Ťažko si nájsť dobrú úprimnú kamarátku

feduska
18. apr 2008

ahojte baby, tie ktore mate zaujem o tuto temu. chcela by som podiskutovat na tuto temu, cisto diskusia, o tom, ze je tazko si najst dobru kamaratku a hlavne uprimnu. ze ako to je vo vasom pripade, ci mate tiez ten isty nazor, alebo odlisny, ale rozhodne by som chcela o tom podiskutovat.
v podstate ja sa necitim osamelo, ale chyba mi nejaka osoba k dobremu podiskutovaniu si na tuto temu. uz som sa tu stretla s nazorom zien, ze je tazko si najst dobru a uprimnu kamaratku, ze to nejde len tak. tak asi tolko. tiez mam skusenosti s kadejakymi zenami, ale niektore ma dost vytacaju hlupimi nazormi a najma tym, ze sa s nimi neda o nicom diskutovat, ale len hned odpalia alebo vyhlasia ze ich nazor je ten pravy a viac sa neda. teda o co mi ide, je proste diskusia, ako to vy vnimate, co je to uprimna kamaratka, alebo tak. takze baby, ak mate podobne nazory a skusenosti, alebo jednoducho chcete diskutovat, tak sa pridajte.

danuska24
21. apr 2008

mam 2 ,,seriozne,,kamosky, na kt. sa mozem kedykolvek v comkolvek spolahnut

emogeon
21. apr 2008

ahojte baby...dobra tema fakt...
ja mam taku kamosku s ktorou si naozaj povieme vsetko 🙂
len teraz ako sa mi narodilo babo nie sme tak casto spolu skor len mailom alebo cez telefon..
a to by som rada uvitala taku nejaku kamosku - maminu v mojom okoli s ktorou by som bola v osobnom kontakte
castejsie a rozoberali by sme skor mamickovske a temy a pod. 😝

bene
22. apr 2008

Dobreee ranko,
no baby ja vas obdivujem ze o pol noci este prispievate 😅 no ja som v tom case uz davno v postielke 🙂
no a osobne si myslim ze kamaratky a kamarati sa menia s tym v akej spolocnosti sa momentalne pohybujete
a comu sa venujete. malokedy ostane taka kamoska z dectva alebo strednej.

alififi
22. apr 2008

bene ja myslim, ze najlepsi kamarati, ktorym mozes vsetko povedat su prave z detstva.
v starsom veku uz clovek malokedy najde velmi dobreho priatela.
aspon u mna to tak je, jednu kamosku mam zo zakladnej a jednu zo strednej.

sluniiicko
22. apr 2008

dobre ranko ..
ako sme sa dnes vybuvali?
jooj ja som takmer celu noc nespala.... uf

bene
22. apr 2008

alififi ked ti to vydrzi z detstva tak je to super, ale nie stale je to tak ☹
aaaa dobreeee ranko slunicko, si v noci sexovala, alebo pocuvala kvapky lebo u nas lialo teda poriadne.

danculik
22. apr 2008

no tak ja sa k vam tiež pridám a to veľmi rada 🙂 tiež som mala kámošky od detstva spolu sme vyrastali,chodili do školy,robili hlúposti,balili chlapov,hovorili si všetko proste od detstva až po dospelosť sme zažívali všetko.Žiaľ po skončení strednej školy som odišla do zahraničia na 4 roky,kámošky ostali doma,niektoré neskôr odišli do zahraničia taktiež,ale do iných krajín...kontakt tam síce ostal ale už iba emailom alebo sms...sem-tam telefonát...dva krát zar ok sme sa stretli ked sme sa všetky vrátili zo zahraničia,bolo to už iba na Vianoce a cez leto..nejak sme si to naplánovali tak,aby sme sa stretli,len fungovalo to takto asi dva roky,potom už nie..nejak tie kontakty ochladli..a teraz už ani nehovorím...už ani ta sms nie je...každá si žijeme svoj život..ja som sa síce už vrátila zo zahraničia,ale odsťahovala som sa do Košíc..a v mojom rodnom kraji ostali aj kámošky....oni sa usadili tam...ja som už vydatá,mám dcérku..ale oni sú ešte slobodné,bezdetné,užívajú si života...tak ani nemajú čas si na mňa spomenúť a ja zavalená každodennými povinnosťami okolo dcérky....dá to zabrať ☹ a tak teraz nemám nikoho...sama v cudzom meste...bez kámošiek.....mám kamošky z bývalej roboty...ale tie čas nejak extra nemajú....☹....tak asi toľko k tým kámoškam..

feduska
autor
22. apr 2008

ahojte, tak som celkom aj rada, ze niektorym sa tema paci a ze nenadavaju len. dneska som navrhla akoze kamoskam co su tu, ze ci by sme nemohli sa ist raz prejst aj von, nie len sediet v kaviarni a tak sa tam nudit. tak som zvedava, ci sa to ujme.

bene
22. apr 2008

ahoj danulik,
neplaaaaaaaac ja som tiez z Košíc a aj ked to je moje rodne mesto tiez tu nemam vela kamosiek vsetko sa vytratilo ked som bola v zahranici ako ty.
a babo tiez sice nemam, ale chapem ta stale dookola to iste, niekedy treba vypadnut.
a kde byvas na ako sidlisku?

dominka11
22. apr 2008

ahojte ja sa tiež nemám s čím pochvaliť. Po tom ako som sa prestahovala z mojeho rodného mesta, tu kde teraz bývam, mám len 1 kamaratku...Je v pohode, všetko ok ale dosť málo sa teraz vidíme...takže som tu v podstate sama, nehovorím mám tu nejakých známych, ale nie je to ono.

jejke
28. apr 2008

Ahojte, Feduska, reagovať na starý príspevok, asi blbé ale páčilo sa mi to ako si písala o "kardinálnej hlúposti"
niektorým ľuďom je lepšie neradiť, majú priveľa svojho rozumu 😀
Tiež denno-denne varím a to kvôli deťom a aby mal manžel pocit istoty a domova, posluhovanie neuznávam a preto niekedy varíme spolu,niekedy ideme von a nevaríme apotom si vravíme "aká pohodlnosť", keď je muž doma zvládne to aj sám, vlastne asi nie je problém keď niekedy nenavarím, že lietam po doktoroch s deckami dáme donášku 😉 Skúsil by ma za to jazdiť, asi by potom hladoval 😀
Z cisárskeho si nič nerob, už sme to prediskutovali v inej téme. 😉
Tiež niekedy ľutujem keď moje dobré úmysly vyjdu nazmar, ale keď už cituješ Bibliu, tak "za dobré nikdy nečakaj odmenu"
A ostatným kámoškám, nemusíte byť stále v blízkosti milovaného človeka a stále Vás tá láska drží,
tak je to podľa mňa aj s priateľstvom, zvládne aj diaľku,aj čas, ak je to pravé, zotrvá.
Asi to znie ako báseň ale ja verím na spraznenosť duší.

trixi
28. apr 2008

Mojou najlepsou kamaratkou bola moja mladsia sestra. Pisem bola, pretoze ako som otehotnela, jej vztah ku mne ochladol a myslim, ze zacala ziarlit. Mozno sa mylim, ale tak to citim. Zije v zahranici, dovtedy sme mali uzasny sestersky a kamaratsky vztah, casto som za nou cestovala, hoci to bolo na druhu stranu zemegule, ked sa jej narodil syn lietala som za nimi tak casto ako mi to cas a peniaze dovolili. Bola som zrovna u nej ked som zistila, ze som tehotna a pocitila som zmenu v jej spravani ku mne. Po porode som cakala, ze sa pride na maleho pozriet. Dodnes neprisla a ani tak skoro nepride. Z toho je mi smutno.
Inak kamaratku mam este jednu, ale nas vztah dost ochladol tiez po narodeni mojho syna. Je fajn, v zivote mi neurobila ziadny podraz, ale uz ma ine zaujmy, telefonujeme si tak 2 x do mesiaca.

dankaa
28. apr 2008

ahojte po dlhsej dobe!

rinuska
28. apr 2008

trixi to je divné , ved aj ona ma dieťa , nie je v tom ešte niečo viac?? keby ona nemala dieťa , tak to ešte pochopím , ale takto

moniq
28. apr 2008

Cauko krasky
ako si vas citam je mi za vas smutno - ja si neviem predstavit zivot bez priatelov - a dakujm vsem svatym ze ich mam...Nemam sice kopu ale par velmi dobrych
No a na moju najmilejsu nedam dopustit
Vlastne prispievam kvoli tomu, ze tu viacere pisete ako vase priatelstva ochabli kvoli vzdialenosti alebo babatkam.No ja som uz dva roky v UK a priatelka na SKK, ale ziadne odcudzenie nam nehrozi (aspon to tak vidim), dokonca ona je cerstvou mamickou ale mna velmi tesi preberat s nou babatkovske temy napriek tomu ze ja este ziadne babo nemam.Ked sa malinka narodila, prisla som na tyzden domov nech si ich vychutnam...
A jedini co tu mozu ziarlit su nasi muzikovia - na nas pekny vztah - ale oni su moc radi...
Prajem vam aby ste si tiez nasli zpriaznene duse - je ten zivot s nimi ovela krajsi 😉

ikke
20. nov 2009

evulienka369 • Dnes o 14:29
no dievcata okrem toho ze nemam nejake extra stastie na chlapov,,,aj ked tento zatial nesklamal.. 😉 ,tak nemam stastie ani na dobre kamaratky,,skor si myslim, ze si viac rozumiem s chlapmi.-ako s kamaratmi,,,je mozne aby som raz ansla taku priatelku,ktora mi bude vyhovovat povahovo, nazormi,humorom atd.?samozrejme aj ja jej 😉 ,,,,aaaach tieto medziludske vztahy

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 14:49
evulienka neviem mozno raz ano. ja si tiez viac rozumiem s muzmi ako so zenami. ale to je asi tym, ze neznasam tie histericke povahy a zeny co nevedia povedat pravdu narovinu 😉

macka01 • 2d • Dnes o 16:45
sa pridam,že tiež viac inklinujem k chlapom.ked je daka oslava napríklad,najskôr sme všetci spolu a potom sa to začne skupinkovať,podľa toho,kto chce komu čo povedať,ja sa tak nejak vždy ocitnem medzi mužmi 😀 😀 ale je dobre mať aj kámošku,čo si môžte pokecať aj o tých babských veciach a tak.

leniciatko
20. nov 2009

nemôžem povedať,že mám extra najlepšiu kamošku. nemám. všetky kamošky čo som mala a povedali si hocičo,ostali ďaleko , na internáte sš... ☹
ak mám problém, zavesím ho na nos manželovi,alebo sestre.

Ale inak baby v robote sú fajn - ale nie sú to najlepšie kamošky !

emanka
20. nov 2009

moja naj kámoška býva už 9 rokov v Španielsku, v kontakte sme len cez net a tel...no a minulý rok tu bola po 8.rokoch....no ale mám veľmi dobrých kamarátov-chalanov, s nimi si viac rozumiem ako s babami....

a tiež ako leniciatko všetko zavesím priateľovi na nos, niekedy mi už hovorí, aby som bola aspoň 2 min ticho 😀 😀 😀 - a to nie som vôbec ukecaná, len už ma nechce počúvať 🤐 🤐 🤐

twinflame
21. nov 2009

Musím povedať, že ja mám v tomto smere šťastie. Mám niekoľko dobrých a úprimných priateliek. Oni sa radi obrátia na mňa, snažíme sa udržať si kontakt aj keď žijeme ďaleko od seba. Snáď nič nezakríknem a nezačne sa to kaziť. Som vďačná že ich mám.

mikita4
6. dec 2011

Ja som sa presťahovala a vydala na dedinu kde som nikoho nepoznala počase som spoznala ludí aj ako to tu chodí ale kamarátku som si nenašla takú dobrú na navštevovanie sa a rozprávanie o problémoch ☹ spolužiačky a dobré kamarátky mám ale v mieste kde som bývala a tam chodím málo tak iba s jednou si píšem a telefonujem , tu doma nemám žiadnu a nemám sa s kým porozprávať , muž chodí z práce až o 17hod , takže len s deťmi už mi z toho aj hrabe 😖 a ešte mám jednu doležitú osobu a tou je mama s ktorou mám volné minúty zadarmo tak telefonujem s nou aj 10 krát za deň , už mi končí rodičovská tak dúfam že s nástupom do práce sa to zmení , lebo tú kamarátku potrebujem 😢

lussy211
6. dec 2011

No to je celkom zaujímavá téma, ale môj názor je že úprimné priateľstvo medzi dvoma ženami ktoré sú spolu často neexistuje. Ja som sa sklamala neraz, naposledy tak veľmi (poznali sme sa od základky, to je zhruba 13 a pol roka), že už nedokážem veriť nikomu. Mala som ju rada ako vlastnú sestru, urobila by som pre ňu všetko na svete! :((Ale to ako sa zachovala...Netvrdím že som bez kamarátok, mám dve s ktorými si celkom rozumiem, ale dávam si velký pozor na to čo poviem, urobím a podobne.Berem to odtiaľ potiaľ. Nikdy som nemala dobré skúsenosti so ženami, buď to bola závisť(väčšinou preto že som si s chalanmi rozumela lepšie ako oni, alebo že som lepšie vyzerala, lepšie sa obliekala...) alebo falošný záujem z dôvodu zistiť niečo o niekom(na čo som veľmi rýchlo prišlla a ešte rýchlejšie vzťah ukončila). V práci...to ani nevravím , čím viac žien pokope, tým väčšie hadie hniezdo. Možno vy máte iné skúsenosti ale moje sú bohužiaľ takéto, kiež by to tak nebolo:(
Ono ja som toho názoru že pokial spolu nie ste často, respektíve nezačnete ako kamarátky spolu bývať(skúsenosť z internátu a pod.). tak je všetko relatívne ok. Ale príde trebárs tretia a koniec... 🙄
Podľa mňa kvalitnejšie priateľstvo nájdete u muža(i keď možno nerozumie všetkým veciam), ale všimla som si že na mnohé vei majú rozumnejší a triezvejší názor, veci príliš neidealizujú a rovno vám plesknú do ksichtu keď sa im niečo nepáči a dokážu byť rovnako citlivý ako ženy a rovnako zraniteľní. Len musí to byť vzťah naozaj čisto kamarátsky.

stardust
6. dec 2011

@lussy211 a priatelstva medzi zenami su mozne, ked sa tie zeny spravaju pomerne chlapsky...

piskotik
6. dec 2011

ja mám ozajstnú kamarátku len jedinú, nie sme spolu často, voláme si a sem tam ideme spolu na kafčo, ale ona je jeden úžasný dobrosrdečný, nezištný a obetavý človiečik a som strašne rada že som ju spoznala a viem že sa jej môžem s hocičím zdôveriť a ostane to medzi nami 😀 😀 😀

titkovamiriam
6. dec 2011

@mikita4 ahoj!uplne ťa chapem ja som sa pred rokmi stahovala behom dvoch rokov dva razy-samozrejme ,,stale kamosky,,som mala akotak po ,,telefone,, len už to nebolo,,skočím na kavu,, ,,dojdi na kafčo,,,Dnes vdaka netu som s nimi v kontakte cez chat.Ale samozrejme mi chybalo to ludske pokecanie,nastatsie hned ako som sa prstahovala sem kde byvam som ukoncila matersku a isla pracovat tak som si cez kolegu nasla super kamosku,dnes uz jeho zenu.Dokonca sme spolu absolvovali aj zopar dovoleniek.Tak ti drzim palce aby si si nasla kamosku pre srdiečko!

lussy211
6. dec 2011

@stardust No áno, v tomto si to pekne vystihla🙂Vlastne tak nejako som to myslela 😀

mikita4
6. dec 2011

@titkovamiriam Ďakujem za pekné slová ... no ak mám pravdu povedať jednu som si našla , je o 10rokov staršia (nieje to vidieť velmi ) asi v myslení aj ano, začali sme spolu kočíkovať ona mala dvojičky ja svojho syna no a ja som sa prihovorila prvá a tak sme sa začali kamarátiť , boli sme spolu často , rozprávali sa o všeličom ale nie tak doverne mali sme odstup od seba...a ani neviem kedy sa to naštrbilo ale už niesme v kontakte možno aj tým vekom, ja neviem každý žijeme v inom svete a máme iné zvyky , jedine v tej práci to bude asi to pravé síce sme tam samé ženy 😲 ale už predtým som tam pracovala aj hádky, ohováračky boli ale tak ako tam som sa nenasmiala predtým ...som doma už 5,5 roka to ide na mozog, a ešte aj na dedine tak to je hroza nikde nikto ani v lete ani v zime , obchod jeden do 17hod otvorený, jedna krčma no nič tu nieje ... asi to potrebuje zmenu ...

mikita4
6. dec 2011

@lussy211 aj moja švagrina hovorí že najlepšie sa pracuje s mužmi, neohovarajú a všetko ti povedia rovno do tváre 😀

viera27
6. dec 2011

@mikita4 urcite s muzmi, to je velka sranda. Pod to sa mozem kedykolvek podpisat. Ked som robila so zenami, tak to nebolo bohvieco. Tie klebety a vztahovacnost mi isli kvalitne hore krkom.

titkovamiriam
7. dec 2011

@mikita4 ja pracujem 16r v muzskom kolektive 😀,a neboj urcite najdes ja som bola 6r.s najstarsim doma a veru riadna pakaren....Inak vidim odkial si,ak sa nemylim mate tam niaky žrebčín?syn tam chodieval pretekat

mikita4
7. dec 2011

@titkovamiriam No ja som pracovala predtým len 2,5 roka a ostatné na "dovolenke doma" takže teraz sa aj bojím íst do roboty nuž ale musím... máme tu žrebčín to je Magálovej , mne sa zdá že domáci odtialto tam málo chodia nieje im to také vzácne ako druhým,čo idú na aute okolo a kričia aháá kone, my ideme po ulici a kričíme Aháá zase tu ten kon nakakal 😀