Je dieťa u rozvedeného chlapa prekážkou?

13. sep 2021

Ahojte dámy, dievčatá, slečny. Vyše roka som rozvedený, mám 38, mám malú dcérku a aj keď samozrejme je zverená do starostlivosti bývalej manželke, tak ženy akoby sa báli, že budú na druhej koľaji, resp. nerozumiem ich pohnútkam, čo im môže prekážať na tom, že už má chlap v mojom veku ďieťa. Veď práve naopak, niečo by nebolo v poriadku s chlapom, ktorý vo veku 38 ešte nieje otec....
Veď mne práveže imponujú ženy, ktoré už majú dieťa (imponovali mi aj keď som ešte nemal dieťa) a vôbec by mi nevadilo, práve naopak, je to plus, keďže ženy akoby s narodením dieťaťa dospeli duševne a to isté vnímam aj u chlapov, aj keď je pravda, že poniektorí nedozrejú celý život 🙂. A už vôbec by mi nevadilo, keby som zdieľaľ spoločnú domácnosť s partnetkou, ktorá už má deti. Samozrejme, že ešte by som chcel mať aj naše spoločné dieťa :🙂.
Je to taký divný pocit, keď prídem domov a veľký byt prázdny, nikto ťa nečaká s otvorenou náručou, nepočuješ detský krik a dupot... 🙂.

autor
13. sep 2021

@hederamonstera Samozrejmeeeee :D

vroni
13. sep 2021

Mne to pred mnohými, mnohými rokmi nevadilo a zaplietla som sa s chlapom s troma deťmi. A ostal mi na krku až dodnes plus dve vlastne. Nam to vyšlo, ale keby mi s podobným prišla domov dcéra, asi by som ju nepochvalila ani ja a ani jej v mladosti veselý otec. Taky vztah ma toľko úskalí a problémov navyše oproti bežnému vzťahu, že to často nemá pár šancu ustáť. Či deti budú akceptovať nového partnera, nových súrodencov, rodiča nielen pre seba, pomiešaná vychova, rozdielne nároky a predstavy a hlavne - ten pocit moje-tvoje-naše dieťa, ten tam v kútiku duše vždy zostane, aj keď sa ho pricetnym dospelým podarí potlačiť. Ale je tam. Jasne, ze dnes je super, keď najstarsi zoberie najmladšieho a nechá ho kocirovat lokomotívu (parnu, po odstavenej trati. Ale i tak som skoro chytila zradnika). Ale medzitym bolo osemnásť rokov sakramentskej driny, kusania si do jazyka a kompromisov. Netreba si to malovat na ružovo, akože pohoda, jahoda, to dáme. Dat sa to dá, ale je to náročné. A veľa žien to proste nemá chut absolvovať.

spadnutaslivka
13. sep 2021

pohoda jahoda. Chcel si vedieť, prečo ťa baby odmietajú, keď zistia, že máš dieťa, a my sme ti to tu dali ako na striebornom podnose. Ale bacha, za toto dostanem desiatky lajkov- Teba baby neodmietajú preto, že máš dieťa, ale pre tvoje neskutočné EGO. Nikoho nepočúvaš a nevnímaš iný názor ako ten svoj. Súhlasíš len s tým, kto súhlasí s tebou. A teda takého by som nechcela ani keby bol zo zlata.

luciaaaaa
13. sep 2021

Ja som este pocas VŠ mala taku mini skusenost s takymto "vikendovym" otcom a vdakabohu som uz v zarodkoch vztahu zistila, ze pre mna toto nie je a brala som nohy na plecia. Pretoze to nie je LEN dieta, to je hlavne matka toho dietata, stari rodicia z matkinej strany a vztahy a prostredie, v ktorom to dieta funguje vacsinu casu. Otec toho kazdy druhy vikend a obcasne prazdniny vela nenavychovava, to je uz len o robeni programu pre dieta a prisposobovaniu sa mu. Za mna velka stopka, ale fandim takym odvaznym zenam, ktore do takehoto vztahu ochotne venuju svoj cas, lasku a energiu. I ked ja mam vo svojom blizkom okoli 2 priklady,kde sa taketo navonok idealne pozliepane rodinky po narodeni spolocneho potomka rozpadli.

zuvelyn
13. sep 2021

No mna by skôr ako dieťa odradil tvoj prejav a názory 🤷🏼‍♀️ apropo, na ktorej koľaji by akoze mala byť nova partnerka ak nie na druhej? Podľa mna je úplne normálne, prirodzené a priam až žiadúce aby deti ostali u rodičov v prípade nových partnerov na prvom mieste. (PS: bezdetný 38 ročný(akokoľvek ročný) chlap/žena je úplne v poriadku)

autor
13. sep 2021

@zuvelyn Niekoho odradí, niekoho zaujme. Tak ako sa nepáčiš jednému a páčiš druhému, tak je to aj s názormi. A ako vie byť u mňa dieťa na prvom mieste, vie byť aj moja partnerka a aj maraz obaja, len treba vedieť zosúladiť a hlavne chcieť to zosúladiť ;). Samozrejme obmedzení to viadia ináč 🙂

hederamonstera
13. sep 2021

Mozes prestat s tymi obmedzenymi?

zuvelyn
13. sep 2021

Obmedzení!? Well good luck pri hľadaní partnerky, budes ho sakra potrebovať ;)

autor
13. sep 2021

@hederamonstera Neviem na takéto názory nájsť jemnejší výraz, pomôžeš mi? 🙂

taga
13. sep 2021

Skusim este inak - vies, my zeny, nie vzdy a nie vsetky dokazeme byt tak uplne uprimne. Ja budem. Zamyslel si sa, ze ti mozno len nechceli narovinu povedat, ze im vadi tvoja jesitnost, tvoja namyslenost, tvoja pycha, ze im vadi, ako sa hras na otvorenu mysel, no neprijimas absolutne ziadny iny nazor ako je tvoj.. ze vsetko prekrucas, kombinujes, rozpitvavas... tak ti jednoducho povedali, ze im vadi, ze máš dieta. A bolo vybavene

autor
13. sep 2021

@zuvelyn Tak určite si nesadnem s komunitou poniekrotých z daného vlákna, to by som ani nechcel.

hederamonstera
13. sep 2021

Iny nazor?

michaela567y
13. sep 2021

Presne ako pisali baby vyššie- nie je to len dieta ale je to aj matka toho dieťaťa atd atd.. preto by som nechcela muza s dieťaťom ..

autor
13. sep 2021

@taga To je váš pohľad. Mne to príde ako povrchné hľadieť na muža otca týmto štýlom, do ktorého som sa obul. Nieje to vôbec o egu, ješitnosti, atd., ale o pohľade, že ak niečo chcú obe strany, tak dosiahnú čokoľvek aby boli spokojné obe strany ;)

17alexis
13. sep 2021

Kedysi som si myslela, ze by mi chlap s detmi neprekazal, ale teraz to uz vidim inak. Okrem delenia casu medzi deti a tiez delenie financii by to obmedzovalo aj planovanie spolocnych deti. Su pary, ktore ziju z ruky do ust a ak uz muz plati vyzivne na deti z predosleho vztahu, tak kolko deti v novom si moze dovolit mat? Tym padom su obmedzovane tuzby novej zeny, ktora chce napr dve ci tri deti, ale musi byt spokojna aj s jednym, ak vobec. Mam kamosa, velmi pobozneho, ktory by zas opacne, nechcel slobodnu matku. Podla neho su slobodne matky take "povolnejsie, nerozumne, vyhladavaju prilis zabavu" a on chce "normalnu" zenu. O rozvedenej ci uz s deckom alebo bez by v jeho pripade nemohlo byt ani reci.

autor
13. sep 2021

@hederamonstera Iný áno, ale obmedzený na určitú stranu ;)

autor
13. sep 2021

@17alexis Jasné a najlepšie pannu aby mali sex až po svadbe..A potom zistia, že v posteli si nerozumejú a ....

hederamonstera
13. sep 2021

No ja neviem kto je tu neotvoreny inym nazorom, ako si tu stihol uz skontatovat o druhych. ;)zeby ty? Nikdy mi nenapadlo niekoho nazvat obmedzenym, len preto, ze mal iny nazor ako ja. Ale zjavne som vyspelejsia ako ty 🙂 aj ked ty si to podla mojho nazoru nemyslis😁

matkahelka
13. sep 2021

odpust, ale obmedzeny si ty, pretoze nedokazes prijat fakt, ze mnozstvo zien ma iny nazor ako ty. uz ti tu vyssie pisala zena s x rocnymi skusenostami s dodatkom, ze to boli roky driny a nie pohoda-jahoda. vacsina zien nema zaujem prave tu drinu absolvovat, ked nemusia. dokazes to pochopit? zjavne nie. a na margo tvojho otrepaneho, ze sa da vsetko zosuladit... vies, prave o toto ide, ze pri takomto vztahu je to vzdy a v jednom kuse o kompromisoch a prisposobovani sa potrebam dietata a prave to je to, co drvivu vacsinu zien odradza. pretoze pri bezdetnom chlapovi by od tychto kompromisov boli oslobodene.

autor
13. sep 2021

@matkahelka Lebo sú lenivé ;) :D

17alexis
13. sep 2021

O tomto som sa s nim este nebavila 🤣 no mam aj takeho kamosa este z detstva. Vydrzal aj s manzelkou do svadby, maju deti kazde na prvy sup a su stastni uz peknych par rockov. Netreba odsudzovat zivoty inych. Nech si ho kazdy zariadi ako povazuje za spravne. Tak ako mas ty dieta a si sam, moze chciet niekto iny zit bez sexu do svadby. Pokial rozhodnutie daneho cloveka nezasahuje do tvojho zivota, moze ti to byt jedno. Rovnako ako je to jedno aj mne.

autor
13. sep 2021

@hederamonstera Jasné, že nemyslím 🙂

matkahelka
13. sep 2021

nie, lebo zivot je prilis kratky na to, aby ho stravili prisposobovanim svojho zivota zivotu CUDZIEHO dietata a jeho potrebam.

autor
13. sep 2021

@17alexis Máš pravdu. Napísala si to slušne, pravdivo a inteligentne. Mne to niekedy ujde, za čo sa všetkým zúčastneným ospravedlňujem .

autor
13. sep 2021

@matkahelka Waaaav, dobrý názor. Pre mňa len v úvodzovkách dobrý

autor
13. sep 2021

Ináč takto, každá má na to svoj pohľad. Máte ho odlišný odomňa, pre mňa je to obmedzujúci pohľad, ale neurážajte sa za to, mojou snahou vás nieje urážať, len sa mi nepáči váš pohľad na to. Je pravda, že niekedy by som mohol reagovať jemnejšie, za to sa vám ospravedlňujem.

basska_b
13. sep 2021

Môže to byť pre niektoré ženy mínus. Žiaľ, je to tak. Za mňa určite lepšie rozvedený s deťmi a vzťahom k detom, ktorý si zažil, čo je to rodina, domácnosť, (nez nejaký starý mládenec). Jedného takého mam za manžela, jeho deti sú už velke. V prvom rade som riešila jeho povahu, osobnosť, záľuby, šarm. Potom až jeho minulosť, deti... Čo sa týka jeho detí, kým som s ním nemala svoje vlastné, som to dosť riešila, trápila som sa. Ale odkedy mám svoje deti, mam aj svoje starosti 😆 oni to inak po nejakom čase tiež zobrali v pohode. Pokiaľ si nerobia ľudia navzájom naschvály, nie sú žiarlivi, tak to funguje ☺

kayyaa
13. sep 2021

Nuz po precitani diskusie - jediny obmedzeny si tu ty.
Naozaj je ubohe nazyvat zeny s inym nazorom obmedzenymi. Mas proste komplex a tuzis pocut, ze rozvedeny chlap s dietatom nie je pre zeny problem. Pre niektore naozaj nie je. Ale pre vacsinu to problem je - ako sa uz pisalo vyssie, zena je vzdy na druhej kolaji, alimenty, pripadne koflikty s byvalou atd...a tvoje sladke idealisticke recicky ako ty dokazes mat na prvom mieste deti aj novu zenu...haha, akoby si mal 12 rokov...mas prilis romanticke predstavy o zivote, na mile vzdialene od reality, odmietas pripustit, ze pre zenu je muz s dietatom casto ovela "komplikovanejsi" pre vztah ako slobodny, bezdetny...ty sam si nazormi este decko a zijes v nejakej svojej vysnenej romantickej bubline...co je este vacsia komplikacia pre funkcny vztah ako to, ze mas dieta...

luci310
13. sep 2021

Ja dieťa sama mam ale chlapa s dieťaťom by som nechcela, neviem si to predstaviť, bohužiaľ, radšej budem sama, viem znie to strašne

luciaaaaa
13. sep 2021

Ako tak citam tvoje reakcie, som si ista, ze zeny sa o teba nejdu potrhat a problem nie je tvoja dcera... zrejme si to neuvedomujes, ale zakladom pre chlapa je slusne sa chovat a slusne komunikovat. Tebe toto vobec nejde. Tvoje reakcie su priamym utokom, kedze zeny ti neprikyvuju ako tvoj tien. Pises tu o kompromisoch vo vztahu, v tejto diskusii ukazujes, ze pre teba ziaden nazor ako ten tvoj nie je prijatelny. Zeny s inym nazorom oznacujes za obmedzene... chlape a ty chces ustretovu a tolerantnu partnerku? To skutocne? Ty ani netusis, co je ustretovost a tolerancia! Ak si tu zalozil diskusiu, tak si ju mal viest uplne inym stylom a nie takto arogantne. Prskas a kopes nozickami ako male dieta, len preto, ze s tebou zeny nesuhlasia. Toto je krasny obraz o tebe- myslim, ze manzelstvo sa ti rozpadlo pre to, ze tvoju manzelku jednoducho omrzelo pritakavat ti a ona bola pre teba obmedzenou, kedze mala odlisne nazory