Pribrali ľudia?

17. máj 2022

Dievčatá nezdá sa vám , že ľudia všeobecne veľmi pribrali? Ja neviem, či len ja vidím okolo seba dosť obéznych mladých žien, hlavne s malými deťmi. Nechcem aby sa to niekoho dotklo, nepíšem o nikom konkrétnom, ale zdá sa mi, že ako sa oteplilo a ľudia zhodili kabáty a bundy, že takmer každý druhý má problémy s nadváhou. Neviem, či je to pozostatok pandémie, alebo čo. Vy to ako vnímate? Nechcem sa nikoho dotknúť, ani nikoho uraziť, poprosím o slušnú diskusiu. dakujem

mircalla
17. máj 2022

@mandzula Ja som si to vsimla specialne u dievcat tak14-18, chalani nie

mandzula
17. máj 2022

@mircalla čo sa chalanov týka, pri tých sa mi práve naopak zdá, že začínajú cviciť čoraz mladšie ročníky.

mircalla
17. máj 2022

@zafir01 To inak ja som sla so synom z kadernictva, zistila som, ze som zabudla vypnut ryzu. Ukekali sme asi 3 km, absolutne mi nestihal a to mam 50, tak som mu kazala ist krokom. Pritom nie je obezny, ale nedaval to, malo pohybu. Teraz zacal chodit na taekwondo asi mesiac, tak sa tesim, ze maka konecne

zafir01
17. máj 2022

Práve som po sebe prečítala text. Display reaguje, len keď tukam silno ako dateľ 😂 a ta automatická úprava textu 👌 ospravedlňujem sa, blbo sa to číta, ale snáď sme sa pochopili. 🤷‍♀️

leevni
17. máj 2022

Áno. Zdá sa mi. A hlavne akoby sa nastavil trend- tváriť sa že je to normálne 🤦🏻‍♀️.

bublinka1426
17. máj 2022

ja teba autorka obdivujem ze si taketo veci vsimas. nie som ignorant ale toto ma fakt netrapi ci ludia pribrali ci schudli. 🙊

zafir01
17. máj 2022

@mircalla môj chodí od pol roka na aikido 😂 ma 10. Treba im pohyb. Oni ani na tej telesnej už až tak nemakaju. Doma sme športovo založená rodina. Tak dúfam, že moje deti si vezmú do života príklad a budú opäť k pohybu viesť aj svoje rodiny

simca06022011
17. máj 2022

Ano podla mna je to tak, a nie len dospeli. Mna, co dnes zarazilo bol skolsky vylet, a tam prisaham, ze vacsina bola trochu viac obalena, dost vela deti nevladalo ani chodis, ale teda dost vela jedincov bolo ze fakt obeznych a tych tackalo ako keby maraton odbehli, strasny pohlad. Na prvy pohlad bolo vidno tych par jedincov, kt. viditelne sportovali. Ja si na ZS v celom rocniku pamatam jedno dievca, ktore bolo obezne, jedine, aj to malo nejake ochorenie. Mohli to byt deti ZS druhy stupen, ktore by mali byt v podstate fit a nemali mat problem vybehnut do jednej jaskyne a spat.

Dospeli to je jasne, o tom sa tiez roky hovori, dovod je zivotny styl, ale tie deti mi pridu take az "alarmujuce". Lebo si nesu zle navyky do dospelosti, kopec zdravotnych problemov. Kym nase babky dedkovia makali, malo jedli, teraz je hojno a pohybu malo. Deti sa prejedaju, aj ja doma riesim to ze moj chlap nepovazuje ranajky doma (a ze veru nic dietne), za dostatocne na to aby dcera vydrzala do obeda s jablkom a cajom. Pritom tieto zvyky z mladosti si nesie cely zivot. Proste z domu je nauceny sa prejedat a tym sekyruje vsetkych ostatnych, to co on zje na jeden obed ma inde 3 clenna rodina. A pri takomto zivotnom style, tazko ucit potom deti, ze nie moja, nebudes sa prezierat fastfoodom, ked si pred 30minutami dojedla v skole obed a nie netreba ti na cestu autobusom aj fornety a ladovy caj. Dakedy bolo hojno cez sviatky, nedelny obed bol slavnostny, ale bezne tyzdne sa tolko "nezralo". A nie len nekvalitnej stravy, aj ta kvalitna strava ma energiu a ked je jej vela, je jej proste vela.

mircalla
17. máj 2022

@bublinka1426 Ona nepise, ze ju to trapi. Pyta sa, ze ci sme si to tiez vsimli/

mircalla
17. máj 2022

@zafir01 Telesna je teraz ze raz idu von sa prejst a druhu telesnu v tyzdni hraju vybijanu. Katastrofa, nic nerobia. My sme makali, atletika, loptove hry, splh, gymnastika

autor
17. máj 2022

@bublinka1426 tak nemusis sa bat, nerozmyslam nad tym dnom a nocou.nie že by ma to trapilo, len si to vsimam ako sa ludia vyzliekli a prave som bola v obchode a stale predo mnou velmi obezna mlada zena a kupovala si paradajkovu polievku v sacku a k tomu tri male fernety (take tie jednorazovky na vypitie), tak ma to tak prekvapilo.

bublinka1426
17. máj 2022

@mircalla tak ja si skor vsimam ine podstatnejsie veci. a zjavne ju to zaujima ked sa to musi pytat na verejnom fore.

orini
17. máj 2022

Jasne ze su ludia pribrati. Je to ina zivotna uroven ako kedysi, ine stravovanie, ine mnozstvo pohybu...

simca06022011
17. máj 2022

@mircalla ja mam takeho brata, co je ako tintitko, ale nevladze nic :D uz od mladosti. On nema tendenciu pribrat, aj malo je, ale tym ze sport a pohyb takmer nula bodov ak neratam raz za rok bicykel a raz za par dni vezme psa von.
A inak presne ta telesna je uplne na smiech :DDD u nas detto, prechadzky po meste (rozpustia ich a decka utekaju do obchodov = potravin pre somariny), alebo vybijana, sem tam futbal... prisaham, ze nevedia kotrmelec ani nic urobit. Ked sme zacali doma cvicit (covid:D), prisla som na to ze nevie brusak urobit, nevie ani len rozcvicku napr. zo skoly, nic... ked som sa jej spytala ci videli v skole niekedy "kozu", zinienky atd, tak nie :D

bublinka1426
17. máj 2022

tak tam mas odpoved alkohol napr. a polotovary. z tych sa mega pribera. podla mna kopec ludi malo Homeoffice napr. doma viac jedlo menej sa hybali a mozno aj viac pili...a zas naopak poznam tlstejsich co vdaka korone schudli. je to rozne. ale vseobecne, ano ludia z roka na rok asi viac priberaju. nemakaju 12hodin niekde na roli a nejedia domace svine a veci z vlastne zahrady. vsetko je ine, ale to nie je ospravedlnenka za zly zivotny styl.

autor
17. máj 2022

@bublinka1426 zaujima ma vas nazor na to. myslim, ze je to velmi nezdrave a ludia by s tym mali nieco robit. potom uz je neskor vyplakavat, ked k tomu pridu dalsie chronicke ochorenia.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
17. máj 2022

@missdiva vychudnutá bolo málokedy "in" . Bolo a ešte stále je a dúfam, že aj bude "in" pekná štíhla žena. To čo opisuješ ty veľké prsia a štíhly pás a veľká riť , možno tak v americkej telke Kardashianky. Keď je niekto chudučký a štíhlucky nemá z čoho mať veľké prsia a veľká riť neni na nikom pekná.
A áno všeobecne si myslím že je tu trend tučných ľudí. Na kúpalisku mi je niekedy smutne smiešno, aké doslova prasce vyžraté sa tam promenádujú. Mladé baby, mladí chlapi. Na tučnom pupku zavesený piercing a na ramene (aké ja ani stehno nemám), tak tetovačky, ešte na tučnej riti tetovačka. Normálne sa chce človeku vracať. Ludia nemajú súdnosť. Apropo, čítala som štatistiky a pandémia sa na obezite nepodpísala. Tento trend je dlhodobý, ešte spred pandémie. Len ludia sa radi vyhovaraju na stitnu zlazu,genetiku a rozne ine blbosti...

mircalla
17. máj 2022

@bublinka1426 Ked nemas co dodat k teme, neviem naco komentujes. Ja som si to vsimla tiez u urcitej skupiny ludi. Podla mna to nie je uplne nepodstatna tema. Zivotny styl, konzum, nedostatok pohybu

bublinka1426
17. máj 2022

@mircalla aj tebe pekny den ;)....

mircalla
17. máj 2022

@simca06022011 Prave som sa ho zase spytala....Idu von a robia, co chcu. U nas sme mali normalne dake tabulky, kde boli minimalne hodnoty, co musime dosiahnut. Atletika, sprint, 1500 metrov, skok do dialky, do vysky, hod vsetkym moznym....Oni idu von. Skutocne ma zaujima, za co ten telecovikar dostane plat. Ked hraju vybijanu, to je este lepsi pripad

autor
17. máj 2022

@mircalla ja poznam jednu telocvikraku, co s detmi pozerala filmy na telesnej

saxana000
17. máj 2022

Ano rozkysli hlavne mladez..pozri sa v tescu v KFC na terase ked ides okolo mekacu kto tam sedi a co maju pred sebou..na ihriskach a lavickach dvojlitrovky coly pod pazuchou tam pizza hentam burger..v obchode v kosikoch same udeniny maskrty biele peciva sladke vody. Malicke dievcatka v obtiahnutych leginach z ktorych im trci brusko.v ruksakoch keksiky dzusiky lizatka.deti su neni schopne vyliezt na preliezku spravit kotul pretocit sa na zabradli...pohybu je menej ludia spohodlneli pre igelitku nakupu nejdu peso ale autom.fitka aj plavarne boli dlho zatvorene.Sama robim v kaviarni a napriklad cistu vodu si objedna malokto.ani tu co dam ku kave nevypiju..dalsia vec je ta otrasna moda co prisla bud vsetko strasne obtiahnute alebo mech na zemiaky.. A trochu sudnosti ludia by tiez nezaskodilo 90 kilova 16 rocna proste NEMOZE nosit crop-top.!

xsimonkax
17. máj 2022

@mircalla ja som vyjadrila svoj názor. A ci sa ma to týka ci nie je stále len moja vec. Ľudia nebudme taky povrchný 🙃

xsimonkax
17. máj 2022

@nyusika chápem a ked napíšeme ze vsimli tak co? Schudnú alebo začnú športovať ci ako?

simca06022011
17. máj 2022

@mircalla no u nas napr. aj etikarka nosi deti von a maju volny program, lebo vraj je jej "luto", ze maju byt zavrety vnutri :D To sa chystam aj riesit, lebo ja chapem, ze je to zbytocny predmet, plus posiela im pokarhania, neviem za co.. da im rozchod a ked nestoja pri nej, dostanu poznamku. Proste mlada ucitelka, podla vsertkeho ma ine starosti ako ucit deti (take ktore sa mimochodom nevedia spravat, cize etika by sa im aj zisla :DD) .
Ale teda ked je taky zbytocny ten predmet, ze sa neucia, tak nech ho ani nedavaju do rozvrhu a idu tie deti domov :D prechadzat sa mozu aj po vyucovani.
Napr. u nas prvy stupen takmer telesnu ani nemali... skola dokonca nema ani mimoskolsky sport, na zaciatku mali gymnastiku - rok, skola to zrusila a potom nic.. a do dnes nic.

marsmykkok
17. máj 2022

Neviem, dospelých si nevšímam pokým to nie je nejaká žena nad 100 kg alebo chlap nad 150kg. Vždy boli ľudia aj chudí, aj akurat, aj tuční. Ale preto že nemajú auper postavu si nemyslím že majú chodiť v 35 stupnovych horúčavách v čiernom širokom vreci a skapať v ňom od tepla len aby niekomu nepokazili estetický zážitok že nemajú dokonalé telo... Nech sa každý oblieka aby sa cítil príjemné. A nikdy nevieme čo je za tým, či zlé obdobie, či pribral z liekov, či sa obžiera. Nesudim iných pokým to nie je fakt morbídna obezita kde ohrozujú vážne svoj život. Možno si to všímam u detí, kedysi bol v triede maximálne jeden "tučko" ktorý bol automaticky obeťou šikany a vysmechu, teraz na fotkách vidím že je pri sebe napríklad aj tretina triedy.

mircalla
17. máj 2022

@saxana000 Moda sa mi tiez nepaci....oversize neforemne alebo tricka s holym pupkom, nohavice s vysokym pasom tiez nemusim....

marca12
17. máj 2022

Uz viac rokov si vsimam,ake su deti obezne,vidis to na koncorocnych fotkach,kde su vsetky pokope a takisto mladi ludia maju nadvahu. Ale tak to ide s dobou. Obchody plne jedal,pochutin,malo pohybu,sedavy sposob zivota predtym pred tv teraz uz castejsie s mobilom v ruke.

panelacikova
17. máj 2022

@mircalla telesná sa, bohužiaľ, neskutočne zanedbáva na I. stupni ZŠ. na druhý sa nám potom dostávajú buď deti, ktoré sú od mala k pohybu vedené, sú fyzicky zdatné a šikovné, dokážu prakticky hocičo (niežeby úplne podľa "predlohy", ale vieš, že to urobia bez toho, aby si ublížili). alebo sa potom telesnou predierajú ostatné deti, ktoré nie sú vedené k pohybu (a pozor, to nepíšem len o obéznych deťoch, ale paradoxne, ide potom aj o chudých a vychrtlých chlapcov či dievčatá - chýba svalová hmota), ktorým sa človek bojí dať urobiť kotúľ vpred, pretože sa obáva, že decko sa doláme. akože fakt. minule čo som videla pár kúskov, ako robí kotúle, premýšľala som, ktorý si kedy zláme väzy. šlo o šiestakov.
čiže čo sa týka telesnej, tam by som výrazne sprísnila kontroly - inšpekcie na hodiny TSV, pretože mnoho týchto "všestranne" vyštudovaných učiteľov telesné dokonca vynecháva, presne ako píšeš: prechádzka, sem-tam nejaká vybíjaná, kde 3/4 detí stojí, nemá to dynamiku, nemá to ten správny šmrnc, proste katastrofa. a učiteľ TSV na II.stupni sa môže aj pokrájať, nemá šancu to tie deti v prudkom vývoji (puberta) už ako naučiť. jednoducho sú drevené a neschopné. alebo naopak, potom tí výborní, ktorí sa športom venujú od útleho veku (samozrejme, väčšinou v rodinách).