Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
15. mar 2012

@berenika39 veď práve, ten komentár je zabitý 😀
@bodka70 po dedkovi nie, tá mi nesedela, skúsila som po babke... To mi pripomína... Moja nebohá babka mala teda všetky zuby vkladacie. Raz mala zažívacie ťažkosti a obsah svojho žalúdka vylúčila do vedierka. Jedna jej iniciatívna vnučka (ja nie), vyliala obsah vedierka do kanála vo dvore... A bolo po zuboch 😲 Ale to je iná téma 😅

petkave
15. mar 2012

A ešte jedna kakacia:
😀
A aby mi nebolo luto jedno sa mi pokadilo do slipkou a druhe total presralo 🙂

inkinka
15. mar 2012

@syslica to je ťažká dilema, jaguár alebo leopard, zrejme sa ani sama autorka nevedela rozhodnúť, tak napísala lev 😀

berenika39
15. mar 2012

Inzerát jako hrom 😝 😝 😝 přímo ve Volné diskusi...
Krásné ruce jsou vizitkou každé žženy.

více info - http://manikura-evka.webnode.cz/

POZOR - ZAVÁDĚJÍCI CENY!!!

romcovaklarka
15. mar 2012

@berenika39 Zavádějící ceny 😀 😀 😀 Tak tomu bych kolikrát i věřila 😝

berenika39
15. mar 2012

@romcovaklarka i negativní reklama je reklama, protože jsem na ten web klikla. To byla chyba.

syslica
16. mar 2012

"Baby ked to (rozumej pohlavie dieťaťa pred narodením) chcete vediet dajte si spraviť krvavé testy."
Ej, bisťu, riadny krvák to musí byť... len aby výsledok stál za to!

eaka
16. mar 2012

zcenare

eaka
16. mar 2012

tá istá autorka:
"ked su ludia zamylovany"

petkave
16. mar 2012

😒 tu druhu polovicu cerpas do 24 mesiacov alebo ta zivy mus 😒

Tak nad týmto som dlho uvažovala, kým som pochopila, že ju živí muž 😀 😀 😀

petkave
16. mar 2012

@syslica a choďte s tou krvou ku krvopičom 😀 , rozumej drakulom, upírom a im podobným 😀

adelaida33
16. mar 2012

@petkave 😀 jáááj 😀

petkave
16. mar 2012

Celý príspevok je veľmi dlhý, tak ho sem nedávam, ale páči sa mi dáma, ktorá "nechce biť sama s dcérou, nikoho neodcudzuje", zamieňa si Y/I, S/Z a a používa krásne slovenské slovo "trebalo":

ja som dopredu vedela že deti po sebe nechcem tak skoro aj s finančných dôvodov pretože by sme asi plienky ak by trebalo UM neutiahli

didiana333
17. mar 2012

@petkave krvopič?????? 😀 😀 😀 😀 umíííírááááám z teba....tak to aj Edward z Twilightu je krvopič.... 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
17. mar 2012

"Plazenkame sa dozaduuu"

petkave
17. mar 2012

@didiana333 to vieš, niekto je kávopič, niekto čajopič a niekto krvopič 😵

didiana333
17. mar 2012

...poveternostne podmienky este su nie prijaznive.... 😀

petkave
17. mar 2012

@didiana333 A ešte aj ten slovosled 😀 Lepšie by bolo, keby napísala: este su neni prijaznive. 😀 Lebo aj také dačo som tu už čítala.

ikke
18. mar 2012

@petkave hmm, a v zenskom tvare to bude ako? krvo....

petkave
18. mar 2012

@ikke 😀 😀 😀 Ženský tvar radšej nepoužívam. 😀 😀 😀

bodka70
18. mar 2012

@petkave , aj na dealerov je zaužívané hovoriť o nich ako o obchodných zastupičoch a zastu.... 😀 😀 😀

petkave
18. mar 2012

@bodka70 ja som tiež raz pracovala v jednej firme - čisto chlapský a hlave starší kolektív a jasné, že ma volali zastupič-ka. 😀

petkave
19. mar 2012

Tak s týmto výrazom som sa ešte nestretla:

Dobrý deň, dnes som Vám preučtovala peniaze za blúzku.

😲

petkave
19. mar 2012

A viete čo? Ja vás tu budem zásobovať, až kým sa mi dieťa nezobudí 😀

Chrýpka to istí,nevládzem,aspoň že ma malý s toho šou,keď tu behám z rúškom.

Inak, pani to má nejaké poprehadzované 😀

berenika39
20. mar 2012

Spolu a jistě🙂

😝 Začali jsme s příkrmy,ale přestali jsme kakat!!! 😝

alamo
20. mar 2012

@berenika39 haha, zrovna jsem to sem sla dat 🙂 . Taky me sokuje, ze prikrmy maji takovy dopad na celou rodinu 😝 .

blovitc120
20. mar 2012

@berenika39 to je strašné 🙄

petkave
20. mar 2012

Ahojte, keďže dieťa mi spí a obed mám navarený, zase tu trošku blúdim a vyvaľujem oči. Pani v novej téme rieši, že ju nemajú radi svokrovci a zmysel jej diskusie je aj nasledovné: 😅

hlavná podstata tohto prispevku je aj to ze môj otec a moja nastavaju svokra sú bratranci...

vefi89
20. mar 2012

@petkave ťažká polemika 😀

petkave
20. mar 2012

@zade niečo pre zakladateľku tejto témy:

Juj ako ja neviem prelutovat ze som krpcovy v sobotu nekupila v eurovei tie ryfle. 😀 😀 😀