Sklamanie po 10 rokoch

25. okt 2023

Ahojte žienky,

chcela by som od Vás počuť čo si o mojej situácií myslíte. S priateľom sme oslávili 10. výročie, čo sme spolu. Sme bezdetní. Plánovali sme výlet do Slovinska, kde som tajne dúfala, že ma požiada o ruku okrem iného. Prišli však nečakané výdavky (sťahovanie čiže depozit, nájom) a nič sa nezrealizovalo. No čakala som aspoň to požiadanie o ruku... Mňa to tak zasiahlo. Myslela som, že sa posunieme ďalej vo vzťahu. On 35 ja 29. Vedel, že čakám na prsteň. Ja som taká, že keď má niečo štve poviem... Ospravedlnil sa, že nemá peniaze. Preboha ale ja nepotrebujem diamant! :( Nakoniec sme strávili bežný deň ako by sa nič nedialo a tvárime sa, že je všetko okej no mňa to vnútorné hnevá? Mrzí?

Ďakujem za vaše názory.

koniarova
25. okt 2023

To ozaj myslíš,ze tu ide o prsteň? Máš 29. Tak riadne rozmýšľaj, či je toto muž, s ktorým chceš zostarnúť. Aj tak sa ti čudujem,že 10 rokov čakáš.

jesenzima
25. okt 2023

To, že ste sa.po 10 rokoch nevzali, nemusí byť podľa mňa nejaký megaproblem. Napríklad my sme sa brali po 14-15, ani presne neviem, a bolo to bez romantických očakávaní. Normálne sme sa dohodli, išli na úrad a hotovo. Prstene síce máme, ale obyčajne, len tak symbolicky,muž ho ani nenosí, kvôli práci ... Takže ak váš vzťah nie je úplne v riti kvôli iným veciam, tak by som to po 10 rokoch nehádzala za hlavu len preto, lebo ty si niečo očakávala 🤷 normálne sa porozprávajte a uvidíte ..

spadnutaslivka
25. okt 2023

10 rokov zbehne ako nič, ale za celú dobu ste si nenašli čas na normálny rozhovor o tom, ako si predstavujete budúcnosť? Hm...

olimuc
25. okt 2023

Opytaj sa ho na rovinu, ci ma vobec umysel si ta niekedy brat alebo je to uz len sila zvyku a nechce sa mu natahovat kvoli bytu atd … tak nejak prezivate. Mozno fakt chce nieco specialne, ale mozno je len zbabely na rozchod a stracate cas

vafinka
25. okt 2023

Za mňa ste už ,,prechodeny,, už dávno ste mali byť niečo viacej,a nie iba partneri...a druhá otázka je či obaja fakt chcete sobáš a byť manželia a či nie ste spolu iba zo zvyku,HM?

lubkavargova1
25. okt 2023

Ja mam snubny prsten z chirurgickej ocele za 20 Eur...precackany, vykladany kamenmi a pozlatena chirurgicka ocel...nech mi nikto nepovie, ze ani na take nema peniaze v beznom zlatnictve alebo obchode so sperkami....to ked teraz sa vyhovara ze nema peniaze na prsten (stacil by aj z drotika upleteny a poklaknut pred nu a aj to by bolo pekne) tak ani na svadbu nebude mat a bude sa vyhovarat ze svadba je draha....potom aj dieta je drahe....a co este hm? Inak pekne sa pretvarujete, fakt super ukazkova "komunikacia"...len nezabudnite potom tvrdit, ze "nas super vztah sa zakladal na uprimnej komunikacii!"
Alebo nie si ta prava, a stavim sa o hocico, ze pokial by ste sa rozisli, a nasiel by si druhu, do roka-do dna je v chomute a zosobaseny a ona s prstienkom na prste a ty by si si buchala hlavu o mur, ze ako to dokazala...

katkajaromer
25. okt 2023

No nevím, mně to přijde potupný, ptát se chlapa, jestli má zájem si mě vzít. Buď to chce udělat a udělá, jinak je třeba se smířit s tím, že to až tak vážně nemyslí. Já žádost o ruku nečekala, bylo to tak dojemný..

autor
25. okt 2023

@koniarova tak boli sme mladí, študovali sme, šetrili na byt, finančne nám nik nepomohol. Mne tých 10 rokov vôbec nevadilo tak ako píšeš ty...

autor
25. okt 2023

@spadnutaslivka našli, malo to nasledovať teraz ale neprišlo! Už som aj ona ozvala, že som sem napísala....

autor
25. okt 2023

@olimuc ďakujem za normálnu odpoveď

autor
25. okt 2023

@lubkavargova1 zato, že mala prijst svadba a neprišla?

autor
25. okt 2023

@zmrzlinka2021 pekne si to napísala až na jednu vec s ktorou absolútne nesúhlasím , že bežne sa ľudia po 2-3rokoch zoberú... Ehm a potom sa aj rozvedú. Teda v mojom okolí určite. Na tých XY rokov nevidím nič zlé, že sme sa nevzali. Mali sme iné priority (škola, bývanie...) Ide o to, že teraz bola tá vhodná,, doba,, , že to malo ísť tak ako sme si naplánovali a ja som čakala, no neprišlo to z mužove strany a snažím sa to pochopiť, či to on tak necíti alebo čo sa stalo. Rozhodlo ma to....

autor
25. okt 2023

@koniarova nepochopila si... Samozrejme, že nejde o prsteň.

betulinka1
25. okt 2023

Sama pises, ze prisli necakane vydavky. Mozno to tak bral aj on. Proste mu to nevychádza a chcel ti kupit pekny prsteň. Na tvojom mieste by som sa mu ospravedlnila, ze si tak reagovala. Ze si to proste očakávala a nejako ti je z toho smutno, po toľkých rokoch. Ze je pekne, ze na to mysli a chce ti kupit pekny prsten ale ze ty nepotrebujes prsten co bude stat tisic eur. Aspon mu das najavo, ze naozaj nemusi na prsten setrit 3 platy. To je vsetko. Niekedy mužské zmýšľanie nepochopíme ale nemusi to znamenat koniec sveta. Tvoja predstava bola ina ako ta jeho. To je vsetko co sa stalo. Jeho reakcia mi pripadala taka prirodzená vzhladom na vase necakane vydavky. Nehnevaj sa na neho a nechaj to plynúť. A nakoniec sa mozno nikdy nerozhýbe a ten prsten ti da niekto iny. Nikdy nevies, co je v zivote pre teba pripravene 😉.

evkaor
25. okt 2023

Čakala som takto 11r, dnes to veľmi ľutujem. Rozisla som sa s ním, detičky mam, ale aj vek je vyšší a to už celkom dobre nieje. Prepáč, ale keby si ta chcel vziať už dávno to spravi, všetko ostatné sú výhovorky. Prajem všetko dobré.

domkakvet
25. okt 2023

Treba sa rychlo niekde posunut, lebo moze ist o prechodeny vztah, toto v poslednom case vidim vo svojom okoli velmi casto, bud kupi prsten a rovno aj termin svadby, alebo 10 rokov mozete zahodit, lebo ked budes naliehat prsten mozno kupi a dalsie roky nebude zasa nic, cize bud to s tebou mysli vazne, aj skutkami, alebo to treba ukoncit.

autor
25. okt 2023

@betulinka1 ďakujem za rozumný komentár, lebo po tom čo som si tu prečítala som už aj obanovala, že som sem napísala. <3

autor
25. okt 2023

@evkaor ďakujem aj tebe, všetko dobre. My, ženy, sme silné a zvládneme všetko a o matkách ani nevravím to sú hrdinky. 🙂

marca12
25. okt 2023

Ze nema peniaze su len vyhovorky,ale to asi vies. Moj ma poziadal o ruku v dobe,ked sme ozaj nic navyse nemali. Mali sme tazke obdobie a on je taky,ze ak vie,ze ma nieco potesi,tak na to setri a potom ma prekvapi. Aj na prsten nasetril,doslova si odtrhol od ust. Takze nech ten tvoj nekeca a vymackne sa. Na druhej strane chodit spolu 10 rokov,ja by som na romanticke zasnuby necakala a nedufala. Rovno by som sa opytala,ktory datum vyberie na svadbu. Bud svadba alebo koniec. Ked uz po 10 rokoch nevie,co chce,tak nech ide do haja. Si v najlepsich rokoch a nemas cas,stracat cas s neperspektivnym muzom.

vanilkovazmrzka
25. okt 2023

Prosim vas vysvetlite mi niekto, preco by museli byt “prechodeni” a co to akoze znamena? V com by bol ich vztah iny, keby sa pred piatimi rokmi vzali a teraz by boli v tom istom bode - nepohodli by sa na nejakej inej veci, ale boli by na rovnakom mieste v rovnako nastavenom vztahu, bezdetni, len s rozdielom, ze by mali nejaky papier a rovnake priezvisko? V com by potom rady do ich vztahu boli ine? Stale by to boli dvaja ludia, ktori spolu ziju 10 rokov, a teraz riesia nejaky problem.

poppy22
25. okt 2023

ty vies,co sa ti snazia zeny povedat-ze keby ta tak velmi chcel za manzelku,tak ta davno poziada,trebars aj ked ste sedeli niekde zachumlany do seba...ja to tiez povazujem za vyhovorku z jeho strany,hoci sa ti to nechce priznat...kazda z nas by bola na tvojom mieste sklamana...dokonca aj keby ti prsten dal,tak na svadbu mozes cakat mozno dalsich 10 rokov...on sa nema kam ponahlat a situacia mu zjavne vyhovuje a neobtazuje sa ani zamyslat,ze si ranena...nenapadlo ti poziadat ho o ruku?a uvidis podla jeho reakcie,na com naozaj si...lebo ked povie ano,tak zacni preberat vhodny termin-a mozno sa potom preberies aj ty...

hefo
26. okt 2023

@vanilkovazmrzka Nejaký základný popis pojmu prechodeného vzťahu je napr. tu: https://klimes.mysteria.cz/clanky/psychologie/p...