nevyšlo... takže je to individuálne... 😉
@schvarczka vitaj... som rada, že nás tu je už toľko...

oktavia
5. máj 2011

@nikiarudi ahoj, no nad tým poistením stále rozmýšľam, mám pár ponúk z poisťovní, tak musím preštudovať čo bude najvýhodnejšie 🙂 inak, ako píšeš, ani ja som nikdy neriešila plodné a neplodné dni, brala som tiež antikoncepciu a potom sa nám skoro na prvý šup podarilo. Teraz beriem tiež, nevedeli sme totiž ako na tom bude malá, keďže je tak skoro narodená, tak radšej, aby sa nám nepodarilo skôr ako chceme, sme to riešili takto. Ale idem ju vysadiť, mám ešte jedno balenie a potom dosť.Aj tak si myslím, že keď človek myslí len na plodné a neplodné dni, tak sa to potom menej vydarí, to je aspoň môj názor.

nikiarudi
autor
5. máj 2011

@oktavia presne, načo sa zbytočne stresovať viac ako treba.. tých stresov je okolo nás viac ako dosť...takže treba si užívať život.. a keď to bábo má prísť, tak príde... 😉

oktavia
5. máj 2011

@nikiarudi inak teraz som si pozrela, mi máme skoro rovnako malé dievčatká ...

nikiarudi
autor
5. máj 2011

@oktavia hej hej.. veru máme.. aj vaša malá je také "živé striebro" 😀 😀 😀 😀

yasmin0001
5. máj 2011

nikiarudi malo este. Len pisem, ze keby som mala cakat aby sme mali vsetko, mala by som sto.
Ale mam do 30 😉!
Teraz kej je taka zima, tak mi to pripada, ze leto je este dalekooooooo!
Tak sa podme bavit o tom, ako sa predpripravit na tehotenstvo? Vidim, ze ste tu skusene maminy tak sem s tym. 🙂

oktavia
5. máj 2011

@nikiarudi no veru je živé striebro, na to že je tak predčasne narodená, tak sme skoro dobehli rovesníkov.Ešte nechodí sama, ale všetko ostatné stíha dokonale, až ja niekedy za ňou nestíham 😉 😉 😉

schvarczka
6. máj 2011

@yasmin0001 Tak asi by sme mali začať pripravovať telo vitamínmi. Ja so dnes začala s Femibion 800. Má sa to užívať aspoň 3 mesiace pred chceným tehotenstvom. Tak ako, skúšala si už niečo?

uctovacik123
6. máj 2011

Môžem sa ku vám pridať aj ja? 😀 Konečne termín, kde zapadáme aj my s manželom 😀 Som rada, že tu táto téma vznikla, a dúfam, že sa postupne spoznáme všetky debatujúce 🙂

schvarczka
6. máj 2011

@uctovacik123 Určite áno. 😉 Začínaš nejako z prípravou alebo nechávaš na prírodu? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre