Respirátor v bytovke

23. okt 2021

Ahojte. Ako to máte u vás v bytovkách? Rešpektujú vaši susedia nosenie respirátora v spoločných priestoroch a vo výťahu? Dali sme aj upozornenie na vchodové dvere a aj napriek tomu, si dlhodobo väčšina zo susedov respirátor nenasadí a to dokonca ani pred vstupom do výťahu.

jana005
23. okt 2021

@ivet115 ale veď nosili respirátor.
Nechápeš, že ten respirátor ťa nechráni?
A keďže si z vedeckého prostredia, tak vieš, že aj cez oči môžeš dostať nálož vírusu? Lenže oči nám nekazali si prekrývať, tak nemusíme? 😀

ivet115
23. okt 2021

@jana005 ano viem si predstavit, tak ako polovica ludi. Jeden pod nosom, druhy si ho zas cely pochyta, treti, ked sa nikto nepozera, hned da dole a tak...

jana005
23. okt 2021

@ivet115 ale veď on bol v nemocnici!!! Na onkológii. Bez návštev. Myslíš, že sestrička by išla k nemu s respiratorom pod nosom pochytanym hore dole?

tom_i
23. okt 2021

@nadazdi asi tak. Nastala doba covidová

tom_i
23. okt 2021

@jana005 psst Ako povie Hanzelová o pravde sa nediskutuje

tom_i
23. okt 2021

A len jedna otázka ako mi lekár zistí že mám angínu alebo laryngitidu keď budem mať rusko, potom treba zaviesť rusko aj u zubára. Nemáš nevŕtam

ivet115
23. okt 2021

@jana005 tak pozri sa, onkologicky pacient ma nulovy imunitu, staci mu minimalna naloz a kludne verim, ze sestricka si nedala dostatocne pozor. Respirator nasadeny mat musela, ale ci dodrzala vsetky veci okolo toho, to vediet nemozes. Taky delta variant je nakazlivy takmer ako osypky, na onkologii by mali fungovat pomaly ako na chirurgickej sale aj za normalnych okolnosti a nie este teraz.
Ale toto je zbytocna debata, proste ja teba nepresvedcim o svojej pravde ani ty mna o svojej. Mne len pripadalo nespravodlive akych reakcii sa dostalo autorke temy.

ivet115
23. okt 2021

@jana005 a ano mozes dostat aj cez oci, ale malo virusov sa vie efektivne dostat do vnutorneho prostredia cez oci. Keby tak vedel efetivne fungovat, uz by sme to mali za sebou vsetci 😉

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tom_i
23. okt 2021

@miriam11 očkovanie sloboda nechápeš 😁

jana005
23. okt 2021

@ivet115 vtedy nebol delta variant, bolo to vo februári. Ale to je jedno.
Ja si stále stojím za tým, že respirátor ťa nechráni.
Áno, autorke sa dostalo, lebo keby písala, že má problém s tým, že respirátor nenosia ľudia v obchode, tak to beriem, ale nie v bráne, vo výťahu.
To by potom mala nosiť aj doma, lebo nevie, či sa jej muž nenakazil v práci.
Proste treba žiť normálne, čo má prísť, príde.
Poznám ľudí, čo doteraz dezinfikuju nákup, respirátor každe štyri hodiny nový, a aj tak už mali koronu. Ja si respirátor mením, keď je špinavý.
Fakt nechápem, ja mám oveľa väčšiu hrôzu, žeby sme sa nakazili napríklad tým meningokokom, čo je 99%šanca, žeby sme to nezvládli.
Z korony strach nemám, aj keď nemám istotu,žeby som ju zvládla. Mám veľkú nadváhu, som podľa nich riziková. Ale zato nebudem pokukovať a číhať na ľudí, či nosia všade vo vnútri rúško.
Ja by som bola za, aby nosenie rúšok bolo zrušené

sasa1310
23. okt 2021

@miriam11 áno jasne. Očkovaní tie nemocnice plnia

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
23. okt 2021

@miriam11 ano a aké % je v nemocnici očkovaných

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetulik
23. okt 2021

Neziadajte inych nisicov vselijakych virusov a bakteriii a inych sraciek aby vás chranili. Chrante sa sama. Odporucam 3m masku full face mask s ochranou proti prchavim latka plus ffp3 filtre proti tym srackam co ti bezohladni siria tym ze si nechcu zacpat dychacie otvori.
Ja mam znizenu imunitu a nechranim sa. Asi mam zvysenu debilitu. Ale na druhej strane neviem si predstavit ze by som musela dychat svoje exhalaty. Fuj je mi z toho na grc.
Som arogantna a nevychovana. Nikdy nebudem bez pouzitia nasilia pouzivat prostiedky ktore brania dychaniu cerstveho vzduchu.
O.i genova terapia, rozumwj vakcina je nefunkcna, je to chymera v boji proti pliage. Vsade to uz vedia len na slovensku nie. Smrt korone

sasa1310
23. okt 2021

@miriam11 tak daj aká je podľa teba realita. Najviac nakazených príbuda v regionoch s najmenšou zaočkovanosťou. Tak očkovaní asi ťažko budú najviac prenášať covid.
Poprosím tvoje zdroje. Pracuješ priamo na covidovom oddelení?

tina4931
23. okt 2021

@tom_i 😂😅že manuál na život......Veru, to by potrebovali viacerí, lebo zrejme bez inštrukcií nášho "panstva" podaktorí ani za chvíľu nebudú sami vedieť, na ktorom boku majú v noci spať.

ivetulik
23. okt 2021

@ivetulik a este mam jednu radu. Je to lepsie. Zmier sa s Panom, On ta oslobodi od vsetkych strachov ak budes uprimne prosit

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
23. okt 2021

@miriam11 oklamaná? Moje protilátky ma nezajímajú. Je mi to jedno. Štatistiky sú z celého sveta, ale ja som bola oklamaná podľa teba. Všade vo svete očkovaní nezapĺňajú nemocnice. Štáty nad určitým % zaočkovania, rušia opatrenia. Žijú normálne. Len tu budeme vďaka takým ako ty chodiť s náhubkom na ústach ešte pár rôčkov, a nielen to. Ekonomika v prdeli. Kks, kde vy na takéto rozumy chodíte

ivet115
23. okt 2021

@sasa1310 asi tak, staci sa pozriet do sveta a clovek vidi, kde je pravda. Potom by neboli potrebne ani tieto nekonecne dotahovacky. Jedine ze by sa Bill Gates postaral o to, aby boli celosvetove data zmanipulovane, vsakze 😀.
A aj ta sloboda ockovanym existuje, staci sa pozriet do krajin ako Britania, ibaze medzi nami a nimi je kus rozdiel, vsakze. Zopar percent v zaockovanosti.

abbey1
23. okt 2021

@ivet115 A videla si tie pravidelné masové protesty v Britanii? Sledovala si ich opatrenia počas celej pandemie? Videla si ich posledné čísla nakazených, úmrtí?

janulik2008
23. okt 2021

Niekomu z toho Covidu kvalitne švitorí. Pozri, u nás je každý ockovaný okrem malej. Mama a otec šli hneď ako sa dalo, sestra lebo išla do CZ a ja kvôli tomu že som si povedala že snáď mi 3tia ruka nenarastie 😀 ale čo ma hnevá je to, že stačí že si niekto kýchne a už každý že Covid. Kolegyňa keď to len začalo tak má astmu a začala v buse kašľať. Ľudia pozerali tak povedala TO NIE COVID, TO ASTMA. Ja bývam v dome ale ak by som v byte bývala určite to nebudem riešiť. Ty si očkovaná máš respirator takže ... okrem toho Covid môžeš dostať hocikde

ivet115
23. okt 2021

@abbey1 samozrejme, ze som videla a sledovala. Tak ako vsade vo svete, aj tam ziju aj taki ludia, ktori si nezelaju byt niekym alebo niecim obmedzovani. To, ze sa niekde na namesti stretnu nejaki ludia, nevyjadruje celospolocensky nazor. A pokial viem, v britanii su uz akekolvek opatrenia zrusene. Co sa tyka poctu nakazenych, samozrejme, ze stupa. Aj statistickym datam totiz treba rozumiet. Vakcina, hlavne teraz uz pri delte, ta chrani najma pred tazkym priebehom, nie pred nakazenim. A v krajinach s vysokou zaockovanostou logicky stupaju aj pocty zaockovanych hospitalizovanych. Priklad, ked mas zaockovanych 100 ludi z kategorie 60+, dostane sa z nich napriklad jeden do nemocnice. Ale ak ich mas zaockovanych 10 000, tak uz sa z nich dostane do nemocnice 100. Jednoduche pocty 🙂

jana005
23. okt 2021

@ivet115 a že otec Michala hudakoa zomrel na koronu, za očkovaný, je len náhoda?
Keby nebol zaočkovany, viem si predstaviť tie články, že to preto, že nebol očkovaný.
Ale keďže zomrel a bol zaočkovany, tak je ticho, maximálne možno povedia, že náhoda a že už bol starý. Ale hlavne, že hovoria, nech sa ockuju starý ľudia aby nezomreli

veronika_pb
23. okt 2021

@jana005 lezala som na Antolskej 3t po porode na chirurgickom oddeleni a teda sestricky a lekari nosili ruska len ked isli k nam do izby .. na chodbe ani v sesterskej izbe nie cize stacila jedna pozitivna a cez kavickovu pauzu to odovzdala vsetkym kedze sedeli v jednej mini miestnosti.. testovali sa kazdy piatok rano vsetci .. ale co z toho ze piatok rano su vsetci negativni ked cez vikend sa stretnu napr na oslave v nedelu s kopou ludi a nakazia sa a potom v stredu-stvrtok to veselo roznasaju po chodbach nemocnice az kym v piatok nezistia ze su pozitivni (ak vobec, kedze nemusia hned vyjst pozitivni) .. pri mne ako pacientovi mali rusko aj rukavice aj dezinfekciu, ale bohvie ci tu infuziu nepochytala predtym holymi rukami .. a co sa tyka navstev tak tie sice boli zakazane a v BA mi naozaj mohol manzel nechat veci na chodbe a isla mi pre to sestricka, ale napr par dni predtym na gynekologii v Trencine sme my ako hospitalizovane pcientky mohli ist volne von na lavicku alebo do automatu na kavu a moja spolubyvajuca sa pravidelne chodila olizovat s frajerom co za nou prisiel do arealu nemocnice .. co z toho ze ju testovali pri prijme ked na druhy den sa nakazi od chlapa a dovlecie to na izbu spolubyvajucim kde sa rusko nenosilo ..

ivet115
23. okt 2021

@jana005 mal 83 rokov, preboha. Iste vies aj to, ze cim vyssi vek ma clovek, tym nizsia je ucinnost vakciny. Ziadna vakcina nema 100% ucinnost, to je tiez jasny fakt.
Ok, viem aj lepsie stravit sobotny vecer, porucam sa z tejto bezcielnej diskusie 🙂

jana005
23. okt 2021

@ivet115 ja viem, že mal veľa rokov. Len chcem povedať, že keby nebol očkovaný, tak všade by boli články, že zomrel kvôli tomu. Ale keďže zomrel a bol očkovaný, tak to hodia hneď na vek.
Chápeš alebo nechceš chápať?
Proste nás neskutočne strašia koronou a len očkovanie zabráni pred smrťou.
Ale to vôbec nie je pravda.

ivet115
23. okt 2021

@jana005 chcem chapat a rozmyslam nad vsetkym, co pisu druhi aj nad tym, co pisem aj ja. Chudak pan hudak zomrel, ano, bohuzial bol jeden z mala, ktorych vakcina nauchranila. Ale napisala som to jasne, ani vakcina vsetkych bohuzial neochrani. Tak ako sa aj stane, ze na nasledky vedlajsich ucinkov niekto umrie. Aj to pripustam. Riziko tu je. Tak ako je mozne, ze zomries na trombozu, ktoru ti sposobi antikoncepcia alebo alergia na antibiotika atd atd