Vinea verzus hroznová malinovka

zuza.m
16. máj 2012

kojim a potrebujem zvyšit tvorbu mlieka.čitala som že vinea celkom pomaha ,len sa mi zda dost predražena.našla som že hroznova malinovka coop jednota ma len o nejake 2%menej štavy ako vinea.skušal ju niekto ??ma rovnaky efekt ako vinea??dakujem.

mimikas
16. máj 2012

staci ak si das cerstve hrozno

yanni
16. máj 2012

no neviem neviem, ci voda s veeeeeeeeeeeeeela cukrom podpori tvorbu mlieka...........

nibiru
16. máj 2012

@zuza.m kup si hroznovy cukor a možes si ho pridavat do čaju vola sa glukopur osobne mi pridu tie malinovky strasne presladene umelymi sladidlami a napriklad mne s pastovej flaše nechuti ani original nieto ešte nahrady a ked to vybublinkuješ je to nechutne ja mam overenu vinarnu kde mi chodime na vineu a teda ti poviem rozdiel neskutočny vobec nieje sladka je dobre nariedena.ked som začinala kojit osladila som si čaj na kojenie hroznovím cukrom je to zdrave a podporuje to tvorbu mlieka viac ako dake chemicke umele sladidla ....
@zuza.m

zuza.m
autor
16. máj 2012

no ja ju moc nemusim zapijam to ešte vodou lebo je to fakt sladke.ale čo narobim mleiko potrebujem, mala je otrasny jedak len poocucava a bojm sa aby bollo dost, tak skušam čo kto poradi,
nibiru mne nejde o ten cukor ja nesladim vobec čaj ,tak neviem čo z vinei podporuje mlieko či ten cukor alebo tak kyselina.

zuziq
16. máj 2012

mne sa zda, ze mi to trosku na mlieko pomohlo, ale kolko som pribrala, to radsej ani nebudem pisat. Takze by som sa vykaslala na vineu a skusila pit cajiky pre kojace maminky, homeopatika a pit okolo 3 l tekutin denne 😉 A ked je mala velky jedak, tak cim viac bude tahat, tym viac mliecka sa ti bude tvorit 😉

carodejnica
16. máj 2012

Neviem, podľa mňa je to rovnaký mýtus ako zapražené polievky. 😉

malinovka333
16. máj 2012

mne vinea velmi pomahala na tvorbu mlieka, pila som ju na litre a kupovala ju ked bola v akcii,to som brala cele balenia, skusala som aj tie akoze napodobneniny a tam sa mi to nezdalo zeby mi to pomahalo, radsej som investovala do vinei.ved skus ten hroznovy cukor ale mne nepomahal ani ten

gretocka
16. máj 2012

zuza.m - podla rad co som dostala ja, najlepsim spustacom mlieka je jeho odber, takze ak ti mala slabo papa, skus este odsavat. Ja som mala elektricku odsavacku medela a po tom, co maly pojedol, som este odsavala. Okrem toho je na podporu mlieka je vraj dobre aj Caro - instantna kava, ja som si ju robievala na ranajky na striedacku s kojacim cajom.

kukucg
16. máj 2012

@zuza.m Vinea naozaj podporuje tvorbu mieka, hovorili nam to lekar v porodnici a mam to aj oskusane na sebe, ale bolo to pre piatimi rokmi, myslim ze odvtedy ma ineho vyrobcu a aj sa mi zda ina, a ako hovoria baby je presladena dost a je aj bublinkava, co nie je nic moc, skus si odstavit horzno to tiez velmi dobre zeberie a hrooozne vela tekutin 🙂

zuziq
16. máj 2012

A inak treba davat pozor aj na prilis velky prijem tekutin, lebo aj to zastavuje mlieko. Ja som sa snazila vseliako a pila som denne aj 5 az 6l tekutin. A mlieko nejak nepribudalo, skor sa mi zdalo, ze je ho menej. Ked to pocula doktorka, oci vyplestila, ze tolko zase pit nemozem, lebo vraj to ma opacny ucinok a mlieko to zastavuje 🤐 😀

sladkasue
16. máj 2012

@zuza.m vinea naozaj pomaha, ale ak chces zvysit tvorbu mlieka, skus senovku 🙂 predava sa zevraj uz aj v tabletkach 🙂

eeffka
16. máj 2012

@zuza.m to Caro mozem potvrdit,ja Ho pijem nsmiesto kavy do velkej salky rano aj poobede tak 80% vody a zvysok mlieko.prsia sa mi naleju do hod,voda az tak nefunguje.teda u mna.

tinki
16. máj 2012

@zuza.m
Na podporu mlieka pomáha všetko, čomu veríš, ale hlavne dostatok čistej vody.. 🙂 a časté prikladanie. Potom netreba ani Caro, ani meltu, ani vineu..

marianka0101
16. máj 2012

Vinea pomaha na zvysovanie tvorby mlieka, ale aj vahy 🙂 naj je ale caste vyprazdnovanie prsnikov, tak len davaj drobcovi pekne papat a bude mliecka az-az a mozno sa aj ta vaha pohne smerom dole 🙂

zuza.m
autor
16. máj 2012

juj babi diky za rady,ja si robim 1,5l čaju(kojaci a fenikolovy) a 1,5l melty to je podobne ako caro a to všetko popijam cely den,radčej nesladene .okrem toho sem tam vodu alebo dorabam čaj.tak že vypijem určite 3l a aj viac.malu prikladam skoro každu hodinu hodinu a pol ako začne byt umrnčana.ale často krat len citim že sa zadudka a nepije,už som z tho zufala lebo mam pocit že vypije len to čo tečie lahko a ma dost.dalej sa nekona nikdy nevycucne prsnik do prazdna.je spokojna ako keby ani jest nepotrebovala, noc mi prespi s jednym zobudenim .ono to by bolo clekom fajn ale najviac ma hneva že pribera len pol kila mesačne a to sa mi zda malo .preto si myslim že je jej malo.mam aj odsavačku zo začiatku som si odsavala ale teras už ani nie.nemam na to čas mam dve deti a domacnost ved to poznate,okrem toho mam strašny zvierač a mlieko mi pušta asi tak po 20min.odsavania ☹ tak že ked som si išla odsat po malej lebo som citil aže tam je tak som pumpovala 20min a vytiahla osm asi tak necelych 10ml a potom odrazu to pustilo a aj 30ml išlo rychlo. u mna odsavanie vyzera tak že si odsajem 50ml to teče asi prudom a potom musim mačkat psnik a masirovat pred každym pumpovanim aby som zo seba niečo vytlačila.potom po 15 -20min mi pusti mlieko a dalšich 30ml a tak to to funguje.neveim či som pri odsavani v strese preto mi to nejde v kuse .ale ked si predstavim že tak to to ide aj malej do pusy tak vela toho nevypije.ked že po tej prvej 50tke už prestava cucat a len dudka.

ducci
16. máj 2012

staci jest aj hrozno, ale vinea na tvorbu mliecka pomaha, hovoria to aj doktori.. co sa tyka lacnej malinovky coop - ja neviem, ja tymto lacnym napojom neverim, mozu obsahovat vselijake umele sladidla,...:(

vivusika
16. máj 2012

@zuza.m ja som kupovala vineu ale nie pravidelne, tak raz do týždňa, ale ja nie som zvyknutá piť takéto sladké vody, takže som si ju riedila s vodou - pol pohára vinea, zvyšok čistá voda 🙂 Okrem toho som pila čaje na podporu kojenia, čistú vodu, jemne perlivú minerálku... tak okolo 3-4l tekutín denne - malého som dojčila 20 mesiacov, potom sa sám odstavil 🙂

ikke
16. máj 2012

radsej hroznovy dzus, pripadne zriedeny s vodou. vinea uz tiez nie je to, co byvala pred patnastimi-dvadsiatimi-styridsiatimi rokmi... 😒

estterka
16. máj 2012

robim si kurz laktacnej poradkyne a na zvysenie tvorby mlieka su ine postupy. ak mas tento problem,nasla by som si poradkynu cez mamila.sk a s nou to riesila dalej. taketo domace riesenie problemov s dojcenim bohuzial vacsinou az tak dobre nekonci.
@zuza.m

tinki
16. máj 2012

@zuza.m keď mala pije, je to úplne iné ako keď odsávaš. Odsávanie je tiež dobré, lebo sa ti potom vytvorí zasa viac mliečka. Nestresuj. Dobre robíš, že malú prikladáš často. Ak ti spinká, tak jej to asi stačí. Mlieka máš určite dosť. Ak by si mala málo, tak by ti to malá dala vedieť. Koľko ma malá mesiacov? Povedal ti niekto, že málo priberá?
Nemusí ti tiecť z prsníka aby si mala dosť mlieka. Dôležité je, či to stačí dieťatku. Ja som nikdy nepoužívala tampóny do podprsenky. Malá sa najedla, jedla každú hodinu. Keď niekedy ťahala menej, bála som sa, aby som neprišla o mlieko, tak som si vždy len večer keď už deti spali, tak som si odsávala. Odsala som najviac 20 ml. A ani som to neodkladala, lebo to nemalo význam. Deti sa neskôr rozpapajú. Prsníky som mala mäkké, neprikrmovala som, malá mi priberala. A vydržali sme kojiť do teraz.

zuza.m
autor
16. máj 2012

tinki mala ma zachvilu 4m (ma 5,5kg narodila sa mala necele 3) .je pekna neni chuda akurat nikto nevravel že by bola chuda to nie.mna to len znepokojuje nakolko papa kratko ,prsia su mekke a ked dopapa tak ani necitim rozdiel len troška .volakedy bolo citit že niečo aj zjedla...neteče znich :D presne ako ty pišeš.tampony vobec nepotrebujem .mala je spokojna prave mi pride že ona ako keby ani nepotrebovala jest nevypyta si alebo že by som ju krmila moc často a nema si kedy vypiytat??neviem .ale ona aj 3hodiny ked spi v kočiku a vyberem ju pekne spokojne pozera žiadne pytanie jedla.
tak radčej ešte vyskušam ten džus hroznovy len nie všade ho maju ja som sa už ponom pozerala.no neboolo ho.

zuzky1104
16. máj 2012

@zuza.m skus zlata studna - hrozno...mnam, moj favorit, vinea je pre mna dost ostra a inak ako pise @estterka obrat sa na laktacnu poradkynu, aspon ja by som to skusila 😉

gabika76
16. máj 2012

ja sa tiež priklánam k Vinei, malá má už 14 mesiacov a stále kojím, aj vďaka nej 🙂

tinki
16. máj 2012

@zuza.m skúšaj čo chceš, ak ťa to upokojí, ale mlieka máš určite dosť. Ak by ti lekárka povedala, že málo priberá, potom by som niečo riešila. Tým striedaním džúsov, alebo malinoviek, aby si nespôsobila malej bolesti bruška..
A ešte dodám, mlieko sa nestratí len tak, ak budeš pravidelne prikladať. Každá lakt.porad. ti povie, že mlieko ak by si oň prišla, napríklad by si bola niekoľko dní mimo malej, tak prikladaním sa dá znova spustiť tok mliečka. Takže sa upokoj, máš mliečka dosť. Ak ťahá krátko, možno má silnejší ťah, rýchlejšie sa napapá a stačí jej. Ak ti teda lekárka nehovorí, že málo pribrala, zbytočne sa nestresuj. Poznám aj maminky, ktoré majú prsia malinké ako dievčatá v puberte a v pohode koja detičky až cez rok. Tiež nepotrebujú tampóny a deti krásne rastú a sú spokojné.

dara76
16. máj 2012

mna za Vineu v porodnici tak sprdli, ci chcem aby malu bolelo brusko, ze som ju potom radsej uz ani nepila. Tie bublinky v nej nie su vhodne pri dojceni.
@zuza.m

danulka12
16. máj 2012

ja ked som bola v porodnici, tak nam radili vineu, ale tak, ze das do pohara polovicu vody a polovicu vinei - ale vybublinkovanu. Bublinkova ti bude naduvat babatko. Cize s tymto pomerom toho vela neminies. Hrozno by som si urcite nedavala, to dost naduva (neviem kolko ma tvoj drobec). Ja od porodu pijem dojcensky caj a s mnozstvom mlieka som problem nemala. Pijem ho stale, lebo stale dojcim a nie je problem (mala ma 15 mesiacov). Treba pit vela tekutin - vodu a papat vela mliecnych vyrobkov. Ja som takto fungovala do pol roka zivota malej. Neskor som si uz nedavala taky pozor na prisun tekutin a ako hovorim, mlieko mam stale. V podstate za to vdacim len tomu caju. Ak Ti babatko pribera, tak nie je mliecka malo. A babatko si same reguluje svoju spotrebu. Cize kolko pije, tolko sa tvori

atka70
16. máj 2012

Ahojte, ja mam 2 mesačnu slečnu a kojim, mam toľko mlieka že až,a pijem len čidtu neperlivu a niekedy aj perlivu vodu. a pijem čaj pre kojacie ženy. A mala my pekne pribera a rastie. 🙂 🙂 🙂

xenicka13
16. máj 2012

mne marka a capovana vinea zvysovala mnozstvo mlieka o 50 percent

timca9
19. máj 2012

@zuza.m mne nepomáhalo nič 😀 vyskúšala som snáď všetko okrem senovky. O nej som sa dozvedela už neskoro. Tá je vraj super. Skús ešte tú 🙂 Držím palce

crapula
19. máj 2012

ja som zasa pila nealko pivo - to vraj tiez podporuje tvorbu mliecka 😉