Čo zbaliť 9 ročnému dieťaťu do tábora?

cibiother
22. jún 2021

Ahojte. Syn 9rokov ide prvy krat do tabora na 7 dni. Je to celotyzdenny tabor so vsetkym. Potrebovala by som poradit, co nezabudnut nabalit okrem zakladnych veci. Co sa Vam osvecilo, aby mali decka zo sebou. Momentalne mam este len obavy a uz teraz mi je smutno, neviem velmi racionalne uvazovat 🙂 co tam bude ten moj chrobak bezo mna robit :D aj ked je uplne samostatny, rozumny 🙂
Dakujem

zuzap33
22. jún 2021

@cibiother neboj bude mu dobre a bude na teba myslieť menej ako ty naňho... Poznám... Pred piatimi rokmi obaja išli do tábora a mne bolo normálne smutno. Ale bolo im super a odvtedy chodia každý rok. Zvykneš si. A prosím nevolaj mu stále a nechaj ho nech si zvyká.

anjelicek26
22. jún 2021

Len tipy ti napisem - zbal mu "outfity" - ja to rolujem do roliek - tricko+sortky+ponozky+boxerky na kazdy jeden den ma rolku v kufri previazanu gumickou, nemusi nic kombinovat, spekulovat a ani obliekat dva krat (Aj tak asi ako prasa budu co vidim ked dojdu chlapi s tabora)... davam tri siltovky, lebo mi to stracaju a nechcem, aby dostali upal, na noc baterku, topanky turisticke aj k vode aj sandale, k tym turistickym - nech nie su nove, ale nosene, nech mu neoskru nohu pri prvom chodeni, proste "jete" aj tak tam nejde robit paradu... opalovak, sprej na komare, baterku (a nahradne baterie), nozik, vlastny toaletny papier, to su take veci, bez coho by moji neprezili. Sladkosti si doniest nesmu, ale zuvacky napriklad toleruju, tak moji si nosia to. Hygiena v kozmetickej taske hlavne to mydlo, sampon, kefka, pasta, nezabudnut pinzetu (keby kliest) a noznicky (nechty), naplaste na drobne rany, o ine by sa uz postarali veduci na tabore...Plavky a uterak. Vreckove (10-20e v drobnejsich minciach) Davam latkovu tasku na spinave pradlo, nech to nemaju pomiesane. Moji chodia od 6 rokov na jeden rocne, vacsinou k moru alebo nejakemu jazeru.

cibiother
autor
22. jún 2021

@zuzap33 sak toto :D Volat mam uz teraz zakazane od muza :D Ale uz som volala aj do cestovky, tak mi povedala, ze budu mat vecer mobily na taku hodku, aby si zavolali a potom im ich schovavaju aj kvoli bezpecnosti a cez den keby fakt nieco su dostupni na tom taborovom cisle. Mne bude uplne stacit ked mi prvy vecer povie ze sa ma fajn a budem spokojnejsia 🙂

cibiother
autor
22. jún 2021

@anjelicek26 Wau. Dakujem Ti velmi pekne.Toto pomohlo.Postupne by ma to asi vsetko ponapadalo, ale napr. aj tie siltovky to je dobry tip, aj tie rolky 🙂

katulienkax
22. jún 2021

@anjelicek26 to vazne nozik?

anjelicek26
22. jún 2021

@katulienkax jasne na vyrezavanie, maju to aj na zozname veci do tabora, vacsinou dostanes popredu co maju mat zo sebou.

renka30
22. jún 2021

Myslím, že @anjelicek26 to super zhrnula. Mne sa ešte osvedčilo čo sa týka kozmetiky, dcére dávam tie malé cestovné balenia sprcháčov a šampónov z DMky, aby jej to nezabralo polovicu kufra. Moja chodí na tanečné sústredenia už od 7 rokov, takže dávam hlavne športové veci, keďže celé dni trénujú a hlavne viac tričiek na deň. Mobil zatiaľ ešte so sebou nemala, teraz si bude brať 1x.

katulienkax
22. jún 2021

aha lebo my sme uz riesili pruser co sa tyka nozikov v skole, deti mozuu byt kadejake. Podla mna je to nebezpecne ale tot moj nazor az ma zamrazilo ak by sa daco stalo

anjelicek26
22. jún 2021

@katulienkax ked je to na zozname tak neriesim... maju tento... spicka nie je ostra a ma bezpecnostny obal, je pre deti od 6 rokov.

katulienkax
22. jún 2021

a to im vezmu alebo nechaju v taskach pocas pobytu, hovorim my sme mali kvoli tomu pruzser v skole

anjelicek26
22. jún 2021

@katulienkax co ja viem, to ma nenapadlo sa pytat ani pred ani po tabore 😂 Viem, ze na indianskom tabore vyrezavali nejake zvierata, sipy, robili si vlastne luky, tam by sa bez toho nepohli, aj nejake robene veci si doniesli domov.

katulienkax
22. jún 2021

ja teda neviem no az ma zamrazilo ze maju v tabore nozik, kebyze to pozbieraju a daju len na danu akciu, ak by sa nieco stalo tak ... ani si nechcem predstavit lebo aj nasa ide do tabora ale dievcenskeho. Joj normalne zacinam mat strach

anjelicek26
22. jún 2021

@renka30 hlavne pred odchodom spravit test - vie to dieta same zdvihnut tu tasku 😂 Ked nie, tak sme museli redukovat 😂 Starsi si totiz minuly rok na surfersky tabor nabalil aj celu vybavu na lovenie ryb v plytkej vode, nohavice, podberak, ale smola kedze ta vaha by prehla aj mna uz potom 😂😂 Jo a nezabudnut ladvinku alebo maly ruksacik na vylet zbalit... urcite budu chodit.

anjelicek26
22. jún 2021

@katulienkax mi prijdes moc paranoidna :( Ked si deti chcu ublizit, staci, ked hodi jeden druhemu na hlavu kamen alebo ho niekde soti, na to nepotrebuju noz. Na to si vychovavame deti k normalnemu slusnemu spravaniu a je tam dospelacky dozor.

katulienkax
22. jún 2021

ved nevravim ty mas mozno vychovaneho ale pridu tam aj ine deti, kadejake, nevychovane ... ano som voci tomu paranoidna

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka30
22. jún 2021

@anjelicek26 nastastie toto neriesim, berie kufor na kolieskach a ked treba dospeli pomozu s vynesenim (maju tam aj zavazia na ruky a nohy na treningy a tie mam pocit, ze vzdy vazia najviac 😂)

cibiother
autor
22. jún 2021

@viestta Vdaka 👍😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka30
22. jún 2021

@viestta potravinove a ine alergie vzdy piseme do prihlasky. A co sa tyka tych mobilov najlepsie ich malym detom ani nedavat. Ak sa vyskytne problem, veduci sa rodicom urcite ozvu. Ak nikto nevola vsetko je v poriadku. Ak aj mobil maju treba volat radsej cez poobedny oddych, nie vecer. Decka sa potom zbytocne rozlutostia.

evabb35
22. jún 2021

@cibiother flaša na pitie s označením, pohár s označením, lyžičku čajovú, šampón, papierové vreckovky, mydlo tekuté, pasta zubná, kefka, hrebeň, uteráky - jeden na ruky, jeden do sprchy, jeden na plávanie, štipce na bielizeň, šnúru na bielizeň alebo nejaký motúz, vešiak aspoň 1 ks, batôžtek, pokrývka hlavy, pršiplášť, plavky + nejaký prípravok prací v menšom balení, tepláky - viac ks, aj teplákovú bundu /aj dve/, tričká s krátkym rukávom - určite viac ako 3 ks, najlepšie na každý deň aby mal čisté tričko - teda 7-9 ks, deti sa v tábore rýchlo zamažú, spotia, oblejú... krátke nohavice /aj viac ks, ak by si napríklad zamočil či zamazal/, ponožky na každý deň čisté - aj niečo do rezervy, samozrejme pyžamo, písacie potreby, blok na písanie, či kreslenie, farbičky, nožnice, baterku, detský krém na opaľovanie, niekde chcú aj repelent, rúško v tejto dobe - aj viac ks, dobré je pribaliť aj nejakú igelitovú tašku
alebo vrece na špinavú bielizeň, nejakú peňaženku najlepšie na krk, hotovosť maličkú - najlepšie v minciach na nanuk, na pohľad.nicu...prípadne poštové známky do peňaženky, nejakú knižku, spoločenskú hru, - napr. PEXESO, obuv: prezuvky, hlavne športovú obuv: športové tenisky, rezervnú športovú obuv ak by sa mu premočila v daždi napríklad.

evabb35
22. jún 2021

@cibiother oblečenie označiť, obuv označiť, aj uteráky označiť...

ichbinich
22. jún 2021

Super diskusia a tipy!
Syn pojde tohto roku prvy krat, stanovat, v 1600m.n.m 😀
Ruksak "se vsim vsudy" si musi odniest sam 😉
Nam dali presny zoznam. Prave dnes rano som prisla na to, ze mu turisticke gate nepasuju, uz som objednala nove 🙄
Tip s rolkami sa mi velmi paci, asi to tak spravim.
Ked som sa pytala veduceho, ako s kratkym/dlhym oblecenim, tak mi povedal, ze on si berie viac dlheho ako kratkeho - ale oni budu fakt v horach.
V tom tabore su telefony a ine elektronicke hracky aj tak zakazane, po prve tam nie je prijem a p o druhe ani elektrina 😀
Ono sa lisi tabor tabor, kde deti pojdu, co budu robit, atd.
Ale vseobecne - ochrana proti slnku a dazdu je zaklad 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ichbinich
22. jún 2021

@viestta
No dufam, ze sa mu bude pacit 😀
Stanovat sme sice uz boli, ale mali sme aspon wecka a sprchy po ruke - tuto bude voda z potoka a samovyrobeny hajzel 😉 😀
Ale poznam veduceho, ktory tam uz tiez chodil ako dieta, robia to uz roky rokuce, videli sme, kde to je, takze bude dobre.
A hadam nebude uplne lavy, to moje mestske dieta 😀

zuzap33
22. jún 2021

@cibiother a nezabudni malú baterku na nočnú hru. Naši pri prvom tábore zabudli a ľutovali. Odvtedy najdôležitejšia časť povinnej výbavy 😆

zuzap33
22. jún 2021

@evabb35 môj starší absolvoval prvý tábor šesť dni v jedných kratasoch. Mal tri a jednoducho sa neprezliekal. Pri príchode domov išli rovno do koša, nedali sa vôbec vyprať... 🤦‍♀️

zuzap33
22. jún 2021

@cibiother vo všetkých táboroch je to tak z mobilmi. Dajú na hod a dosť. Je to super, majú kopu aktivít a nie presediet na mobile. Ja som sa so synmi dohodla, že mi zavolajú každý druhý deň v určenú hodinu. Stačilo to

ichbinich
22. jún 2021

@zuzap33
Toto spravil aj moj svagor ako decko - cely tyzden v tabore stravil v jednom a tom istom obleceni. Taska s pekne nachystanym oblecenim sa svokre vratila tak, ako ju zabalila 😂

uglybetty1234
22. jún 2021

Moj si v prvom tabore kde bol 10 dni neprezliekol slipy!!! Vraj aby som nemala tolko prania 😂😂😂