Je dieťa u rozvedeného chlapa prekážkou?

13. sep 2021

Ahojte dámy, dievčatá, slečny. Vyše roka som rozvedený, mám 38, mám malú dcérku a aj keď samozrejme je zverená do starostlivosti bývalej manželke, tak ženy akoby sa báli, že budú na druhej koľaji, resp. nerozumiem ich pohnútkam, čo im môže prekážať na tom, že už má chlap v mojom veku ďieťa. Veď práve naopak, niečo by nebolo v poriadku s chlapom, ktorý vo veku 38 ešte nieje otec....
Veď mne práveže imponujú ženy, ktoré už majú dieťa (imponovali mi aj keď som ešte nemal dieťa) a vôbec by mi nevadilo, práve naopak, je to plus, keďže ženy akoby s narodením dieťaťa dospeli duševne a to isté vnímam aj u chlapov, aj keď je pravda, že poniektorí nedozrejú celý život 🙂. A už vôbec by mi nevadilo, keby som zdieľaľ spoločnú domácnosť s partnetkou, ktorá už má deti. Samozrejme, že ešte by som chcel mať aj naše spoločné dieťa :🙂.
Je to taký divný pocit, keď prídem domov a veľký byt prázdny, nikto ťa nečaká s otvorenou náručou, nepočuješ detský krik a dupot... 🙂.

diusqa761
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. sep 2021

diuska761 prečo si to zmazala? veď pekne otvorene si to napísala, čo si o mne mysliš a ako vyzerám v tvojich očiach a v ociach mnohých, ktoré so mnou nesúhlasili. Beriem.

spadnutaslivka
13. sep 2021

princ nepochopil, že tie kompromisy bude musieť urobiť aj on.

ako sme ti povedali, že do toho proste nemôže ísť hociktorá a ty si proste ešte nenašiel tú, ktorá by to s tebou chcela podstúpiť. Ako čítame tvoje riadky, nebude to mať s tebou samým tá baba ľahké, kde ešte riešiť dieťa. Nie je to nemožné, len proste nie každá baba sníva o princovi ako si ty. Tak ako ani ty isto neberieš každú. Je úplne v poriadku, že si chce dievča vybrať. Je to jej slobodné rozhodnutie.

marca12
13. sep 2021

No je to komplikovane,lebo u teba bude vzdy na orvom mieste prve dieta a komplikovane aj co sa tyka majetkov. Vsetko bude dedit aj prve dieta. Ale nemyslim,ze by sa ti kvoli tomu mali zeny vyhybat,len je tazke prijat cudzie dieta. Preto starostlivo hladaj buducu priatelku,nech ma dobry vztah s tvojim dietatom,lebo taka harpia dokaze znicit vztah medzi otcom a dietatom.

autor
13. sep 2021

@marca12 Ojoooj, určite nájdem takú, ktorá si sadne s mojou malou a aj ja s jej deťmi ak bude mať , to sa nebojím. Majetok by bolo to posledné, kôli čomu by som sa naťahoval v rodine.

autor
13. sep 2021

@spadnutaslivka Princ robí veľmi rád kompromisy, neboj.

spadnutaslivka
13. sep 2021

veď vidím... a to internet znesie veľa. čiže by som sa aj bála stretnúť ťa reálne

luccija
13. sep 2021

@marca12 ale veď to isté môže povedať žena, že u nej bude na prvom mieste jej dieťa, aj dedit bude v prvom rade.Ako ženy ja som šokovaná len letmo som prečítala príspevky, ale denne tu čítam o psychickom týraní žien, ekonomickom ..alkohol, nezáujem o deti...dnes, keď sa polka rodin rozvádza a ešte ďalšia štvrtka by sa rozviedla, keby mala kam ísť som prekvapená z odpovedí.Len svoj prospech...kde je to čo tu často píšete len nech nás ľúbi, venuje sa deťom, má rád deti, rodinný typ...pravdaže si nájdes nového chlapa aj s 2,3 deťmi nezostaneš sama...to teraz rozvedený chlap či žena sú vadne kusy??mne by sa nepáčilo, keby som sa rozviedla a chlap by na mňa pozeral cez prsty, že mám dieťa a mala som napríklad idiota muža, ktorý išiel za inou.
A to píšete tie, ktoré viem, že nie ste 20 r žabky.Tak isto môže byť problém bezdetný chlap, ktorý by bral potomka frajerky ako nutné zlo o ktoré sa treba starať, stále otravuje, neposlúcha chlap čo má dieťa aspoň približne vie o čo ide v živote s deťmi...a neviem asi som prehliadla, ale čo takého napísal čo Váš rozcertilo?v každej rodine je niečo niekde svokra, súrodenci ...majetky...každá rodina má svojho kostlivca v skrini🙂

luccija
13. sep 2021

Ženy sú v prvom rade majetnicke a žiarlivé preto to väčšinou zle dopadne.Ako niekto hore napísal, že muž mal v sobotu dieťa a ona bola na druhej kolaji a to nemohli byť spolu?lenže to by muselo ego prekusnut, že to ex dieťa.Deti sú deti nemôžu za to komu sa narodili a ako to dopadlo.

luciasveckova
13. sep 2021

Hovorim za seba ja by sim. Nemala s tym problem kedze sama mam deti

maximilie
13. sep 2021

Akože uz by stačilo!
Co diskusia, kazda jedna je o tom istom. Vzdy si nájdete dôvod dourazat autora. Vzdy si nájdete príležitosť. Čítala som príspevky asi 3x a nikde nevidím, aby niekoho urazal, narozdiel od vas. Jedine slovo ktoré použil- obmedzené. Ved to len znamená, ze niektorí ľudia sa nedokážu na nejakú vec pozrieť z iného pohľadu.
Boze môj. Niekedy by ma zaujímalo, aké ste v reálnom živote. Tiež ste také hasterive, zle, alebo len tu sa ventilujete na ľuďoch, ktorí si sem prídu pre rady?
Je vôbec šanca, aby sa to tu niekedy dostalo do normálu? Vzdy tu budú (väčšinou tie iste) hľadať dôvody na urazanie a zismiesnovanie?
Ja tu chodím rada citat diskusie, je to pre mňa relax. Tv nepozerám. Dočítala som sa tu mnoho múdrych rád, príbehov, pri ktorých si človek uvedomí, aké má vlastné stastie, alebo sa niekedy snažím pomôcť, poradiť, podelit so svojou skúsenosťou.
Ale toto som uz zo seba musela dostať.
Keby sme takto sedeli na detskom ihrisku, tiez by sme si tam nadávali a naťahovali sa štýlom ,,to ty si taky, to ty si hlúpy, ty si sprostá, s tebou sa nebudem baviť,...?"
A takí rodicia majú vychovávať deti pre našu spoločnosť 🙏
No zbohom!

autor
13. sep 2021

@luccija rozčertilo ich vlastné ego, lebo som im napísal, že majú obmedzené, povrchné a osekané názory. Aaa ešte niečo v tom zmysle. No za tým si stojím. Mohlo to byť jemnejšie podané, ale ... . Tak ako oni mňa vidia, že nepripustím cudzí (ich názor), tak isto majú ony pohľad s klapkami na očiach a svoju pravdu..Toto bola taká slušnejšia výmena názorov, kde ony si o mne vytvorili svpj obraz a ja o nich. No nielen o nich, ale aj o ostatných, ktoré tiež prispeli, ale v menšej miere, lebo sa obávali útokov.

luccija
13. sep 2021

Veľkorysosť a empatia sa už nenosí.

spadnutaslivka
13. sep 2021

@luccija nás rozladil jeho prístup. Lebo on sa pýtal, prečo baby od neho bočia, keď zistia, že má dieťa. Tak sme mu normálne napísali dôvody. Ak ide baba do vzťahu s tým, že chlap už dieťa má, tak preto, že on sa jej zdá super a chce ho a prijme ho teda aj s dieťaťom a s tým, že je to isto komplikovanejšie ako vzťah bezdetných. Neviem, prečo by som si v 20-ke silou mocou hľadala chlapa s dieťaťom. Ak sa stretneme a sadneme si, tak ok. Ale prečo by som takého vyhľadávala úmyselne? Ale on neprijal nič z toho, čo sme normálne napísali, lebo dieťa a bývalku proste nezvládne každá, vidíme to aj tu na MK, a furt tu do báb útočí, že sú obmedzené. A to sme si len trúfli napísať iný názor ako by čakal.

zooeynka
13. sep 2021

Vies co, ozaj nevyzeras ze dokazes robit kompromisy, uz len zeny s inym nazorom nedokazes akceptovat. Myslis ze tvoj nazor je najspravnejsi a tlacis ho ostatnym. A pritom trepes, lebo nemozes mat na 1.mieste aj dieta aj novu partnerku, to proste nejde, vzdy niekto taha za kratsi koniec. A ziadna pricetna zena nema chut napr.platit(spolu s tebou)hypoteku 30 rokov, a vediet ze to nezdedia vase deti, ale cast pojde aj tvojmu prvemu dietatu....mozes sa tvarit ze majetky neriesis, ale toto su podstatne veci, na to, aby si ta zena vybrala za partnera aj ked mas dieta musis mat ine prednosti aby si bol pre nu zaujimavy, o.i.nechovat sa ako bulo(ako si predviedol tu). Zelam ti nech najdes tu pravu, je vela takto pomiesanych fungujucich parov, ale netreba si nahovarat ake uzasne je ziskat muza s dietatom, lebo sa tvaris ako superman, ktory nevie pochopit ze sa o neho zeny netrhaju....tak sme ti rozsirili obzory aby si chapal ze az take terno nie si. Co ale neznamena ze nestretnes zenu s ktorou budete stastni. (Len ju nikdy nenazyvaj obmedzenou ak bude mat v niecom iny nazor ako ty).

maximilie
13. sep 2021

Ale ty si o nich vlastný názor nesmieš vytvarat. Ty musíš prijať všetky ich názory a ďakovať im, aké sú úprimne a otvorené. Tak bud gentleman a podakuj sa, že si sa o sebe niečo nové dozvedel 😆
Urcite je toto dostatočný impulz na to, aby si sa od základov zmenil a obrátil na dobre☝

marca12
13. sep 2021

@luccija realita je taka. Vsak vidime aj tu prispevky ako zenam lezu na nervy deti z predoslych vztahov . Vidim to aj v okoli. Neustale nezhody a ked maju obaja partneri uz deti je to este tazsie. Prave preto,ze nie sme 20r zaby uz nie sme naivne a nesnivame o idylke s cudzimi detmi. Ja si nemyslim,ze rozvedeni nema byt stastni a ma ostat sam. Pisem o tom,ze si treba starostlivo vybrat partnera,lebo malokto akceptuje cudzie dieta. Na cudzom vidis vsetky chyby,kdezto u svojho ich prehliadas. Chce to vela tolerancie a vyzretosti,aby sa dve taketo rodiny spojili. A uprimne ak ti ma z rodinneho rozpoctu odchadzat mesacne 300€ na alimenty,to tiez nie je sranda s tym sa taktiez malokto vysporiada. Alebo splacas hypoteku spolu s muzom a potom to bude dedit aj jeho dieta. To su uz take malomyselne veci,ale vrta to kazdemu v hlave.

autor
13. sep 2021

@zooeynka Nie najsprávnejší, len nieje obmedzený na jednu stranu ako váš.
Nejde to mat na 1. mieste obe? Vieš čo je najväčšou brzdou ľudstva? Povedať, že niečo nejde. V živote sa riadim heslom " Všetko je v hlave", a nemám za potreby sa tebe a podobným zdôverovať, čo som dosiahol v živote vďaka tomuto prístupu.
Čo sa týka majetkov, určíme si na začiatku podmienky vyhovujúce obom stranám a ideme do toho ...
Ešte nejaký argument prečo sa TO NEDÁ?

autor
13. sep 2021

@maximilie ja im hlavne nesmierne ďakujem, že som pomohol zvýšiť nie to moje ego, ale ich, aby sa cítili doma dobre, že namiesto venovania sa deťom alebo mužom sa venovali mne. Ďakujem im za ich drahocenný čas .

taga
13. sep 2021

Prosim ta, kolko zien ta uz nechalo kvoli dietatu? Akoze mali ste super vztah, vo vsetkom ste si rozumeli, vsetko klapalo. Potom si povedal, ze mas dieta a baba to skoncila? Tak?

spadnutaslivka
13. sep 2021

No ale tak trochu potom nechápem, čo tu riešiš? Ak si nechcel vedieť dôvody, prečo sa každá nehrnie do takéhoto vzťahu, tak sa nepýtaj a proste len čakaj na tú, s ktorou si majetky doriešiš dopredu. Hlavne keď sa výživné na dieťa časom navyšuje. A príde puberta, potreby dieťaťa sú iné ako keď bolo malé, čiže bude pýtať aj navyše. Ale hlavne, že ty to všetko dopredu budeš vedieť a všetko bude dopredu dohodnuté. Zvláštne je len to, že život si nenalinkuješ, život neprináša len to, čo schváliš. A o tom to je, že treba vedieť nájsť kompromisy aj v nepredvídateľných situáciách. Tak sa neponáhľaj a počkaj, kým nájdeš takú, s ktorou sa to bude dať.

tatianaba
13. sep 2021

Ja ked to tu tak citam, tak si pripadam ako z ineho sveta. Nejako celkom dobre nechapem, preco by mi malo vadit, ze je muz rozvedeny a ma dieta/deti. Ze budem dostavat menej lasky, pozornosti, casu? Preco by to tak muselo byt? Ja to vobec nevidim takto cierno. Ano, logicky, tie deti tu boli skor ako ja a je to ich otec a preto je prirodzene, ze sa bude venovat aj im. Aspon by som videla, ci je ten chlap schopny postarat sa o dieta, riesit tazke situacie, aky ma styl vychovy... z toho sa da napriklad vela usudit. A nie len z faktu, ze ma deti. Mozno treba trosku otvorenu mysel. 🙂

zooeynka
13. sep 2021

Napr.:Mas dohodnuty vikend s partnerkou v hoteli na horach, zavola to exka ze su obe aj s dcerou chore, potrebuje aby si malu(choru)vzal k sebe lebo ona( exka) horuckuje. A sme doma, co urobis? Vyseries sa na dceru a exke povies ze ju nevezmes lebo mas s novou partnerkou zaplateny pobyt? Alebo zrusis novu partnerku a nepojdete nikam? Nova to musi chapat, nie? Ved je to dieta a potrebuje ta, ze? Cize kto taha tentokrat za kratsi koniec? Netvar sa ako sa VSETKO da, a obmedzenia su len v hlave...taketo slnieckarske kydy mozu zrat len velmi naivne(mlade)zeny...

marca12
13. sep 2021

Ako by si si urcil podmienky? Napr.s hypotekou na byt. Platite spolocne,nedajboze prides o prijem,zena bude musiet splacat a da do toho vacsiu cast,ale rovnakym dielom bude dedit tvoje dieta. V podstate chapem,co myslis,ale realne je to tazsie. Alebo mas rande a ochorie ti dieta,musis ist za nim. Koho si vyberies? Kazdy sudny clovek by si vybral dieta,lebo dieta ma byt na prvom mieste. Zena ti odide,ale dieta ostava. Dieta ma kruzky,mimoskolske aktivity,zapasy ak sportuje,budes sa mu musiet venovat. To tiez maloktora zena dokaze pochopit. Je to idealne dovtedy,kym nemate spolocne dieta. Potom sa zacnu rozdiely a ako som pisala vyssie tieto vsetky prekazky dokaze zvladnut len vyzreta a rozumna zena. Ale odhliadnuc od vsetkeho,ja nepoznam rozvedeneho kamarata,ktory by mal problem si najst priatelku. Takze problem bude trosku aj v tebe. Dieta urcite nie je prekazkou,lebo ked vstupujes do vztahu este si neuvedomujes,ake rozne situacie mozu nastat. Tie sa naucite zvladat,az ked pridu

matkahelka
13. sep 2021

ak sa vsetko da a vsetko je v hlave - podla teba, preco si potom zalozil tuto diskusiu? je uplne zbytocna, lebo TY vies, ze VSETKO SA DA a VSETKO JE V HLAVE. preco nemas cely zastup potencionalnych macoch pre svoju dceru? ale pytas sa cudzich zien na fore, kde je problem, ze ta zeny skrz dieta odmietaju... ved vsetko sa da a vsetko je v hlave.

spadnutaslivka
13. sep 2021

@tatianaba otvorenú myseľ tu máme mnohé, len hovoríme, že nie každá dokáže tie ústupky robiť. Stačí si pozrieť pár diskusií tu na MK. Prečo by bola každá baba, na ktorú on si ukáže, povinná s ním začať žiť a ešte aj prijať jeho dieťa? Nemá to žiadna za povinnosť.

autor
13. sep 2021

@taga Nie, nie, nie, zle si to pochopila, resp. viaceré. Veď som rozvedený iba rok a niečo a vzťah pravdupovediac som mal iba jeden, aj ten som ukončil ja, od začiatku vedela, že mám dieťa, len riešiť situácie typu "a ty chodievaš za malou večer, ale na valentína si išiel za ňou na obed, keď ona zvykne spať a ozval si sa až o 4 hodiny" a podobné domýšľačky..Veď bol som na tréningu paaaane bože.

marca12
13. sep 2021

A to je dalsi dovod,zeny su ziarlive a boja sa,ze sa vratis k byvalej a robia potom ziarlivostne sceny. Ale netrrba vsetky hadzat do jedneho vreca,su aj vyzrete zeny,ktore toto uz maju za sebou

autor
13. sep 2021

@spadnutaslivka Drahá, robím si dostatočné finančné zásoby aby som som vedel malú financovať aj s narastajúcimi potrebami. Môj plat tiež ide pravidelne hore..Peniaze sú posledná vec, ktorú by som riešil..Tie boli, sú, aj budú a som dostatočne šikovný na to, aby som si zarobil a odložil na roky dopredu, takže majetky a financie s tebou, ani s nikým tu na MK nebudem preberať.

spadnutaslivka
13. sep 2021

"...tak ženy akoby sa báli, že budú na druhej koľaji, resp. nerozumiem ich pohnútkam, čo im môže prekážať na tom, že už má chlap v mojom veku dieťa...." tak aké ženy akoby sa báli, ak si mal len jednu a s ňou si to skončil ty? Keby ťa po vete "mám dieťa" odmietlo 5 báb, tak by to bolo na zamyslenie, ale takto? Vieš, koľko báb a už aj chlapov sem chodí vyplakávať, že si nikoho nevedia nájsť? A to ani nemajú deti alebo iné záväzky. Tak prečo sa čuduješ, že za rok si ešte nenašiel tú pravú? Asi by si mal vypnúť pc a ísť von. Alebo zavítať na zoznamky ;) A neboj, tvoje financie ma absolútne vôbec nezaujímajú. Ja som ti len hovorila, že sa nedá na všetko sa pripraviť a dohodnúť si predom. To je všetko ;) Idem ja robiť a tebe prajem pekný večer ;)