Chcem rozvod

klaudia_k
7. jún 2020

Caute zeny, poradtte.
Ani neviem ako to zacalo. Porodila som, po roku sa vratila naspat do prace, ale k manzelovi nic necitim okrem opohrdania, nepaci sa mi, nepritahuje ma, som z neho nervozna len sa objavi vo dverach. Som nanho protiva, kazdy den sa hadame, vsetko co urobi aj neurobi mi vadi...
Neviem co a kedy sa stalo, nie som z toho stastna a pysna na seba, sle zmyslam, ze chcem rozvod. On nie....a neviem ako si pomoct.
Dokonca som si nasla milenca.
Zazili ste to niektora? Ako vratit lasku k nemu? Ako zachranit vztah?
Sme spolu 6rokov

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
7. jún 2020

@veronika4495 pokiaľ autorka nezavádza, tak najskôr zradil a zranil on ju.... ale toto nie je podstata otázky. som názoru, že ak sa jej všeobecne hnusí (či už tam dôvod je alebo nie je), nemá zmysel ostávať v takom vzťahu

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
7. jún 2020

@veronika4495 záleží od toho, či milenec je iba milenec, alebo ju aj psychicky podporuje a vyjadruje jej spolupatričnosť. či jej dáva pociťovať, že jemu na nej záleží. to tu nie je nikde uvádzané, autorka nepíše, či ide len o sex, alebo sa do seba aj zaľúbili... ona sama musí vedieť. v každom prípade, prešla som si tým sama. partner sa mi tak hnusil (už celkovo a dlhodobo) - tiež som mala na to prvotný dôvod - že som proste už nedokázala s ním fungovať. odišla som od neho pred 3 rokmi a neľutujem ani jeden deň. čím dlhšie som od neho, tým viac sa mi potvrdzuje to, že to bol debil

leskovael
7. jún 2020

@panelacikova no ja neviem.. komentár autorky som čítala, ale teda ak by som ja pýtala nejakú radu, píšem tieto veci narovinu a "od začiatku" nikde najprv o tom, že pisal a chcel fotky od iných žien, nebola ani zmienka a podla mňa ak by to bolo tak, bolo by to uvedene hned v úvode príspevku teda minimálne ako možný dôvod prečo sa odcudzili a prečo sa jej zhnusil 🤷🏽‍♀️ ale máš pravdu že zostávať vo vzťahu najmä s pocitmi ake má ona ku nemu nemá absolutme žiadny význam

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
7. jún 2020

@leskovael áno, tiež nemám rada, ak niekto "kúskuje" s pridáva potom veci, ktoré nedal na začiatku. či už je to pravda alebo nie, zhodneme sa v jednom, že akýkoľvek vzťah, kde sa jeden doslova hnusí druhému, nemá význam.
@veronika4495 hej, je to divné. na jednej strane sa pýta, ako zachrániť vzťah a na strane druhej uvádza, že on sa kontaktoval s inými a pýtal sa ich na akúsi spodnú bielizeň či čo (treba čítať, nepamätám si to presne).... také čudné celé 🙂 a vôbec...ani by mi nenapadlo pýtať sa na koníku, že ako zachrániť vzťah 🙂 také veci si dospelí ľudia riešia medzi sebou.

katkati
7. jún 2020

@klaudia_k A štve ťa to, alebo ti to je jedno, že to robil? Lebo, keď ťa to štve, tak milencom sa mu chceš iba pomstiť a máš na neho nervy, ale ľahostajný ti nie je. Keď je to tak, skúste zabojovať o vzťah, ale musíte chcieť obidvaja a začať inak ako doteraz. Ak ti je to jedno tak rozvod, ste si 1:1, vyčítať si nemáte čo a možno s niekym iným budete šťastnejší. Len žiaľ ďalšie dieťa, ktoré doplatí na to, že rodiča sa nevmestia do kože.

sandrika1986
7. jún 2020

Rozved sa a hotovo alebo si zachran manzelstvo, ale bez milenca 🙂

alby2014
8. jún 2020

Omg, ty si lama, vy ste len normalne uplne debilne obaja riesili uplne standartnu vec a to je kriza, ktora pride s prvym dietatom, ci uz viac, alebo menej hlboka...kedze ide o to, zadefinovat sa ako rodicia, nie len ako partneri...kokos. Keby to kazdy riesil milencom, ci vypisovackami, kde sme...Mali ste dieta, nemali ste sex asi, alebo si bola k nemu s odstupom on to riesil vypisovanim, ty milencom.. len nedavno si porodila, vratila si sa rychlo do roboty, inak neviem preco, ak ste neumierali od hladu a ty nebola pravnicka v OSN...si si na seba upielietla zbytocne vela stresu... CHODTE do poradne, moja sestra tam chodila a zachranilo im to manzelstvo a kurnik srpavajte sa ako dospeli a nie pubertaci. Ver, zivot donesie aj ovela tazsie veci.

somktosom84
8. jún 2020

@klaudia_k sklamal ta aj on,ak si pisal s inými ženami,to je pochopitelne,tiež by som čosi take ťažko predychala a tvárila sa,že sa nič nedeje.
Ak si si vedomá toho,že život zvladnes aj sama,s dieťaťom,odíď,takto to nemá zmysel,obaja sa budete trápiť a aj vaše dieťa.
Ale obdivujem ta,že by si chcela vrátiť lásku do vzťahu,ktorý je natoľko poznačený.
Ak ti na tom toľko zalezi,vyskusaj-te poradňu.
Aj keď skôr mám pocit,že z toho vzťahu chces konecne utiecť,pretože ta nenapĺňa.

felicitab
8. jún 2020

@asia83 Čo je zlé na tom, že sa po roku od pôrodu vrátila do práce?

alby2014
8. jún 2020

@felicitab prvy rok je tazky, pri prvom dietati...po roku sa vsetko trochu ustali a dieta sa este nehadze o zem..a mas cas zvolnit a vlastne si to materstvo aj vychutnat...trochu. Dovtedy je to dost stres. Popravde, nevieim si rpedstavit v situacii na SR, pokial fakt ludia neumieraju hladom, alebo ona nerobi burtalnu karieru na brutalne vysokej pozicii, co by ma donutilo dat rocne babo do jasli, opatrovatelke, svokre, mame...jedine teda, ze sa ideme s manzelom prestriedat a on bude doma... Dieta do jasli, ona v robote, on v robote, dieta nespi lebo idu okolo roka zuby, plus chore z jasli...to je dsot zbytocneho stresu a kvoli comu teda...a ten stres sa dostava aj do vztahu.

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
8. jún 2020

@felicitab To sa opýtajte jej dieťaťa, keď bude dospelé...

fokuska
8. jún 2020

@klaudia_k Po roku od coho si sa vratila do prace? Vo februari si pisala, ze syn ma 6 mesiacov. V marci to uz bola dcera.

Aj ostatne informacie kuskujes tak chaoticky, ze vlastne nie je jasne, ci manzel nieco vyviedol (ze si pisal s inymi co spominas) a nasledne sa ti zhnusil a nasledne si si nasla milenca?

felicitab
8. jún 2020

@asia83 Koľko ľudí z generácie dnešných 30tnikov či 20tnikov vychovávali starí rodičia, lebo sa rodičia museli vrátiť do práce? To všetci majú rozvrátený vzťah s rodičmi? Všade inde vo svete, kde je materská niekoľko týždňov nemajú deti so svojimi rodičmi dobrý vzťah? Písali ste komentár, že treba myslieť aj na iných (deti, manžela), to podľa mňa znamená tiež nemať muža mnoho rokov ako zdroj peňazí.

felicitab
8. jún 2020

@alby2014 Ale toto je subjektívny pohľad na vec. Plne akceptujem tvoj názor, lenže ja si zasa neviem predstaviť byť napr. 10 a viac rokov na reťazovej materskej. Vrátiť sa do práce nie je len o budovaní kariéry, niektoré ženy skrátka potrebujú aj nejaký inteligentnejší stimul ako bežné materské témy, ale to z nich nerobí zlé matky ako bolo naznačované v komentári, na ktorý som reagovala. Je na každom ako sa zariadi a nie je správne, aby boli ženy, ktoré si zvolia inú ako na Slovensku bežnú cestu obviňované z toho, že sú sebecké.

alby2014
8. jún 2020

@felicitab ale, to, ze je niekde materska 3 mesiace je nepodstatne na SR je 3 roky, nemusis sediet doma 3 roky, ani 2, ale rok je fakt malicko z pohladu toho, ze ten rok sa mi zda ako fakt tazky a ked sa po roku vracas s tym, ze na SR ide dieta do sukromnych jasli a ty fakt nerobis mega karieru a finacie je to prsote len stres. Na SR nie su skratene uvazky, jasle su nedostatok a mega drahe, ja nehovorim, ze je zla matka, alebo horsia matka, ja hovorim, ze skory navrat do rpace a nevieme preco, bol jeden z dovodou preco je ich vztah tam kde je...nemusis byt 10 rokvo na retazovej materskej, mozu sa s muzom streidat, nemusia mat tri deti po troch rokoch...to je fakt individualne

wewe7771
8. jún 2020

Ahoj. Ja som to mala podobne. Zila som.roky s muzom ktoreho som nemala rada, trapila som sa, nepritahoval ma, vobec som si ho nevazila, vsetko mi na nom vadilo. Snazili sme sa to zachranovat roky, ale tym ze medzi ami nebola laska nic nepomahalo....Podarilo sa nam urobit si s nim dieta, zistila som to az tehotna takze sa narodil syncek, po 3,5 roku od narodenia sme sa rozisli. Normalne v klude sme si.k tomu sadli, pozhovarali sa. S detskym psychologom sme sa dohadovali ako to urobit co najmenej tazke pre maleho... potom sa aj vyskytli dost velke problemy tak som s malym odisla a prespavala vselikde, kupila som si chatku pri jazere a zacala som ju prerabat. Velmi rychlo som.si nasla muza do.ktoreho som sa mooc mooc zalubila a aj on do mna a teraz uz mame druhe babatko, spravili sme si ho cielene po par mesiacoch. Zrazu mam rodinu po akej som tuzila, obe deti sa strasne lubia a su stastne a spokojne. Starsi chlapcek vsade hovori ze ma dvoch tatkov, a naozaj, moj priatel ho straasne moc lubi... nevravim ze nemame problemy, prave ze ovela viac ako v minulom vstahu, vsetko je zlozitejsie, ale to co mame, tu lasku, doveru a pokoj, to je viac ako cokolvek. Ja som sa uz poucila, viem, ze vztah treba budovat, starat sa o neho, aj si urcit hranice... a jednoznacne to bol najlepsi krok v mojom zivote, iked najtazsi. Zistila som kto je skutocny priatel, vela ludi mi pomohlo, zistila som ako uzasnych ludi mam v praci, moja veduca mi ponukala aby sme s malym si k nej byvat nez dorekonstruujem 💚💙 naozaj somsa vela naucila, spoznala som hodnotu priatelstva a nasla som strasne velke dobro v ludoch okolo mna

wewe7771
8. jún 2020

Este by som dodala ze to bolo aj najtazsie obdobie v mojom.zivote, okrem toho ze som sama stavala dom, murovala, obkladala, burala, som v noci pracovala z domu, a popri tomsa starala o dieta. Rodina sa mi otocila chrbtom a ja som niektore noci naozaj nemala s malym kde byt, vela som sa naplakala, a zostarla som asi o 100 rokov 😂😉 ale ako som pisala bolo to najlepsie rozhodnutie v mojom zivote. Skoda ze som s.nim roky cakala

felicitab
8. jún 2020

@alby2014 Ja som reagovala hlavne na komentár od inej užívateľky, lebo tá podala svoj komentár tak, že obviňovala zakladateľku. Veď to, že to je individuálne. Nie je pravda, že na SR nie sú skrátené úväzky, pracovala som v dvoch rôznych odvetviach, diametrálne odlišných, a skrátený úväzok bol možný v oboch z nich. Jaslí je desivo málo, ale dá sa na ne získať príspevok, nič nie je len čierne a biele. Niektorí majú starých rodičov, ktorí radi a bez nátlaku dieťa postrážia, kým je matka v práci. Ja chápem tvoje tvrdenie o strese, lenže vzťahu škodí aj to, keď žena a matka nie je doma na materskej spokojná a chýba jej práca. Ale to, že žena miluje svoju prácu neznamená, že by bola sebecká.

asia83
8. jún 2020

@felicitab Ach. Samozrejme, že sa to deje. Ja som išla do jaslí ako 1,5 ročná. Preto to píšem. Nejde iba o vzťah s rodičmi (v mojom okolí je žalostne veľa ľudí, ktorých vychovávali do troch rokov iní, nie rodičia, a ani jeden nemá dobrý vzťah s matkou), ide o citové prežívanie v dospelosti, no to je na dlho. Nemienim verejne rozoberať túto chúlostivú tému.

cukroska
8. jún 2020

Rozmýšľaj ako dospelo a triezvo uvažujúci človek, ktorí už má rodinu. Pamätaj, že aj tak si to neskôr odnesú deti, pretože v takej rodine vyrastať, kde sa dvaja stále hádajú a pohŕdaš manželom nie je dobré nie len pre zdraví vývoj dieťaťa, ale vlastne pre nikoho. Veľmi rýchlo si rozmysli co vlastne chceš, lebo pre dieťa je veľmi dôležité aby cítilo lásku oboch rodičov a dali mu pekné detstvo. Neskôr sa všetko odrazí v jeho živote aj v dospelosti. Keď nechceš muža rozved sa ak si myslíš, že nájdeš šťastie v náručí iného, lebo sama vieš, že takýto život, nie je život. A prepáč keď píšem chudák muž... Nechcela by si byť na jeho mieste tomu ver.

martia33
8. jún 2020

No milá akože Klaudia, moc pochopenia si tu veru nenašla a keď už mužovi prezerás jeho poštu, tak mu ukáž čo a kedy si si začala vypisovať

maminka1986
8. jún 2020

Ako neviem ci ta "obdivovat" ci ake slovo použiť ale esre mat aj milenca popri malom dieťati, ufff ako ja na materskej som rada ze stíham domácnosť, dieťa ty aj pracu a aj milenca? Wtf? Akoze radsej ides za sexom ako s dietatom byt ? No na mňa silna káva, lutujem manžela, byt nim ti dam preplesk.keby napíšeš ze je hnusny na teba, bije,pije,fajčí ako...ale proste takto to nefunguje! Su dobre obdobia vo vzťahu aj zlé! Ale netreba hned rozvod. Pripomína mi to moju známu, muz jej zarobil velmi dobre, bol menej doma vsak robil! Dobry otec,aj tak sa rozviedla,ma milenca, deti chudence malé su raz u otca potom u nej k tomu cudzi chlap s cudzimi detmi, este horšie ako bolo sch podaktore ženy si nezasluzia ani deti,ani rodinu a tie co ano trpia ozaj lebo majú fakt blbov!

martia33
8. jún 2020

Možno až keď dostaneš kopačky alebo aj niečo iné od toho milenca sa opäť tá láska vráti. Čo povieš?

zofinka321
8. jún 2020

ja mám zasa iný problém, manžel zlatíčko , ale za 8rokov sme mali sex už si to ani presne nepamatám ale približne 5x, sme ako super kamaráti a máme veľa spoločných záujmov ale to asi manželstvo nieje

elementissa
8. jún 2020

Pekný príklad toho, ako mnohým dnešným ženám nie sú ich dobrí muži dosť dobrí. Lebo sa s nimi nudia, nič vzrušujúce pri nich nezažívajú, muž chodí do práce, stará sa o ženu, stará sa o dieťa, je slušný, nepije, nedroguje, netýra ich, nemá milenku, chodí načas domov, trávi čas s rodinou... Môj manžel na toto vždy povie -" taká harpia si normálneho muža ani nezaslúži. Nech nechá dobrého muža žiť svoj kľudný život, ona nech si nájde grázla, čo príde domov na mol, zmláti ženu, zmláti decko, nechá sa obskakovať, peniaze rozfláka s kamošmi v krčme.. Vtedy bude spokojná, bude viesť taký vzrušujúci život,po akom túži." stotožňujem sa s tým názorom. Kopa žien má vykojene mozgy, muž je im dobrý len na úlohu opeľovača a tam to končí... Inakjr úplne normálne v každom vzťahu, že prichádzajú krízy, ktoré sa relatívne ľahko a účinne riešia komunikáciou. Neviem, čo ideš zachraňovať, keď už máš milenca, takže očividne si našla niečo lepšie. Držím mu palce...lebo kto raz hľadá skratky vo vzťahoch, tak už mu to ostane.
Navyše, hovoríš, že na tvojom mužovi ti vadí aj to, že dýcha, takže nepôsobíš práve ako kajucna manželka, ktorá chvíľkovo podľahla šarmu iného muža a teraz to ľutuje ako svoju životnú chybu. Povedz to manželovi a rozvedie sa s tebou za týždeň

egyy
8. jún 2020

Milencom vztah nezachranis.. tu nejde o muza. Tu ide o teba. S tebou je problem, vidis iba to zle, lebo to chces vidiet. Niekedy si zena muza prilis idealizuje a ty to mas zase opacne. Skus si najst nieco, cim vycistis hlavu. Na cvicenie, zumbu, super by bola joga. Porozmyslaj nad sebou. Ci je tvoj muz naozaj taky otrasny, alebo je to tvoje zrkadlo? Chces ho tak vidiet? Ja keby som mala taketo pocity k muzovi, tak ani neriesim ako obnovit lasku k nemu. Sme spolu 9rokov. A mavam obcas take dni. Ale viem, ze to je mnou. Ze inokedy mi to nevadi, nevnimam to. A su dni, kedy mi vadi aj to, ze dycha. Milenec nie je riesenie, ani kratkodobe. Bud to teda ukonci, lebo natahovat tento vztah nema zmysel a rozved sa. Ale neublizuj mu. On nechape, co sa s tebou deje. Bud mu povedz narovinu, ze uz ho nelubis a bude to tak lepsie, alebo sa ukludni a skus si spravit odstup. Nepoznam ho, ale mozno zistis, co si mala, az ked ho ozaj stratis.