Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

korunka1
8. jan 2020

@panipanka na prevoňanie prádla, keďže avivážové prádlo by sa nemalo dávať do sušičky

alzbetka71
8. jan 2020

@panipanka vôňa, odstraňuje statiku naj je prádlo jemnejšie. Len už ich bod leta nemajú už len také suché. Tieto boli vlhké a hlavne mne vyhovovala vôňa

orta
9. jan 2020

@panipanka ja mam doma tiez susicku na nadrzku a nejako ma to neobtazuje. uz som si na to tak zvykla, ze ked mi proste vysusi tak si hned vyberiem pradlo, kym je este teple lebo potom ho nemusim zehlit ak ho hned poskladam. kosele zavesim na vesiak a pekne sa vyrovnaju. a ked mam toto hotove tak automaticky vylejem vodu alebo si ju odlozim na nieco do vedra, ja s nou zvyknem umyvat niekedy potom schody alebo taketo veci. vacsinou sa ju snazim este na nieco vyuzit a hned aj vycistim filtre aby bola nachystana na dalsi krat a netrva mi to ani 5 minut 🙂

panipanka
10. jan 2020

@korunka1 aha, to som ani nevedela, ze tam nemozem pridavat avivaz. kvoli comu sa to vlastne nesmie
@orta hej tak si si na to zvykla v pohode? a aku mas?

korunka1
10. jan 2020

@panipanka v susičke sa tá aviváž mení na prach , či nieco podobné a zanaša veľmi filter...

simonka121
10. jan 2020

Dobrý deň pred niekoľkými sme kúpili sušičku aby som si uhlahcila sušenie prádla teraz v zime..
Aby sme nemali tak vlhko v dome....no zisťujem že viac vecí sa v tej sušičke nesmie sušiť ako má....banálne veci tepláky tričká tielka a tak....tak neviem ak to dám do sušičky stane sa tým niečo???

marcipanovatorta
12. jan 2020

@simonka121 niektoré veci sa môžu trochu zbehnúť, treba dávať nižšiu teplotu sušenia. Ja čo nikdy nedávam sú termopradlo, detské pancusky, tie sa najviac zbehli a vlnené svetre samozrejme.... a veci, pri ktorých si nie som istá a nechcem, aby sa zničili.

javorinska
12. jan 2020

@panipanka hej to si myslelo vela ludi ale myslim, ze v nasich podmienkach kde nemame samostne pracovne v domoch ako to mavaju napriklad v amerike, to vidis vo vsetkych tych filmoch, sa viac ujali tie na nadrzky

panipanka
12. jan 2020

@korunka1 fuha tak to je pre mna fakt novinka. lebo napriklad co ma kolegyna doma susicku tak viem, ze ona normalne perie s avivazou. musim je o tom povedat, ze to nie je dobre

panipanka
12. jan 2020

@simonka121 vies co tiez som sa toho bala lebo ked som zacala riesit susicku, ze teda som zacala nejake pozerat na internete a tak, tak mi vlastne napadlo, ze co tam mozem susit a isla som pozriet do skrine a mozno jedna vec z dvadsiatich mala napisane, ze moze ist do susicky tak som tak posmutnela, ze no tak nic asi. a prisla som potom do roboty, som to hovorila kolegyni a ona, ze to nevadi, ze ona tam dava vsetko rad radom, ze niekedy sa jej stane, ze je nieco tesnejsie ale ked si to oblecie tak to za chvilu povoli
@javorinska hej to mas asi pravdu, tu je to praktickejsie. mne koniec koncov tiez nezostava nakoniec ina moznost

korunka1
12. jan 2020

@panipanka tak ono to asi zalezí aj od znacky a kvality samotnej susičky a tiež od mnozstva použitej avivaže. Ja sem-tam tiez pridam. Dnes už samotne prašky dost voňajú

h2
12. jan 2020

@simonka121 Ja dávam do sušičky takmer všetko, dokonca aj silonky. Nikdy sa mi nič nezbehlo, ani ináč nepoškodilo. S teplákmi, tričkami atď. sa Ti určite nič nestane.

iskrickaa
12. jan 2020

@simonka121 17 rokov pouzivam susicku. Vlastnila som aj pracovnu s 50timi susickami a susim vsetko. Susicku mam so senzorom, tak nemavam presusene pradlo.

orta
14. jan 2020

@panipanka jasne, ze hej ved to nie je robota na pol dna. chytis, vylejes a das nazad, hotovo. a mozes si ju postavit kam chces, kde sa ti zmesti, uz som videla, ze mali normalne aj na chodbe zasadene medzi nabytkom a dobre to vyzeralo, prakticky si si to tam ani nevsimla poriadne ale zase to uz je na kazdom kde si ju da, kde ma miesto. ja mam orava susicku a tiez do nej hadzem vsetko. niektore veci maju na stitku, ze by nemali ist ale nic sa mi s nim nestalo. zalezi samozrejme do materialu ale zatial akoze si musim zaklopat, ze je vsekto ok. inak je to dobre aj ked mas napriklad zviera. nasi maju psa bieleho takze jeho chlpy je vidno na vsetko a zakazdym ked tam ideme odidem chlpata ako plysak 😂 ale v susicke mi to pekne vsetko odchlpi

orta
14. jan 2020

@simonka121 je dobre mat potom susicku kde sa daju nadstavit rozne programy, podla toho co chces susit, moze sa stat pri nejakych veciach, pri nejakych bluzkach alebo napriklad svetroch, tak vtedy treba davat na nizsiu teplotu susit. mne sa mozno jedna bluzka trosku zrazila ale nebolo to tak, ze by som ju musela vyhodit alebo co, len mi nie je taka volna ako bola ale normalne ju stale nosim

emca12
21. jan 2020

@veve13 prosim Vas ako ste dopadli zo susickou a opravarom? Urobil to na mieste? Mam rovnaky problem. Vopred dakujem za odpoved.

veve13
21. jan 2020

@emca12 ano, opravil na mieste. Vymenil spinac, ci take nieco. Rozobral celu susicku😀

emca12
22. jan 2020

@veve13 dakujem velmi pekne ....nam opravar povedal ze to zoberie zo sebou scim nesuhlasime lebo tam nieco moze pomenit a po zaruke sa nam pokazi.....

veve13
22. jan 2020

@emca12 ani ja by som nesuhlasila stym, ze zoberie prec. Aj staru pracku nam opravil na mieste pred 3 rokmi.

tamicinska
25. jan 2020

Zdravím Vás, chcela by som sa tiež zapojiť do tejto diskusie...tiež uvažujem nad kúpou sušičky, uvádza sa však pri každej, že sú buď kondenzačné alebo s tepelným čerpadlom...čo to presne znamená?..o aký rozdiel ide?...poraďte mi tie, ktoré už sušičky máte, nechcem takú, ktorá paru vypúšťa do okolia, pretože práve kvôli vlhkosti v byte si chcem sušičku kúpiť, ďakujem

panipanka
11. feb 2020

@orta fakt? akoze normalne ti to odchlpi? a neupchava ti to potom tu susicku a tak? a kolko stala ta tvoja prosim ta?

mily7
11. feb 2020

@iskrickaa aku susicku prosím ťa máš?moja to prádlo scvrkne. proste sa zrazi. dakujem

emca12
11. feb 2020

@veve13 Ďakujem nakoniec ju opravil na mieste 🙂

orta
12. feb 2020

@panipanka ano, ved keby nie tak ti to nepisem. preto sa mi to aj paci, ze proste vsetky hentie veci z pradla idu prec aj prach a take vies. to ti napriklad stojan na pradlo nespravi ;) tam sa ti akurat tak dalsi prach na to nachyta preto by som to asi kazdemu odporucala.
@mily7 na aky program davas susit? na aku teplotu? scvrkne ti uplne vsetko alebo iba nieco?

panipanka
13. feb 2020

@orta tak to by sa aj mne pacilo, hlavne teda neznasam ked mam na obleceni kadejake tie chlpy, vlasy bodky a podobne. a neupchavaju sa potom kvoli tomu tie filtre? a cenovo teda bola ako?

palomka
13. feb 2020

@panipanka dnes vysušené posteľné, toto mi odchlpilo. (mame psa)

javorinska
14. feb 2020

@palomka riadny koberec 😲 to si clovek uvedomi co vsetko sa zachytava na tom obleceni a pradle az ked to takto vidi. kamoska mi hovorila co ma susicku, ze ked prvy krat vytiahla po suseni filter tak tam tiez mala nieco podobne a normalne nevedela ci to je nejaka sucast filtra alebo to ma dat odtial prec lebo sa tam nepozrela pred tym susenim 😂

kala713
14. feb 2020

To nie sú len chlpy ale aj vlákna z látky. My máme toto vždy na filtri, v takej farbe aké je oblečenie. Máme doma dve mačky a odkedy máme sušičku už nečistím oblečenie pred praním, v sušičke sa to všetko pekne "odchlpí".

simca06022011
14. feb 2020

Jasne, ze je to z pradla, tiez som par mesiacov po kupe susicky skakala od radosti, kolko prachu mi to vyfuka (jasne ze aj to, aj chlpy od psa perfektne aj spinky, ak operiem nieco so servitkou tak je to uplne uzasne.. a vzdy je tam aj kopa vlakien)..... ale potom sa to pradlo zacalo rozpadat a bola som vybavena :D Uteraky sa mi normalne rozpadli po teraz cca 3-4 rokoch so susickou (?) na pasiky.. stacilo ho natiahnut :DD

palomka
14. feb 2020

@javorinska a toto všetko zo susiaku dýchame