Vypínate TV, keď je búrka?

dettilv
29. aug 2023

Ahojte. Vypínate telku keď je búrka?

viera77
30. aug 2023

@mamutka Smejem sa...top koment😂😂:😂 Však by treslo pri ňom a aj tie trenky by z neho spadli...raz-dva by mal aj úsmev vypnutý😝

zafir01
30. aug 2023

@zuzanka.zuzu teraz cez víkend bola búrka Kysuce ,Považie ,Púchov ...celé pohraničie z CZ tn a ZA kraj ... 2 dni nemala desiatka obci elektrinu ,signál a aj vysielače poškodilo . Nám stále signál vypadáva . Určujú to celé obce už dlhšie . Po každej búrke nám vyhadzuje poistky na stlpe v obci ,a tam smú ísť len z elektrární . Teda aj pred tým ,než reálne búrka príde do obce ,sme zrazu bez prúdu a signálu . Síce nie týždne ,ale vždy sa jedná o rádovo niekoľko desiatok hodín ,čo idú reálne fyzicky ekektrikari ,či servisaci z internetu niečo opraviť na stĺpoch 🫣 .
Pár rokov dozadu ,keď sme tu ešte nebývali ,tiež odišlo viac spotrebičov naraz svokrovcov a ešte ich dvom susedom . Poisťovňa im nič nepreplatila ,lebo nespĺňali podmienky .

To len na margo toho čakania na opravy a tak .

A inak my doma nevypiname .máme nový dom ,bleskozvod , územnené ,čo sa dá , a prepatovku , a založil ženy zdroj ku kúrenie ,keby vyoadne prud počas prevádzky kotla .
Ak by som žila v dome ako svokrovcov ,bez týchto ochrana ,tak by som tieto veci vypínala zo zasuvok

liv1
30. aug 2023

@zafir01 inak co sa tyka bleskozvodov, ucinnost je cca 50%. Nikde nie je garantovane, ze ak ma dom bleskozvod, nemoze udriet do domu blesk

flavica
30. aug 2023

u mna to tak nejak zalezi od burky, no vsade mame take speci zasuvky, ktore maju tu prepatovu ochranu aleboco to. ak vsak pride ze faaaakt velka burka, povytahujem vsetko, co nemusi proste ist

kvetinka75
30. aug 2023

@mamutka tak ja tiež pozorujem búrky na vrchnom poschodí a na balkone. Ale keď už veľmi fúka, tak len cez dvere, nech ma neodfúkne 😉

lenusa3
30. aug 2023

Ja nevypinam doma nič keď je búrka. Ale tak ja sa nebojím búrky. Ja ju milujem.
Moja mama vždy zapaľuje sviečku s pannou máriou.

alenamihal
30. aug 2023

Ja len jednu vec=aka je to kravina ,ked v podstate bleskozvod mate a je potiahnuty presne do domu,takze ziadna vyhra ...viac narobi skody ako zachrani...bleskozvod ma byt zo strechy natiahnuty do zeme a nie rovno do domu.... ked streli blesk do domu,tak vsetko totalne poskodi a odpali v dome...

liv1
30. aug 2023

@alenamihal a kto ma akoze bleskozvod vedeny do domu? Na to si ako prisla? 😂

viestta
30. aug 2023

@alenamihal tak hádam ten bleskozvod majú spravený podľa projektu a majú na neho reviznu správu pre kolaudáciu. Blaskovody sa územnujú aj pod základové pásy, žiaden bleskozvod nie je zavedený do domu aj keď môže byť vedený v chrániče pod fasádou ale zemneny musí byť do zeme

babydesire
30. aug 2023

@dettilv nie, to sa robilo kedysi 😀 to si pamatam z detstva..teraz to uz pri dnesnej technike netreba..

marsmykkok
1. sep 2023

@viestta tuším telka je citlivejšia ako chladnička.

marsmykkok
1. sep 2023

A k otázke. No nerobím paniku po prvom zahrmeni. Ale ak silno sa blýska a buchoce, novú telku vypnem ak som doma. Aj notebook. Ostatné skôr nie (router, kamery, chladnička, malá staršia tv) To vypínam iba ak fakt by bola extrémna búrka a napríklad by boli aj výpadky elektriny krátkodobé a to toto leto u nás nebolo.

viestta
1. sep 2023

@marsmykkok stačí mať dobré spravenú elektriku, teda prepatovu ochrany, funkčný bleskozvod a aj keď svacne do bleskozvodu nič sa nestane ani telke